PDA

Zobacz pełną wersję : oddychajaca LODOWKA- jak przerobic?



Tanczacy z myslami
20-05-2003, 12:34
witam

mam zamiar przerobic lodowke
wiadomo tradycyjna lodowki robione sa za szczelnej blachy a ponadto sa ocieplane poliuretanowa pianka o bardzo niewielkim stopniu paroprzepuszczalnosci.

pytanie- dlaczego mam jadac nieswieze jarzyny i inne produkty zniszczone poprzez nieprawidlowe przechowywanie?

czy ktos ma juz jakies doswiadczenia na temat przerabiania lodowek?

chodzi mi konkretnie o to czy ktos juz w swojej lodowce wymienil
scianki powodujace, ze nasza lodowka zachowuje sie jak szczelny termos?

mam zamiar zdemontowac scianki zewnetrzne lodowki a nastepnie zastapic je 4 cm warstwa twardej(jednak wspaniale paroprzepuszczalnej)welny mineralnej.

na tak wykonana scianke chcialbym naniesc jakis tynk .- najlepiej mineralny, aczkolwiek jestem otwarty na sugestie.

pytanie tez czy zastosowac folie paraprzepuszczalne a jesli tak to jak sie je uklada w takim przypadku?

z gory dziekuje za wskazowki i mam nadzieje, z znajda sie wsrod forumowiczow ludzie obeznani z tematem

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: tanczacy z myslami dnia 2003-05-20 20:49 ]</font>

Tanczacy z myslami
20-05-2003, 12:37
mam jeszcze jedno pytanie-
moj sasiad chce sprzedac mi swoja lodowke...
wiem, wiem nad czym tu sie zastanawiac...
taka okazja sie nie powtorzy itd..
chodzi jednak o to , ze pieniadze sa mi teraz potrzebna aby przerobic juz istniejaca lodowke...
i mam dylemat
jestem sklonny kupic, ale...
czy sadzicie, ze warto?


<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: tanczacy z myslami dnia 2003-05-20 19:49 ]</font>

lechu5
20-05-2003, 12:47
Tanczacy z myslami

Dobre!!! a to drugie jeszcze lepsze, widze ze humorek dopisuje na jałowe dyskusie.A to poniżej z twojego innego wątku tyeż dobre
..."szukam materialu ktory bedzie dobrze przepuszczal pare" :lol:

lechu5

20-05-2003, 12:49
Ale śmieszne... :eek: Żałość mnie bierze jak się czyta takich półgłówków jak ty. Zacząłeś ten temat w poprzednim wątku i trzeba było na tym poprzestać. Znajdź sobie inne forum i tam bij pianę debilu. Żałosny cymbał!

20-05-2003, 12:51
Oczywiscie, jezeli zawiera chociaz resztki freonu to warto!
Za kazda cene...Taka lekko zdemolowana to nawet latwiej potem przerabiac, scianki nie sa takie sztywne, wobec czego latwiejszy demontaz pianki.
Co do welny mineralnej to rzeczywiscie swietny pomysl, natomiast co do tynku, hmmm...Proponowalbym gips maszynowy.
Folie uklada sie naprzemiennie na skos z zakladkami, najlepiej o jak najwiekszym wspolczynniku paraprzepuszczalnosci.
Nawet jezeli sie nie uda to mozna ja wykorzystac, np w ten sposob (juz kiedys bylo na forum) http://www.hoza.dyzio.pl/serv/lod.html
Zycze powodzenia i swiezego jedzenia, prosto z dzialki.

20-05-2003, 12:53
Anonimowy z 44 ma rację że forum spwalniają forumowicze z ciężką bronią i nie tylko.

tdxls
20-05-2003, 13:00
Ludzie dajcie sobie luz.
Nie piszcie o pierdołach...

lechu5
20-05-2003, 13:03
Szanowni Anonimy
Spkojnie- trochę rozrywki się przyda, popatrzcie jak tu dzisiaj cicho, chyba wszyscy budują ,a ci co są w pracy to coś muszą robić :smile:
A na innym forum zapewniam was, że taka rozmowa nie będzie się toczyć, jak redakcja przenosiła takie wątki to już nic się dalej nie działo, a jak wszystkim się zudzi to ten wątek sam odejdzie do lamusa.

lechu5

20-05-2003, 13:13
Skocz sobie razem z tym debilem "Tańczącym z własną paranoją" do działu "Klub BUDUJĄCY" albo jeszcze lepiej do "Psycholog dyżurny- czynne 24 godziny na dobę", chociaż wielkiego powodzenia wam tam nie wróżę.

20-05-2003, 13:16
Czy zamierzasz dorobic podpiwniczenie do lodowki ew. garaz w jednej bryle? drzwi uchylne jednostronne przydadza sie, a i zamek magnesowy do drzwi garazowych to nowosc na naszym rynku :grin:

lechu5
20-05-2003, 13:19
Już skoczyłem.

lechu5

20-05-2003, 13:28
A ja proponowalbym GWC zeby zawsze swieze powietrze bylo, i moze jeszcze rekuperator dla zmniejszenia strat chlodu.
Tylko nie wiem GWC zwirowe czy rurowe :grin:

20-05-2003, 13:32
A może trzcinowe byłoby ekologicznie?

Tanczacy z myslami
20-05-2003, 13:44
serdecznie dziekuje za wszystkie podpowiedzi
widze, ze watek bardzo dynamicznie sie rozwija

co moze swiadczyc o popularnosci nowych rozwiazan w nawet tak malo zdawac by sie moglo waznej dziedzinie jak zdrowe przechowywanie produktow

bede wdzieczny za dalsze instrukcje
obiecuje, ze po przerobce lodowki opublikuje na lamach szacownego forum szczegolowy test tejze lodowki

zauwazylem tez pare glosow krytycznych- no coz jak wiemy zawsze kiedy temat budzi kontrowersje zdazaja sie i takie glosy

tom soyer
20-05-2003, 14:03
wystarczy ze zywnosc bedziesz przechowywal w kilkunastometrowej studni. To chyba lepszy pomysl, co?

tom soyer
20-05-2003, 14:04
oczywiscie bez wody :smile:

pik33
20-05-2003, 14:08
:wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Po co w takim razie lodówka??

Pomieszczenie, 1..2 m2, ze ścianami, bo ja wiem, Porothermu albo BK, w każdym razie czegoś co "oddycha", zaizolowane wełną, przybudowane do kuchni, a wewnątrz... płyta chłodząca z lodówki. Agregat oczywiście na zewnątrz - i chłodzona spiżarnia gotowa..

:wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

PS.
Nie ma to jak trochę humoru, kiedy chce się już zacząć budowę a tymczasem kolejne papiery leżą niemiłosiernie długo w kolejnych urzędach.. :sad:

20-05-2003, 14:11
A w studni mozesz zrobic czerpnie :grin:
...jedzenia.:wink:

20-05-2003, 14:13
I do tego jeszcze pompe ciepla...ups, chlodu :grin:

20-05-2003, 14:20
Robiles juz moze wyliczenia na przenikanie ciepla scianek przy piance i przy welnie?
Ile chcesz dac welny? Zeby za szybko chlod nie uciekal :wink:

tczarek
20-05-2003, 14:57
No oczywiście do tak zaawansowanych technologii potrzebna jest oddzielna linia energetyczna dedykowana. Myślę, że najlepiej z materiałów zwanych nadprzewodnikami. No i to taka mja mała sugestia, by po załączeniu takiego ustrojstwa ssiedzi mieli też 'Swiatło' ?
Pozdrawiam

KP
20-05-2003, 16:30
Jak ten "super" pomysł złapie to wycięte ścianki z izolacyjną pianką będzie można użyć do ocieplania murów. Na wykończenie nie potrzeba żadnych klei, siatek, tynków. Poszpachlować trochę krawędzie i gładka powierzchnia pod malowanie.

20-05-2003, 18:38
przyznam, ze troche dziwny ten pomysl z przerobka lodowki
ale cos w tym jest..
dlaczego nie mamy jesc swiezych produktow zamiast stechlych

prosze tez o wskazowki jak przerobic tradycyjna lodowke, tak aby mogla oddychac

mam polara-energooszczedna- mam nadzieje ze sie nada

jak wyglada sprawa wymiarow?
czy po takiej przerobce scianki nie beda zbyt grube?
czy ktos juz przerobil swoja lodowke?

licze, ze temat sie rozwinie

zbych

20-05-2003, 18:44
temat znany od lat

http://www.refrigerate.com/plate/breath.wool

mozna sie dowiedziec ciekawych rzeczy na temat przechowanie zywnosci w ogole.
amerykanie maja w tym wieloletnia tradycje
u nas oczywiscei temat- zagadka

a co do przerobki to nie jest to konieczne mozna juz kupic oddychajace lodowki

http://www.officedeepot.com.pl/ pl/odcl1500.shtml
albo

http://www.salusint.com.pl

milej lektury

Alina

Tanczacy z myslami
20-05-2003, 18:52
"Oczywiscie, jezeli zawiera chociaz resztki freonu to warto!
Za kazda cene...Taka lekko zdemolowana to nawet latwiej potem przerabiac, scianki nie sa takie sztywne, wobec czego latwiejszy demontaz pianki.
Co do welny mineralnej to rzeczywiscie swietny pomysl, natomiast co do tynku, hmmm...Proponowalbym gips maszynowy.
Folie uklada sie naprzemiennie na skos z zakladkami, najlepiej o jak najwiekszym wspolczynniku paraprzepuszczalnosci.
Nawet jezeli sie nie uda to mozna ja wykorzystac, np w ten sposob (juz kiedys bylo na forum) http://www.hoza.dyzio.pl/serv/lod.html
Zycze powodzenia i swiezego jedzenia, prosto z dzialki."




masz jakies namiary na ta folie paroprzepuszczalna?

20-05-2003, 20:09
czy ktos badal wplyw oddychania lodowki na jakos w niej przechowywanych produktow?

temat bardzo ciekawy czekam jak sie dalej rozwinie

koniec z nieswieza zywnoscia!!!!

20-05-2003, 20:12
mam pytanie byc moze troche z innej beczki..
czy mozna jakos taka zmodyfikowana lodowke pozenic z rekuperatorem?

w lodowce powstaje znaczna ilosc ciepla, ktora nie zawsze jest akurat w kuchni potrzebna, czy ktos potrafilby to przeliczyc, czy taki slub lodowki z rekuperatorem ma sens?


Darek_13

20-05-2003, 20:32
nie widzial tu ktos mojego kota?
taki bialy i duzo mialczy

na wszelki wypadek podaje nr komorki:

komorka nr23 po lewej stronie (jak sie idzie od spozywczego...)

paj^
20-05-2003, 20:34
tanczacy jest chyba oslawionym expertem???

20-05-2003, 20:37
w jakiej dziedzinie?

Tanczacy powiedz w jakiej dziedzinie jestes expertem

myslalem, ze z ta lodowka to takie jaja ktos sobie robi

Gallick
21-05-2003, 06:53
mam zamiar przerobic lodowke
wiadomo tradycyjna lodowki robione sa za szczelnej blachy a ponadto sa ocieplane poliuretanowa pianka o bardzo niewielkim stopniu paroprzepuszczalnosci.
--------------
Natryskowe pianki poliuretanowe (PPUR) (po angielsku Spray Polurethane Foam - SPF) zostały wprowadzone do przemysłu budowlanego przed ok. 40-stoma laty i od tej pory cieszą się znacznym sukcesem. Chociaż nie są wykorzystywane tak szeroko jak typowe materiały w płytach izolacyjnych, odznaczają się właściwościami, które mogą być niezwykle korzystne w specjalnych zastosowaniach. Przylegają np. bardzo dobrze do czystych i suchych powierzchni i łatwo dają się zaaplikować w złożone kształty.
zrodlo: http://www.szkielet.com.pl/technologia/zastosowanie_pianek_poliuretanowych.html

21-05-2003, 07:01
Anonim:
polar-energooszczedny sie nie nada.
Tak to juz jest z tymi energooszczednymi,ze kicha nic z tego...
A grubosc scianek ma drugorzedne znaczenie, lepiej zwroc uwage na podstawe, dobre fundamenty :grin: z podpiwniczeniem czy bez, od tego zalezy jak duzo bedziesz mogl zmiescic w niej wyzerki :wink:czy strop wytrzyma

21-05-2003, 07:02
Tanczacy:
tutaj masz oferte na folie :grin: http://www.intersun.pl/solar.htm

Jasiu
21-05-2003, 07:25
Wprawdzie nie do przechowywania żywności ale również lodówka i w dodatku z zaawansowaną techniką wentylacyjną. Więc również trochę na temat i... do śmiechu :smile:

http://www.hoza.dyzio.pl/serv/lod.html

Szdom
21-05-2003, 07:43
Jasiu popraw sie to juz bylo pare postow wyzej :wink:

21-05-2003, 08:47
Tanczacy, a nie myslales o tym zeby zrobic kilka otworow przy podlodze i kilka u gory - mialbys wentylacje grawitacyjna :grin: i obyloby sie bez kosztownej przerobki :wink:

21-05-2003, 11:29
Ja mam pewne doswiadczenie w tym temacie. Przerobilem juz kilka lodowek, w tym takze moim znajomym.
Jak na razie wszyscy sa zadowoleni i bardzo mnie chwala, mowia, ze tak swiezych jarzyn to nawet z ogrodka przydomowego nie jedli, dodam tylko ze mieszkaja niedaleko oczyszczalni sciekow.
Jogurtom i przetworom mlecznym bardzo sluzy intensywna wentylacja i zmniejszona wilgotnosc powietrza, zachowuja swoj smak i kolor jeszcze przez wiele dni, nawet jezeli maja uszkodzone wieczko.
W razie czego sluze rada przy przerobkach.
Lodoowa

Karol_2
22-05-2003, 08:50
jakiego kleju uzyles do laczenia scianek?
moze sa do tego celu jakies specjalne kotwy lodowkowe?

a w ogole to ile bys wzial za przerobke takiej lodowki?
ewentualnie mialbym wieksza partie (sasiedzi sa zachwyceni pomyslem)

07-06-2003, 13:26
Ni, nie używa się żadnych kotew ani klejów. Stosuje się do tego mocowanie podobne jak w montażu chat z bali, czyli na jaskółkę (?) specjalne wyżłobienia w sciankach, ewentualnie stosuje sie profile aluminiowe, ale to już podraża całą inwestycję.
Co do ceny to negocjowana jest indywidualnie, wszystko zależy od wielkości lodówki i wybajerzenia :D
Przy większych ilościach upusty !!!

12-06-2003, 17:38
:lol: Jezuuuuuu , ludzie już chyba nie mają większych problemów na głowie , tylko oddychające lodówki . Ja dopiero co kupiłem działkę i zastanawiam się co dalej , śmigam po forum , czytam , myśli zbieram a tu takie COŚ. Litości. Nara. :o :roll:

01-07-2003, 13:14
A może wystarczy co jakiś czas otwierać drzwi?

Szdom
01-07-2003, 14:21
Ale dobrze by było żeby robił to jakiś siłownik :D
Sterowany np. mikroprocesorkiem :wink: Z czujnikiem pogodowym....

Pijak
16-09-2003, 19:59
A idac dalej typ tyropem, moze ktos z was zamontowal klimatyzacje w swojej lodowce

janrenovate
16-09-2003, 20:49
najlepiej jest przerobic lodowke na kominek,lub piec wolnostojacy.
Uzyskamy podwojna kozysc.Latem bedziemy mieli sprzet do przechowywania zarcia,a zima wiadomo zarcie sie nie psuje,wiec bedziemy mieli ogrzewanie.
Lodowa lodowa,ale czy ktos ma pomysl jakby zrobic taki wylacznik?
PSTRYK I CIEMNO!!
Wiadomo ze latwo pstryknac i jest jasn,ale zeby pstryknac i bylo ciemno,hmm??:(

17-09-2003, 12:05
Takie "pstryk" robią na Pradze Południe.
Jak Ci zrobią w dzień to masz potem ciemno a jak w nocy to masz jasno.

janrenovate
17-09-2003, 12:14
Gosciu,taki pstryk to jest znany na calym swiecie,nie tylko na Pradze .
Chociaz na Pradze robia to moze specyficznie,zwlaszcza na ząbkowskiej:P

Grzegorz_K
14-10-2003, 14:12
Dla mnie temat bomba !
Dawno się tak nie ubawiłem przeglądając rożne forumy.

Pozdrówka dla wszystkich.