PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki piec dwufunkcyjny?



sheila
30-01-2007, 06:59
W moim mieszkaniu w kamienicy (70 m2, wysokosc: 3,40 m) popsul sie piec dwufunkcyjn (gazowy z iskra elektryczna). Jaki piec kupic, tak zeby nie wydac zbyt duzo pieniedzy (interesuja mnie raczej marki ekonomiczne)? Jak obliczyc potrzebna wydajnosc pieca do ogrzania powierzchni mieszkania?

RysieK
09-02-2007, 12:23
Cześć
Mam aristona jest OK.

Rozważ kupno z zamkniętą komorą spalania, wtedy możesz zrezygnować z obecnego komina (oczywiście będzie potrzebny inny nowy).

Pozdrawiam,
RysieK

Lew2
07-05-2007, 20:42
Ja miałem najpierws MORA, który był można powiedzieć cały czas zepsuty (poza krótyki okresem początkowym),
Teraz mam Beretta, miałem awarię na gwarancji, ale ponoć serwis twierdzi, że jestem jedynym który miał problemy z Berettą.
Teraz zmieniam na Vaillant. Ponoć jest pewniejszy od Beretty, ale zobaczymy.
MORA był najtańszy
Beretta trochę droższy
Vaillant - to już całkiem drogi, ale jak zapewniają sprzedawcy jest bezawaryjny. Zobaczymy za 2 lata na ile kłamią.

monieq
02-06-2007, 18:16
ja co prawda do domku - ok 130 m2 kupuje Immergas kondensat jakies 23 czy 24 kW to ponoc w zupelnosci wystarcza na wode i c.o. - 4 osobowa rodzina
nie wiem czy do c.o. tez potrzebujesz
hydraulik, ktorego mam w rodzinie ma bardzo dobra opinie o tych piecach - bezawaryjne, latwa obsluga
dlatego sie zdecydowalam, ze wzgledu na ta dobra opinie
nie wiem jak dobrac piec, moj maz sie tym zajmowal, ale sprzedawcy doradza - nasz doradzil
i kupuj bo Immergasy zdrozaly juz raz w kwietniu