PDA

Zobacz pełną wersję : projekt ROZALIN pracownia KRAJOBRAZY



artek_ka
24-01-2007, 13:00
Witam,

Czy ktoś buduje/budował "Rozalin" z pracowni Krajobrazy.
http://www.krajobrazy.com.pl/projekty_domow/rozalin/#nowhere

Chciałbym prosić o zdjęcia z budowy "Rozalina" lub domu opartego na tym projekcie.
Poszukuję skanu projektu do sporządzenia kosztorysu jeśli to mozliwe.

Z góry dziękuję, pozdrawiam.

Art

[email protected][/url][/list]

fionka
28-03-2008, 13:48
podbijam
ja również jestem zainteresowana tym projektem...
może ktoś jednak buduje ten domek :)

przejrzałam forum, wykorzystałam wyszukiwarkę ale niestety nic o "rozalinie" nie mogę znaleźć....


http://www.krajobrazy.com.pl/domki/rozalin/rozalin_widok1b.jpg


http://www.krajobrazy.com.pl/domki/rozalin/rozalin_rzut1b.gif


http://www.krajobrazy.com.pl/domki/rozalin/rozalin_rzut2b.gif

ze zdjęciami chyba łatwiej będzie nam rozmawiać :)

fionka
01-04-2008, 19:11
Nie wierzę....
na prawdę nie ma nikogo, kto buduje ten śliczny domek?

halo "Rozalinowcy" !!! odezwijcie się :)

hola
04-04-2008, 11:57
Witam!
Szczerze mówiąc jestem oczarowana tym projektem od ponad roku i cały czas poszukuję informacji, najlepiej też zdjęć z realizacji projektu ale chyba nie mam szczęścia :D Przymierzamy się z rozpoczęciem budowy na jesień tego roku. Projekt jeszcze nie kupiony ale raczej właśnie ten wybierzemy. Nie mamy za bardzo wyboru. Mamy w warunkach zabudowy określone, że kalenica ma być prostopadła do drogi/wjazdu. Mam wrażenie,że 90% projektów ma kalenicę równoległą do drogi. Rozalin to jedyny projekt spośród setek przejrzanych, który spełnia wszystkie warunki zabudowy i nasze wymagania co do rozkładu i ilości pomieszczeń. Co nie pozostaje też bez znaczenia idealnie wpasowuje się jeśli chodzi o ustawienie względem stron świata-taras z wyjściem na ogród od południowego zachodu a kuchnia od strony wjazdu(północ) co by mieć pogląd na sprawę :D. Pozdrawiam i mam nadzieję, że coś się ruszy i znajdą się jacyś szczęśliwcy, którzy już mieszkają w Rozalinie i podzielą się z nami cennymi uwagami :D [/code]

DjDario
04-04-2008, 13:25
Nie jestem fachowcem, ale mnie się ten projekt bardzo podoba! :D

fionka
07-04-2008, 15:34
no wreszcie jakiś ruch w tym wątku.... 8)

nam bardzo sie podoba ten projekt... powiedziałabym, ze jest wręcz idealny....

my jeżeli zdecydujemy sie na ten projekt a zdecydowani jestesmy na 99%
to:
a) pewnie zlikwidujemy okno w dodatkowym pokoju na dole, bo u nas będzie ono wychodziło na północ i przeniesiemy je na wschodnią ścianę....
b) wydlużymy trochę garaż by zyskać dodatkowe małe pomieszczenie na przykład na kosiarkę, narzędzia ogrodnicze ;)
c) chcemy połączyć pomieszczenie gospodarcze z garderobą na dole by zyskać większą kotłownię....


Wejście i wjazd mamy od strony południowej


Zastanawiam się też czy łazienka na dole nie jest za mała....

Co myślicie?

hola
07-04-2008, 17:57
Witam!
Nie za bardzo umiem sobie wyobrazić Rozalin na Waszej działce. Jeśli wjazd macie od południa to okno z gabinetu wychodzi na zachód a nie na północ-w odbiciu lustrzanym wychodziłoby na wschód. Natomiast okno salonu wychodzi na północ.Ale może źle zrozumiałam :-?
Jeśli chodzi o zmiany to mi na razie chodzi po głowie jedna a mianowicie aby zrobić dodatkowe drzwi z największej sypialni do łazienki na górze ale nie wiem czy się one tam zmieszczą. A jeśli chodzi o pomieszczenie gospodarcze to może rzeczywiście niezły pomysł aby je powiększyć. Na obecnym etapie "rozmyślań" o własnym domu trudno mi określić jakiego rodzaju piec zamontujemy. Nie mam pojęcia ile wobec tego będzie potrzeba miejsca. Z drugiej strony szkoda tej garderoby-no bo gdzie trzymać te wszystkie zimowe kurtki :) A co do łazienki to wydaje mi się, że jedna duża łazienka w domu wystarczy. Ważne, że w tej na dole jest wc a jak widać mieści się tez prysznic co można uznać za dodatkowy luksus :D Kurczę marzy mi się aby móc na żywo zobaczyć jak ten domek wygląda. Proszę niech zjawi się ktoś kto pokaże nam chociażby kilka fotek :)

fionka
08-04-2008, 09:41
kurcze dostałam jakiejś zaćmy pamięciowej

wjazd mamy od zachodu oczywiście.... 8)

fionka
08-04-2008, 09:49
napisałam wiadomość do biura Krajobrazy z pytaniem czy maja jakieś zdjęcia z realizacji budowy tego domku...
na razie głucha cisza....

jestem zainteresowana tez schematem, zdjęciem, rysunkiem przekroju tego domu.... nie wiem czy sie jasno wyraziłam ;)

hola
08-04-2008, 10:15
A to zmienia postać rzeczy :D Drzwi tarasowe wychodzą na południe 8) Fajnie, ze wkleiłaś zdjęcie. Rzeczywiście łatwiej dyskutować. To co mnie naprawdę urzekło w Rozalinie to prostota, harmonia i symetria "bijąca" od frontu :D Uwielbiam wszystko co symetryczne! Fajnie, że ma spiżarnię (no bo gdzie trzymać choćby małe zapasy jak nie ma piwnicy), mały stryszek-zawsze jakieś klamoty się znajdą. Jest też gabinet-to był jedyny warunek mojego męża jak szukałam tego wymarzonego projektu. "Nasza" sypialnia ma garderobę-brakuje mi tylko dodatkowej łazienki przy tejże sypialni, ale jak już pisałam kombinuję z tymi dodatkowymi drzwiami :wink: Dach w miarę prosty konstrukcyjnie -dwuspadowy-a co za tym idzie wystarczająco dużo przestrzeni na pięterku :) Szczerze mówiąc minusów na razie nie dostrzegam ale chętnie dowiem się co myślą o tym inni. Zawsze warto choćby przemyśleć spostrzeżenia kogoś innego.

fionka
08-04-2008, 10:33
my przy wyborze projektu również kierowaliśmy się tym by w domku był:
* dodatkowy pokój na dole w przeznaczeniu na gabinet,
* dwie łazienki - na dole w zupełności wystarczy mi malutki prysznic umywaleczka i wc,
* ze stryszku na górze mam zamiar zrobić suszarnię - myślę, że to idealne miejsce a gdzieś rzeczy trza suszyć - więc w zamyśle mam tam suszarnio-prasowalnie... choć prasować nie lubię :D może nawet jakies półeczki na rzeczy.... a wejście do suszarni z łazienki dla mnie idealne....
* dach dwuspadowy... tańszy w budowie....
* podoba mi się to, że jest jeden balkon tylko... gdy napatrzyłam sie w innych projektach na balkony z każdej strony to odechciało mi się balkonów zupełnie :D
* spiżarnia... mała ale jest... zawsze można trzymać jakieś gary, inne urządzenia kuchenne bo w szafkach zazwyczaj miejsca na to brak... no i jakieś słoiczki w małych ilościach,
* jasna klatka schodowa ma dla mnie też duży plus
* podoba mi się tez hol na piętrze (11) można faktycznie wstawić tam jakiś fotel i zrobić kącik książkowy.... ;)

i my chcemy wydłużyć garaż, by zyskać dodatkowe pomieszczenie za nim....

a i przeniesienie kominka wchodzi w grę....


No i przede wszystkim jak piszesz hola prostota, harmonia...

hola
08-04-2008, 13:38
To fajnie,że jest nas już dwie :D Razem zawsze raźniej! Może znajda się jacyś nowi entuzjaści :) A kiedy zamierzacie ewentualnie zacząć budowę i w jakim regionie Polski? Ja zamierzam ruszyć sierpień/wrzesień a mieszkam na Pomorzu. A no a projekt :) Czekam na męża bo wyjechał ale chyba zamówimy już jutro :D

fionka
08-04-2008, 21:08
Hola my też z Pomorza :D
a kiedy zaczniemy? wszystko zależy od tego jak szybko uda nam się dokumentację skompletować i gdy otrzymamy kredyt.
Na razie jesteśmy na etapie map... geodeta będzie robił mapę sytuacyjno-wysokościową.... podobno ma się uporać w ciągu 1,5 tygodnia :)

więc albo późną jesienią - przy dobrych wiatrach
albo w przyszłym roku wiosną

fionka
09-04-2008, 12:12
Pani z biura krajobrazy odpisała, iż nie posiadają żadnych zdjęć wybudowanych domów.. i żeby poszukać na forach internetowych 8)

hola
09-04-2008, 13:00
Szukam, szukam i nic nie widzę :) Znalazłam jedynie ogłoszenie, że ktoś chce sprzedać rozpoczętą budowę Rozalina ale zdążył chyba zrobić tylko fundamenty bo na zdjęciu było widać tylko stertę cegieł :)

fionka
06-05-2008, 15:58
Hola i jak tam?
projekt zakupiony?

my sie wahamy....
oglądamy też inne projekty i juz dostaję oczopląsu..... :-?

hola
07-05-2008, 09:30
Cześć! Projekt kupiliśmy i jesteśmy w trakcie jego modyfikowania :) Pomysłów i rzeczy do przemyślenia przed rozpoczęciem budowy parę jest. Pozdrawiam!

fionka
07-05-2008, 10:17
Hola powiedz mi proszę co dostaliście po zakupie tego projektu? Czy były tam też schematy ogrzewania kominkowego na przykład, albo wentylacji, iNSTALACJI WOD-KAN, CO I GAZU czy to już we własnym zakresie trzeba robić....

dużo robicie zmian?

hola
07-05-2008, 10:33
Oddałam swój projekt architektowi więc nie mam go przed sobą ale o ile sobie przypominam to projekt zawierał instalację co, wodno-kanalizacyjną i gazową a wentylacyjnej i kominkowej nie. Jeśli chodzi o zmiany to kombinujemy co zrobić z niewielkim pomieszczeniem gospodarczym. Jest ono wystarczające w zupełności jeśli ma się ogrzewanie gazowe ale taki np piec na groszek ciężko będzie tam wstawić nie mówiąc o magazynie na opał:) Ale jestem dobrej myśli!

fionka
07-05-2008, 11:03
no wlasnie hola
mi też sen z powiek spędza to pomieszczenie gospodarcze, bo tez chcemy piec na ekogroszek....
opcjonalnie mozna by pomieszczenie za garażem dodatkowe zrobić ale nie wiem jak się to ma do realizacji....

ja zastanawiam sie gorąco nad projektem Archonu
"W rododendronach 5"

http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m434b8c4a91497

i prawdopodbnie na ten sie Zdecydujemy tyle, ze w lustrzanym odbiciu....
muszę tylko poszukac na forum czy ktoś kominek przesuwał

trudny wybór.... 8)

hola
07-05-2008, 11:19
Też ładny i rozkład pomieszczeń bardzo podobny ale kotłownia jeszcze mniejsza niż w Rozalinie. Co prawda jest dodatkowe pomieszczenie gospodarcze za garażem ale jak nosić ten opał przez garaż?Kawał drogi i trochę nieporęcznie:)

fionka
07-05-2008, 11:28
ale zasypuje się raz na tydzień więc luzik :D

nie no zobaczymy jeszcze co i jak....
na razie póki co to sie zastanawiam

upiechowska
16-05-2008, 07:33
Witajcie Fionka i Hola! Chętnie przyłączę się do rozważań odnośnie Rozalina, ponieważ właśnie wczoraj dostarczono mi projekt. Tak więc proszę nie podsyłajcie kolejnych propozycji projektów, bo będę mieć zgryza, że nie mogę już zmienić :-) To oczywiście żart. A tak serio to Fionka bardzo fajny ten Dom w Rododendronach. Parter chyba nawet ładniej rozłożony niż w Rozalinie, ale łazienka na górze niezbyt duża, a mi zawsze marzyła się ogromna... Poza tym trochę za dużo pokoi jak dla nas.

Jeśli chodzi o zmiany w projekcie Rozalin to mamy już chyba 15 propozycji, m. in. piękne kręcone schody (ponoć niepraktyczne przy wnoszeniu mebli ale to moje marzenie i nie popuszczę), suszarnia w pomieszczeniu obok łazienki na górze czy wyrzucenie ścianki działowej z kuchni, która oddziela pomieszczenie na spiżarkę (moim zdaniem niepraktyczne rozwiązanie - lepiej zrobić coś na zasadzie garderoby, czyli wielka spiżarnio-szafa z przesuwanymi drzwiami, w której nie potrzeba dodatkowo zostawiać miejsca na to, aby zmieścił się domownik buszujący po słokach). Chciałam też zrobić drzwi do łazienki z największej sypialni - tak jak Hola - ale nie mam pomysłu jak (aby nie stracić garderoby i zbyt wielkiego kawałka ściany) - może Wy macie jakieś sugestie?

Z mężem planujemy budowę na wiosnę przyszłego roku. Także szukam osób, które już zaczęły albo zakończyły budować i jeśli kogoś znajdę to na pewno dam Wam znać. Będę wdzięczna za to samo.

Pozdrawiam!

hola
16-05-2008, 11:11
Cześć! Fajnie że jest nas już trzy :D Jeśli chodzi o te drzwi do łazienki na górze to planujemy je zrobić między wanną i umywalkami-na projekcie katalogowym na stronie internetowej są dwie umywalki-my zrobimy jedną duża i przesuniemy ją bliżej drzwi. Łóżko postawimy w prawym dolnym rogu sypialni-patrząc na rzut piętra. Budowę planowaliśmy rozpocząć jesienią ale jak się okazało na przyłącze energetyczne czeka się minimum pół roku! A zatem prawdopodobnie będziemy zaczynać wszyscy na wiosnę roku przyszłego :D Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na dalszą konstruktywną wymianę opinii :D

upiechowska
16-05-2008, 11:29
Uff, nasza działka jest na szczęście uzbrojona więc nie będziemy musieli jeszcze dodatkowo czekać na procedury z tym związane. A przynajmniej tak mi się wydaje, bo jeszcze jestem zielona w sprawach proceduralno-biurokratycznych.

Pomysł na drzwi do łazienki bardzo fajny (tym bardziej, że z łazienki można od razu przesmyknąć się do garderoby :-) - może skorzystamy :-). My zastanawialiśmy się czy nie zrobić wanny na środku łazienki na wyspie, ale chyba będzie przeszkadzać i denerwować domowników bo będą ją musieli obchodzić. Chcemy też ścianę z luksfera między łazienką a "suszarnią" (z tym może być kłopot bo to ściana nośna).

W ten weekend w Krakowie są Targi Wnętrz - chcemy się wybrać i podpatrzeć ciekawe rozwiązania, które będą wymagały adaptacji projektu. Podzielę się co ciekawszymi.

PS My mamy odbicie lustrzane Rozalinki.

KiR
16-06-2008, 10:20
Witam!

Jesteśmy na etapie poszukiwania projektu. Pewnie jak większość oglądaliśmy tysiące. Zawsze jest jakieś ale.
Rozalin jest bardzo fajny. Idealny jak dla mnie :)

Jeśli chodzi o przeróbki to my zrobilibyśmy kotłownię i rupieciarnię pod garażem, garaż może o metr poszerzyli i połączyli pomieszczenia 6 i 9.


Dla mnie Rozalin z zewnątrz jest zbyt pompatyczny, zrobiłabym go w tym stylu

http://www.dominanta.pl/oferta/Kubus.html

I jeszcze śmieję, że to przeznaczenie, bo przez nazwą projektu są litery KR :lol:

ulkap
05-08-2010, 22:38
Hej Fionka i Hola!

Czy budujecie dalej swoje Rozalinki? A może już skończyłyście? My jesteśmy na etapie wczesnej wykończeniówki. Jestem bardzo ciekawa jak wyszły wasze domki. Dajcie znać, czy jesteście jeszcze na forum.

Pozdrawiam

rozalin
22-08-2010, 12:25
witam! zaczęliśmy budowę Rozalina :)
Macie jakieś fotki z budowy / wykończenia / gotowych domków?
Pozdrawiam!