PDA

Zobacz pełną wersję : Przepis na beton



KICIUŚ
24-05-2003, 07:55
Droga redakcjo. Proszę o wyprowadzenie mnie z błędu, sądzę , że to ja się mylę.
Podajecie pezepis na beton np. B7,5 i piszecie ,że wg przepisów powinien on zawierać 170 kg cementu ,831kg piachu i 831 kg żwiru oraz 141l wody. Ja skupię się tylko na cemencie choć zawartość innych składników też mi nie pasuje.
Następnie podajecie przpis w przeliczeniu na 250litrową betoniarkę ( 0,25m3 ) i piszecie że należy wsypać jeden 25 kilogramowy worek cementu. Jeżeli teraz pomnożę ilość betoniarek wchodzących na jeden m3 betonu ( 1/0,25=4 ) to otrzymuję 4x25kg= 100kg cementu na 1 metr sześcienny, a nie jak piszecie 170 kg. To samo jest w przypadku innych składników oraz betonu B15. Proszę o wyjaśnienie, czy ja nie umię liczyć?. Jest to dla mnie o tyle istotne, że zamierzam w tym roku zalewać fundament własnymi siłami.
Pozdrawiam sympatyk forum

target
11-06-2003, 20:25
Dokladnie! Na to samo zwrocilem uwage i nijak nie che sie zgodzic ilosc ani cementu ani innych skladnikow. Moze robimy jakis blad logiczny... tylko gdzie! Zapodalem temat specjaliscie od betonu :) Jak dostane od niego odpowiedz to ja wrzuce tu na forum. Swoja drogą faktycznie autor atrykułu mogłby sie jakoś odnieść do tej niezgodności. Poprosimy :)

arogantisch
27-02-2004, 11:48
Pewnie juz jest po frytkach bo jest to dość dawny post. ale...
niestety nie mam tego Muratora ale z tego co napisales to ten przepis jest na betoniarke 0.25m3 a nie na 0.25m3 betonu... co znaczy w ze betoniarka nie bedzie pełna (i nigdy nie powinna byc jezeli chce się dobrze wymieszac mieszanke) ( z 25 kg cementu i tego przepisu bedzie ok 150 l mieszanki betonowej ) pozatym ma to ten + ze cement daje sie calymi workami i nie bawi sie w dzielenie, a kruszywo i cement po wsypaniu do betoniarki beda zajmowalu ok 180 l ( spulchnienie) dopiero po dodaniu do nich wody bedą zajmowac ok 150. pozatym przeliczajac składniki dozowane wagowo nie uwzględniasz ich gęstośc ( tak mozna postepowac tylko z wodą )

micmarci
02-12-2004, 21:31
czyli jakie są prawidłowe proporcje na betoniarkę aby ukręcić b 7,5 i b 15?