PDA

Zobacz pełną wersję : czym wypełnić przestrzeń między belkami w drewniamym domu?



aga81
30-01-2007, 08:14
Hello :) dawno mnie nie było... :)
Zaczęłam remont domu, który kupiłam we wrześniu, ściągnęliśmy boazerię w korytarzu, są tam bardzo ładne belki drewniane, ale wyciąglęliśmy mech i glinę, która była między nimi i zastanawiamy się czym można teraz wypełnić tą przestrzeń? Może macie jakieś pomysły, co? Może ktoś już coś takiego robił i jego sposób się sprawdził? Narazie myślimy żeby wsadzić tam nową glinę, bo niedaleko nas jest takie miejsce gdzie można wykopać taką glinę :) Dom chcemy robić na styl wiejski, że się tak wyrażę :)

I jeszcze 1 pytanko? Jakiej wełny używaliście do ocieplenia poddasza użytkowego i jakiej była grubości?

Artur K.
30-01-2007, 19:11
Wypełnienie takich przestrzeni to z reguły wełna - ale już się spotkałem z wypełnieniem styropianem dociętym na wymiar i uszczelnionym pianą. 8)

aga81
31-01-2007, 07:20
no a potem co?? pomalować to na odpowiedni kolor?? a poza tym nie chodzi mi o funkcję izolacyjną (dom będę ocieplać od zewnatrz), ale o funkcję dekoracyjną :) żeby wnętrze miało "klimat" :)

gripi
01-02-2007, 20:24
cześć. nie jestem fachowcem ale wiem że belki poziome uszczelniano w zależności od regionu a nawet narodowości, powrozy, słoma czy też glina z sieczką. może spawdzic trzeba jak było w twojej okolicy bo wieś wsi nie równa.pozdrawiamy.

gripi
01-02-2007, 20:27
a jak większe przestrzenie to widziałem tynk wapienny nakładany pacą i lekko przeciągnięty mokrym pędzlem. efekt taki że w naszej chatce (remont na wiosne ) też cos takiego będę robił.

waldibmw
12-08-2007, 20:26
Hello :) dawno mnie nie było... :)
Zaczęłam remont domu, który kupiłam we wrześniu, ściągnęliśmy boazerię w korytarzu, są tam bardzo ładne belki drewniane, ale wyciąglęliśmy mech i glinę, która była między nimi i zastanawiamy się czym można teraz wypełnić tą przestrzeń? Może macie jakieś pomysły, co? Może ktoś już coś takiego robił i jego sposób się sprawdził? Narazie myślimy żeby wsadzić tam nową glinę, bo niedaleko nas jest takie miejsce gdzie można wykopać taką glinę :) Dom chcemy robić na styl wiejski, że się tak wyrażę :)

I jeszcze 1 pytanko? Jakiej wełny używaliście do ocieplenia poddasza użytkowego i jakiej była grubości? ja wypelniam welna mineralna ,glina nadmiernie obciaza strop