PDA

Zobacz pełną wersję : gładzie gipsowe



izat
28-01-2007, 23:38
ile płaciliście za dwukrotne gipsowanie??
jakie są aktualne ceny??

maro83
29-01-2007, 00:34
2 warstwy i szlifowanie za 9zł/m2 (brutto)

izat
29-01-2007, 09:50
interesuje mnie bardziej rynek warszawski :)

mikita
29-01-2007, 09:54
częstochowa - 15 zł brutto plus dodatkowo obróbka okien.

izat
30-01-2007, 22:04
czyżby tak mało osób miało gładzie?? :(

cyklon
31-01-2007, 21:09
dwie warstwy z gruntowaniem pod farbę 8zł/m2 (brutto)

Daroll
02-02-2007, 21:33
Okolice Katowic 19 zl z materialem + malowanie :cry:

Garcia.marek
04-02-2007, 11:20
Warszawa i okolice od 15zł bez materiału

izat
04-02-2007, 20:14
ostatnią warstwą mojego tynku tradycyjnego stanowi piasek kwarcowy zmieszany z wapnem, czy istnieje szansa że będzie się "gryzł" z gipsem??
może się odparzać??

Garcia.marek
04-02-2007, 21:01
Odparzac sie nie bedzie. Tylko przed nakładzniem gładzi trzeba zagruntowac unigruntem.

nestor795
06-02-2007, 22:27
ile płaciliście za dwukrotne gipsowanie??
jakie są aktualne ceny?? 10ZL/M2 GLADZ NA MOKRO + MALOWANIE

TOMMEX
07-02-2007, 21:42
15 zł za m/2 łodż

robert k
08-02-2007, 21:58
ja biorę za gładzenie śćian 15złm kw.
jeżeli chodzi o ten tynk to rozumiem że są to tzw. przecierki.
ważne jest aby przed tynkowaniem wapno dobrze było zlasowane :wink:
region warszawa :wink:

robert75
11-02-2007, 12:36
ja biorę 15-16 pln za metr + obróbka okien i drzwi. Zapraszam :D

ArtiW
11-02-2007, 21:22
mi krzykneli:
a) tynki - 30 pln/m2 z materialem
b) gladzie gipsowe - 26 pln/m2 z materialem.

Drogo, ale to efekt jednego wykonawcy...

izat
11-02-2007, 22:55
czy sa jakies "gładzie" przypominające strukturą tynk z piasku kwarcowego??
i czy ew można taką gotową mieszanką zaciągać płyty g-k??
tak sobie kombinuję, że przy takim rozwiązaniu nie trzeba byłoby kłaść wszędzie gipsowych gładzi :)

Adamxyz
12-02-2007, 18:38
Izat u mnie w Warszawie dwa tygodnie temu firma skończyła robić gładzie - gruntowanie, podwójnie nakładanie szlifowanie - 8 zł metr kwadratowy. ściany przygotowane pod malowanie. Szybko i solidnie polecam,
Jak będziesz chciała telefon na maila,
pozdrawiam,
Adam

Adamxyz
13-02-2007, 07:10
Na prośbę uzytkowników podaję tel do wykonwaców gładzi:
Pan Karol - 662 694 718,
pozdr,
Adam

ArtiW
13-02-2007, 13:14
Na prośbę uzytkowników podaję tel do wykonwaców gładzi:
Pan Karol - 662 694 718,
pozdr,
Adam

O! To i ja skorzystam. Tylko, ze tak za ok. pol roku...
Jednak jesli dobrze "robia", to b. dobra cena.

mikita
14-02-2007, 07:44
A czy umawiacie się od razu na malownie?
Bo z tego co zauważylam, to dopiero po malowaniu widać wszystkie niedociągnięcia gipsówek

Adamxyz
14-02-2007, 16:25
po malowaniu i to dopiero kolorem,
ja niestety nie mogłem malować ponieważ nie mam jeszcze ogrzewania w domu...

Rom-Kon
20-02-2007, 17:10
czy sa jakies "gładzie" przypominające strukturą tynk z piasku kwarcowego??
i czy ew można taką gotową mieszanką zaciągać płyty g-k??
tak sobie kombinuję, że przy takim rozwiązaniu nie trzeba byłoby kłaść wszędzie gipsowych gładzi :)
Są gotowe mieszanki tynków szlachetnych-cienkowarstwowych. Faktura zależna od wybranego tynku i sposobu jego nałożenia. Tynki z drobną fakturą należy malować dobrymi farbami bo można je zamulić. Ale to kosztuje i to nie mało! Nie ma w tym oszczędności! Taki bajer kosztuje ale ładnie wygląda... :wink:

tureek
02-03-2007, 23:36
oczywiscie, że są tynki cienkowarstwowe i molowane tzw. przecierką, koszt ustalany indywidualnie, ale efekt... wspanialy

ekokraft
11-03-2007, 15:26
17zł/m2 na gotowo Białystok.tel0508256719

ekokraft
20-03-2007, 18:15
kompletna szpachla 2x z pomalowaniem koloru od15 do 18zł\m2 bez wliczania żadnych narożników.Nonsens

izat
20-03-2007, 23:30
przy remontach
-przygotowanie podłoża + szpachlowanie + szlifowanie + malowanie bez materialu ok.16-18 pln/m2 netto + 8 pln/mb montażu narożnika alu
---------------------
w nowych budynkach
ok.14-16 pln/m2 netto + 8 pln/mb montażu narożnika alu

klika Pan z Anglii czy Irlandii??

Rom-Kon
21-03-2007, 05:42
Ech... 200m2 zrobiś na miesiąc za 18zł/m2 i można się później byczyć... a ja zapierdalam za ok 8-10zł/m2... no cóż jestem z prowincji... w Warszawie też mam 15zł/m2... a narożniki wliczam w cenę metrów... dlatego liczę metraż okien i drzwi...

Adamxyz
23-03-2007, 19:49
tak to można żyć,
u mnie 3 osoby przez tydzień zrobiły 700 m2 gładzi, szpachlowanie, szlifowanie itd,
nie przemęczając sie zbytnio 8-9 h pracy dziennie,
jeśli by liczyć po cenach podawanych powyżej wyjdzie nam:

800 x 18 zł = 12 600 zł plus takie pierdoły jak narożniki wyjdzie 15-16 tys. zł

ponad 5000 zł tygodniowo na osobę

proszę mi wybaczyć, ale niektórych fachowców trzeba by już dzisiaj wysłać w kosmos z kopniakiem w dup....ę na rozpęd
Jednak dopóki będą ,którzy tyle zapłacą ceny będą rosły

PS
płaciłem 8-9 zł za metr i była to uczciwa cena za ich ciężką pracę podaję nowy tel. do szefa ekipy - Pan KAROL 508 826 233 - u mnie robił sufity karton gipsy i gładzie

Jerry-Mc
24-03-2007, 00:00
Jakość tych prac musi być porażająca.
Trzy osoby w tydzień 700m2 wychodzi ponad 30 m2 dziennie na osobę
(wliczając sobotę i niedzielę). Nie przemęczali się powiadasz?
Wybacz mi szczerość, ale śmieszą mnie takie posty.

Rom-Kon
24-03-2007, 06:36
233m2 na osobę w tydzień? MAX 150m2 na tydzień a i to trzeba zap... normalnie wychodzi trochę ponad 100m2 na tydzień

Jerry-Mc
24-03-2007, 08:15
Amen.

MiA & Wojtek
24-03-2007, 12:06
facet,ktory kladzie nam tynki zaproponwal nam wykonanie gladzi za 14 zl/m2 z tym,ze "jak leci" czyli i za sciany gdzie sa tynki i tam gdzie sa polozone plyty (tam szpachlowanie raczej)..wydaje mi sie to drogo,poniewaz facet z pierwszego ogloszenia stwierdzil,ze bierze 6 zl za plyty K-G i 11,5 zl za gladzie...
tyle o moich doswiadczeniach w zakresie cen w Trojmiescie :roll:

KAS01
24-03-2007, 13:21
Mam fachowca (z polecenia, sprawdzony - rowniez u rodziny) ktory obecnie zabudowuje mi skosy i sufit poddasza plytami gk (za 30zl/m2). Zapytalem go, czy nie chce tez zrobic gladzi na poddaszu. Obecnie jest tam tynk cem-wap (bardzo rowny) Byl chetny, ale powiedzial 15zl/m2. Gdy zaczalem sie glosno smiac, to sie chyba zorientowal, ze jednak nie ma do czynienia z frajerem, i zaraz dodal ze to cena z gruntowaniem i dwukrotnym malowaniem na gotowo (a malowania nie chcialem).
Mam czlowieka, ktory zrobi mi je za 5zl/m2, ale to ktos z rodziny zony. Wczesniej zupelnie obcy czlowiek robil mi gladzie na parterze za 4,5/m2. Zaplacilem mu zlotowke wiecej niz chcial. Za to mi chyba zrobil troche wiecej niz chcialem, co w sumie wyszlo ponizej 5zl/m2.
pozdrawiam
Konrad

MiA & Wojtek
24-03-2007, 13:58
Mam fachowca (z polecenia, sprawdzony - rowniez u rodziny) ktory obecnie zabudowuje mi skosy i sufit poddasza plytami gk (za 30zl/m2). Zapytalem go, czy nie chce tez zrobic gladzi na poddaszu. Obecnie jest tam tynk cem-wap (bardzo rowny) Byl chetny, ale powiedzial 15zl/m2. Gdy zaczalem sie glosno smiac, to sie chyba zorientowal, ze jednak nie ma do czynienia z frajerem, i zaraz dodal ze to cena z gruntowaniem i dwukrotnym malowaniem na gotowo (a malowania nie chcialem).

oooo "moj" to z malowaniem chcial 18 zl :evil:


Mam czlowieka, ktory zrobi mi je za 5zl/m2, ale to ktos z rodziny zony. Wczesniej zupelnie obcy czlowiek robil mi gladzie na parterze za 4,5/m2.

my tez znalezlismy czlowieka,ktory zrobi nam te robote za "pol ceny" ,tez rodzina ale..mojej kolezanki ;)
wiem,ze facet zna sie na tej robocie :) a ze te u nas traktuje jako "fuche",ktora zrobi w czasie urlopu to i rece i nogi z radosci zaciera,ze bedzie mogl sobie dorobic bez koniecznosci wyjazdu :wink:

Jerry-Mc
24-03-2007, 18:06
Płacić 5 zł za gładzie gipsowe to wykorzystywanie czyjejś niezaradności. Tylko ktoś w bardzo dramatycznej sytuacji finansowej godzi się na taką zapłatę, a jeśli robi to w trakcie urlopu to znaczy, że zaharowuje się by związać koniec z końcem. Gdy ja zatrudniam kogoś z rodziny bądź znajomego to płacę więcej niż cena rynkowa z szacunku do ludzi, z którymi utrzymuję kontakty.
Czasami rodzina umie dobić.
Wstyd proszę Państwa.

MiA & Wojtek
24-03-2007, 19:37
Płacić 5 zł za gładzie gipsowe to wykorzystywanie czyjejś niezaradności. Tylko ktoś w bardzo dramatycznej sytuacji finansowej godzi się na taką zapłatę, a jeśli robi to w trakcie urlopu to znaczy, że zaharowuje się by związać koniec z końcem. Gdy ja zatrudniam kogoś z rodziny bądź znajomego to płacę więcej niż cena rynkowa z szacunku do ludzi, z którymi utrzymuję kontakty.
Czasami rodzina umie dobić.
Wstyd proszę Państwa.

ten "wstyd" to do mnie?
nie oceniaj zbyt pochopnie i na podstwie jednego posta :-?
nie czuje sie winna sytuacji,ze ludzie zmuszani sa pracowac w czasie urlopu,aby dorobic do nedznej pensji :evil:
nie zamierzam placic wykonawcy "glodowej stawki" ale taka,jaka jest srednia na rynku i dla obu stron do przyjecia..."pol ceny" to cena obecnego wykonawcy - szczegoly moj post wyzej..przyznasz ze 14 zlotych za wykonczenie i przygotowanie K-G do malowania to dosyc sporo.
I nie uwierze,ze w sytuacji kiedy zglosi sie do Ciebie ktos z propozycja,ze wykona te robote za mniejsze pieniadze bedziesz upieral sie przy wyzszej stawce...
no chyba,ze stac Ciebie na to ;) czego z calego serca zycze :)

Mymyk_KSK
25-03-2007, 20:39
My mamy tynki gipsowe, maszynowe, dość równe (przynajmniej takie się wydają ;-) ) chcielismy by fachowiec "od wykończeń" pomalował nam ściany. A on na to, że pomaluje, ale... musi również zrobić gładź, bo inaczej nie da nam gwarancji na samo malowanie. I za robociznę policzył 20 zł/m2 (Kraków) - a mamy ponad 400 m2 do zrobienia. Zrezygnowalismy - tym łatwiej, że kładzenie gładzi gipsowej na tynki gipsowe nie wydaje się nam zasadne. A może się mylimy?
Kasia & Szymon

szczepek
25-03-2007, 20:56
My mamy tynki gipsowe, maszynowe, dość równe (przynajmniej takie się wydają ;-) ) chcielismy by fachowiec "od wykończeń" pomalował nam ściany. A on na to, że pomaluje, ale... musi również zrobić gładź, bo inaczej nie da nam gwarancji na samo malowanie. I za robociznę policzył 20 zł/m2 (Kraków) - a mamy ponad 400 m2 do zrobienia. Zrezygnowalismy - tym łatwiej, że kładzenie gładzi gipsowej na tynki gipsowe nie wydaje się nam zasadne. A może się mylimy?
Kasia & Szymon

powiem szczerze ze roznie moze byc.
ja kazałem swoim wykonawcom od tynków po zrobieniu gładzi raz pomalować - zagruntować białą emulsją - w ten sposób uniknąłem waszego kłopotu.
bo wszytsko wyłazi i malowanie - bedzie tylko malowaniem.

natomiat jeśli to 20 zł jest tylko z agładzie - to strasznie drogo.

Adamxyz
26-03-2007, 07:58
233m2 na osobę w tydzień? MAX 150m2 na tydzień a i to trzeba zap... normalnie wychodzi trochę ponad 100m2 na tydzień

Potwierdzam 3 osoby spoza W-wy z noclegiem u mnie na działce wykonały 700 m2 gładzi w 7 dni. To fakt nie opierniczali się, nie robili co chwila przerwy na papieroska i pogawędki.
Jakośc prac jest w porządku, (gruntowanie, dwukrotne naciąganie ze szlifowaniem) potwierdził malarz, nie mam większych uwag do wykonastwa, dodam tylko że sciany były równe wiec nie musili ich równać,
proszę jednak zwrócić uwagę na pracę ludzi zatrudnianych przez firmy budowlane za stawkę godzinową. Taki człowiek ma wydajność 2-3 mniejszą niz inny pracujący na własny rachunek. Moze rozbierzności w ilości pracy wykonanej dzienne wynikają własnie ze zmierzenia czasu pracy robotnika godzinowego.
Wiem jedno z doswiadczenia tą samą pracę można wykonać 2-3 krotnie szybciej a wszystko zalezy od fachowości i kompetencji człowieka.

Ale ok zakładając nawet 100 m2 gladzi na tydzień to daje nam 1800 zł tygodniowo x 7200 zł miesięcznie. Takie stawki w bogatych krajach Uni Europejskiej moze byly by do przyjęcia ale na litość nie w Polsce gdzie srednia pensja wynosi około 2000 zł
PS. U kolegi pracownik na stawce godzinowej potrafił przy jednej scianie 2 x 3 stać cały dzien, glaskając ją papierem 150- wykonanie gladzi trwału u niego ponad miesiąc - okolo 600 m2 a efekt nie jest lepszy niz u mnie

ekokraft
27-03-2007, 18:54
warszawa i okolice 15zł/m2 netto. W cenie dwukrotne szpachlowanie ,przecieranie, malwanie-gruntowanie, zaprawki malarskie, na biało lub jeden kolor. W cene wliczam powierzchnie okien i drzwi ze względu na obróbkę. Nie doliczam żadnych narożników i takich bzdur.
W skład mojej ekipy wchodzą 3-4 osoby. Średnio pracujemy po 8-10 godzin dziennie.
Pozdrawiam.
[email protected], tel.0 508 256 719

ekokraft
27-03-2007, 19:13
Sorry. Ktoś napisał średnia krajowa 2000zł.Ok. Mam 4 osobową firmę gdzie wszyscy sa zatrudnieni. Średnio pracownik wykfalifikowany w tym zawodzie ma 8zł-10zł anawet 12zł/na godzine więc stawka miesięczna wynosi od 2.000 do 3.000, srednia 2.500x 4 osoby=10.000 + koszta delegacji typu mieszkanie, wyżywienie, i na dobre piwo żeby podtrzymać morale.
Czy to tAk dużo? Inni siedzą i pierdzą w stołek narzekając że życie jest drogie i zgarnieją po 10.000zł miesięcznie. Znam takiego. Nie po to Charuję jak wół i skaczę nad gościem , żeby ktos siedział i wyliczał ile zarabiam!!!
jeżeli ktoś zazdrości niech otworzy firme i "znajdzie dobrego fachowca" !!!
Któremu można zaufać i nie spieprzy roboty bo później roboty jest 3x więcej a jakie koszta! Czemu o tym nikt nie mówi. Wolę pracować na siebie niż pracować u kogoś za 5-6zł/h au takich kiedyś pracowałem i dać naprawdę zarobić ludziom którzy chcą pracować. U mnie nikt nie narzeka każdy z nas w pracy wie że nie ma lekko bo wszycy są odpowidzialni !! jeden drugiego pilnuje bo warto.Każdy zapierdala na wysokich obrotach żeby zarobić na coś więcej niż na chleb. Jak robota jest zrobiona szybko i solidnie przed terminem chłopakom należy się premia i dostają, Każdy jest zadowolony bo klient żegna nas z uśmiechem na ustach. i naprawde poleca innym.
Jak czytam te posty to chce mi się płakać i śmiać. Bo kto ma pieniądze na budowanie to i moim zdaniem powinien mieć kasę za dobrze zrobioną robotę bo.. chyba jest warta uznania jak ktos wchodzi do domu i mówi że macie zajebiście wykończony dom.
POZDRAWIAM

Rom-Kon
27-03-2007, 19:44
Ale ok zakładając nawet 100 m2 gladzi na tydzień to daje nam 1800 zł tygodniowo x 7200 zł miesięcznie. Takie stawki w bogatych krajach Uni Europejskiej moze byly by do przyjęcia ale na litość nie w Polsce gdzie srednia pensja wynosi około 2000 zł
Jak jest tak dobrze to tylko otwierać działalność w zakresie malowania-szpachlowania. Zatrudnić pracownika za 1tys.zł mc. i porządny bat... bo z dobrej woli to za takie pieniądze dobrowolnie to nie będzie pracować a reszta dla szefa! Aaaa jeszcze musi mieć swoje narzędzia! A co! Łaskę robi? :D Ale interes!!! Człowieku!!! Z choinki się urwałeś?? Czy wiesz ile wynoszą koszty utrzymania pracownika? Narzędzi? Amortyzacji samochodu? (właśnie mi samochód padł... naprawa ok. 800zł... drobnostka!) No i paliwo! I czasem wynajęcie mieszkania. A moja firma to nie obóz pracy!!! Traktuje pracowników tak jak ja chciałbym być traktowany... jest czas na papierosa i kawę czy herbatę. Jednego u mnie nie ma... alkoholu!!! Nawet małego piwka!!! To jest jedyny rygor u mnie! I niektórym to się nie podobało... już nie pracują u mnie...

natash
10-04-2007, 11:46
Polecacie kogoś w Bydgoszczy?
Wie ktoś jakie ceny są w moim mieście?

Heath
07-09-2007, 14:23
Mazowsze - 15 zł / m2, z malowaniem farbą podkładową.

falus30
08-09-2007, 15:58
Nowy Targ 9zł. z m2 :P

Julita2
07-05-2008, 16:48
Pod Warszawą mam propozycję na bardzo równy tynk - 18 zł za gładzie z pociągnieciem Putzakrylem + 6 zł za dwukrotny kolor.
Brać??

d***a*l
08-05-2008, 05:22
Witam LODŹ !
Gładzie 15 zł gruntowanie, 2-3 warstwy gładzi , szlifowanie, 1 warstwa malowanie na biało ,ewentualne zaprawki !!!!!! POZDRAWIAM