PDA

Zobacz pełną wersję : projekt KLAUDYNA 2 pracownia AREX



skarabeusz-2007
23-01-2007, 15:48
Kto buduje Klaudynę II AREX
My zaczynamy na wiosnę,teraz wyceniamy stan surowy.. będę potrzebować fachowca od instalacji elektrycznej,zeby zrobił projekt. :D

Maestro555
20-03-2007, 12:41
Ja buduję Klaudynę II :D zobacz P.W.

djbobo
20-03-2007, 17:38
Ciekawa jestem na jakim jestes etapie maestro.

DENTA
02-12-2007, 21:47
Kto zbudował Klaudyne? Proszę o info!!

edyta28
29-01-2008, 21:54
witam wszystkich ! czy ktoś buduje lub ma w planach budowę domu -klaudyna >??? pilnie proszę o odpowiedz !!! :D

DENTA
30-01-2008, 18:46
ja mam klaudyne II W STANIE SUROWYM

kasjopeja
28-06-2008, 09:42
wstawcie zdjęcia proszę , ja jestem zainteresowana tym projektem:)

DENTA
02-07-2008, 18:41
Witam

zapraszam do galerii zdjęć, narazie tylko 3 , ale pozniej jeszcze wkleimy.

http://picasaweb.google.pl/IntellectManagement/MichalinKlaudyna2

Dodatkowo można zapoznać się na Picassa - z galerią naturalnych kamieni z Ukrainy, jakie będą użyte przy wykończeniu całej posesji. Zapraszamy.

Pozdrawiam

kasjopeja
03-07-2008, 10:30
już wygląda genialnie, a jak będzie pięknie wyglądać jak będzie gotowa:)

kasjopeja
19-01-2010, 12:11
a czy ktoś może napisać jaki jest orientacyjny koszt budowy?

bartass
26-01-2010, 17:32
Stan surowy wyceniony jest na 405000 zł. netto. ( według obliczeń w katalogu).

Ja teoretycznie powinienem dostać dzisiaj swój projekt Klaudyny VI i powiniem wiedzieć konkretniej na ile są te wyceny prawdziwe.

JacekABC
26-01-2010, 22:01
Stan surowy wyceniony jest na 405000 zł. netto. ( według obliczeń w katalogu).

Ja teoretycznie powinienem dostać dzisiaj swój projekt Klaudyny VI i powiniem wiedzieć konkretniej na ile są te wyceny prawdziwe.


jestem ciekawy ile Ci wycenią, ale najlepiej byłoby dostać info od osoby już wybudowanej...

Jak będziesz miał wycenę miło będzie jak się podzielisz

bartass
01-02-2010, 19:13
W piątek otrzymałem projekt domu. Muszę stwierdzić, że jest komplety i dokładnie zrobiony. Z tego co wiem ( znajomi budowali Elżbietę III ) to nie mieli, żadnych zastrzeżeń co do projektu jak i współpracy z tą pracownią. Ja jak narazie też złego słowa nie moge powiedzieć.

Co do cen to powoli będę je weryfikował:

Stolarka okienna
Dach

także powiniem wiedzieć dokładnie jak ceny mają się do rzeczywistości. Ale na tym etapie mogę stwierdzić, że nie będzie wielkich różnic. ( Stan surowy wyceniono na 415.000 netto )

voyti
17-02-2010, 21:02
Witam,
Ja buduje KLAUDYNE II. jestem na etapie stanu surowego otwartego z przykrytym dachem /deskowanie+papa/, budowalem do grudnia 2009, takze mam swieze faktyczne ceny na wszystkie etapy. Teraz wiosna beda ocieplac, tynkowac, wstawiac okna itp....
Ja zamknalem sie w stanie surowym otwartym na kwocie 230 tys.
ilosci materialu potrzebne do budowy sa rownie imponujace, co projekt.
w razie co sluze pomoca.

voyti
17-02-2010, 21:10
ja jestem na etapie stanu surowego otwartego - koszt ok. 230 tys brutto /w bardzo duzym stopniu zalezy od tego ile zaplacisz wykonawcy, i jak bedziesz negocjowal z materialami. Ja buduje od maja 2009, teraz przerwa zimowa.
jak tylko sie ociepli beda ocieplac, i isc dalej. jesli masz konkretne pytania to pisz. chetnie podpowiem,



Stan surowy wyceniony jest na 405000 zł. netto. ( według obliczeń w katalogu).

Ja teoretycznie powinienem dostać dzisiaj swój projekt Klaudyny VI i powiniem wiedzieć konkretniej na ile są te wyceny prawdziwe.


jestem ciekawy ile Ci wycenią, ale najlepiej byłoby dostać info od osoby już wybudowanej...

Jak będziesz miał wycenę miło będzie jak się podzielisz

kasjopeja
19-02-2010, 13:35
a masz może koszt całkowity stanu pod klucz??
zastanawiam się czy przekroczy 1,5mln zł??

voyti
19-02-2010, 19:57
ze zlotymi klamkami na pewno, a tak na serio to stylowe ogrodzenie azurowe z gornej polki pret 20x20, brama palacowa +/-80tys. wykonane przez firme z tradycjami, malowana farba strukturalna/struktura drobnego papieru ściernego/, drewnianymi oknami ok.80tys /pisze tu o oknach super firmy, gruby energooszczedny profil 79mm dwukomorowej szybie zespolonej o wsp. przenikania ciepla 0,5 - całość okna to wsp. U=0,8 - czyli spelniajacy wymogi pasywnego domu), drzwi wejsciowe oraz drzwi wiatrolap podwojne grube dreniane zdobione +/-18.000, drzwi garazowe drewniane +/-19.000, dach kryty bardzo droga dachowka francuska - drozsza od lupkna naturalnego to koszt rzedu 35.000, obrobki blacharskie wykonane z tytan cynku +/- 15.000, balustrady na kazdym balkonie +/-19000 /material z robocizna - firma wykona Ci to w cenie 14.000 netto + VAT, a reszta na materiał, tj. cement, wapno, piasek i woda. Firma akurat z Wawy. Na ocieplenie wydalem 15.000 - o najlepszych wspolczynnikach dostepnych na rynku - sciana styropian 0,031 grubosc 18cm - sciana spelnia warunki pasywne, podloga styropian o wsp. 0,030 i grubosci 8cm oraz folia refleksyjna o wsp. 0,01! grubosci 4cm, ktora idzie na podloge i dach. Izolacja na dach to koszt rzedu 9000 pln - welna mineralna Isover Super Mata o wsp. 0,033 o grubosci 18 cm miedzy krokwie oraz 5cm w poprzek pomiedzy konstrukcje. Do tego 4cm folii refleksyjnej o wsp. 0,01. Wszystkie izolacje spelniaja warunki domu pasywnego. Do tego musisz doliczyc instalacje wentylacji nawiewno-wyciagowej o bardzo wysokiej efektywnosci odzysku ciepla - sprawnosc na poziomie 95% to koszt 38.000 /brutto material +robocizna/.
Gdybys ogrzewal wentylacja nadmuchowa to koszt instalacji 46.000 /material z robocizna/. Tych dwoch systemow nie mozesz niestety sumowac. Ten etap mam jeszcze nie dograny. Wlasnie go staram sie dobrze zgrac. Wentylacja z rekuperacja nie posiada ogrzewania ale ma odzysk ciepla. Nie wiem czy nie mozna tych systemow zgrac odpowiednio ze soba. Jedni twierdza, ze nie, a ja mysle, ze tak. Jesli udaloby sie zgrac razem, to mialbys najlepszy system ogrzewania z wymiana powietrza - chodzi tu o efektywnosc i ekonomie. Do systemu z odzyskiem nalezaloby dokupic piec kondensacyjny gazowy /koszt rzedu 15.000 z montazem i drobnymi elementami + ewentualnie jakies dodatki typu nawilzanie, przepustnice strefowe, klima. Ja tych dodatkow raczej nie zastosowalbym u siebie, ze wzgledu chociazby na pozniejsza higiene. Zwroc uwage, ze podane przeze mnie po obliczeniach wspolczynniki dwa razy lepsze niz podane w zalozeniach, np. okna U=2,4, a tu masz 1,25. Sciana 0,29 a tu powinno byc 0,1315. Poszadzka 0,28 a tu 0,15. Dach 0,24 a tu 0,098! przy zalozeniu, ze w obliczeniach nie ma pomylki.
Nie wiem niestety ile musisz zaplacic za tradycyjne grzanie. Mysle, ze w 60.000 max powinienes sie zamknac /M+R/.

Te pozycje, ktore Ci napisalem to wartosci, ktore sa na dzien dzisiejsze aktualne, wlasnie je negocjuje. Tam gdzie nie masz napisane materiał +robocizna, to do tych kwot musisz dodac jeszcze robocizne, ale sa to na prawde w moim przypadku znikome wartosci, w porownaniu z materialem. Motaz okien powinni Ci policzyc 5-6tys, obrobki niech wam wykona generalny wykonawca.
Ja mam na dzien dzisiejszy ustalone ok 600.000 za wykonanie domu w stanie zamknietym, pieknie ogrodzonym, z tynkami, grzaniem, kanaliza, wentylacja, i na prawde najwyzszej jakosci materialami.
Musisz wiedziec, ze w zaleznosci jak bedziesz negocjowal cene na tej wartosci skonczysz dom. Dla przykladu, okna mozesz kupic w tej samej firmie za 80.000 w cenie koncowej, a poczatkowa mozesz otrzymac 121.000. Na prawde sa takie roznice. Podobnie jest z ogrodzeniem. Na poczatku otrzymalem wycene na 120.000 a skonczylo sie na szescdziesieciu paru. Sa to big firmy, wykonujace na prawde dla powaznych odbiorcow roboty. Wszystko zalezy od tego, w ktorym momencie zlozysz zamowienie i czy uda Ci sie sprowadzic dostawce na ziemie. Na pewno trafisz na wielu, ktorzy beda chcieli sie dorobic na twojej robocie. Ja akurat mam troche wspolnego z tymi zagadnieniami i wiem ile moge zaplacic za te produkty. Zreszta jesli material na ogrodzenie to stal, to jaka czesc wartosci 120.000 zł moze stanowic? Grosze. Reszta ro robocizna. Ogrodzenie powinienes miec w miesiac lub dwa wykonane. Jak myslisz ile osob bedzie je produkowalo? Zaledwie kilka. Skad ta kwota? Z checi szybkiego zarobku, albo wysokich kosztow produkcji, przynajmniej w tym drugim przypadku beda starali Ci sie tlumaczyc. Ja obstawiam raczej ten pierwszy. I tak jest z oknami, posadzkami kamiennymi, wentylacja, i pozostalymi elementami. Z kamieniem jest tak, ze jak sie nie znasz to nie dosc, ze przeplacisz to wcisna Ci drugi gatunek.
Inna sprawa ile chcesz wydac na wyposazenie. Ja to licze jako drugi etap. Tez tak powienienes. W pierwszym postaraj sie dazyc do tych lub je obnizyc jesli sie uda. W lepszym standardzie raczej nie ma sensu budowac. Chyba, ze dasz w okna szybe o wsp. U=0,4 caly dach pokryjesz miedzia /ten zwiekszy Ci wydatek o ok.40.000/. Chociaz te ceny sa ustalane z dnia na dzien /duza zmiennosc/.
W drugi etap mozesz wlozyc tak na prawde ile chcesz, dom to studnia bez dna.
Jak chcesz to wyslij mi na priv swoj mail to Ci przesle cala realna kalkulacje.
Te kwoty, ktore Ci podawalem to wartosci brutto.
pozdrawiam,

voyti
19-02-2010, 21:06
wkleilem kilka zdjec z budowy.

http://www.muratordom.pl/galeria_budowa_i_remont.htm?akcja=pokaz_galerie&galeria=1335

na zime domek zostal odeskowany i opapowany. W hurtowni poleca wam dac na krokwie paroizolacje, nie polecam. Nawet najmnijesza dziurka, w dachu i nigdy nie znajdziecie przecieku. Sprawdzone u wielu moich znajomych.
Dzisiaj w technologii budowania zmienilbym na pewno spoob laczenia bloczkow z betonu komorkowego - na klej, moze troszke wolniej, na pewno czysciej i lepsze wlasciwosci izolacji cieplnej.

bartass
20-02-2010, 13:54
Ja mam pytanie co do powierzchni dachu, jaka ona jest ?

kasjopeja
20-02-2010, 16:18
voyti chylę czoła za info

a zdjęcia, już wygląda pięknie:)

voyti
22-02-2010, 09:39
wieżba dachu ma 286metrów.
16.000 na wiezbe musisz przewidziec + łaty i kontrłaty

Antos210
24-02-2010, 05:20
Witam

chciałeem sie z wami podzielic kłopotami z dachem w Klaudynie II, wybudowana wg projektu ,ciezko przeżył zime , klopoty ujawniły sie po mrozach 20 C.

To bardzo skomplikowany dach i jak widze wielu z was nie buduje go wg projektu ( co swietnie) i upraszcza jego konstrukcje ale podziele sie moim doswiadczeniem z klaudyną II

zaczęlo cieknac we wszystkich rogach gdzie sa ( i tu nie jestem specjalistą) okna balkonowe , okazalo sie ze w obszarze trujkątow nad oknami tworza sie mostki cieplne i gromadzi sie tam lód ,ktory przy roztopach wlewa sie do domu - masakra.

Poza tym wg projektu na dachu znajduja sie przy zejsciu połaci 4 kwadraty - dramat wiecznie oblodzone musialem zalozyc ogrzewanie , gdyz zamroziło calkowicie rynny.

Nastepnie z tylu domy rynny ( a tak naprawde ich kolanka) zatopione sa w konstrukcji dachu , w casie zimy rynny pecznieja i woda wewnatrz muru wlewa sie do domu.( sa ogrzane murem)

W projekcie brak jest całkowicie detali obróbek blacharskich i teraz jezeli traficie na dobra firme to jest ok ale jezeli na partaczy to bez wyraznych wskazówek moze zakonczyc sie jak u mnie

zalanie ,przemokniete sciany i remont bezposrednio po wybudowaniu domu

pozdrawiam
Antos

bartass
17-05-2010, 20:45
Witam po przerwie.

Mam pytanko odnośnie ceny robocizny. Sama robota murarska, roboty ziemne typu zebranie humusu + wykop minikoparka pod ławy robię swoim sprzętem.
Dom Klaudyna VI 319.5m2 . Murarze śpiewneli 110.000 zł oczywiście bez materiałów od fundamentu aż po więźbę. Dużo, mało ? ile Was wyniosło

voyti
21-07-2010, 20:32
witam,
mnie klaudyna 2 kosztowala 50.000 pln az po dach. niestety jest to bardzo mala kwota. jesli chcesz zrobic to sposobem gospodarczym, to proponuje wynajac koparke z operatorem. Za samo wylanie law i pomurowanie fundamentow zaplacilem ok. 7.000. 110.000 uwazam, za przesadzona kwote, chyba ze rozmawiamy o Warszawie.
jak co to pisz na priv. podpowiem, ja jestem na etapie ukladania dachu, wykonczenia wewnetrznego i elewacji. pomoge.



Witam po przerwie.

Mam pytanko odnośnie ceny robocizny. Sama robota murarska, roboty ziemne typu zebranie humusu + wykop minikoparka pod ławy robię swoim sprzętem.
Dom Klaudyna VI 319.5m2 . Murarze śpiewneli 110.000 zł oczywiście bez materiałów od fundamentu aż po więźbę. Dużo, mało ? ile Was wyniosło

zender
28-07-2010, 10:48
Witam

Ja co prawda nie budowalem kaldyna a Olenke. Umnie ale m2 jest identyczny przyczym umnie nie ma zabudowy nad garazem oraz pomieszczeniami gospodarczymi. Zamiast tego mam dodatkowa lukarne nad pomiesczeniem gospodarczym (tzn przejsciowka do garazu). Super miejsce na pralnie i spiznairnie.

Ja wydalem 58 tys na budowe statnu surowego otwartego. Budowalem z porothermu 30cm + 10 styro. W 2008 roku .to wazne gdzy materjaly wszystkie kupilem jeszcze przed ta szalona podwyzka w 2008r.

Co do dachu to naprawde warto zatrudni ludzi co sie na tym znaja. Jezlei idzie o obruke blacharka polecema Brochem usugla z fakutra 7% zorbia lukarny jak trzeba napewno. Co sie zas tyczy orynowania ......... giete po luku to reczna robota cholernie drogie!.Sugeruje zorbinie balkonow na prosto a nie po luku duzo mozna zoszczedzic i latiwej wykoniczyc!!. I tak wykusz od storny ogordu jest po luku to sami sie przekonacie ile kosztuje rynna lukowa.
Okna sugeruje pakiet 3 szybowy zewzgledu na m2 okien !!
Do tego ...Ja zorbilem w luku tylko jedno okono uchylne zas reszte rama okiena stale szklenie . W kaldynie widze ze nawet w luku sa drzwi balkonowe ! totalne strata pieniedzy ze wzgledu na przejscie 3mb miedzy jadalnia , pokojem komnikowy a pokojem TV ..tak naprawde to odbiera sie to wszystko jako jeden pokoj! Ja jak bym mogl to wym zorbil w luku tylko 4 okna za w jadali jedne drzwi balkonowe i w tv roomie od sotrny ogoru jedne rowniez.. To daje oszczednosc na 2 drzwiach balkonowych i jednym duzym oknie 2mx 1m ! Spora sumka. Teraz tak blizej ceny. Okna parter w MS wersja Tytan Biale pakiet 3 szybowy to 22 tys . Pietro rowniez biale to juz cena 22 tys ze wzgledu na luki. razem robi sie 44 z montazem. Chcialbym podkreslic ze drewniane okna z stolbudu w kolorze bialym wceniono mi na 90 tys !!
Generalnie polecam barjerki na balkno z stali nierdzenej moze nie sa tak zdobene jak "psełdo kute" ale przynjamniej z nich rdza nie leci. Ja wlasnie bede sie zabieral za sciaganie balustrady z balkowno bo to jedno wielkie ognisko rdzy wczensiej czy pzoniej kazdy tego doswiadczy.
I jeszcze raz radze sie zastanowic nad ilosci okien ....... bo jest co myc w naszym przypadku.

Pozdrawiam zender

madzia23
14-08-2010, 18:35
Witam, ja buduje klaudyne ii po malych przeróbkach, poszukuje w okolicy bydgoszczy ekipy budowlanej w rozsądnej cenie! Czy ktos moze kogos polecic?
Ile powinnam zapłacić za cegły i robociznę? tak realnie. Prosze o pomoc w tym temacie

danielix
09-09-2010, 14:08
Witam, ja buduję Klaudynę IV. Kończymy właśnie pierwszą kondygnację. Budujemy z pustaka betonowego komórkowego. Stan zamknięty surowy mamy umówiony termin na listopad. Okna plastikowe, białe z potrójną szybą i montażem wycenili nam na 30 000 zł brutto (bez drzwi wejściowych, bramy garażowej i stolarki wewnętrznej. Ogrzewanie, inst. wodno kanalizacyjna - Kocioł gazowy. Korytarz dolny, kuchnia, łazienki ogrzewanie podłogowe. Jadalnia, salon i TV ogrzewanie grzejnikami kanałowymi. Reszta standard. Do tego turbokominek z płaszczem wodnym z wymiennikiem do systemu zamkniętego. Jeszcze 2 kolektory słoneczne + 300l. zbiornik na wodę ( podobno wspomaga ogrzewanie ale ja im nie wierzę). - Mam ofertę na 60 816,64 zł. z robocizną.

kos.aga
22-10-2010, 18:22
Witam!!! Ja jestem zainteresowana mniejszą siostrą Klaudyny- Oleńką III, ale wysłałam już 3 maile do państwa Domaszczyńskich z propozycja zmian jakie chciałabym przeprowadzić, ale niestety nie uzyskałam odpowiedzi, chyba po prostu zadzwonię jak tak będą zwlekać. Moje pytanie dotyczy czy jeżeli wprowadzaliście jakieś zmiany do projektu to czy Pańswo Domaszczyńscy je przeprowadzali i jaki był koszt tych ewentualnych zmian oraz koszt adaptacji projektu. Pozdrawiam Aga!!!

danielix
04-11-2010, 18:08
Witam!!! Ja jestem zainteresowana mniejszą siostrą Klaudyny- Oleńką III, ale wysłałam już 3 maile do państwa Domaszczyńskich z propozycja zmian jakie chciałabym przeprowadzić, ale niestety nie uzyskałam odpowiedzi, chyba po prostu zadzwonię jak tak będą zwlekać. Moje pytanie dotyczy czy jeżeli wprowadzaliście jakieś zmiany do projektu to czy Pańswo Domaszczyńscy je przeprowadzali i jaki był koszt tych ewentualnych zmian oraz koszt adaptacji projektu. Pozdrawiam Aga!!!

To zależy jakie zmiany. Ja wprowadziłem kilka zmian ale sam tzn kierownik naniósł zmiany na projekt przed oddaniem do pozwolenia na budowę.

kos.aga
10-11-2010, 11:19
Witam, ja buduję Klaudynę IV. Kończymy właśnie pierwszą kondygnację. Budujemy z pustaka betonowego komórkowego. Stan zamknięty surowy mamy umówiony termin na listopad. Okna plastikowe, białe z potrójną szybą i montażem wycenili nam na 30 000 zł brutto (bez drzwi wejściowych, bramy garażowej i stolarki wewnętrznej. Ogrzewanie, inst. wodno kanalizacyjna - Kocioł gazowy. Korytarz dolny, kuchnia, łazienki ogrzewanie podłogowe. Jadalnia, salon i TV ogrzewanie grzejnikami kanałowymi. Reszta standard. Do tego turbokominek z płaszczem wodnym z wymiennikiem do systemu zamkniętego. Jeszcze 2 kolektory słoneczne + 300l. zbiornik na wodę ( podobno wspomaga ogrzewanie ale ja im nie wierzę). - Mam ofertę na 60 816,64 zł. z robocizną.

Witaj Danielix!!! Twój kosztorys bardzo optymistycznie mnie nastraja. Czy dysponujesz jakimiś zdjęciami z budowy? Jeżeli tak to bardzo proszę o zamieszczenie ich na forum, gdyż bardzo mało tego typu domków jest realizowanych, a sami z mężem nie możemy podjąć decyzji czy Oleńka czy Klaudyna.... Klaudyna wydaje się nam bardzo duża- jeśli masz swoje spostrzeżenia co do wielkości to napisz. Pozdrawiam!!!

danielix
18-11-2010, 09:32
Witaj kos.aga.
My zastanawialiśmy się na projektem Sokół z pracowni MG Projekt. Niestety plan zagospodarowania przestrzennego nie pozwala na dwie pełne kondygnacje wiec musieliśmy wybrać inny i zostało na Klaudynie IV ze względu na układ pomieszczeń ( daj adres mail to Ci wyślę zdjęcia ). Chcieliśmy z żoną mieć duży dom. Musisz wiedzieć że projekty Klaudyny, Renaty, Oleńki są dość skomplikowane jeśli chodzi o wykonawstwo. Kolumny, gzyms na poddaszu zbrojony, łuki w oknach ( to dopiero jest cholerstwo), balkoniki, schody ( my mamy wylewane, cieśla za zrobienie schodów wziął 1000 zł. Sama robocizna.) Potem dojdzie do tego sztukateria tutaj zobaczysz co to znaczy drogo chyba że sama to sobie zrobisz. Dom jest duży ale pokoje na górze już nie są jakieś wielkie, powiedział bym skromne. Jeśli mogę coś poradzić, to salon Oleńki to 19,5m2., tzn że jest 4m na 5m. Weźcie z mężem taśmę i zmierzcie swój salon i odpowiedzcie sobie na pytanie czy wam wystarcza ( pamiętaj że w salonie nie TV). My z żoną tak robiliśmy z każdym pomieszczeniem i wyszło że bierzemy Klaudynę IV. Trzeba też doliczyć ilość dzieci tych obecnych i tych nadprogramowych. Nie buduj kominów tylko ten jeden, do kominka. Od razu rób rekuperator. Okna są drogie dlatego że są po łuku a nie dlatego że bardziej izolują. Kolumny możecie zrobić wylewane. My kupiliśmy te z projektu ale koszt 1700 za sztukę. Tak jak ktoś tutaj na forum pisał. Nie wstydźcie się negocjować cen, do upadłego, w końcu to wasze pieniądze a warunki stawia ten co je ma. Polecam Allegro. Do wyboru do koloru dostawców i wykonawców. Mnie wycenili z oknami na początku na 90 000 zł. Potem inna firma na 60 000. Na końcu firma która robi nam okna 30 000 (bez drzwi wejściowych, bramy garażowej, szprosów). Teraz negocjuje ogrzewanie. Chcę urwać z 15 000 zł.
Pozdrawiam

kos.aga
19-11-2010, 08:58
Witam!!! Nasze dylematy dotyczą właśnie salonu...Co prawda my chcemy kominek przenieść do pokoju tv i tam urządzić pokój kominkowy a w salonie tylko tv i sofki, ale ok 20m2 to i tak nawet na oglądanie tv wydaje się mało. Nasze wątpliwości konsultowaliśmy z Panią Domaszczyńską , która stwierdziła, że koszt wybudowania większego domu nie jest tak wiele wyższy bo jak i w mniejszym tak i w większym domu najdroższe są te same elementy. Więc dylemat bardzo duży.... tylko te prawie 300 m2 powierzchni trochę mnie przeraża!!! Mój adres e-mail [email protected] . Wielkie dzięki za odpowiedź i czekam na zdjęcia. A tak na marginesie- nie myśleliście z żoną nad założeniem dziennika budowy, bo projekt przepiękny ( takich brak na forach i w innych dziennikach ) i później pamiątka na lata... Pozdrawiam i czekam na fotki. Aga!!!

bartass
08-12-2010, 09:02
Na początku września rozpocząłem budowę Klaudyny VI w odbiciu lustrzanym, więc mogę na tym etapie się wypowiedzieć. Tak jak wspomniałem nie miałem problemów z pracownią Arex, z małym przymróżeniem oka co do poslizgu w dostawie projektu ( był to nowy projekt ). Wracając do cen to... Każdy kto zamierza budować ten dom powiniem wiedzieć na co się pisze. Jak wspomnieli przedmówcy patrząc na projekt można już stwierdzić, że wykończenie detale, będą drogie.. Według mnie cały urok tego domu tkwi właśnie w szczegółach, których jest bardzo dużo. Następne spostrzeżenie, to budowanie metodą gospodarczą ( jak to ktoś wyżej wspomniał mija się z celem). Jeśli chodzi o dostawców i ceny to słusznie stwierdził kolega DANIELIX trzeba je negocjować, to nasze pieniądze. Przeliczając ceny rynkowe do tych uzyskanych przeze mnie "jestem do przodu" około 12000zł brutto.
Realizując projekt, można stwierdzić, że wszystkiego są bardzo duże ilości. Przeliczając koszty postawienia fundamentów ( plan na rok 2010 ) to u mnie zamknęło się w 80000zł brutto (technologia ścian trójwarstwowa) , nie liczę sprzętu i kruszywa, którego zużyłem około 1000 ton. ( wymiana gruntu + wypełnienie fundamentów ).
W skład tej kwoty wchodzi robocizna 35000zł ( vat 22%) materiały: bloczki betonowe, beton b10 i b20 ( Top Beton), Styrodur na docieplenie fundamentów, materiały izolacyjne takie jak papa, dysperbity itd. , materiały do uziemienia, stal na zbrojenia i wieńce. Można oczywiście taniej, ale stwierdziłem, że dom robie dla siebie i nie ma co oszczędzać na istotnych kwestiach ( oczywiście w granicach zdrowego rozsadku).
Przez zimę zamierzam zgromadzić materiał na ścainy, pustak ceramiczny 25 + 10cm wata lub styropian + 12cm pustak ceramiczny. Wiosną ruszamy ze ścianami, czerwiec lipiec mam zaklepanych dekarzy. Zgodziliśmy cenę 120zł za m2 ułożenia dachówki karpiówki, wraz z obróbkami i oczywiście więźbą.

kos.aga
15-12-2010, 13:30
Zgadzam się, że urok tkwi w szczegółach, a zwłaszcza w tego typu domach. Nie wyobrażam sobie tych domków bez tych pięknych sztukaterii i innych detali. Z całą pewnością tego typu domy nie należą do najtańszych, ale ci którzy się porywają na ich budowę na pewno się z tym liczą. Mnie zauroczył nie tylko ich wygląd zewnętrzny, ale przede wszystkim układ pomieszczeń, który w dużej mierze mi odpowiada, bo szukaliśmy z mężem domku w którym będzie można urządzić naszą wymarzoną bibliotekę-pokój kominkowy... No i nie bez znaczenia ma wysokość ścianki kolankowej, dzięki której poddasze jest w pełni użytkowe ( piętrowy dom u nas odpada ze względu na plan zagospodarowani przestrzennego ). Niestety wciąż się wahamy między Oleńką 3 a Klaudyną, bo rzeczywiście salon w Oleńce malutki, ale znów Klaudyna poza salonem, który nam odpowiada to pozostałe pomieszczenia tez ma duże. Moje dylematy to nie tylko koszt wybudowania ale później koszty utrzymania, sprzątanie itp. bo 220 m2 a 280m2 to jednak duża różnica!!! Niestety nie miałam okazji widzieć żadnego domku w realu więc mam zapytanie czy ktoś zechciałby pokazać mi swoją budowę a nie mieszka na drugim końcu Polski ( ja mieszkam w Legnicy-dolnośląskie ) to byłabym bardzo wdzięczna- może pozwoli mi to rozwiać moje wątpliwości. Wiem, że takie zobaczenie na żywo wiele pomaga, bo już miałam zakupić projekt Karmen II z Domowych Klimatów, póki go nie zobaczyłam i po obejściu wszystkim pomieszczeń stwierdziłam, że nie odpowiada on naszym potrzebom- stąd moja prośba. Pozdrawiam Aga!!! W razie chęci kontaktu to mój e-mail: [email protected].

bartass
16-12-2010, 12:23
Jak juz wspomniałem, narazie są fundamnety, ale zapraszam, mieszkam niecałą godzinkę autostradą od Legnicy :) woj. lubuskie. Jak na tą chwilę bedzie można zobaczyć chociaż zarys gabarytów.

kos.aga
16-12-2010, 19:54
Witam!!! Wezmę to pod uwagę. Może po Nowym Roku skorzystam z zaproszenia jak troszkę zima zelżeje... Pozdrawiam Aga!!!

kos.aga
11-01-2011, 17:45
Witam!!! Budujący Klaudyny i Oleńki pochwalcie się jakimiś postępami w budowach!!! A może jakieś nowe zdjęcia ktoś posiada? Pokazujcie.....

bartass
06-04-2011, 07:03
Jak tam postępy w budowach ?

kos.aga
06-04-2011, 15:14
Jak tam postępy w budowach ?

Może pochwal się pierwszy;) Wszelkie zdjęcia mile widziane:)

kos.aga
06-04-2011, 15:51
Bartass u Ciebie to już pewnie mury pną się do góry...Napisz jakie postępy!!!!

bartass
09-04-2011, 11:42
U mnie budowa rządzi się swoimi prawami :).. We wtorek będą układać strop nad garażem. Wprowadzam pewne zmiany na parterze więc wystąpiły małe opóźnienia.. Po weekendzie wrzuce fotki.

kos.aga
11-04-2011, 07:57
To super!!! Czekamy:yes: A jeśli to nie tajemnica to jakie zmiany wprowadziłeś?

bartass
13-04-2011, 09:35
Pogoda niezbyt ciekawa, więc zdjęcia robione z samochodu

http://images46.fotosik.pl/749/a41116d72f2799f9med.jpg
http://images47.fotosik.pl/801/a8207fd431cd89ecmed.jpg
http://images43.fotosik.pl/801/07f808bd46123089med.jpg

Ze zmian jakie wprowadziłem, to chcę przeprojektować hol, powiększyć przejście z salonu do jadalni, zrobiłem dużą kuchnię wraz z codzienną jadalnią. Zmieniło się także położenie łazienki ( WC ).

kos.aga
13-04-2011, 09:44
Mimo zdjęć z komórki już coś widać:) Czekamy na dalsze fotorelacje... Widzę, że budujesz z porothermu-która szerokość pustaka wybrałeś? Będziesz miał ściany dwu- czy trzywarstwowe? A na poddaszu wprowadzasz jakieś zmiany?

bartass
13-04-2011, 10:18
Ściany trójwarstwowe, szerokość 25 + 10 ( lub 12 cm) wełna + 12 trzecia warstwa z pustaka.

Góra zostaje bez zmian, jedynie pomieszczenie nad garażem będzie o 25 cm wyższe niż w projekcie.
Zapomniałem dodać, że jedną z ważniejszych zmian jest podniesienie parteru z 280cm do 305cm a w związku z tym otwory okienne też powiększam :)

kos.aga
13-04-2011, 10:28
A wysokość parteru podniosłeś ze względów estetycznych czy jakiś innych? Bo to podwyższenie warte zastanowienia, bo w teraźniejszym mieszkaniu mam 320 cm i jestem przyzwyczajona do wysokich pomieszczeń...Ja przez jakiś czas zastanawiałam się nad obniżeniem salonu o dwa schodki względem innych pomieszczeń, ale chyba z tego zrezygnuję, bo tuz przy wejściu do salonu z boku jest wejście do drugiego pomieszczenia i byłyby schodki obok schodków. No i nie bez znaczenia wyjścia na taras, bo też z tych wyższych pomieszczeń byłyby schodki od strony tarasu-więc chyba zbyt dużo tych udziwnień, ale 3,05 cm warte przemyśleń:) a bryła budynku na tym nie straci?

rajko1
23-04-2011, 21:56
witam wszystkich tu obecnych mam pytanie???
zaczynam budowe klaudyny2 z basenem w czerwcu i nie jestem pewny co do ceny firmy budowlanej ktora miala by to wykonywac za budowe domu z dachem +dachowka +wylewki na tarasy+ocieplenie+tynk +pierwsze wylewki sirodek bez necki basenowej CENA 160.000 tys zl czy to nie jest zbyt wygorowana cena prosze o odpowiedz

bartass
15-05-2011, 10:47
Wygórowana ? W moim projekcie tj. Klaudyna VI sam dach z dachówką karpiówką, więźbą i robocizną to koszt około 120000 zł. Za postawienie stanu surowego bez dachu z tarasami ustaliłem cenę 93000zł. Odnośnie cen robocizny to uzyskałem następujące oferty 93000, 100000, 110000 i 155000 zł netto. Ekipa, z która współpracuje oprócz korzystnej ceny zagwarantowała mi terminowość wykonania zadania i przede wszystkim jest to robione tak jak powinno być.

dominator1982
30-12-2011, 00:49
Witam,

Jestem na etapie fundamentów (mam już zakończone). Zastanawiam się jakie będą koszty do zakończenia inwestycji. Może ktoś poda za ile kupiliście okna do Klaudyny 2.

JacekABC
06-01-2012, 17:18
Antos,

czy remont udał się - tj. te przykre doświadczenia są historią? Czy raczej jest to pewna specyfika i feler projektu?


Witam

chciałeem sie z wami podzielic kłopotami z dachem w Klaudynie II, wybudowana wg projektu ,ciezko przeżył zime , klopoty ujawniły sie po mrozach 20 C.

To bardzo skomplikowany dach i jak widze wielu z was nie buduje go wg projektu ( co swietnie) i upraszcza jego konstrukcje ale podziele sie moim doswiadczeniem z klaudyną II

zaczęlo cieknac we wszystkich rogach gdzie sa ( i tu nie jestem specjalistą) okna balkonowe , okazalo sie ze w obszarze trujkątow nad oknami tworza sie mostki cieplne i gromadzi sie tam lód ,ktory przy roztopach wlewa sie do domu - masakra.

Poza tym wg projektu na dachu znajduja sie przy zejsciu połaci 4 kwadraty - dramat wiecznie oblodzone musialem zalozyc ogrzewanie , gdyz zamroziło calkowicie rynny.

Nastepnie z tylu domy rynny ( a tak naprawde ich kolanka) zatopione sa w konstrukcji dachu , w casie zimy rynny pecznieja i woda wewnatrz muru wlewa sie do domu.( sa ogrzane murem)

W projekcie brak jest całkowicie detali obróbek blacharskich i teraz jezeli traficie na dobra firme to jest ok ale jezeli na partaczy to bez wyraznych wskazówek moze zakonczyc sie jak u mnie

zalanie ,przemokniete sciany i remont bezposrednio po wybudowaniu domu

pozdrawiam
Antos

dardurdka
28-01-2012, 19:59
To prawda, że szczegółów w projektach z arexu brak, ale jakieś zamarzanie dachu i wlewanie się wody, nie jest winą projektantów, ale wykonawców. Mam Anetę z arexu i dorobiłam sobie lukarny (P. Domaszczyńscy tłumaczyli, że się tam nie zmieszczą i ze woda nie będzie miała którędy ściekać z dachu - i mieli rację, to samo powiedział nasz Pan Dachowy. Ale zrobił też nam porządnie dach, więc nawet jak się tam gromadzi, nie przecieka do muru!). Jeśli dom jest dobrze ocieplony, a dach dobrze wykonany nie powinno być problemu :) Te projekty są "starodawne" zwłaszcza technologicznie, dlatego budującym obecnie inwestorom i ich wykonawcom radzę patrzeć na projekt przez palce, wtedy nie będzie problemów :) Zresztą nie ma projektów idealnych, żeby takie były powinny być projektowane przez p. budowniczych a nie architektów ;) Czasami na papierze nie wszystko da się przewidzieć. My mieliśmy dobrych wykonawców (choć nie obyło się bez pomyłek, bo chyba się nie da) i to chyba najważniejsze, niezależnie od biura projektowego czy samego projektu. A koszt okien jest różny nawet dla takiego samego domu ;)

JacekABC
01-02-2012, 11:01
Szczęśliwi posiadacze Klaudyny!

Czy możecie podzielić się informacją jakie macie koszty ogrzewania domu po tych kilku zimach? Większość zdecydowanie dociepliła budynek w stosunku do projektu - jakbyście mogli napiszcie jaką macie izolację, okna i jakie roczne koszty ogrzewania (gaz, pompa ciepła?).

Widzę, że temat powoli zamiera, mam nadzieję, że jeszcze jest paru entuzjastów Klaudyny ;)

dominator1982
15-07-2012, 11:17
Witajcie.

Od dobrych kilku miesięcu umarł temat klaudyny 2. Staram się odświerzyć temat. Mam pytanie do budujących bloczków solbetu. Jakie było zużycie bloczków. Ile sztuk. Ja buduje z 1,5 bloczka. Mainowicie cały, steropian połówka. Jestem na etapie stropu i już zużyliśmy 1800 połówek i prawie 1800 całych. CZekam na informację.