PDA

Zobacz pełną wersję : Raczej nie polecam :-(



Seba7207
31-01-2007, 10:52
Witam, zakupiłem projekt w firmie:
http://www.moj-dom.pl/ofirmie.html
Po pierwsze, spodobał mi się ukłąd pomieszczeń, więc go zamówiłem (odbicie lustrzane). W zamówieniu podałem mój NIP i wszystkie dane do wystawienia faktury.
Po drugie, cena z VAT wyniosła 1342 zł. Oprócz tego za podpiwniczenie ustaliłem kwotę 300-400 zł. Po Świętach odebrałem paczkę z projektem (4 egzemplarze) za pobraniem (1742zł). Jakież było moje zdziwienie, gdyz po otwarciu okazało się, ze jest tylko paragon ale na kwotę 1342 zł. Zadzwoniłem przedstawiłem problem i poinformowano mnie, że wystawią mi fakturę ale muszę odesłać paragon. Tak zrobiłem. Po tygodniu przyszedł list polecony z fakturą wystawioną na kwotę 1342zł. Wykonałem więc telefon do firmy, gdzie przekazano, że kwota na zmiany w projekcie (podpiwniczenie) jest kwotą netto. Więc jak mam to rozumieć? Do projektu załączona jest faktura a na zmiany w projekcie już nie :-? :-? :-? . Przypuszczam, że ktoś chciał ominąc odprowadzanie podatku, ale to nie fair wobec kupującego projekt.
Po trzecie, tak jak pisałem, zamówiłem odbicie lustrzane. otóż rzuty elewacji a w szczególności przekrój boczny nie są wykonane w odbiciu lustrzanym. Jeśli więc ktoś zakupuje projekt dlaczego ma płacić praktycznie za pieczątki i zezwolenia i za niepełnowartościowy produkt? To tak jakby kupować samochód, w którym niektóre elementy są pomalowane na inny kolor (np. bagażnik lub nadkola).

Się sfrustrowałem...

13023209
31-01-2007, 11:07
Tak to jest jak kupuje się projekty w "firmie kogucik".
Oczywiście w dużych firmach projektowych ARCHETON ,STUDIO ATRIUM ARCHON, etc. tez zdarzają się pomyłki ale nie takie jak opisałeś.

Seba7207
31-01-2007, 11:17
Tak to jest jak kupuje się projekty w "firmie kogucik".
Oczywiście w dużych firmach projektowych ARCHETON ,STUDIO ATRIUM ARCHON, etc. tez zdarzają się pomyłki ale nie takie jak opisałeś.

Nie interesuje mnie czy jest to "firma kogucik" czy jakaś inna. Skoro istnieje na rynku, ma swój NIP to dlaczego ma oszukiwać klientów. Bo odbieram to jako pewien rodzaj oszustwa (w stosunku do RP "Państwa PRAWA", innych firm, które płacą podatki oraz mnie jako kupującego) oraz niedbalstwa w wykonaniu pracy.

13023209
31-01-2007, 11:23
Tak to jest jak kupuje się projekty w "firmie kogucik".
Oczywiście w dużych firmach projektowych ARCHETON ,STUDIO ATRIUM ARCHON, etc. tez zdarzają się pomyłki ale nie takie jak opisałeś.

Nie interesuje mnie czy jest to "firma kogucik" czy jakaś inna. Skoro istnieje na rynku, ma swój NIP to dlaczego ma oszukiwać klientów. Bo odbieram to jako pewien rodzaj oszustwa (w stosunku do RP "Państwa PRAWA", innych firm, które płacą podatki oraz mnie jako kupującego) oraz niedbalstwa w wykonaniu pracy.

No właśnie o to chodzi. Duża firma która sprzedaje jeden rodzaj projektu w kilkudziesięciu jak nie kilkuset kopiach nie pozwoli sobie żeby w lustrzanym odbiciu projektu nie zmienić rzutów czy przekrojów.

O nie fakturowaniu usług nawet nie wspomnę.