PDA

Zobacz pełną wersję : Rozpoczęcie rozbudowy(problem z podłożem)



ketrab_79
25-01-2007, 20:31
Witam wszystkich.Planuje rozpocząć rozbudowe domu,a uściślając postawić pokoje+łazienkę+kuchnie na części domu(piętro) który kiedyś służył za taras(a niestety było to jakieś 12 lat temu).Na tarasie przez jakiś czas były płytki ale już ich nie ma od 8 lat teraz taras jest pokryty papą która co jakiś czas była "doklejana".Niestety pod papą gromadzi się woda co objawia się grzybem na suficie parteru.Problem jest taki że nie za bardzo wiem na jaki czas przed rozpoczęciem budowy należy zerwać tą starą papę i czy kłaść nową czy w inny sposób izolować podłoge(dodając budowa ma się rozpocząć między kwietniem a majem).Proszę o pomoc :cry:

retrofood
27-01-2007, 21:10
Zleć wykonanie projektu, bo i tak musisz.

ketrab_79
29-01-2007, 20:29
witam projekt już mam pozwolenie na budowe też chodzi o to że nie wiem ile czasu przed postawieniem ścian i zadaszeniem trzeba ściągnąć starą papę i ile czasu zajmie schnięcie tego tarasu :D

pitbull
30-01-2007, 10:20
Ściagnac powieniens po w marcu ale zarazem zbudowac nad ta czescia daszek pokryty folia zeby strop nie ulegal dalszemu zawilgoceniu zwiazanemu z warunkami pogodowymi. Pora ktora opisujesz nie jest korzystna do schniecia zawilgoconej przegrody. Musisz raczej postawi c w stanie surowym to co zamierzasz (pokoj. lazienka i kuchnia) i dopiero wtedy wysuszyc przegrode z wilgoci, wentylujac w okresie letnim pomieszczenia pod stropem i nie wykonujac w zaprojektowanych pomieszczeniach mokrych prac, tynkow, ocieplenia poddasza i warstw posadzkowych

Artur K.
30-01-2007, 19:08
Nie zrywaj papy :) Tuż przed rozpoczęciem robót wycina się tylko te fragmenty które są pod ścianami. Resztę zerwie się dopiero po położeniu dachu i zabezpieczeniu piętra przed opadami. 8)