PDA

Zobacz pełną wersję : Łazienkowy dylemat



daxima
28-01-2007, 21:00
Łazienka 180 na 280
Najbardziej bym chciała taki układ
http://images12.fotosik.pl/27/33f0bab0f8101759.jpg (www.fotosik.pl)
Czy 140 cm to nie za mało na bidet i wc
Nie wiem już czy zrezygnować z bidetu czy wybrać układ wejście na bidet i wc. Tylko w tym wariancie upadnie koncepcja pewnego elementu w aranżacji któy zrodził się w mym zamyśle.
W zasadzie to te 140 mogłoby się zwiększyć do np 145 a może ciut więcej.
Ma ktoś może w takim rozstawie te ustrojstwa.
Jak mierzę sobie we własnej łązience nie wydaje mi się źle jak patrzę na budowie to mi się wszystko takie małe wydaje.
Już sama nie wiem :-?

Kanton
28-01-2007, 21:14
wystarczy ja wójt to mówię

daxima
28-01-2007, 21:23
wystarczy ja wójt to mówię

o fakt wierze mój guru :wink:

To mi jeszcze powiedz jak to jest bo czytem że bidet 30 cm od ściany niestety nie mam jeszcze doświadczenia z sanitariatami na stelażach czyli stelaż ile od ściany 20 ???
Bo wówczas to by szło chyba tak
20 + 50 + 50 +20
czy robić odstęp pomiędzy stelażami
sorki za takie pytania ale musze się zdecydować na rozstawinie sanitariatów
Jestem dopiero przed kładzeniem instalacji :D

mika31
28-01-2007, 21:25
Kurcze, mamy prawie takie same łazienki z tym, że moje drzwi są w miejscu
twojej drabinki.
Właśnie taki układ sobie wymyśliłam. Bez bidetu jednak, bo to chyba za mało miejsca. Ewentualnie taki kibelko-bidet. Też planuję dać długą szafkę/szufladę lub po prostu blat i dodatkowo pólkę ścienną na całej długości od kabiny do sciany i może na całej tej długości lustro.
Trochę mi w tym układzie brakuje miejsca na j wysoką szafkę coby jakieś szlafroki czy ciuchy chować, ale chyba już nic więcej nie wymyślę.

daxima
28-01-2007, 21:44
Mika u mnie to ma być łazienka tzw strefy dziennej.
Więc akurat najbardziej to mi potrzebna jakas szafka na malowidła.
Mogłabym skrócić ta szafkę. Ale to wcale nie takie fajne rozwiązanie komunikacja wc umywalka będzie do bani.
Drugi wariant to kabina na lewo a tam gdzie kabina sanitariaty
lub wc z deską bidetową i pozostawić tak jak jest.
Sama już nie wiem

Kanton
28-01-2007, 21:56
Daxima mam w pracy taką książeczkę z wymiarami to ci jutro napiszę bo z głowy nie pamiętam

daxima
28-01-2007, 22:03
Super
W takim razie czekam

Kanton
29-01-2007, 11:52
odległości między: bidetem miskę 30 cm., między miską a ścianą 20, między bidetem a ścianą 30 cm., przed bidetem powinno być wolne miejsce o wymiarach 70 x 100 a przed miską 60/80 x 80, źródło materiały techniczne Koło

daxima
29-01-2007, 11:53
Kanton zaczynam skłaniać się do pokazanej wersji ale z wc z deską bidetową.
Widziałam kiedyś takie cuda i na forum i w necie. Teraz szukam i nie mogę znaleźć nic w necie. Czy ja to źle nazywam. Bo przeglądam i przeglądam i same zwykłe deski :(

daxima
29-01-2007, 11:56
odległości między: bidetem miskę 30 cm., między miską a ścianą 20, między bidetem a ścianą 30 cm., przed bidetem powinno być wolne miejsce o wymiarach 70 x 100 a przed miską 60/80 x 80, źródło materiały techniczne Koło

właśnie też coś takiego czytałam i trochę mi to myli obraz
bo między bidetem a ścianą 30 cm czyli 20 cm i zaczyna się stelaż ( bo przecież muszla ma mniej niz 50 )

wydaje mi się w takim razie że te 140 to na siłę będzie

cora
29-01-2007, 12:08
Musisz wpisac w wyszukiwarce "deska sedesowa z bidetem"

Oto link, który znalazłam specjalnie dla Ciebie ;)

http://www.lazienkowy.pl/241-3-3.htm

daxima
29-01-2007, 12:13
Wielkie dzięki Cora bo ja już przestaję myśleć od tego rozmyślania :lol:

Kanton
29-01-2007, 13:54
szer misek i bidetów waha się od 36 do 42 cm zkładając 36 cm (najczęściej) mamy: ściana - 30 cm+36c.+odstęp 20cm. + 36 cm +20cm - półka = 142 cm i dla tego twierdzę że się zmieścisz, przy założeniu że urządzenia mają po 36 cm szerokości, oś stelarza do bidetu powinna być w odległości 54 cm od lewej ściany a oś stelaża do miski w odległości 38 cm od półki na umywalkę (po ułożeniu płytak czyli jeżeli mierzysz "na gołej ścianie" dodajesz po 1,5 cm, przy założeniu że 140 cm jest odległością między ścianą a półką, w takim układzie odległość między bidetem a miską będzie wynosiła 18 cm, beski bidetowe markowe ma Geberit - tańsza i Roca droga ale fajna.

Aggi_2004
29-01-2007, 15:44
Ja rowniez wlasnie zaczelam szukac desek z bidetem ale poki co wyswietlila mi sie tylko strona z Balena, ktora oprocz funkcji suszenia i odciagania zanieczyszczonego powietrza moze rowniez miec dysze myjaco-masujaca...
Nie sprawdzalam nawet ceny...Na pewno nie moge sobie na nia pozwolic ale akurat tym sie za bardzo nie martwie.
Czy ktos wie, kto poza Roca i Geberitem rowniez je produkuje?

Kanton
29-01-2007, 15:49
widziałem import z chin ale nie wiem po ile jak chcesz to poszukam
MP

daxima
29-01-2007, 18:07
Szukaj Kanton szukaj
Bo ja już na etapie że albo zrobię ten układ bo mi po prostu wszystko tam leży i zrezygnuję z wymarzonej umywalki
Albo z deską tylko ta cena a suszarki do d... to ja nawet nie chcę

daxima
29-01-2007, 22:02
Już przestałam myśleć o umywalce
i znalazłam takie coś http://www.allegro.pl/item159662010_ekskluzywna_umywalka_nablatowa_d_982 .html
podoba mi się mogę zrobić szafkę 30 i na moje sanitariaty nawet 150 cm się znajdzie :wink:
i do tego to dosłownie jak ego a cena super !!!
http://www.allegro.pl/item160984781_ekskluzywna_misa_wc_b_2375_deska_slo w.html
Kanton spotkałeś się z tym wyrobem

fiksacja
29-01-2007, 22:45
Właśnie zamówiłam kilka dni temu deskę z bidetem - jest to włoski wyrób.
Przez dobrych kilka lat , w swoim poprzednim mieszkaniu byłam użytkownikiem tego rozwiązania i uważam że jest super !!!!
Bo :
-nie zajmuje miejsca
-cena wcale nie jest jakaś koszmarnie wygórowana
a komfort jest :)

daxima
29-01-2007, 22:49
Fiksacja a może powiesz jak się zwie ten wyrób firma lub model ?

fiksacja
29-01-2007, 22:59
Szczerze mówiąc to jest to wyrób "no name" ale skoro sprawdził się u mnie i u dwóch moich znajomych to uważam że spokojnie mogę go polecić :)

daxima
29-01-2007, 23:09
Jak do tej pory nic nie znalazłam w dobrej cenie nawet no name.
Tylko roca i te brr suszary.
Zobaczymy może Kanton jednak coś namierzy ;)

Kanton
30-01-2007, 10:53
no więc tak....
w firmie w której poprzednio pracowałem w Warszawie coś takiego mieliśmy na ekspozycji, i wiem że jest na magazynie, ale to są palanty i nie wiedzą po ile można sprzedać trochę to potrwa, produkt jest wg mnie chiński ale w niemieckich kartonach i instrukcja jest po polsku, poza tym jest za ok 800-900 PLN wyrób podobnyale bez fajerwerków - włoski zwykła decha z zamontowaną baterią

fiksacja
30-01-2007, 11:18
... plus do tego miska sedesowa i cały koszt zamyka się w kwocie około 1500 pln :)

daxima
30-01-2007, 11:53
Mimo tego że z dolną łazienką doszłam do ładu
Ja nadal chętna na konkrety ...???...dwie sztuki bym potrzebowała
Niestety nie jestem z Warszawy a z Warmii.

Kanton
30-01-2007, 12:06
może będę miał zdjęcia

daxima
30-01-2007, 12:52
może będę miał zdjęcia

:D :D :D

Kanton
01-02-2007, 16:51
zdjęcia będę miał w przyszłym tyg. - sam muszę zrobić, dostałem już instrukcję ale nie da się jej wysłać bo to jest 5 kopia wiem że sprzedają toto po 2500

violcia
05-02-2007, 19:55
Witam serdecznie wszystkich,

również chcę sobie sprawić deskę bidetową. I tutaj zaczynają się schody...

Ogólnie rzecz biorąc, dostępne na rynku (niekoniecznie polskim) są:

Geberit - Balena (różne modele 4000, 6000 czy 8000 - sama deska lub też z ceramiką V&B - jakaś kosmiczna cena)

Roca - Multiclin Pro I i Multiclin Pro II - co tutaj mnie zadziwia, a nikt mi jeszcze nie udzielił wystarczającej odpowiedzi - to to, że jedynie MP I pasuje do miski podwieszanej, ale tylko do miski Meridian, która akurat nie należy do moich faworytów.

Włoskie (no name albo Dolomiti - informacje od sprzedawców są niejasne i niejednoznaczne) - najprostsze modele.

Koreańskie (cleanoseat) - do których sie przymierzam, ale...
gdzieś znalazłam "zachęcający" opis: pasujące do większości modeli - który oczywiście nic nie mówi, a infolinia jest czynna w godzinach takich, że gdy pomyślę o tym, aby zadzwonić, to jest już za późno...
spróbuję jutro :-)

Jest jednakemail: [email protected]
Ciekawe co odpowiedzą :-)

a ja tak bym chciała miskę wiszącą Duravitu Starck 3... z taką deską.
"Help" z Duravitu natomiast zaproponował mi jedynie słuszne pasujące deski...

Tutaj przegląd różnych (od razu sklep) - nie wiem czy do Polski wysyłają, ale mam nadzieję, że tak.

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś uwagi i spostrzeżenia, to proszę niech się podzieli wiedzą.


http://www.dusch-wc24.de/cleanoseat_dusch-wc_modell_cs03.html

pozdrowienia

Kanton
20-02-2007, 09:13
Daxima zrobilem zdjecia jeszcze chwila i bede mogl je pokazac

2112wojtek
20-02-2007, 09:46
A propos deski na bidet.
Kiedys wybitnego projektanta /miedzy innymi ceramiki lazienkowej/ Matheo Thuna, ktos zapytal, dlaczego do swojej ceramiki lazienkowej nie projektuje takze desek do bidetow ? Ba! Do jego bidetow praktycznie zadna deska nie pasuje. Pan MT odpowiedzial z przekąsem, ze nie widzi potrzeby projektowac klapy na umywalke :D :D

Ps gwoli scislosci! Deski bidetowe, to specyficzny pomysl projektantow dla osob niepelnosprawnych.
Jak widac przyjelo sie nie tylko w toaletach specjalnych :P

Kanton
20-02-2007, 11:26
nie wiem skąd się wzielo mniemanie ze Multiclin Pro I pasuje tylko do Meridiana, jest to w rzeczywistosci deska dosyc uniwersalna pasuje takze do Victorii i kazdej miski na ktorą bedzie pasowala deska zwykla do Victorii, podejrzewam ze do nowej z Kołarowniez. Natomiast Multiklin Pro II pasuje do bardziej kwadtatowych modeli typu Dama senso, giralda

Kanton
20-02-2007, 11:29
A Pnu Matheo T. mógłbym doradzić aby zczął projektować deski do umywalek jeżeli stałoby sie zwyczajem siadanie na umywalkach :lol:

aldio
20-02-2007, 11:57
Właśnie zamówiłam kilka dni temu deskę z bidetem - jest to włoski wyrób.
Przez dobrych kilka lat , w swoim poprzednim mieszkaniu byłam użytkownikiem tego rozwiązania i uważam że jest super !!!!
Bo :
-nie zajmuje miejsca
-cena wcale nie jest jakaś koszmarnie wygórowana
a komfort jest :)

Czy mogłabyś pokazać jak wygląda i zdradzić gdzie zamówiłaś?

2112wojtek
20-02-2007, 12:14
A Pnu Matheo T. mógłbym doradzić aby zczął projektować deski do umywalek jeżeli stałoby sie zwyczajem siadanie na umywalkach :lol:

Byc moze , gdyby umywalka byla przeznaczona do rzygania wymyslono by do niej, dla wygody uzytkownika, poduszke.
Skoro juz masz takie odkrywcze rady dla M.T. moze wyjasnisz takze czemu bidety zazwyczaj jednak nie posiadaja desek ? To pomysł stosunkowo niedawny w ponad stuletniej histori tego urzadzenia funkcjonujacego rownolegle z deska sedesowa.
Czyżby przeoczenie?

Aha! Deska do umywalki to urzadzenie znane ludzkosci, prosze Pana.

Kanton
20-02-2007, 16:31
jednakowoż na bitecie sie siada i jest przyjemniej jak w uda jest cieplej, nieprwdaż? a poduszki hmmm... niezły pomysł

kglar
26-02-2007, 17:39
Proszę o uwagi na temat urządzeń ze stron:

deska USPA www.kargas.pl

miska WC podwieszana z bidetem 2w1 wc+bidet www.sklep.gejzer.pl