PDA

Zobacz pełną wersję : ile kosztuje drewno konstrukcyjne w lesie?



brachol
23-01-2007, 17:03
Witam
wie ktos moze ile kosztuje drewno konstrukcyjne kupowane bezposrednio w lesie? Warto kupic i przetrzec w tartaku? czy lepiej gotowe wyroby?
pozdrawiam

sSiwy12
23-01-2007, 17:05
Sam zakup materiału może byc tańszy, ale czy bedzie nadawał się na drewno konstrukcyjne "wyjdzie" po przetarciu.

rzyraf
23-01-2007, 17:10
Fachowiec widzi od razu co kupuje, szczególnie teraz, kiedy jest drewno ze zrębu.
Jak masz zaprzyjźniony tartak przewoźny i ludzi do załdunków, dłużycę tanio wynająć to parę złotych zaoszczędzisz.
Ale do tego potrzeba wiedzy - żeby Ci nie narobili duuuuuużo odpadu (co się potrafi zdarzyć) kiedy nie będziesz wiedział, że z jednego kawałka wyjdą Ci np. 3 elementy i jesli zaczneisz ciąć od tego "właściwego" końca.
Generalnie - jak masz odwagę, to się opłaci. Moze nie bardzo ale.....

Marzin
23-01-2007, 17:12
Brachol, pół mojej rodziny pracuje w lasach, i kupa kolegów ze sredniej szkoły....a drewno kupiłem w trataku. To chyba rozjaśnia całą sytuację. Zresztą zadzwoń do nadleśnictwa i powiedz, że chcesz nabyć 10 mp sosny na konstrukcję dachową. To tak jakbys zadzwonił do hurtowni i zapytał czy możesz kupić jedną i pół cegły. :wink:

brachol
23-01-2007, 17:31
Brachol, pół mojej rodziny pracuje w lasach, i kupa kolegów ze sredniej szkoły....a drewno kupiłem w trataku. To chyba rozjaśnia całą sytuację. Zresztą zadzwoń do nadleśnictwa i powiedz, że chcesz nabyć 10 mp sosny na konstrukcję dachową. To tak jakbys zadzwonił do hurtowni i zapytał czy możesz kupić jedną i pół cegły. :wink:
wiem pamietam gdzie kupowales drewno i wyglada na to ze postapie tak samo z ta roznica ze chce teraz kupic drewno a montaz bedzie jakos we wrzesniu (przynajmniej wiezba bo strop wczesniej) tak sie tylko pytalem bo w sumei bede robil podloge z desek i czesciowo elewacje wiec odpady mialbym gdzie wykorzystac ale widze ze nei warto sie stresowac i zaoszczedzic na czyms innym a mozesz mi podac namiar na tartak w ktorym kupowales drewno?

rzyraf
23-01-2007, 17:34
Alez lesnik sprzeda i 5 kubików:) problem jest dłużycy, na dużą wchodzi np. 33m.sz i wtedy płacisz extra za transport powietrza

Marzin
23-01-2007, 18:28
Alez lesnik sprzeda i 5 kubików:) problem jest dłużycy, na dużą wchodzi np. 33m.sz i wtedy płacisz extra za transport powietrza

Pewnie, że sprzeda! Tylko te wszystkie dodatkowe duperele, powodują, że staje się to nieopłacalne. Postęp prac:
- wizyta w nadleśnictwie - wykup drewna
- trzeba do dopilnować, jedziesz do lasu
- organizujesz transport
- załatwiasz termin w trataku
- w dniu przetracia jedziesz patrzeć "bo mi moje super drewno podmienią albo źle przetrą"
- załatwiasz załadunek i transport na budowę
- rozładowujesz na budowie
- układasz w "sztapel"
- zabezpieczasz przed warunkami atmosferycznymi


Ufffff.... jeszcze się komuś chce to robić? :roll:

P.s. Brachol, taki scenariusz przerabiałem z ojcem w 1993 roku, kiedy powstawał dom rodziców.

Stąd mam więźbę:

Woźniak Andrzej, Iwaszko Tadeusz.
Tartak. Konstrukcje budowlane, więźby dachowe
0 95 762 45 53
Trzebicz, Kolejowa 16
66-530 Drezdenko
pow.strzelecko-drezdenecki, woj. lubuskie

[email protected]

rzyraf
23-01-2007, 18:31
Dyć mówię, że to dla hoobystów albo firm:)

brachol
23-01-2007, 19:35
Woźniak Andrzej, Iwaszko Tadeusz.
Tartak. Konstrukcje budowlane, więźby dachowe
0 95 762 45 53
Trzebicz, Kolejowa 16
66-530 Drezdenko
pow.strzelecko-drezdenecki, woj. lubuskie

[email protected]
dzieki za namiar jutro dzwonie i zobacze jakie ceny proponuja i czy sie oplaca z transportem do Poznania czy jednak lepiej kupic na miejscu

redrum
23-01-2007, 19:53
Ja z własnego doświadczenia :
1 kupić przed poczatkiem budowy (deski które powstaną przy przetarciu przydadza się!!!!)
2 kupić duze przekroje.
Wyjdzie na to samo ale deski gratis.
pozdr ol

msnet
25-01-2007, 20:53
Witam
wie ktos moze ile kosztuje drewno konstrukcyjne kupowane bezposrednio w lesie? Warto kupic i przetrzec w tartaku? czy lepiej gotowe wyroby?
pozdrawiam

W grudniu 2006 sprzedawałem do tatraku sosnę - dłużyce po 180 do 200 za m3. Z opowieści kupującego - właściciela tartaku wynikało, że lepiej zlecić to fachowcom do przetarcia. Z powodu "ruchu" w budownictwie więźby robione są ze "świeżego" byle jak zaimpregnowanego drewna.