PDA

Zobacz pełną wersję : deska laminowana Witex



misza
25-05-2003, 22:09
Czy ktoś ma lub wie czy warto? Przymierzamy się do kupna: deska 8mm + mata 5mm.

mironmk
06-06-2003, 15:27
nikt nie odpowiada, bo może mało kto ma. Witex/Pergo to podobno the beściaki w tych klockach.

misza
06-06-2003, 16:18
Miron - teraz już nie mają wyjścia, muszą być OK ! :wink:

Teska
06-06-2003, 17:35
ja mam pergo....i myśle ze sa beznadziejne :(

chmurka
06-06-2003, 23:08
Mam Pergo na clic czyli zatrzask, dąb-klepkę. Użytkuję półtora roku i są świetne. Warte są tej ceny[prawie 100zł. minus mały upust].
Dlaczego?
- mają 5 klasę scieralności,
-mają piekny połysk bez używania środków nabłyszczających
-idealnie przylegają -nie ma żadnych szpar, trudno dostrzec łączenia
-nie mam przy nich żadnej pracy ,poza przemyciem samą woda
-ułożone na pokładach wyciszających[nie na gąbce] nie "stukają"
- maja dożywotnia gwarancję
Jestem bardzo zadowolona, a dodam ,że szukałam i myslałam o podłodze blisko pół roku. Polecam.
Sa też bardzo łatwe w montażu,wszystko pasuje idealnie, nie miałam ani jednej uszkodzonej deski.
Szczerze powiem, że wybrałam Pergo ze wzgledu na jakość i piekny połysk. Pozdrawiam. :D
-

Ivonesca
11-06-2003, 12:49
Tesca- napisz coś - dlaczego beznadziejne?

Teska
11-06-2003, 13:07
1. mam klepke wisnia...najgorsze jest to ze musze ciagle je mys specjalnymi płynami i prawie sucha szmata albo mopem bo sa widoczne slady
2. przejdziesz latem bosa stopa po panelu i juz sa paskudne slady..
3. mam je 5 rok..i mimo ze panele zaczynaja byc widoczne łaczenia...
4. raz moj kot załatwił swoja sprawe na panelu...i zgadnijcie co sie zrobiło? burchel..

Ogólnie wygladaja ładnie...ale moze jednak jakies jasne

Ivonesca
11-06-2003, 13:22
dzięki - a ja myslałam że Pergo to taki mercedes i wszystko musi być OK. Ale fakt- znałam tylko ze sklepów, a nie znałam opinii użytkownika . Teraz jestem mądrzejsza :-)
pozdrawiam (wciąż z dylematem co położyć na podłodze ???)

chmurka
11-06-2003, 13:36
Zapewniam Cię, że Pergo to naprawdę mercedes wśród paneli. NIe ma smug po umyciu, gdyż panel jest nabłyszczany.Mój brat użytkuje te panele blisko 5 lat[on ma jeszcze klejowe], ma położone w przedpokoju w którym przebywają 2 psy , nie ma śladu zniszczeń,żadnych rys. :D

Ivonesca
11-06-2003, 14:09
to już nic z tego nie rozumiem - albo to rzeczywiscie kwestia koloru :o czy może partii ??
acha, Tesca - co to jest "burchel":D

misza
12-06-2003, 12:39
Chmurka, czy Pergo to panele bezklejowe? i czy może też układałaś je na jakiejś macie podkładowej/wyciszającej?
U mnie będzie Witex na takiej zasadzie, i interesuje mnie jak to się sprawdza. Bo wygląda - przynajmniej w sklepie :wink: =- b. w porządku.
Ponieważ te panele będą na parterze, więc nie przejmuję się tak b. efektami akustycznymi.

chmurka
12-06-2003, 21:17
Cześć Misza, ja mam położone panele Pergo clic-clac, które układa się bez kleju. Pasują idealnie, nie ma żadnych szpar miedzy deskami. Należy je układac ściśle wg. instrukcji, od właściwej strony ściany. U mnie "fachowcy" żle zaczęli{od prawej ściany zamiast lewej] i mieli problem. Aponieważ ich pilnowałam i nie pozwoliłam dobijac młotkiem nie mogli ułożyc. Skończyli na drugim rzędzie, na drugi dzien nie przyszli bo się zbyt stresowali{to ich słowa]. Układanie skończył ktoś inny. Reasumując, układanie jest łatwe, ale zatrzask Pergo jest na dwóch stronach deski i wymaga uwagi przy starcie roboty. Jako podkładu użyłam płyty, kóre wygłuszaja i ocieplają, do kupienia w każdym markecie budowlanym, o grubości chyba 5 mm. Musisz mieć bardzo równą podłogę pod panele bezklejowe. Ja jestem zadowolona. nie mam z podłogą zadnej pracy, poza przetarciem odkurzaczem lub sciereczka. Pa. pozdrawiam :)

Teska
13-06-2003, 06:57
Ivonesca...Burchel to jest panel który zrobił sie pod wpływem cieczy bardzo gruby...spęczniał..
Ja fakt mam jeszcze klejowe..natomiast moze byc to kwestia koloru , na jasniejszych tak nie bedzie widac sladów... :lol:

Popatzr jeszcze na jasniejsze , byc moze teraz produkuja juz bardziej porzadne...a co do tych "mercedesów" i w takich sa kichy...

misza
13-06-2003, 13:48
Dzięki, Chmurka. :) Pozostaje przypilnowanie układaczy, i trzeba liczyć na to, że wszystko jakoś pójdzie i sprawdzi się 'w praniu'.