PDA

Zobacz pełną wersję : M-20 Muratora - czy to "kosztowny" dom?



pi0tr
28-01-2007, 20:42
witam serdecznie
Chciałbym poznać Wasze opinie czy ten projekt będzie drogi w wykonaniu...Tzn czy ma elementy znacząco podnoszące koszt wykonania stanu surowego otwartego

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=417&IdKolekcji=36

Dalsze etapy zależą w zasadzie od fantazji i zasobności portfela inwestora.

Bardzo dziękuję za opinie.
Pozdrawiam

pi0tr
30-01-2007, 14:41
no nikt się nie wypowie :cry:

el-ka
31-01-2007, 21:58
Do najtańszych może nie należy, ale na pewno tańszy niż te z lukarnami, wieżyczkami, wykuszami itp. Stosunkowo drogi dach ze względu na połączenie płaszczyzn - kosze. Bryła trochę rozczłonkowana - taka w kształcie krzyża też jest trochę droższa niż na planie prostokąta. No i nie jest mały, powierzchnia całkowita (po podłodze) i kubatura jest spora. Ale według mnie to bardzo ładny dom, dobre proporcje, elegancki i bezpretensjonalny na zewnątrz i dobrze pomyślany wewnątrz. Na pewno nie jest to jednak dom typu "mały i tani". Znacznie jednak lepszy i tańszy niż takie np. z serii "dom w..: pierdołach" - pewnego znanego biura projektowego - balkoniki, łuczki, kolumienki, balustradki, lukarenki. daszki n-spadowe, wieżyczki itp. Ja bym chętnie budowała ten dom, tylko jest dla mnie za troszkę duży.

emmmma
09-02-2007, 16:35
podnoszę...

patikop
18-03-2007, 17:26
podnoszę...
Projekt jest naszym faworytem.. jestem ciekawa ksoztów, w przybiżeniu jakie trzeba ponieśc na stan surowy zamknięty..