PDA

Zobacz pełną wersję : Na co zwrócić uwagę przy tynkach gipsowych???



arkadius
28-01-2007, 18:21
Jak tylko pogoda pozwoli ekipa będzie mi wykonywała tynki gipsowe. Na co zwrócić uwagę zeby mi kichy nie odwalili?Piony, poziomy i gładkość to wiem ale co innymi rzeczami. Jaki materiał jest najlepszy a na jaki uważać zeby mi nie wpakowali. Proszę o opinie i o rade. Pozdrawiam

vanderbobo
28-01-2007, 18:26
uważaj zeby ci nie zatynkowali gniazdek i kabli np. od alarmu, ewentualnie jak masz jakiś wystające druty, gowździe i inne metalowe rzeczy w ścianie to postataj sie to usunąć bo jak nie są cynkowane to będzie rdza wychodzić przez tynk. pomyśl czy mają też tynkować tam gdzie nie przewidujesz płytki

arkadius
28-01-2007, 18:38
a co lepiej pod płytki cem-wap tynk czy gipsowy ale nie wygładzony bedzie ok?

vanderbobo
28-01-2007, 20:59
wcale nie tynkuj miejsc pod płytki, szkoda kasy

VIP Jacek
28-01-2007, 21:04
vanderbobo napisał:
wcale nie tynkuj miejsc pod płytki, szkoda kasy, a dlaczego nie?
Możesz wytłumaczyć?
Ja niedługo będę tynkował cały dom.

Artur K.
28-01-2007, 22:03
Z tynkowaniem pod płytki są dwie szkoły. Jeni wolą pomieszczenia tynkowane na "ostro" - tynk jest położony po płaszczyznach, pamiętać o kątach prostych w szczególności w narożnikach z wanna i kabina, nie wygładzany tylko zostawiny chropowaty.
lub nie tynkowane wogóle - płytki będą klejone na zaprawę do płytek. Ta opcja jest dobra tylko w wypadku prostych, trzymających pion ścian, gdyż ewentualny koszt równania i prostowania scian klejem do płytek będzie dużo większy niż otynkowanie łazienki.

Pamiętaj o kątach w narożnikach - szczególnie tam gdzie będziesz miał wszelkie ewentualne zabudowy, meble pod wymiar itp.

Sp5es
30-01-2007, 11:36
wcale nie tynkuj miejsc pod płytki, szkoda kasy

To zależy jak wygląda podłoże. Jak są góry i doły to otynkownie CW jest konieczne.
Nie radzę gipsowych tynków pod płytki. Generalnie są za słabe.