PDA

Zobacz pełną wersję : półki i sufit w łazience



tucz
23-01-2007, 09:37
Witam,

Mam w łazience wnękę w ścianie (między jedną scianą a szybem wentylacyjnym) o głębokości ok. 30cm i szerokości ok. 65cm i chciałbym tam sobie zrobic kilka polek. Wstepnie myslalem o wykonaniu ich z glazury, ale glazurnik mi odradzal i polecal szklane. Co o tym myslicie?
A dodatkowo jaki polecacie sufit w lazience? Ja planuje zrobic jakis podwieszany tylko zastanawiam sie jeszcze jak go wykonczyc? Myslalem nad panelami plastykowymi, bo chyba sa latwe w utrzymaniu czystosci. Moze jakies podpowiedzi.
PS. Czy dobrze jest polozyc terakotę pod wannę?
Z gory dzieki za pomoc.

Pozdrawiam,
Tucz

martkaw1
23-01-2007, 09:47
Jesli chodzi o panele to mi osobiscie sie nie podobaja. Glazura nad wanna jak najbardziej. Teraz mam nad wanna glazure ktora konczy sie jakies 15-20 cm od sufitu. W nowym domu tez tak bedzie dlatego ze przy wannie bedzie prysznic. Jesli chodzi o polki szklane sa ok i sama sie nad nimi zastanawiam. Biore pod uwage jeszcze drewniane w kolorze mebli lazienkowych.

mikita
23-01-2007, 09:53
Zalezy jaką będziesz mieć łazienkę. Szklane półki pasują wedlug mnie to "lekkich" jasnych łazienek. Ja osobiście wybrałabym z płytek lub tak jak w poście wyżej pasujące do mebli łazienkowych. Teraz często widzę u znajomych lustra z takimi szklanymi półkami - koszmar. Praktycznie zaraz po posprzątaniu osadza się kurz jak do tego dojdą zacieki, to ani to ładne ani praktyczne.

SAVAGE7
23-01-2007, 09:57
Tucz wrzuć fotki swojej łazienki to się wspólnie pozastanawiamy. jak będę miał chwilę czasu to wkleję jutro parę "zdjątek" swojej łazienki. ja wnękę obłożyłem płytkami a półeczki zrobię z mlecznego szkła. sufit mam częściowo podwieszany zakończony na półokrągło a co do płytek pod wanną to ja nie dawałem bo jeśli będzie zabudowana to i tak nikt ich tam nie będzie oglądał.

tucz
23-01-2007, 10:33
Tucz wrzuć fotki swojej łazienki to się wspólnie pozastanawiamy. jak będę miał chwilę czasu to wkleję jutro parę "zdjątek" swojej łazienki. ja wnękę obłożyłem płytkami a półeczki zrobię z mlecznego szkła. sufit mam częściowo podwieszany zakończony na półokrągło a co do płytek pod wanną to ja nie dawałem bo jeśli będzie zabudowana to i tak nikt ich tam nie będzie oglądał.

Narazie nie ma co fotografować, bo stan surowy :)
wnęka na pewno będzie wyłożona płytkami, tylko kwestai wykonczenia polek
a plytki pod wanna polecal glazurnik ze wzgledow bezpieczenstwa, bo wtedy nie zaleje sasiadow, ale jakos za bardzo do mnie nie przemawia taki argument, niech zrobi tak aby nic sie nie wylewalo :D

SAVAGE7
23-01-2007, 10:41
to lepiej kup sobie folię w płynie i pomaluj pod wanną.

mikita
23-01-2007, 10:43
Pierwsze słyszę, że płytki dają gwarancję, że woda nie przecieknie do sąsiadów.
To może już lepiej taką folię w płynie.
Chociaż jak jest "powódź" to nie wiem, czy cokolwiek pomoże.

tucz
23-01-2007, 10:59
dzięki wielkie za podpowiedz, zakupie ta folie w plynie

Priscilla
23-01-2007, 11:37
Ja mam w lazience wneke, na ktora przyklejone jest lustro i przyczepione za 3 szklane polki. Efekt jak dla mnie super, ale sprzatanie tego to makabra. Walcze z zaciekami no i nastepnego dnia juz sa zlogi kurzu :(

Gadomini
23-01-2007, 12:11
Jakie półki. Bardzo proszę o zdjęcia. Muszę skończyć trzy łazienki i nie mam już pomysłów

Priscilla
24-01-2007, 11:42
A moze mleczne szklo? Przynajmniej kurzu tak nie widac ;)

Niteczka
29-01-2007, 20:51
My tez mamy taka wneke, co prawda wezsza, ale zrobilismy polki, z kafli. Przod polki wykonczony kafelkiem-dekorem.
http://www.bazanki.pl/marysia/marysia33.jpg

tucz
30-01-2007, 08:13
My tez mamy taka wneke, co prawda wezsza, ale zrobilismy polki, z kafli. Przod polki wykonczony kafelkiem-dekorem.


Fajnie to wygląda. Również zamierzam coś takiego zrobić, tylko u mnie półki nie będą na całą głębokość, bo jednak 30cm to trochę za dużo, a z przodu również będzie dekor.

Priscilla
31-01-2007, 13:01
A moj wykonawca sie upieral, ze te polki z kafli beda mialy najmniej 7cm grubosci grrrr

mirror2
01-02-2007, 18:15
Potwierdzam, że szklana półka jest trudna w utrzymaniu, bardzo szybko widać kurz. :( Mam taką pod lustrem, bo inna by nie za bardzo tam pasowała, ale nie cierpię jej w kółko sprzątać. :(

tucz
01-02-2007, 19:32
Już uzgodnione z glazurnikiem, ze beda półeczki z glazury :D
Jak się zrobią to mogę wrzucić fotki :)

Pozdrawiam

Hal
24-12-2008, 11:42
Już uzgodnione z glazurnikiem, ze beda półeczki z glazury :D
Jak się zrobią to mogę wrzucić fotki :)

Pozdrawiam

I gdzie te fotki? :o :wink:

cieszynianka
24-12-2008, 22:32
Jak ten glazurnik taki słowny (jeśli chodzi o terminy) jak nasz, to półki mogą jeszcze nie być zrobione :-?

siggi&alka
25-12-2008, 15:43
Półki z glazury sa o wiele droższe niz te szklane. Kwestia projektu łazienki i gustu klienta. Glazura pod wanna jest zbedna, wrecz jest to marnotrastwo pieniedzy i materiału. Widac od razu kunszt glazurnika po jego "złotych poradach". Folia w płynie i tasma izolacyjna i nie bedzie przeciekać. Co najwyzej woda przeleje sie przez korytarz :)