PDA

Zobacz pełną wersję : projekt MONCALVO pracownia ARCHIGRAPH



tomzoo
24-01-2007, 21:39
Witam, poszukujemy projektu domu i w oko wpadł nam projekt Moncalvo. Jego rozkład pomieszczeń nam odpowiada, jedynie może pomieszczenie gospodarcze mogłoby być nieco większe.
Czy ktoś już ten projekt realizował, jakie są wasze opinie?
Czy przy rezygnacji z okien połaciowych pomieszczenia poddasza nie będą niedoświetlone?

Pozdrawiam

imported_aguś
08-02-2007, 11:30
Podnoszę wątek, bo mnie też interesuje ten projekt.

tomzoo
16-07-2007, 21:01
Witam, rozpoczynamy budowę domu wg projektu Moncalvo pracowni Archigraph. Niestety nie znalazłem na forum innych osób, które już wybudowały/budują taki domek. Budujemy z BK 1W. Jak znajdzie się trochę czasu to spróbujemy założyć jakiś dziennik budowy - nowości z placu budowy...
Pozdrawiam!

tomzoo
19-08-2007, 20:35
No to się zdecydowaliśmy - jeśli ktoś chciałby jakieś szczegóły odnośnie tego projektu - proszę o pytania!
Domek buduje się bardzo zgrabny - myślę, że jak niczego nie schrzanimy (budowa systemem gospodarczym) to będzie się milutko mieszkało :lol:

Pozdrawiam!

fufax
15-06-2008, 08:02
Dzień dobry.
Zwracam sie z wielka prośbą do osób, które interesowały się projektem z firmy EXTRADOM o nazwie Mocalvo lub do tych co juz taki domek wybudowali ewentualnie są w trakcie budowy o kontakt.
Serdeczxne dzieki

roberttp
26-10-2008, 16:57
witam
jestem zainteresowany tym projektem i chcialem kupic coś materiałów a projektu jeszcze nie mam jesli byś mogł prosł bym o takie podstawowe dane jak ilośc pustaków i przede wszystkim długość krokwi dochowych bo chciałem zorganizowac drzewo dzieki wielkie

tomzoo
26-10-2008, 23:36
witam
jestem zainteresowany tym projektem i chcialem kupic coś materiałów a projektu jeszcze nie mam jesli byś mogł prosł bym o takie podstawowe dane jak ilośc pustaków i przede wszystkim długość krokwi dochowych bo chciałem zorganizowac drzewo dzieki wielkie

Odnośnie materiału na ściany w m2 powierzchni - muszę zerknąć na faktury zakupowe.
A co do długości krokwii - to radzę aby taką decyzję podjął cieśla. Jeśli zabraknie Ci nawet kilku centymetrów, to będzie wielki płacz...
Ale zerknę jakie długości były zamówione.
Pozdr.

roberttp
28-10-2008, 10:54
dzieki na rade i juz wszystko wiem co do krokwi poprostu zapytalem w archigraphie i mi przysłali rozpiske calego dochu tylko jeszcze mnie interesuje ilość pustaków i jakie to sa wymiary pozdrawiam

roberttp
03-11-2008, 16:22
ja tez jestem zainteresowany tym projektem ale nie znalazłem nic ciekawego

fufax
03-11-2008, 17:37
witam
ja juz jestem w trakcie dudowy tego domku

roberttp
10-11-2008, 13:16
witam ja mam zamiar zacząć na wiosne masz moze jakies zdjecia z budowy chetnie bym zobaczył pozdrawiam

eelik
03-06-2011, 13:33
Może ktoś buduje dom wg. projektu Moncalvo http://www.extradom.pl/projekt-domu-moncalvo-krh1129.aspx i mógłby podzielić się uwagami. Proszę o kontakt, ponieważ planuję zakup tego projektu.

Pozdrawiam

eelik
06-06-2011, 07:04
czyżby nikt nie budował wg tego projektu

eelik
08-06-2011, 11:02
ciszaaa :-(

Może ktoś z szanownych Forumowiczów buduje dom o podobnym układzie pomieszczeń i ma uwagi co warto byłoby zmienić :-)
Osobiście myślę o zamianie schodów z wiatrołapem, co dałoby większą powierzchnię kotłowni (+oczywiście obniżenie poziomu posadzki).

eelik
15-06-2011, 08:12
Dziękuję za odzew:)

Ja jeszcze nie buduję.... musimy najpierw zdecydować wg, którego projektu :cool:
Moncalvo bardzo mi odpowiada, no może poza kotłownią (która w domyśle ma być na paliwo stałe). Jedyne co chciałabym zmienić - to tak jak pisałam już wyżej zamiana wiatrołapu ze schodami. Mam jeszcze wątpliwości co do salonu i tu pytanie do Ciebie - jak myślisz czy oprócz kącika wypoczynkowego zmieści się tam jeszcze stół tak na ok. 6 - 8 osób (prawdopodobnie zrezygnujemy z kominka). Rozważamy jeszcze ew. wydłużenie domku, co da większa kotłownie i łazienkę, ale zobaczymy co powie na to projektant, który będzie robił adaptację.

Będziemy budować we wschodniej części mazowsza :-)

eelik
17-06-2011, 18:44
:smile: