PDA

Zobacz pełną wersję : skrzydła drzwiowe z plexi



smejda
24-01-2007, 17:03
chcę zrobić drzwi przesuwane pod wymiar. muszą być jak najbardziej przezroczyste a nie chcę szyby szklanej ze względu na dziecko oraz jej ciężar (mają być zamontowane na płycie k-g). płyta plexi się nie tłucze i jest chyba lżejsza od szkła? czy ktoś z was zastosował takie rozwiązanie?

UKF
26-01-2007, 09:45
Tak, my w mieszkaniu mieliśmy drzwi przesuwne z czterema szybkami wypełnionymi właśnie matową plexi. Sprawdzało się świetnie (bezpieczne i lekkie), choć doświadczenia w cięciu tworzywa ("szybki" wstawiał mój mąż) - łatwo pęka - wskazują, iż przy mocniejszym uderzeniu może popękać.
I dość łatwo się rysuje.
Teraz w domu też mamy plexi zamiast szyb.
Pozdrawiam, Maria

smejda
26-01-2007, 10:58
a jeśli wymysliłam sobie duże powierzchnie tych drzwi?
mysle o dwuskrzydłowych, kazde po 70x240mm w ramie z profili alu. jako wypełnienie wchodzi w grę w zasadzie każda z przezroczystych płyt z tworzywa: plexi (bo twarda), poliwęglan kanalikowy (bo stosunkowo tani i sympatyczny efekt prążków) lub lity (jak plexi) i inne. co możecie polecić? no i jakie ich grubości są minimalne dla zapewnienia sztywności konstrukcji, bo ta kwestia jest tu najwazniejsza

margie
26-01-2007, 11:03
pleksi i poliweglan sztrasznie sie rysuje i jest elektrostatyczny- kazdy pylek bedzie ci sie do tych drzwi lepil. Moze jesli maja byc suwane, ne musza byc wiszace, a moga byc np chowane we wneke powstala miedzy sciana wlasciwa a zabudowa k-g? Szyba jest bezpieczna, moze byc zbrojona lub hartowana....

casandra75
26-01-2007, 20:43
Witam :lol: :lol:
Ja osobiście kupie do swojego domku drzwi pełne :wink: ale jeśli mogę doradzić z własnego doświadczenia z dziećmi ...jeśli w drzwiach ma być szkło to tylo i wyłącznie bezpieczne . Przy uderzeniu pięścią ...dajmy nato ośmiolatka :wink: 8) szyba pęknie ..ok.. niech se pęknie ..ale ręka dziecka nie przejdzie na druga stronę... bo szkło bezpieczne ma folię w środku :wink: ..
Mimo doświadczenia zawodowego nie przewidziałam iż moje dzieckomoże coś takiego zrobić... :-? i stało sie ... teraz ma blizny... na całe szczęście tylko tak to sie skączyło.....
Pozdrawiam