PDA

Zobacz pełną wersję : Ile metrów kwadratowych wełny kupić ?



jacekot
29-01-2007, 09:07
Witam
JAk liczyliscie ilość potrzebnej wełny do ocieplenia ?
Czy braliście powierzchnie całego dachu ? Czy mierzyliście długość krokwi ?
Jak jest z ilościa odpadów ?
Pozdr
Jacek

Fumfol
29-01-2007, 10:43
Jak jest z ilościa odpadów ?Jacek

Odpadów nie ma prawie wcale. To co zostanie, zawsze da się gdzieś upchać. Chyba że kupisz o kilkadziesiąt metrów za dużo, to wtedy z upychaniem może być problem :)

bladyy78
29-01-2007, 10:52
Ja wełne kupowałem na bieząco po 10 rolek bo tyle mi wchodzilo na trucka i jak ja wyrobilem kupowałem znowu. Zreszta nawret jak by mi jej zostalo to nie bylo problemu zawsze nadmiar moglem zwrócic. Wiekszosc materiałw zreszta kupowałem na bierząco nie lubialem składowac go na budowie.

jacekot
29-01-2007, 14:43
jasne ale na dal nie wiem czy mam mierzyć czy mogę przyjąc ilość odpawiadającą wielkości dachu .

Fumfol
29-01-2007, 15:25
jasne ale na dal nie wiem czy mam mierzyć czy mogę przyjąc ilość odpawiadającą wielkości dachu .

Odejmij okap :)
Ja policzyłem dokładnie, odejmując nawet konstrukcję dachu. Skończyło się to dokupieniem 3 rolek wełny :)

arluka
29-01-2007, 16:03
podnosze temat, również jestem ciekawa jak się to liczy.

mik99
30-01-2007, 07:47
W moim przypadku: żadnych odpadów (wełną zawsze można upchać jakieś małe i większe nieregularne miejsca, które robi się na końcu)

Wyszło mi 112% powierzchni, jeszcze jedno: w składzie zawsze pełne nie ruszone roli możesz oddać, a dowozić po jedenej czy dwie "bo akurat zabrakło i robota stoi..."

pozdrawiam :wink: