PDA

Zobacz pełną wersję : wentylacja grwaitacyjne z rur PCV?



brachol
26-01-2007, 08:08
Witam
mam takie pytanie czy jest to senowne i czy mozna ta robiz zeby zrobic wentylacje grawitacyjna z rur kanalizacyjnych 160? bo w koncu sa pustaki wentylacyjne z silki o srednicy 160 i tak sie zastanawialem czy tak moze byc czy nie bardzo? nie wiem jak to cenowo wypada ale na pewno szybkosc wykonania jest po stronie rur pcv
ewentualnie moze zastosowac jakies inne rury zeby nie murowac tych kominow?

am00
26-01-2007, 08:17
Można, ale z pustaków jest chyba taniej i nie martwisz sie jak to wykończyć. Ja mam krzywy odcinek na poddaszu nieużytkowym z rury spiro, po to by wyjść z wentylacją w kalenicy. Rurę owinąłem wełną.

czajnik
26-01-2007, 08:39
Nie można. Przewody wentylacyjne nie mogą być wykonane z materiałów palnych. Rury kanalizacyjne służą do budowy kanalizacji.

am00
26-01-2007, 09:13
Nie można. Przewody wentylacyjne nie mogą być wykonane z materiałów palnych. Rury kanalizacyjne służą do budowy kanalizacji.
:o
Jeśli masz rację, to kto dopuścił do handlu tyle tego badziewia z PCV dedykowanego wyłącznie do wentylacji ? Krartki, anemostaty, daszki, rury o rozmaitych przekrojach, kolanka, przejściówki, trójniki, wentylatory itp.

katerhasser
26-01-2007, 09:24
ja mam z PCV - na poddaszu ścianki z K-G, więc w środek wsadzone są rury z PCV aż do samego wylotu.
czy można - nie wiem ale KierBud nie zauważył, że to źle (może faktycznie nie zauważył), więc ma podpisać, że dobrze.
Kominiarz coś marudził, że nie powinno byc z PCV ale wiecie dlaczego?
Sprawdzał ciąg i wrzucił kawałek zapalonej gazety (zamiast przystawić do wlotu). Jak się kolanko z PCV stopiło i mało mi KOMINIARZ chałupy nie spalił, to on piłeczkę odbił, że z PCV to nie powinno być.
Ja mu na to czy sprawdza się drożność przewodów rozpalając w nich ognisko, na dodatek na bani (jechało gorzałą od nich - było ich 2). Na drugi dzień przyjechali i naprawili szkody i podpisali papiery, że wentylacja OK.

Moje wnioski: teraz kazałbym zrobić z rur stalowych.

czajnik
26-01-2007, 09:29
Nie wiem, kto to dopuścił do handlu. Też się nad tym zawsze zastanawiam. Przepisy jednak nie zabraniają tym handlować, zabraniają jedynie stosować w instalacji wentylacyjnej.

Może jest jakaś furtka w przepisach, o której nie wiemy.

wojciaszek
26-01-2007, 13:54
ja mam i jest ok

sylvo
27-01-2007, 08:42
Ja też tak mam. Zmniejszyłem w ten sposób komin, w małym upchnąłem kilka kanałów wentylacyjnych. Murowałem kanał 25/25 cm w środek rura, pomiędzy rurą a cegłami powstał dodatkowy kanał wentylacyjny.