PDA

Zobacz pełną wersję : "posrednie" oswietlenie toalety



charlotte
30-01-2007, 14:07
Czy mozliwe jest "wpuszczenie" swiatla do toalety, przylegajacej jedna sciana do lazienki, w ktorej jest okno? Czy ktos probowal juz kombinowac wstawiajac w gorna czesc sciany luksfery, szyby?

A moze to zupelnie nietrafiony pomysl bo i tak tego swiatla byloby niezawiele?

Dziekuje z gory za pomysly i opis Waszych doswiadczen :)

mojave
31-01-2007, 07:18
widzialam kiedys cos takiego - łazienka byla bardzo jasna (duże okno) a ta ściana granicząca z toaleta byla cala z luksferow. W toalecie było dośc jasno.

nidziowa
31-01-2007, 07:27
A ja widziałam luksfery między łazienką a pokojem. W łazience super ale w pokoju - niezbyt elegancko.
pozdrawiam

charlotte
31-01-2007, 07:57
tak mi to chodzi po glowie. ale rzeczywiscie, tam gdzie swiatlo dochodzi, w tym wypadku wc, luksfery wygladaja ladnie, jednak od strony lazienki ... beda ciemnee i niezbyt estetyczne. chyba ze zrobie je tylko nad prysznicem (przylegajacym wlasnie do toalety) a prysznic odgrodze wysoka sciana. wtedy w lazience nie bedzie ich widac.

teraz mam w kuchni kilka luksferow i kiedy wyjezdzamy i wszystkie okiennice sa pozamykane to tego swiatla wystarczy zeby jeszcze rzucic okiem czy wszystko ok :wink:

gdzies tez widzialam program, w ktorym wstawiano takie mleczne plyty aby oswietlic posrednio pomieszczenie.