PDA

Zobacz pełną wersję : zapowietrzone (?) grzejniki



ysy
24-01-2007, 16:20
Witam.

Proszę o poradę z odpowietrzaniem grzejników. Kwestia jest taka - nie znam się na typach grzejników, nie są to "stare, jare" żeberkowce, ale w miarę nowe - hmmm, zwykłe grzejniki - płytowe bodajże (tak się nazywają).

Mają odpowietrzniki "ręczne". Odkręcając leci w sumie woda, a grzejniki są chodniejsze na dole (jest w dolnej części jakiś zawór, ale to nie odpowietrznik).
I nie wiem, czy to wina powietrza czy jakiegoś obiegu wody w grzejniku.

Proszę podpowiedcie ;-)

hes
24-01-2007, 16:44
To normalna sprawa ze są dołem chłodniejsze. Gdyby było odwrotnie- zimna góra,tzn. byłyby zapowietrzone. Chcesz mieć je całe ciepłe, to musiisz po prostu mocniej palić. Jeżeli w domu masz dobrą temperature to nie ma się czym przejmować.pozdro.

ysy
24-01-2007, 17:11
Jesteś pewny?
Tak posługując się w skali 1 do 10, to na górze mają 8 a na dole 4. Trochę duża różnica.

Grzesiek13
24-01-2007, 17:23
Może masz źle ustawione obroty na pompie, czy źle skryzowane grzejniki? Zakładam, że instalację rurową masz poprawną. Sprawdź filtr siatkowy przed pompą czy na powrocie kotła, może jest zapchany.

hes
24-01-2007, 18:17
Być może to przypadek podobny do opisanego w temacie "Grzejniki grzeją dobrze ?" Nie chcę się powtarzać, polecam lekturę tegoż.

beton44
24-01-2007, 21:26
hmmmmm.....

przecież nie sądzisz chyba że woda z grzejnika wypływa o tej samej temperaturze co wpływa do niego...


przecie właśnie w grzejniku ma planowo oddać ciepło chyba???? :o

ysy
27-01-2007, 15:46
napiszę tak - trochę poodpowietrzałem mimo, że były chłodniejsze dołem. W sumie nic nie dało, ale trochę posyczało z odpowietrznika - czyli trochę powietrza było.

Czytając kilka wątków doszedłem do wniosku, że nic wie wiadomo - jeden posze - odpowietrzać, drugi - zwiększyć ciśnienie na pompce, inny - dobrze pokryzować.

Dodam, że nie mieszkam w domku, mamy wspólną instalację na 16 rodzin. W dolnuch mieszkaniach jest cieplaej, w górnych zimniej, ale to w związku z tym, że jest od dachu i nie jest dobrze ocieplone.

hes
27-01-2007, 15:55
Jedyna rzecz, jaka mi przychodzi do głowy w twoim, nie ukrywam, trudnym przypadku (bo na intensywność grzania nie masz pewnie żadnego wpływu) to
musiałbyś, niestety, zainstalować ,jeżeli to możliwe, albo większe grzejniki albo dodatkowe.

ysy
27-01-2007, 16:01
hmmm, teraz to nie jest możliwe.

Zresztą ja szukam rozwiązania problemu dlaczego powrót wody jest taki chłodny?

andre59
27-01-2007, 16:02
Witam.

Proszę o poradę z odpowietrzaniem grzejników. Kwestia jest taka - nie znam się na typach grzejników, nie są to "stare, jare" żeberkowce, ale w miarę nowe - hmmm, zwykłe grzejniki - płytowe bodajże (tak się nazywają).

Mają odpowietrzniki "ręczne". Odkręcając leci w sumie woda, a grzejniki są chodniejsze na dole (jest w dolnej części jakiś zawór, ale to nie odpowietrznik).
I nie wiem, czy to wina powietrza czy jakiegoś obiegu wody w grzejniku.

Proszę podpowiedcie ;-)
Miałem kiedyś podobną sytuację,
w jednym z grzejników, jego górna część była gorąca, a dolna wręcz zimna.
Okazało się, że zaworek odcinający pod grzejnikiem był za mało odkręcony.

ysy
27-01-2007, 16:05
Jest w wszystkich odkręcony jednakowo - prawie na maxa. Dodam, że z 5 grzejników dwa zachowuja się prawidłowo.

i TO NIE DWA PIERWSZE, TYLKO 3 I 5.

andre59
27-01-2007, 16:10
Ysy, czy te trzy grzejniki, żle działające, są zasilane z innego pionu niż te zachowujące się prawidłowo?
Czy sąsiedzi też mają podobne problemy?

hes
27-01-2007, 16:10
Zimny powrót wody... Jeżeli sieć jest rozbudowana,to do Ciebie nie dociera
tyle gorącej wody ( z róznych powodów ) i w takiej intensywności, jak byś
potrzebował. Przepływ jest po prostu za wolny. Walcz, może nie z czymś,
ale z kimś.

ysy
27-01-2007, 16:11
Są z tego samego pionu - wszystkie. Ponoć sąsiedzi mają od czasu do czasu takie problemu.
Na razie nie znam wszytskich, bo niedawno się wprowadziłem.

Czy myślicie, że zwięszenie temp. i cisnienia i potem przepchanie wszystkiego moze pomóc? Może to powietrze w dolnej czecśi kaloryferów? W sumie to niby powinno byc w górze, ale....

andre59
27-01-2007, 18:47
Są z tego samego pionu - wszystkie. Ponoć sąsiedzi mają od czasu do czasu takie problemu.
Na razie nie znam wszytskich, bo niedawno się wprowadziłem.

Czy myślicie, że zwięszenie temp. i cisnienia i potem przepchanie wszystkiego moze pomóc? Może to powietrze w dolnej czecśi kaloryferów? W sumie to niby powinno byc w górze, ale....
Gdyby kaloryfer był zapowietrzony to byłby ciepły od strony podłączenia zasilania, a chłodny w dalszej części powiedzmy ciepły z lewej strony, a zimny z prawej.
Z tego co piszesz wynika, że przyczyna leży raczej poza Twoim mieszkaniem.
Zgłoś sprawę do administratora, niech sprawdzą drożność instalacji w wadliwym pionie, szczególnie na "powrocie".

1950
27-01-2007, 18:51
zgłoś administracji złe wyregulowanie instalacji