PDA

Zobacz pełną wersję : TERMEX - EKOFIBER - TERMOFLOC



kolbas
24-01-2007, 00:29
Witam
Stworzyłem ten temat z nadzieją, że wszyscy zwolennicy izolacji termicznych innych niż wełny i styropianu podzielą się tu swoimi doświadczeniami, opiniami i fotogaleriami z realizacji tankowania domu tymi ekologicznymi materiałami. Na forum można znaleźć coś niecoś lecz wątki są wyrwane z kontekstu powklejane w różnych działach i nie można tego potraktować jako pewnego kompendium. Z mojek strony obiecuję, że cały proces realizacji docieplenia zostanie zaprezentowany na tej stronie wraz z kosztami i okresowymi spostrzeżeniami z użytkowania i oto proszę wszystkich zainteresowanych tematem.


Wiosną zaczynamy budowę domu z bala większość szczegółów konstrukcyjnych mamy już wymyślonych chodzi o różne niuanse jednym z nich i nie banalnym w tej technologii jest kwestia docieplenia budynku. Naszym zdaniem technologia z zastosowaniem foli które robią różne czary mary opisywane przez producentów to pomyłka w styku z drewnem jeżeli folia nie jest be to wykonawca coś spartoli przykryje GK lub szalówką i tyle go widzieli, dlatego zdecydowaliśmy się na materiały ekologiczne z surowców wtórnych celulozowe jak i samo drewno to musi z sobą wspólgrać.
Temat ten dydykujemy inwestorom mającym tego typu docieplenie chcących się podzielić opiniami z użytkowania takich domów jak również jako forma rankingu tych materiałów cen za usługę, błędów wykonawczych itp.
Materiały te są uznane za ekologiczne nie tylko dla tego że są wytwarzane z makulatury, ale również dlatego że na wyprodukowanie 1m3 wymagają zużycia bardzo mało energii w stosunku do wełny, styropianu czy innych materiałów izolacyjnych tak więc dlaczego jest to tak drogi materiał i tak mało popularny na naszym rynku? Nie ma się kogo poradzić. Wykonawca to psycholog po kursach marketingowych, a nam jest potrzebna brutalna prawda.
Na stronach internetowych poświęconych budowie domów w technologi bala czy szkieletu zauważyłem pewien lobbing na rzecz pewnego schematu ocieplenia bal-folia wiatroizolacyjna-wełna-folia paroszczelna-GK jakoś mi to nie podchodzi gdzie tu jest jakaś harmonia z naturą tak okrzyczany mikroklimat domu z bali itd jeśli go zafoliuję jak kanapkę, włożę go do plecaka i będę go tam nosił przez 30 lat bo tyle będę spłacał kredyt co wyjmieny z tego plecaka?
:o

daxima
03-02-2007, 17:09
Podpinam się nie dla mnie ale otrzyma lam bojowe zadanie zebrać info dla rodzinki :lol:

katja
03-02-2007, 19:24
Daxima, w Olsztynie jest dystrybutor ekofibru, człowiek zakręcony pozytywnie, fan budownictwa ekologicznego. Z racji, ze jest dystrybutorem tego materiału nie do końca moze być obiektywny, fakt. Ale z nim warto sie skontaktować :D Pan M.S., służę namiarami.

daxima
03-02-2007, 20:16
Katju na rzut beretem ode mnie ma działeczkę rodzinka nie będąca w kraju. Sąsiedzi postawili domek z bala takiego z desko bala i jakos mi nie pasuje ta welna w pionie. Przeciez to wszystko osiada :-? Jestem juz po wczorajszej nocnej lekturze wątku "domów z bali" czyli ogólnie w temacie.
Ponieważ "przelicznik" idzie inny pewnie wejdę w temat grubego pala ale ten ekofiber też wygląda ciekawie. Znasz może kogoś kto już jest po współpracy z firmą Mazurskie Domy z Mrągowa?

katja
03-02-2007, 22:10
nie znam tej firmy :-?

Daxima, mam chałupę z bala /12cm/ i zamierzam ją ocieplić Thermoflokiem http://www.nami2000.com.pl/, celuloza, prawie to samo co ekofiber, a może nawet takie samo, tylko inny producent. Ściany pionowe ociepla się metodą natrysku /na mokro/. Jeśli chodzi o ekofiber/thermofloc to najlepiej w Olsztynie zna sie na nich pan M. Samsel.

PawEla
03-02-2007, 23:10
Co do mazurskich domów: ostatnio podniesli ceny o 24% :o
Czyli obecnie cena z m2 waha się (przy technologii 2xbal 7cm) od 1600-ponad 2000zł.
KOSZMAR :o
Warto poszukac pomniejszych wykonawców-ciesli, sprawdzonych, z nimi sie dogadac co i jak chcemy budowac i za ile (na 100% będzie u nich taniej o minimum 30-40% od podanej wyżej ceny).
Termex, ekofiber: dystrybutorzy mają brygady ze sprzetem i robią co trzeba od poczatku do końca.
Stolarka okienna: wybór firm jak paleta kolorów :D
Pozostaje TYLKO(!?) znależć dobrego fachowca od ścian.... i dachu :D

ek____ia
07-06-2009, 12:56
Na stronach internetowych poświęconych budowie domów w technologi bala czy szkieletu zauważyłem pewien lobbing na rzecz pewnego schematu ocieplenia bal-folia wiatroizolacyjna-wełna-folia paroszczelna-GK jakoś mi to nie podchodzi gdzie tu jest jakaś harmonia z naturą tak okrzyczany mikroklimat domu z bali itd jeśli go zafoliuję jak kanapkę, włożę go do plecaka i będę go tam nosił przez 30 lat bo tyle będę spłacał kredyt co wyjmieny z tego plecaka?
:o
Całkowicie się zgadzam z tą opinią. Moje doświadczenie z tym tematem posiadam ze Skandynawii. Według mnie najlepszym sposobem na dla inwestora ceniącego sobie ekologiczną technologię to;
- od zewnątrz bal -celuloza wdmuchana pneumatycznie w ruszt - gk
grubość warstwy celulozy zależy od efektu jaki chcemy uzyskać, minimum to 10 cm, ja radziłbym 30 cm w ścianę i 30 - 40 stropodach lub poddasze.
Jeżeli bale sa ułożone na wpust to nie jest konieczna wiatroizolacja,
od wewnętrznej strony też nie jest konieczna paroizolacja oprucz pralni łazienek itp.
w zależności od wykonastawa
Mamy dom o który możemy powiedzieć że "oddycha" - jego ściany.
Przy tak ocieplonym domu, zastosować rekuperator, wentylację mechaniczną bez mikrowentylacji w oknach oraz wymiennik gruntowy żwirowy ( zimią pobiera ciepło z gruntu +5 st C, a w lecie schładza nam powietrze do 18 st C )
Mamy ekologiczny dom pasywny

PawEla
13-09-2009, 21:54
Całkowicie się zgadzam z tą opinią. Moje doświadczenie z tym tematem posiadam ze Skandynawii. Według mnie najlepszym sposobem na dla inwestora ceniącego sobie ekologiczną technologię to;
- od zewnątrz bal -celuloza wdmuchana pneumatycznie w ruszt - gk
grubość warstwy celulozy zależy od efektu jaki chcemy uzyskać, minimum to 10 cm, ja radziłbym 30 cm w ścianę i 30 - 40 stropodach lub poddasze.
Jeżeli bale sa ułożone na wpust to nie jest konieczna wiatroizolacja,
od wewnętrznej strony też nie jest konieczna paroizolacja oprucz pralni łazienek itp.
w zależności od wykonastawa
Mamy dom o który możemy powiedzieć że "oddycha" - jego ściany.
Przy tak ocieplonym domu, zastosować rekuperator, wentylację mechaniczną bez mikrowentylacji w oknach oraz wymiennik gruntowy żwirowy ( zimią pobiera ciepło z gruntu +5 st C, a w lecie schładza nam powietrze do 18 st C )
Mamy ekologiczny dom pasywny

POPIERAM (autopsja), tyle że:
- mam steico flex w ścianach - też polecam tą wełnę drzewną, ekofiber na poddaszu
- wiatroizloację tez warto kłaść przy piórowpuście - w mnie jest podwójny, a przy większych wiatrach wydymało membrane....
Pozdrav

Sad Ripper
13-09-2009, 22:39
W de byłem w domu, w którym między dwa bale sypany był wypalany (wyprażany?) granulat korkowy. Dom bardzo ciepły, cichy i przyjemny. Właściciele zachwalali, że bardzo niskie koszty ogrzewania.

sad ripper

pchla169
19-08-2010, 14:22
Witam wszystkich, szukam właśnie dobrego wyjścia i kompromisu zarówno cenowego jak i jakościowego pomiędzy wełną termex, a styropianem . Mam propozycję wstępną na 170zł za m3wełnę termex, buduje dom metodą tradycyjną ( poroterm) i nie mam pojęcia czym ocieplić, jeszcze sie nie dopytywałam jak wychodzi u nas cenowo styropian, ale w projekcie jest 10, to średnio za 25zł za m2 i w sumie do niedawna było dla mnei oczywiste,ze to będzie styropian, ale teraz juz nie wiem, bo dużo dobrego słyszałam na temat Termexu, ale co tak naprawdę sie opłaca i ja to sie ma do oszczędności i jakości. Czy ktoś mógłby mi pomóc?? Bardzo będę wdzięczna

tomclav
25-08-2010, 12:06
podeślij proszę na priv informacje o wykonawcy za 170zl netto/m3,

MartinGie
11-09-2010, 11:08
Witam!
W kwestii wykonania izolacji z wełny celulozowej w dobrej cenie proszę o kontakt na pw lub gg 5740600. Oczywiście proszę powoływać się na forum Muratordom.pl.
Pozdrawiam

pchla169
26-09-2010, 21:44
tomcalv, to link o który prosiłeś, a cena do dogadania z tegoco wiem, bo namiar od znajomego dostalam
http://www.osipowski.pl/index.php?option=com_contact&view=contact&id=1&Itemid=63

marcintar
04-10-2010, 13:43
Polecam Ci tynki termoizolacyjne i wylewki termoizolacyjne na bazie perlitu. Masz materiał w 100% naturalny, lekki, niepalny, paroprzepuszczalny. Z racji miejsca w którym mieszkam polecam firmę Certech z Niedomic (małopolskie). Poszukaj sobie coś na ich temat w necie. Pozdrawiam.
P.S. Podaj tak z ciekawości jaką masz grubość porotermu na priva.

monni
07-12-2010, 15:51
Witam,
bardzo proszę o opinie czy należy zastosować folie wiatroizolacyjna, jesli tak, to w jaki sposób ją zamontować. Chciała bym ocieplić dom z bali o grubości 10 cm. Boję się, że jeśli nie zastosuje foli to będzie wiało.