PDA

Zobacz pełną wersję : plamy na kominie



jogi1
23-01-2007, 19:34
witam
od tego sezonu grzewczego zacząłem palić w kotle co (dolnego spalania, bez nadmuchu) drewnem (suchym) i z kotła kapie smoła a na kominie na strychu pojawiły sie brązowe plamy; jak zadrapałem to tynk jest tez brazowy i czuc chyba smołe :cry:
co robić???

1950
23-01-2007, 19:56
podnieść temperaturę pracy kotła, przez zastosowanie zaworu trójdrogowego lub czterodrogowego,
jeżeli cieknie Ci z kotła to masz za niską temperaturę powrotu,

parę lat i będziesz wymieniał kocioł,
wypada to z reguły jak już się skończy gwarancja,
a jeśli będzie to na gwarancji to i tak reklamacja nie będzie uznana

jogi1
23-01-2007, 20:25
mnie martwi ten komin czy sie nie rozleci :roll:

a co do kotła to bede szczęśliwy jak padnie :D
tłumaczyłem rodzicom zeby NIE kupować tego dziadostwa ale nie pomogło i teraz tylko czekam na ten szczęśliwy dzień - znajomy miał taki sam i przegnił mu juz - farciarz :lol:

1950
23-01-2007, 21:05
ale komin jest pochodną za zimnych spalin,
kwas siarkowy zeżre Ci komin

Heniek
23-01-2007, 21:08
Jogi1
czy komin na strychu jest ocieplony? Czy strych ma pokojową temperaturę, czy jest zimny? Czy przypadkiem końcówka komina nie jest z klinkieru?

jogi1
23-01-2007, 21:15
komin na strychu nie jest ocieplony - a właśnie czy mozna ocieplic styropianem?
strych zimny tzn zima mróz, latem sauna
końcówka jest z yyyy nie wiem

Heniek
23-01-2007, 21:33
No to proponuję ocieplić odcinek komina przynajmniej na zimnym strychu. Tylko nie styropianem. Też tak kiedyś myślałem, ale mądrzejsi na tym forum wybili mi to z głowy. Chodzi o bezpieczeństwo: w kominie może zapalić się sadza, wtedy temperatury są tak duże, że komin może popękać. Styropian może zacząć się palić. Wełna jest niewiele droższa, za to bardziej bezpieczna.
Pozdrawiam, Heniek

nesia
24-01-2007, 12:37
ocieplic komin na poddaszu - wełną oczywiście

NOTO
24-01-2007, 12:53
ocieplic komin na poddaszu - wełną oczywiście

Wiele wąrtków na tym forum wskazywało właśnie takie rozwiązanie - choć nie rozwiąże ono Twoich wszystkich problemów z kominem.

Ale w tym temacie mam pytanie. Jak ocieplić technicznie wełną komin ?
Rozłożyć i przewiązać sznurkiem, Wełne kupić w płytach i przykleić, na kołki.
Co zrobić gdy na strychu jest wyczystka w kominie ? Czy ją też jakoś zaizolować ?

24-01-2007, 14:09
... Wełne kupić w płytach i przykleić, na kołki.
Co zrobić gdy na strychu jest wyczystka w kominie ? Czy ją też jakoś zaizolować ?
NOTO, przymocowac tak jak piszesz
w wełnie wyciąc otwór na wyczystke i włożyć z powrotem ten fragment w miejsce wycięcia

Last Rico
25-01-2007, 08:06
Mój komin w części zimnej ( pod dachem ) został otynkowany i ocieplony wełną z rolki.
Wełna okręcona jest siatką szklaną, taką od dociepleń elewacji. Całość otaśmowana
szeroką na 5 cm taśmą alu w pionie i poziomie, w ten sposób że wyszła z tego "krata".
Siła dociskania umiarkowana, aby nadmiernie nie ścisnąć napuszonej wełny.
Wszystko trzyma się bardzo ładnie, nic się nie deformuje.
Kołkowanie czegokolwiek do komina nie jest dobrym pomysłem...

25-01-2007, 10:25
... Kołkowanie czegokolwiek do komina nie jest dobrym pomysłem...
owszem, masz racje Last Rico
plastik koszulki moze sie stopić w przypadku zapalenia sadzy w kominie, kołek plastykowy mozna zastapic gwodziem do betonu z podkładka

Last Rico
25-01-2007, 22:38
Tak, metalowe uchwyty by były lepsze, ale ja ogólnie jestem przeciwny dziurawieniu komina.
Młotek elektro-pneumatyczny, którym w większości wierci się otwory, może rozbić cegłę,
lub rozluźnić wiązanie między cegłami, a to może doprowadzić do rozszczelnienia komina.