PDA

Zobacz pełną wersję : kocioł gazowy z allegro



smejda
23-01-2007, 12:35
kupilibyście taki kocioł na allegro? wystawiane są niby przez firmy, dostaję gwarancję i fakturę, ale jakos mam wątpliwości

madoox
23-01-2007, 14:45
Dlaczego? Jesli cena jest atrakcyjna? Może warto...koniecznie zadac trzeba faktury i gwarancji czyli kupowac tylko w firmach.Przysluguje pani/panu 10dniowy zwrot towaru bez podania przyczyny (zgodnie z ustawa bo to sprzedaz poza terenem firmy), oczywiscie w stanie nieuzywanym, sprawdzic i rozpakowac oczywiscie mozna. Trzeba wziasc pod uwage ewnetualny serwis, wiem ze z piecami generalnie jest ciezko. Oczywiscie niekoniecznie z uznaniem reklamacji trzeba sie zwracac do serwisu. Ustawa narzuca sprzedawcy dwuletnia odpowiedzialnosc w/w w stosunku do kupujacego. Wszystkie te zagadnienia dotycza tylko i wylacznie zakupu w firmie przez osobe cywilna. Pozdrawiam!

smejda
23-01-2007, 19:51
no tak, ale kupuję taki piec za fajną cenę, ale podłączyć go sama nie dam rady (i chyba nawet nie mogę?) - muszę wezwać speca, który skasuje mnie za montaż tak, że po fajnej cenie zostaną tylko wspomnienia. natomiast kupując w salonie najczęściej nabywa się sprzęt razem z usługą. ktoś ma rozeznanie, czy taka kombinacja sie opłaca?

madoox
24-01-2007, 10:37
oczywiscie to kwestia kalkulacji:))), jesli sie nie oplaca to sie nie kupuje jesli tak...pozostaje kupic:)

smejda
24-01-2007, 13:47
no właśnie o to pytam - opłaca się, czy nie? :]

a poza tym - czy taki kocioł, o mocy - powiedzmy, - od 8kW, nie jest zbyt mocny dla mieszkanka 50m2? podobno w swych skrajnych zakresach piece nigdy nie działają wydajnie

ninjacorps
25-01-2007, 17:24
Witam!
piec w salonie jest z montażem, bo wtedy sprzedaż jest usługą, więc naliczają 7% vat a nie 22% i mogą sobie pozwolić na "gratisowy" montaż.
Przekalkuluj, czy warto zapłacić salonowi (masz wszystko na miejscu, ew. poprawki i jest kogo op... w razie czego), czy z allegro i szukać osoby z papierami która to zrobi.

jaki to kocioł?