PDA

Zobacz pełną wersję : fUNDAMENTY Z BETONIARKI.



Jalokim
26-05-2003, 12:26
iLE CEMENTU DAWAĆ NA BETONIARKE 150L(Beton do fundamentów, dom bez piwnicy z poddaszem uzytkowym z BK).Wystarczy worek 25kg czy może więcej?
Z obliczeń w Muratorze wychodzi że 25, ale czy to nie za mało.Nie bede kupowal żwiru i piasku tylko tzm "pospółke ".
Napiszcie jak robiliscie.

shatterhand
26-05-2003, 14:05
Jak masz tylko dobre zbrojenie ław to mozesz spać spokojnie!Beton kocha być ściskanym jak 50 % naszej populacji...!!!:smile:

Jalokim
27-05-2003, 10:54
Ale ile dać cementu ????????

siewonka
27-05-2003, 12:00
Po wylaniu płyty betonem z betoniarni oczywiście z pompą zaczęliśmy liczyć ile wyniosłoby nas kupienie materiałów i wylanie ich samemu i wyszło że byłoby to droższe rozwiązanie oni w betoniarniach kupują taniej materiał do betonów i dlatego tak wychodzi a jak jeszcze policzyć robociznę i prąd to wychodzi całkiem spora różnica. Cen nie podam bo nie ja liczyłam. Nie wiem dlaczego chcesz robić to sam ale jeśli ze względów finansowych to się zastanów i jeszzce raz to policz.

28-05-2003, 14:19
Facet... urobisz się po pachy! Jak będziesz tak budował to dom postawisz a potem Cię coś trafi... daj spokój i weź gotowy z wytwórni!

Jalokim
29-05-2003, 06:55
Zadałem pytanie o ilośc cementu na betoniarke a tu piszą o wszystkim tylko nie o tym co trzeba.
Nie rozsmieszajcie mnie że beton z gruchy wychodzi taniej.Chyba że wyliczenia robił wam Kołodko.

Krystian
29-05-2003, 07:23
Spoko wystarczy, tylko gdybyś się nie wyrobił w ciągu jednego dnia, to nie rób pionowej przerwy, bo fundament będzie G... wart :grin:....zrób tak aby wiązanie przebiegało po skosie i było jak najdłuższe.
Powodzenia.

witeq
29-05-2003, 14:34
Faktycznie. Jeli juz koniecznie z betoniarki, czego nie polecam, to z 2 albo i 3. Cala sztuka to jednoczesne wiazanie calosci. Zeby mowic o oszczednosci i porownywac jakosc trzeba wylac wszystko jedego dnia. A cementu uwazam 1,5 worka.I tak nei bedzie to samo co 20 z betoniari ale wystarczy.
Powodzenia

Bazylka76
29-05-2003, 15:26
Witam, wyliczeń nie musi robić Kołodko ,miesiąc temu wylewaliśmy fundamenty , metodą jaką Ty chcesz to zrobić,nie wiem ile dodać cementu na betoniarkę , ale mogę Tobie powiedzieć ile cementu i żwiru poszło na całość , a wtedy będziesz miał kalkulację. Pospółki 64 tony , cementu 8 ton . Tona pospółki kosztuje u mnie 14 zł. 64x14=896 zł + transport 4X140=560 czyli 1456zł . Cement w cenie 316zł 8x316=2528zł. To tylko żwir +cement a już jest kwota 3984zł, a przecież to nie wszystko , jeszcze stal na zbrojenie,prąd ewentualna robocizna (akurat u mnie to odpadło). Dodam że chodzi o dom GL101 ze studia Atrium http://www.studioatrium.pl

siewonka
30-05-2003, 07:33
Hej nie unoś się to była tylko propozycja taż staramy się budować za niewielkie pieniądze

Bazylka76
30-05-2003, 15:44
Witam ponownie, teraz odpowiem na Twoje pytanie ile cementu na 150l betoniarkę. My dawaliśmy 1,5 worka to jest 37,5 kg :-)

agamon
30-05-2003, 20:27
Wziąłem beton B-15 z renomowanej i sprawdzonej firmy.
Na wszystkie ławy poszło mi 29,5m3 - koszt prawie 6200zł.
czy drogo? policzyc pracę , materialy, pompę chyba warto , a i z betoniarki nie otrzyma się takiego betony- słowa murarzy

kodi_gdynia
30-05-2003, 20:41
Jalokim - trochę z innej beczki. Niepokoi mnie fakt jakiejś tam pospółki. Beton konstrukcyjny to żwir i piasek różnych frakcji. W takim betonie są również kamienie jak piłeczka do pinponga. Pospółka nie wygląda mi za dobrze - ma chyba złą ziarnistość. Zbadaj to a może się mylę.
Pozdrawiam i powodzenia

_________________


<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: kodi_gdynia dnia 2003-05-30 21:42 ]</font>

30-05-2003, 23:24
On 2003-05-29 07:55, Jalokim wrote:
Zadałem pytanie o ilośc cementu na betoniarke a tu piszą o wszystkim tylko nie o tym co trzeba.
Nie rozsmieszajcie mnie że beton z gruchy wychodzi taniej.Chyba że wyliczenia robił wam Kołodko.

Jalokim - norma Bazylki jest w porzadku - z worka 50 kg usyp wiadro
czyl daj ok. 40 kg.
Co do wyliczeń kosztów - nie wszyscy kalkuluja kamień wrzucany w beton - stad pewno te rozbieżnosci w kosztach - tym akurat się nie przejmuj, (czuje ze umiesz liczyć - licz na siebie :smile:)
pozdro
brzoza

wega
30-05-2003, 23:42
Zobacz w tym (http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?topic=8591&forum=34) wątku. Podałem przykład dla B-15.

Pzdr.

W-waBiker
02-06-2003, 07:27
Nie baw się w zalewanie fundamentów z betoniarki.Ja właśnie 3 tygodnie temu skończyłem fundamenty i jestem w temacie.Beton z betoniarni wyniesie Cię taniej niż robiony samemu a poza tym nigdy nie uzyskasz takiego betonu jak ten z betoniarni (ja mam B15 i jest mocny jak.....:smile: )Zorientuj się w różnych betoniarniach bo są duże różnice cenowe a jeśli jesteś z Warszawy to moge Ci polecić jedną betoniarnie.Skalkuluj wszystko jeszcze raz i sam będziesz miał odpowiedź...
Pozdrawiam...

tczarek
02-06-2003, 07:47
Uwżam, że nigdy no otrzyma się betonu z betoniarki takiego jak z betoniarni. Przecież funtament to fundament. Zalewanie fundamentu powinno odbyć się jednego dnia, co do tego nie mam wątpliwości. Ja także załewałem fundament betonem towarwym i nie żałuje. Przeliczenie wszystkich składników, robocizny itp. nie sądzę, że wyjdzie taniej.
Pozdrawiam

Jalokim
02-06-2003, 13:21
Dzieki za wszystkie opinie.
Po skrupulatnych wyliczeniach wyszlo mi że beton z betoniarki bedzie jednak tańszy(za różnice mogę kupić betoniarkę i zrobić niezłą bibke dla pomocników).Potrzebuje 25m3. Siłę roboszą mam za darmo(rodzina)i jakies 5m3 gruzu betonowego(gruz ze słupów energetycznych, z nich takze podwójne zbrojenie) którego przy zalewaniu z gruchy raczej bym nie wykorzystał.Z doświadczeń rodzinki wszyscy lali z betoniarki i wszystkie domy stoją jak stały(niektóre kilkadziesiąt lat. Jakby nie ten gruz i drut ze słupów to może bym lał z gruchy a tak to musiałbym to wywozić i bulić.
Ps. buduje systemem gospodzrczym

m.dworek
20-07-2005, 09:12
jalokim
masz 100 % racji
nie ma co przesadzac z tymi standardami w budownictwie
bedzie dobrze
ja tez ostatnio liczy<lem ile wyniesie beton wlasnej produkcji i wyszlo mi 110
PLN za kubik
kupujac gotowy musialbym dac 200 czyli roznica znaczna
co do pytzania ile cementu na betoniarke 150 litrowa ;)
swego czasu tez mialem pytania w tym stylu i tez nikt nie byl na forum w stanie okreslic jak to wlasciwie jest z tymi pojemnosciami nominalnymi itd
okazalo sie ze zycie podpowiada nam czesto duzo lepiej niz forum

moj przepis na sukces- wez przepis z www muratora sa tam przepisy na b15
z tego co pamietam (ale sprawdz) to daje sie 190 kg cementu na m3 betonu

ja odmierzalem objetosci pospolki za pomoca wiadra 16 litrowego
i okazalo sie ze do bardzo sporej betoniarki wchodzi tylko 5 wiader- czyli 80 litrow (tzn weszloby wiecej, tylko w ktoryms momencie zawartosc betoniarki przestaje sie mieszac i kreci sie razem z bebnem- zalezy to tez od konsystencji betonu, ilosci wody itd- sam musisz utrafic ile wejdzie ci twojej mieszanki aby bylo jak najwiecej a jeszcze bylo ok )
przeliczylem sobie pozneij ile cementu potrzebuje na 80 litrow i dawaj.....

za kazdym razem ladowalem pozniej lopata, ale kilkakrotnie sprawdzalem
czy moje wyczucie mnie nie myli porownujac z wiadrem (wiadra maja podzialki)

zycze udanej zabawy ;)
i przede wszystkimmysl sam ;)

daro m
20-07-2005, 10:21
nie przejmuj się krytyką ja też robiłem z betoniarki - napewno wyszło mnie sporo taniej żwir miałem po kosztach transporu do tego około 5T płukanki, robocizna - rodzina, czas potrzebny to niecała sobota. Lawy od ponad roku jak narazie żadnych pęknięć na nich ani na śnianach. Co do twojego pytania to dawałem na betoniarkę 150L - 2 worki cementu i około 3,5 do 4 wiader wody - potrzebny mi był żadki beton - dokładany był drobny kamień i gruz

rafallogi
20-07-2005, 12:01
Robota przy wykorzystaniu betonu towarowego lanego wprost z gruchy, to czysta przyjemność a i jakość betonu nie podlega nawet dyskusji. Polecam, a po 2-3 godzinach, kiedy już skończysz lanie fundamentów docenisz to co napisałem. Będziesz jeszcze miał pole do popisu dla Twego zapału i pracowitości. Zapewniam Cię, że przy budowie domu nie zabraknie takich okazji i tam będziesz mógł poczynić mniejsze lub większe oszczędności. Przed rozpoczęciem budowy kalkulowałem na wszelkie sposoby i nigdy nie wyszło mi, że łopata i własna betoniarka wychodzi taniej (uwzględniałem wszystko: woda, prąd, ludzi (nie było tylu chłopa na ten dzień w rodzince), jedzenie x3, napitek!!!!, cement, piasek, żwir).
Jeśli będziesz miał strop monolityczny w Twoim domu, to nie zadaj podobnych pytań tylko od razu zamów beton z betoniarni i pompę, tutaj betoniarnia opłaca się jeszcze bardziej.
Pozdrawiam- budujący systemem gospodarczym:-)

mafu2
20-07-2005, 12:10
Monolit !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Fundament to monolit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!@


Żebyś potem nie płakał jak coś się ........ no wiesz zje..e*



pozdro

Geno
20-07-2005, 13:00
Dzieki za wszystkie opinie.
Po skrupulatnych wyliczeniach wyszlo mi że beton z betoniarki bedzie jednak tańszy(za różnice mogę kupić betoniarkę i zrobić niezłą bibke dla pomocników).Potrzebuje 25m3. Siłę roboszą mam za darmo(rodzina)i jakies 5m3 gruzu betonowego(gruz ze słupów energetycznych, z nich takze podwójne zbrojenie) którego przy zalewaniu z gruchy raczej bym nie wykorzystał.Z doświadczeń rodzinki wszyscy lali z betoniarki i wszystkie domy stoją jak stały(niektóre kilkadziesiąt lat. Jakby nie ten gruz i drut ze słupów to może bym lał z gruchy a tak to musiałbym to wywozić i bulić.
Ps. buduje systemem gospodzrczym

Gratuluje - masz zamiast betonu gruzobeton. Przy czym nie neguje budowania sysytemem gospodarczym i mieszanki wykonywanej na budowie - niemniej jednak litości.....

Geno
20-07-2005, 13:03
jalokim
masz 100 % racji
nie ma co przesadzac z tymi standardami w budownictwie
bedzie dobrze
ja tez ostatnio liczy<lem ile wyniesie beton wlasnej produkcji i wyszlo mi 110
PLN za kubik
kupujac gotowy musialbym dac 200 czyli roznica znaczna
co do pytzania ile cementu na betoniarke 150 litrowa ;)
swego czasu tez mialem pytania w tym stylu i tez nikt nie byl na forum w stanie okreslic jak to wlasciwie jest z tymi pojemnosciami nominalnymi itd
okazalo sie ze zycie podpowiada nam czesto duzo lepiej niz forum

moj przepis na sukces- wez przepis z www muratora sa tam przepisy na b15
z tego co pamietam (ale sprawdz) to daje sie 190 kg cementu na m3 betonu

ja odmierzalem objetosci pospolki za pomoca wiadra 16 litrowego
i okazalo sie ze do bardzo sporej betoniarki wchodzi tylko 5 wiader- czyli 80 litrow (tzn weszloby wiecej, tylko w ktoryms momencie zawartosc betoniarki przestaje sie mieszac i kreci sie razem z bebnem- zalezy to tez od konsystencji betonu, ilosci wody itd- sam musisz utrafic ile wejdzie ci twojej mieszanki aby bylo jak najwiecej a jeszcze bylo ok )
przeliczylem sobie pozneij ile cementu potrzebuje na 80 litrow i dawaj.....

za kazdym razem ladowalem pozniej lopata, ale kilkakrotnie sprawdzalem
czy moje wyczucie mnie nie myli porownujac z wiadrem (wiadra maja podzialki)

zycze udanej zabawy ;)
i przede wszystkimmysl sam ;)

Troszkę mało te 190 kg - w "domowych" warunkach obstawiam na 285-300 kg cementu na m3 mieszanki

m.dworek
20-07-2005, 13:14
rzeczywiscie murator podaje 255 ;)
dlatego nie bylem pewien i polecalem sprawdzic ;)

zauwazcie ze pytanie nie bylo na temat czy tak mozna robic (praca wlasna, uzycie kamieni itd) tylko czlowiek pytal o to ile cementu dawac do betoniarki

ja sie ciesze ze wszyscy forumowicze robia domy wedlug najnowszych standardow, jednak sam mam wielu znajomych co stropy zalewali samemu noszac beton wiadrami- jakies 10 lat temu
wiec nie przesadzajmy z tym wizjami katastrof budowlanych

Geno
20-07-2005, 13:22
rzeczywiscie murator podaje 255 ;)
dlatego nie bylem pewien i polecalem sprawdzic ;)

zauwazcie ze pytanie nie bylo na temat czy tak mozna robic (praca wlasna, uzycie kamieni itd) tylko czlowiek pytal o to ile cementu dawac do betoniarki

ja sie ciesze ze wszyscy forumowicze robia domy wedlug najnowszych standardow, jednak sam mam wielu znajomych co stropy zalewali samemu noszac beton wiadrami- jakies 10 lat temu
wiec nie przesadzajmy z tym wizjami katastrof budowlanych

Ja wcale takiej wizji nie snuje tylko bez przesady - rozumię ,że ktoś zamisat bulić 200 za m3 chce zaoszczędzić i we własnym zakresie wykonać mieszankę za 110 zł ale trzeba to zrobić w jakiś nieco rozsądny sposób - u Ciebie to z opisu wynika ,że starałeś się trzymać przepisu , dozowania itd. ale na litość boską nie można z mieszanki betonowej robić śmietnika , wrzucać byle co, byle jak i w byle jakich proporcjach - to nie ciasto wielkanocne ,że co najwyżej brzuszek będzie bolał.i nie chodzi tu wcale o postapokaliptyczno-katastroficzne wizje a jeno o późniejszy płacz jak coś się zacznie psuć a człowiek w końcu poświęcił tyle wysiłku i pieniędzy.

daro m
20-07-2005, 13:25
Tylu gani beton urabiany na budowie w betoniarce, a jeśli by był żeczywiście tak złej jakości to jakim prawem stoją dowy wybudowane 20, 30, czy 40 lat temu, zgodnie z tą teorią powinny się rozpadać tymbardziej że zbrojenia były znacznie słabsze. Rozpatrywanie kosztów którym sposobem jest taniej powinno zależeć od indywidualnych warunków np: dostepu do maszyn, siły roboczej, materjałów itp. Nie można generalizować że jeśli mi coś się nie opłaciło to u wszystkich też tak musi być.

PS.
Czasem czytając to forum mam wrażenie że tu piszą tylko ludzie mający całkiem sporo pieniędzy, należ jednak pamiętać że ci którzy ich nie posiadają zbyt wiele często nie mają także internetu.

m.dworek
20-07-2005, 13:34
rozumię ,że ktoś zamisat bulić 200 za m3 chce zaoszczędzić i we własnym zakresie wykonać mieszankę za 110 zł ale trzeba to zrobić w jakiś nieco rozsądny sposób - u Ciebie to z opisu wynika ,że starałeś się trzymać przepisu , dozowania itd.
ja na razie to tylko robilem taki mocniejszy b7,5 do stabilizacji naroznika budynku (wylalem taka stope w piwniczce po dawnej altance) oraz do zrobienia chudziaka pod lawy

jednak mam w planie wykonac beton B15 na scianke oslonowa ( w trojwarstwowce) fundamentowa
pod sciane nosna zamowie beton, bo za duzo roboty i lepiej miec mocne podstawy

jednak jak ktos ma inne zdanie i chce walic w fundament stare betoniki to nei czuje sie upowazniony aby go pouczac - kazdy swoj rozum ma
gosc na pewno juz zetknal sie z negatywna opinia na temat takiego dzialania i wystarczy tego pouczania
moim zdaniem..... ;)

Yarecky
10-04-2009, 14:42
Odnawiam temat ze względu na nieaktualne ceny materiałów sprzed kilku lat i załączam pytanie: czy opłaca się robić beton na ławy w betoniarce, przy założeniu, że mam własny żwir i piasek?, porównywał ktoś ostatnio z betonem z betoniarni? Nadmienię, że będę budował systemem gospodarczym umożliwiajacym ograniczenie kosztów. Ilość betonu potrzebna naławy to 20m3.

dziubek25077
10-04-2009, 19:30
Doradze, myśle że dobrze bo u mnie budowa tez systemem gospodarczym.
Mam również własny pisaek, (pół metra pod czarną ziemią, mam tylko piasek na działce).
Wychodze z założenia że sam zrobię wiele dokładniej i napewno ciut taniej. Nie oszczędzam na materiałach żeby nie pisać tematów ze łzami w oczach że coś się "posypało" ze wzgledu na głupią oszczędność.
Tak że ja doradzam jedno: zostaw piasek i żwir na coś co dasz rade zrobić samemu (tynki, może chudziaka gdzieś bedziesz potrzebował) a betonu jak z betoniarni o wymaganej wytrzymałości nigdy nie uroabisz w betoniarce na budowie.
Raz że nie jest to opłacalne aż tak, dwa że beton nie bedzie nigdy monolitem bo nie wyrobisz czasowo, tak że moim zdaniem nie ma najmniejszego sensu.
Pozdro !!![/u]

dziubek25077
10-04-2009, 19:30
Doradze, myśle że dobrze bo u mnie budowa tez systemem gospodarczym.
Mam również własny pisaek, (pół metra pod czarną ziemią, mam tylko piasek na działce).
Wychodze z założenia że sam zrobię wiele dokładniej i napewno ciut taniej. Nie oszczędzam na materiałach żeby nie pisać tematów ze łzami w oczach że coś się "posypało" ze wzgledu na głupią oszczędność.
Tak że ja doradzam jedno: zostaw piasek i żwir na coś co dasz rade zrobić samemu (tynki, może chudziaka gdzieś bedziesz potrzebował) a betonu jak z betoniarni o wymaganej wytrzymałości nigdy nie uroabisz w betoniarce na budowie.
Raz że nie jest to opłacalne aż tak, dwa że beton nie bedzie nigdy monolitem bo nie wyrobisz czasowo, tak że moim zdaniem nie ma najmniejszego sensu.
Pozdro !!!

Anecia2103
21-04-2009, 08:56
Witam! My również będziemy fundamenty wylewać z betoniarni,a mniejsze prace zostawiamy betoniarce, a mam pytanko czy ma ktoś może namiary na beton w rozsądnych cenach..?Podam że chodzi mi o okolice Olkusza..Pozdrawiam.