PDA

Zobacz pełną wersję : DOLNOŚLĄSKIE - Ekogroszek - ceny, składy



Nadziejka
01-02-2007, 11:56
Gdzie można kupić dobry workowany ekogroszek w okolicach Wrocławia/Czernica?
Będę bardzo wdzięczna za wszelkie sprawdzone namiary :)
Pozdrawiam,
Nadia

scur
01-02-2007, 12:20
Kupowałem ekogroszek we Wrocku na składzie na Wojnowie (wjeżdżając od Kamieńca to blisko, Ul. Betonowa) Kupowałem go luzem a sam sobie workowałem, ale jest możliwość że facet Ci wsypie do woreczków za dodatkowa opłatą. Tona mnie kosztowała we wrzesniu 420zł + transport. Groszek jest dość dobry z Kopalni Julian z Piekar Śl.. Ładnie się wypala Nie ma dużo popiołu, czasami zdażają się spieki ale rzadko. Uważany jest w Polsce za dobry jakościowo. Jutro postaram się znależć nr telefonu i podeślę.
scur

Nadziejka
01-02-2007, 12:55
Scur, wielkie dzięki ;) bo już zaczynałam tracić nadzieję, że jest coś w okolicach:) Martwi mnie tylko to, że węgiel ze składu może być mokry ... :(

boru
09-11-2008, 21:28
no wlasnie.. jak to z tym ekogroszkiem we wrocku?
zna ktos sprawdzony sklad gdzie tanio i dobrze

Trociu
14-11-2008, 13:56
no wlasnie.. jak to z tym ekogroszkiem we wrocku?
zna ktos sprawdzony sklad gdzie tanio i dobrzeNiestety to co piszą powyżej, to już przeszłość.
W jakimś wrześniu tego roku kupowałem przy tej betonowej za 660/tona
W październiku już nic nie mieli.
Nie wiem jak jest w tej chwili.

Poszukaj na allegro.
Ale ceny już około 800zł/tonę.

Ostatnio kupiłem z Nadolic z hurtowni Styk, ale coś nie tak z nim jest. Niby ma mieć wyższą kaloryczność, a coś marnie u mnie działa.

alpin
17-11-2008, 09:57
Ja kupowałem w pazdzierniku na robotniczej 600 zł tona workowany po 50 kg.
ale niestety strasznie dużo szlaki zostawia kombinowałem z ustawieniami i nic nie pomogło co do kaloryczności to jest O.K :cry:
moge wysłać na priv kontakt do gościa z Czernicy który kilka dni temu dzwonił
do mnie że ma groszek po 800 zł/tona .
Kupowałem od niego w tamtym roku i podobnie zostawiał dużo szlaki , ale teraz ma ponoć inny. :)

Trociu
17-11-2008, 13:33
to ja poproszę do tego pana z Czernicy.
Ja ostatnio kupowałem w Nadolicach ale chyba coś u niego nie tak z kalorycznością, bo rozpala mi max do 55 stopni a na poprzednim miałem i po 60.

pierwek
17-11-2008, 16:01
na Jarnołtowskiej jest taka firma KJT mają groszek ekoret po, zdaje się, 800zł/t
workowany - workują sami

AMBERLI
28-11-2008, 12:21
MY Z SASIADEM TEŻ KUPILIŚMY W STYKU I OBOJE JESTEŚMY ZADOWOLENI JA MAM PIEC ZĘBIEC A SĄSIAD MA GALMET. BARDZO ŁADNIE SIĘ PALI I ZOSTAJE NIEDUŻO POPIOŁU.

Trociu
28-11-2008, 12:27
MY Z SASIADEM TEŻ KUPILIŚMY W STYKU I OBOJE JESTEŚMY ZADOWOLENI JA MAM PIEC ZĘBIEC A SĄSIAD MA GALMET. BARDZO ŁADNIE SIĘ PALI I ZOSTAJE NIEDUŻO POPIOŁU.Jaką ma moc ten piec?Mój ma 20. Wczoraj przyglądał się temu węglu mój hydraulik i jak na jego to za bardzo brunatnie mu wygląda. I dla takiego węgla mam za słaby piec - 20KW, a tego typu węgiel podobno dobrze się pali od 25KW.
Ale nie ma problemu - mogę zwrócić ten węgiel.

Trociu
28-11-2008, 12:29
Gdzie można kupić dobry workowany ekogroszek w okolicach Wrocławia/Czernica?
Będę bardzo wdzięczna za wszelkie sprawdzone namiary :)
Pozdrawiam,
NadiaNo cześć Nadia. Nie skumałem za pierwszym razem ;)
Ja dzisiaj byłem przy okazji na Żernickiej. Mają workowany węgiel wszelkiej jakości - 3 rodzaje. Dowożą na miejsce. Do Czernicy będzie za dowóz z 35zł (liczę po cenie do mnie a to podobnie). Oferują się na allegro http://www.allegro.pl/item492438570_eko_groszek_wegiel_worki_25_kg_wrocl aw_zernicka.html.
Zaraz będę też dzwonił na Betonową bo wygląda, że panika węglowa na razie przycichła

AMBERLI
28-11-2008, 18:55
JA MAM PIEC 25KW SĄSIADA MUSIAŁBYM SIĘ SPYTAĆ, JA JESTEM GENERALNIE BARDZO ZADOWOLONY- SUPER SIĘ SPALA DO SAMEGO POPIOŁKU, ALE NIE UKRYWAM ŻE TEZ SIĘ BAŁEM BRAĆ OD RAZU 2 TONY. NASZCZĘŚCIE GOŚĆ Z HURTOWNI DAŁ MI KILKA WORKÓW NA PRÓBE Z MOŻLOWOŚCIĄ ZWROTU, TAK WIĘC OGÓLNIE OK.

Trociu
30-11-2008, 08:05
JA MAM PIEC 25KW SĄSIADA MUSIAŁBYM SIĘ SPYTAĆ, JA JESTEM GENERALNIE BARDZO ZADOWOLONY- SUPER SIĘ SPALA DO SAMEGO POPIOŁKU, ALE NIE UKRYWAM ŻE TEZ SIĘ BAŁEM BRAĆ OD RAZU 2 TONY. NASZCZĘŚCIE GOŚĆ Z HURTOWNI DAŁ MI KILKA WORKÓW NA PRÓBE Z MOŻLOWOŚCIĄ ZWROTU, TAK WIĘC OGÓLNIE OK.Amerli - po pierwsze wyłącz tego CapsLocka.
Po drugie - tak jak pisałem - masz mocniejszy piec, takiej samej mocy jak i sprzedawca. I to pokrywa się z info od mojego hydraulika, że takiej mocy bym potrzebował, aby palić tym węglem.
Ja tam się nie bałem brać od razu większej ilości. Od razu wziąłem 1,5 tony ;) No i teraz większość zwracam :D

pierwek
01-12-2008, 12:29
Trociu mógłbyś dać nr tel do tego składu opału na Żernickiej? Widziałem ostatnio koło outleta jakąś ich reklamę ale nie zdążyłem zapisać numeru bo nie było korka :o

Trociu
01-12-2008, 12:34
Trociu mógłbyś dać nr tel do tego składu opału na Żernickiej? Widziałem ostatnio koło outleta jakąś ich reklamę ale nie zdążyłem zapisać numeru bo nie było korka :oO - coś aukcja zniknęła z Allegro. Ich telefon: 790 814 145.
Jeszcze u nich nie kupowałem, bo na razie garaż mam zarzucony poprzednią dostawą. Jak ją zwrócę, to będę robił jakieś zakupy.

pierwek
01-12-2008, 12:39
a ten co zwracasz to gdzie kupowałeś i po ile? masz sterownik PID? może PID poradziłby sobie z tym węglem? ja mam piec 20kW i PID

Trociu
01-12-2008, 12:41
a ten co zwracasz to gdzie kupowałeś i po ile? masz sterownik PID? może PID poradziłby sobie z tym węglem? ja mam piec 20kW i PIDMój sterownik to ST-37 (czy jakoś tak). Trochę się męczyłem z tym węglem, aż wreszcie wezwałem swojego hydraulika i ten po obejrzeniu węgla stwierdził jak już gdzieś pisałem, że ten węgiel jest zbyt brunatny i w piecu 20KW palić się dobrze nie będzie. Z tego co się zorientowałem już, to Ci, którzy mówią, że im się pali bez problemów mają piece 25KW.
Tamten węgiel kupowałem w Styku w Nadolicach. Sprowadzany podobno z Afryki. Cena normalna - 790zł/t.

tete007
09-03-2009, 10:36
http://forum.dobrzykowice.info/showthread.php?tid=98

pierwek
09-03-2009, 10:52
co tam jest? osoby niezarejestrowane nie mogą wejść na forum...

tete007
09-03-2009, 11:06
Dobrze jest sie zarejestrowac to jest forum Dobrzykowic a tam jest opis nowego skladu opalu w Dobrzykowicach gdzie jak na razie jest najlepszy ekogroszek ekoret

pierwek
09-03-2009, 13:51
w jakiej cenie?

tete007
09-03-2009, 14:00
Eko-Centrum Opału Dobrzykowice
dawny zwykły skład opału
znajduje się między Wrocławiem a Dobrzykowicami przy torach kolejowych
Asortyment najwyższej jakości.
Ekogroszek -- Ekoret
Węgiel Orzech
Miał węglowy
Pelet
Ekobrykiet
Drewno kominkowe
Drewno rozpałkowe
Tani transport
Tel 669-114-567
Nowa dostawa = nowa cena
Ekogroszek-- Ekoret 760,-zł T.Luz
Workowany po 25kg = 21,50zł
Węgiel Orzech 690,-zł KWK Chwałowice
Pelet Barlinek na zamówienie
Drewno kominkowe dąb-180 mp
Drewno rozpałkowe 5zł wiąz
Piece na (ekogroszek,węgiel,miał)
Tel 669...

Amars1
09-03-2009, 14:51
Kupiłem w styczniu ekogroszek w STYKU w nadolicach i jestem bardzo zadowolony (nie mialem lepszego przez 6 lat odkąd mam piec z podajnikiem) węgiel pochodzi z kopalni z chwałowic. polecam wszystkim bo go totalnie sprawdziłem wraz z całą ulicą moich sąsiadów. Worki są pakowane w kopalni, tak więc nie ma mowy o jakimś kamieniu czy miale. Idealna gramatura i waga groszku w każdym worku. :) :) :) :)

tete007
09-03-2009, 15:01
Ewidentna reklama sprzedającego.Chyba ulica dostała za darmo i nie wypada inaczej mówić.Brałam z tamtąd ten pseudo ekogroszek :roll: Makabra... :evil:

Trociu
10-03-2009, 14:26
Ewidentna reklama sprzedającego.Chyba ulica dostała za darmo i nie wypada inaczej mówić.Brałam z tamtąd ten pseudo ekogroszek :roll: Makabra... :evil:Pewnie brałaś ten pierwszy który miał sprowadzany bodajże z Afryki. Też go miałem, ale jak się okazało, że nie da się nim palić w moim piecu, to bez problemów go oddałem. Teraz właśnie w Styku mają podobno Chwałowice. Na razie dostałem od nich na próbę dwa worki ale czekają, aż znajdę czas, żeby się nimi zająć. Póki co palę jakimś z allegro - duży plus to fakt, że jest paletowany i palety wwożą do garażu. Więc nosić za dużo nie trzeba.

Trociu
10-03-2009, 14:28
Eko-Centrum Opału Dobrzykowice
dawny zwykły skład opału
znajduje się między Wrocławiem a Dobrzykowicami przy torach kolejowych
Czy to ten za Domex'em i kostką brukową? Jeżeli tak, to z oględzin wynika mi, że nie mają sztywnych godzin otwarcia. Albo są otwarci bardzo krótko. Jak tyle na ich temat wiesz - to może powiesz w jakich godzinach mają otwarte ;)

tete007
11-03-2009, 09:30
Mam chyba szczęście bo nie trafiłam na zamknięte,zresztą zamawiam przez telefon :lol: A z tego co mi wiadomo to jest otwarte od 9 do 16:30 :D

Trociu
11-03-2009, 11:01
A z tego co mi wiadomo to jest otwarte od 9 do 16:30 :DCzyli ani przed pracą ani po pracy nie można podjechać.

tete007
11-03-2009, 11:13
nie chce mi się już na ten temat polemizować nikt mi za reklamę nie płaci .Chcieliście wiedzieć o ekogroszku to podałam a po drugie to Bel wymyślił telefon :roll: a u źródła chyba więcej się dowiecie :wink:

Andrejew
11-03-2009, 21:30
Witam . Kupowałem ekogroszek w wielu miejscach- w dobrzykowicach, na kowalach i w nadolicach jak tutaj piszecie. zdecydowanie najlepiej sie palił ten z nadolic -( mają z Chwałowic) jeżeli będą miec taki sam w przyszłym sezonie to również tam kupie.
PS. forum miało słuzyć informacjom o węglu a nie kłótniom... ale może sie nie znam. pozdrawiam

boru
12-03-2009, 08:51
a powiedzcie mi moi drodzy czy ten ekogroszek workowany co kupowaliscie byl suchy czy mokry?
Bo ja w tym roku kupilem z Olesnicy i byl baardzo mokry.. i palil sie strasznie slabo. Sprzedawca zgodzil sie na wymiane tego mokrego shitu. Wymienil ale okazalo sie ze znowu jest mokry chociaz juz nie tak jak ten poprzedni. Moglem go zwrocic ale w zadzwonilem do Chwalowic i powiedzieli mi ze nie ma szans zeby teraz kupic suchy groszek bo wszystko jest pod sniegiem.

Wiec musze wywalac po 5,6 sztuk na podloge i sie przesusza i wtedy pali sie bardzo dobrze.

A wy jak tam maice z ta wilgotnoscia groszku?

Andrejew
12-03-2009, 13:30
Niestety każdy ekogroszek jest wilgotny z tego względu , że nikt nie jest w stanie przechowywać go pod zadaszeniem. Nawet jeżeli kopalnia go podsusza to może zmoknąć choćby przy ładowaniu wozkiem widłowym czy podczas transportu. Proponuję nie rozsypywać go na podłodze tylko wystarczy wnieść do kotłowni 5-6 worków i na pewno wyschnie. Ważne jest tylko żeby nie zawierał miału bo to jest najgorsze- robi się z tego taki cieknący szlam. Jeżeli są same groszki to schną bez problemu. :P

Andrejew
12-03-2009, 17:30
Acha i jeszcze jedno, są dwa rodzaje "mokrości" :) w eko groszkach, pierwsze to gdy wegiel jest luzem i to jest masakra bo węgiel leży na chałdach albo jest wieziony wagonami czy barkami j deszcz czy śnieg non stop na niego leci. Druga wilgotność wynika tylko z tego że gdy jest kruszony w kopalni do wielkości eko groszku to strasznie sie pyli- wtedy jest myty i od razu szczelnie pakowany w plastikowe worki- wtedy jest tylko wilgotny a nie zgnojony. Tak więc tak naprawde lepiej dopłacić pare złotych za paczkowany i nie ma kłopotu z "błotem". pozdrawiam

Trociu
13-03-2009, 08:00
Co do pakowania. Większość workowanego węgla jest sprzedawana w plastikowych workach. Wtedy aby węgiel mógł wyschnąć, musimy rozbebeszyć worek.
Ja raz spotkałem się z węglem pakowanym w worki jutowe (czy jak to się nazywa). Węgiel sechł mimo że był zeskładowany na kupce.
Tylko pewnie takie workowanie jest droższe i dlatego wszystko idzie w folię.

p.s. Co robicie z pozostałymi pustymi opakowaniami foliowymi? Trochę się tego zbiera w ciągu sezonu. Myślałem o wyrzuceniu do tych kontenerów na plastik, tylko one są uwalone węglem.

boru
16-03-2009, 08:31
Wlasnie ten pierwszy groszek co kupilem to byl workowany z mialem i to byla masakra bo robil sie szlam. po otwarciu workow nawet przez kilka tygodni nie byl w stanie wyschnac i dalej "lało" sie z workow. Natomieast ten drugi to juz jest lepiej - Po otwarciu postoi z tydzien to przeschnie ale dalej jest wilgotny dlatego wole go wysypac i potem jest suchutki - a nic n ie jest lepsze dla pieca i spalania niz suchutki wegiel. Mozecie sobie ustawiac co chcecie a i tak jak jest wilgotny wegiel to nigdy nie wyciagniecie z niego tych Juli co sa na worku napisane.

Dlatego uwazam ze lepiejh chyba kupic ze skladu i wsypac sobie do kotlowni. Oczywiscie trzeba miec gdzie.

I tu pojawia sie pytanie: ile m3 zajmuje tona ekogroszku LUZEM ? Bo miejsca nie mam zbyt duzo.

pozdro

Andrejew
16-03-2009, 22:45
No wlasnie - nie ma nic gorszego niz węgiel pakowany do worków przez chłopaków na skladach bo zgarniaja do worków wszystko co popadnie , resztke miału przy okazji trochę ziemi i jest totalnie zgnojony w połączeniu z deszczem bo skladowany jest na dworze.
Najlepiej kupować węgiel pakowany fabrycznie przez kopalnie jest myty i nie ma możliwości aby pozostał w nim miał. Porządny wegiel schnie po nacięciu worka po 48 godzinach i na prawdę jest wtedy suchy, taki własnie kupiłem w nadolicach.

Raz w życiu kupiłem ekogroszek luzem i nigdy więcej nie popełnię tego błędu zmasakrowałem sobie wtedy nowiutką kotłownię wszystko się rozsypywało brudziło a później kurzyło :(
Na pewno więcej wegla na m3 wejdzie jak bedzie ułożony worek na worku np. za piecem niż na kupce.

boru
19-03-2009, 12:11
Na pewno więcej wegla na m3 wejdzie jak bedzie ułożony worek na worku np. za piecem niż na kupce.

a to ci.. skad taka pewnosc?

Trociu
19-03-2009, 13:08
Na pewno więcej wegla na m3 wejdzie jak bedzie ułożony worek na worku np. za piecem niż na kupce.

a to ci.. skad taka pewnosc?Jeżeli to będzie zwykła kupka, to wtedy można się zgodzić, że w workach więcej zmieścisz. Ale już wystarczy, ze boki obudujesz i już luzem więcej się zmieści. Dodatkowo zawsze będziesz zasypywać do pieca tą wartswę z góry - czyli suchą. A przy workach, to dodatkowo potrzebujesz trochę miejsca, aby wysuszyć.

boru
27-03-2009, 11:57
Na pewno więcej wegla na m3 wejdzie jak bedzie ułożony worek na worku np. za piecem niż na kupce.

a to ci.. skad taka pewnosc?Jeżeli to będzie zwykła kupka, to wtedy można się zgodzić, że w workach więcej zmieścisz. Ale już wystarczy, ze boki obudujesz i już luzem więcej się zmieści. Dodatkowo zawsze będziesz zasypywać do pieca tą wartswę z góry - czyli suchą. A przy workach, to dodatkowo potrzebujesz trochę miejsca, aby wysuszyć.

no i tu wpelni sie zgodze... problem jedynie w tym ze mam niezbyt duzo miejsca na zrobienie tego skladziku na luzny wegiel. I dlatego potrzebuje wiedziec ile 1tona zajmuje m3. bo z pierwszych szacunkow wychodzi mi ze musze obudowac boki na 1.5m wysokosci... a wtedy robi sie problem z nabieraniem wegla...

patom
03-04-2009, 12:55
faktycznie ten węgiel ze Styku Nadolice jest zapakowany super.
Fabryczne mocne worki -zgrzane- węgiel suchy - w workach specjalna perforacja.
Czysta sprawa - łatwo poukładać.
Na to wszystko transport iście rajdowy- :D

Maksi
22-08-2009, 20:01
Hej, ja kupuję groszek od gościa z Kazimierza Górniczego nie wiem jak się nazywa ale podam nr tel 0507-44-93-39, węgiel jest z Kazimierza-Juliusz, jest bardzo dobrej jakości popiół jak z papierosa, kiedyś kupiłem tani przez allegro i było tyle popiołu że nie nadążyłem wybierać i się nie spalał do końca. Naprawdę polecam.

ALBERCIK76
26-08-2009, 23:24
Ja też kupiłem w Nadolicach w Styku. W tamtym sezonie wziąłem od nich pierwszy raz i byłem miło zaskoczony. wysokie kalorie(ok 29)długo sie pali więc spora oszczędność w ciągu zimy na ilości, czysty i nie mokry. Teraz juz sobie zamówiłem na całą zime i mam spokój. bez problemu przywożą. W tym roku wprowadzili też drugi z Kop. Bogdanka ma 27 kal. spróbuje jak sie pali , tel. do goscia: 722/10 60 00 , z nim najlepiej sie dogadywać pozdr.

boru
09-09-2009, 08:30
no i jak ten z bogdanki? warto? bo tez musze sie zdecydowac.

generalnie ten z bogdanki jest pakowany w worki szmaciane wiec pewnie przesycha ladnie...

bo jak mialem ostatnio z chwalowic to w foliowych nie wysechl dobrze do tej pory ;/

ALBERCIK76
10-09-2009, 21:51
Powiem tyle , po próbach z ekogroszkiem z Bogdanki wracam do tego z Chwałowic w białych workach. Z Bogdanki nie jest zły ale wyczuwalnie słabszy kalorycznie niz z chwałowic. Miałem trochę problemów z rozpaleniem i popioł nie był tak czysty jak w chwałowicach. Co do wilgotności to ten chwałowicki schnie bez problemu mi w podajniku, najważniejsze to kupować węgiel w lecie bo wilgotność jest niska a nie w zimie gdy leży na nim śnieg czy pada deszcz.

szarka 1
27-10-2009, 11:08
Zapraszam po Ekoret workowany przykryty,oryginalnie pakowany.0505100719,071 3177063,www.agrolex.info, Brzezina koło Wrocławia.

Salijas
27-01-2010, 11:30
Serdecznie zapraszam do odwiedzenia strony
www.ekogroszek-wroclaw.pl

Specjalizujemy się w sprzedaży węgla ekogroszku, ale także innych paliw stałych.

RAZMUSS
27-01-2010, 18:09
Dzięki za rady kupiłem a Nadolicach i na prawdę jest to dobry ekogroszek, przedwczoraj wyłaczyli prąd o ósmej rano a właczyli dopiero po osiemnastej. Po tych 10 godzinach piec się sam uruchomił tak węgiel trzymał żar co wczesniej mi się nie zdażyło po pięciu godzinach musiałem na nowo rozpalać. Byłem pod wrażeniem kaloryczności tego ekogroszku.

horridusnet
15-08-2010, 09:31
Polecam firmę POLMARK z Wrocławia, ul.Tęczowa.

Mają dobry ekogroszek workowany. Kupuję u nich od paru lat Ekoret, jest świetny. Mają również Pieklorza z Chwałowic i ekogroszek z Kazimierza-Juliusza. Można kupić kilka worków na próbę. Ekogroszek można zamówić telefonicznie.

Więcej o ekogroszku można dowiedzieć się na ich stronie http://www.polmark.com.pl

waterman
26-08-2010, 12:38
Witam, ja już drugi sezon kupuje ekogroszek workowany u OSADKOWSKIEGO, ekogroszek z kopalni chwałowice naprawde bardzo wysoka wydajność i jeszcze nigdy nie zdażył się jakiś "trefny transport" Poprostu kupując tam ekogroszek wiem za co płace i jestem pewien jakości, cena także bardzo dobra. Ja kupuje w sklepie w Oławie a z tego co wiem oddziały OSADKOWSKIEGO znajdują się jeszcze w Oleśnicy, Namysłowie, Świdnicy i Strzelinie. Podobno mają jeszcze dobry miał workowany , oraz ekogroszek KAzimierz-Juliusz. Szczerze polecam.

jack18
04-12-2010, 11:00
Panowie było by naprawdę dobrze dla tego wątku gdyby wypowiadało sie więcej użytkowników niż handlowców hehe. Pozdrawiam.

Budyn
02-01-2011, 19:33
Witam
W tym roku kupiłem ekogroszek na Żernickiej (pieklorz z Piekar Śląskich, pakowany w worki foliowe z nadrukiem kopalni). Szczerze mówiąc jakaś masakra. Popiołu jakieś... 30% ! Mniej popiołu mam z węgla brunatnego (palę nim czasami na wiosnę/jesień). Kaloryczność średnia. Węgiel jest lekko wilgotny (trzymam w kotłowni i podsycha ale nie do końca). Mam pytanie - czy to tylko mi się tak trafiło i marudzę (albo mam złe nastawy pieca - z tym że palę już kilka lat i wiem już co nieco na ten temat) czy jest więcej takich osób?
pozdrawiam

dari
03-01-2011, 13:03
Witam , potwierdzam bardzo złą jakość tego ekogroszku , kupiłem żekomo najleprzy jaki mieli , niestety był mokry i z dużą ilością miału.
Spalanie daje bardzo dożu spieków.

alpin
03-01-2011, 18:20
Ktoś poleci jakiś dobry skład opałowy z SUCHYM ekogroszkiem już mi nie zależy na super jakości najważniejsze żeby był suchy, kupiłem 2 tygodnie temu 1500kg workowanego Pieklorza ale niedosyć że pomieszany z miałem to jeszcze prawie błoto w tamtym roku kupowałem tam dwa razy i było wszystko O.K
myślałe w ostateczności o ekogroszku z Castoramy tam może będzie suchy .

mihau75
31-01-2011, 12:38
Hej alpin,
polecam Ci firmę tanie eko grzanie z psar. Mają dobry ekogroszek a co najważniejsze jest magazynowany pod dachem i jest w 100% suchy! Od czasu gdy dowiedziałem się o tym składzie (jakieś pół roku), zaopatruje się tam non stop i jestem naprawde zadowolony. Jeśli będziesz chciał namiar to daj znać;)

szarka 1
23-02-2011, 11:36
Pieklorz oryginalnie workowany z KWK Bobrek w Bytomiu.Oryginalny pieklorz z kwk Borek jest w 20kg workach .Worki sa zgrzewane nie zszywane,na dole worka jest zielony pasek z napisem "węgiel zapakowany u producenta"W ofercie również Pieklorz z Piekar Śląskich w oryginalnych 25kg papierowych workach.Aktualny cennik na naszej stronie internetowej www.agrolex.info Zapraszam

ELEKTRONPL
05-03-2011, 17:11
Witam zamierzam kupić mieszkanie ogrzewane na ekogroszek piec 25 KW mieszkanie ma 75 MK jak wygląda spalanie u was mniej więcej na sezon .

ciemak
05-07-2012, 15:32
Witam zamierzam kupić mieszkanie ogrzewane na ekogroszek piec 25 KW mieszkanie ma 75 MK jak wygląda spalanie u was mniej więcej na sezon .


Wiesz to trzeba liczyć jakieś 6 ton przy dobrym piecu i dobrym węglu. Bo nie ma co oszczędzać. Nie ma chyba dobrego i taniego zarazem. Ja wzeszłym roku dałem się namówić na 880zł/t z Kazimierzai nie żałuję. dane do sprzedawcy 534935932 z Kazimierza

lukasz_48
21-09-2012, 07:32
Macie racje nie ma co specjalnie oszczędzać na jakości węgla, bo potem czyszczenie pieca,
problem ze spiekami i szlaką… Ja nie oszczędzam i kupuje wysokoenergetyczny
ekogroszek z taniopal.pl skład w Zgorzelcu. W 2 -3 dni masz węgiel w domu.

SUSPENSER
03-10-2012, 07:26
6 ton na 75 m2 :rolleyes: - to chyba jakiś żart - u mnie przy 185 m2 po podłogach idzie ok. 2,5 tony przy dobrze ustawionym sterowniku kotła i bardzo dobrym ekogroszku [Pieklorz z Bobrek Centrum].

Kazimierz po 880 i tani opal to porażka - zresztą polecam inny wątek:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?191362-Bie%C5%BC%C4%85ce-zu%C5%BCycie-ekogroszku/page95

bo ten jak widzę odkopali sprzedawcy i reklamują się jak mogą.

Xerses
04-10-2012, 07:37
6 ton na 75 m2 :rolleyes: - to chyba jakiś żart - u mnie przy 185 m2 po podłogach idzie ok. 2,5 tony przy dobrze ustawionym sterowniku kotła i bardzo dobrym ekogroszku [Pieklorz z Bobrek Centrum].

Kazimierz po 880 i tani opal to porażka - zresztą polecam inny wątek:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?191362-Bie%C5%BC%C4%85ce-zu%C5%BCycie-ekogroszku/page95

bo ten jak widzę odkopali sprzedawcy i reklamują się jak mogą.

Nom aż żal jak sie patrzy na te wszystkie jednopostowce................

ko12
09-10-2012, 13:32
Suchy ekogroszek z niską ceną można kupić na terenie całego kraju (z dowozem w cenie) - tel. 509 637 149. Np. na Allegro są same pozytywne komentarze Kupujących, można to sprawdzić. A przy zakupie min. 10T węgla dowolnej postaci - tablet gratis. Warto tam zadzwonić i dopytać się o więcej.

SUSPENSER
09-10-2012, 19:54
Suchy ekogroszek z niską ceną można kupić na terenie całego kraju (z dowozem w cenie) - tel. 509 637 149. Np. na Allegro są same pozytywne komentarze Kupujących, można to sprawdzić. A przy zakupie min. 10T węgla dowolnej postaci - tablet gratis. Warto tam zadzwonić i dopytać się o więcej.

Znowu darmowa reklama :mad:

Ja tam kupując węgiel nie chcę tableta, parasola, kubka czy innego gadżetu, tylko porządny węgiel - podobnie kupując tableta nie chcę gratis worka węgla :sick:

Może podaj chociaż link do Allegro gdzie jest opis tego super-węgla ...
Zadzwoń
Wyslij SMS
Dodaj do Skype'a
Musisz mieć środki na koncie SkypeBezpłatnie przez Skype'a

Xerses
11-10-2012, 14:55
Znowu darmowa reklama :mad:

Ja tam kupując węgiel nie chcę tableta, parasola, kubka czy innego gadżetu, tylko porządny węgiel - podobnie kupując tableta nie chcę gratis worka węgla :sick:

Może podaj chociaż link do Allegro gdzie jest opis tego super-węgla ...
Zadzwoń
Wyslij SMS
Dodaj do Skype'a
Musisz mieć środki na koncie SkypeBezpłatnie przez Skype'a

Oj co sie dziwisz, przeciez na forum to jedna wielka komercja. I to na wielu watkach, co niektórzy robia to w taki sposób , inni wbijają na priva, jadąc po konkurencji, jeszcze inni dobrze doradzają przy okazji wykonują robote :) Różnica taka że w ten sposób nikogo się do zakupu czy dzwonienia nie przekona :D

KaWu
17-12-2012, 15:13
Dzień dobry :) Ja może z bardzo głupim pytaniem, ale czy ktokolwiek może wie, który skład opału sprzedaje ekogroszek w żółtych workach wiązany białym sznurkiem ( niezgrzewany i zszywany ). Zamówiłam go ostatnio i jest bardzo dobry, ale zgubiłam numer tel.

JanuszKar
22-07-2014, 09:40
Wydaje mi się, że to będzie ten ekogroszek wrocław (http://tanieekogrzanie.pl/) - psary. Też go używałem i jestem zadowolony.
Bardzo wydajny, a przede wszystkim tani.

DanielGek
22-07-2014, 12:28
U nas w Olsztynie bardziej popularne jest nowoczesna forma ogrzewania. Nie tylko ekogroszek, ale także pellet.

JanuszKar
01-08-2014, 13:00
Mówisz, że pellet wrocław (http://tanieekogrzanie.pl/)?
Ok, spróbuję :)

Seba wrocław
24-09-2015, 21:02
Ostatnio kupiłem ekogroszek Pieklorz na granicznej we Wrocławiu nie pamiętam numeru,koło lotniska bynajmniej,muszę przyznać że mają tam naprawdę dobry eko, widać i (czuć w domu różnicę) ze Polski a nie jakiś ruski z miałem czy kamieniami,Dość długo szukałem dobrego węgla i tak powiem szczerze że coraz trudniej o dobry węgiel ,ale widać ze są jeszcze tacy którym zależy na jakości sprzedawanego towaru,Polecam