PDA

Zobacz pełną wersję : SCHODY



Sad Ripper
02-02-2007, 07:21
Czy da się

pzdr

przempior
02-02-2007, 08:30
Ja mam podobne schody do zrobienia. W/g projektu, który mam między innymi na tą "robótkę" praca jak najbardziej do wykonania. Tam gdzie mają być schody muszę zlikwidować cały stary strop. Z tym że dotyczy to powierzchni całego pomieszczenia "pod spodem", a nie tylko powierzchni na schody. Oprócz schodów muszę zrobić też kawałek nowego stropu nad całym pomieszczeniem. Nowy strop ma się opierać na ścianach ( w moim przypadku są to ściany nośne). Oczywiście wszystko zbrojone w/g projektu dołem i górą. Zbrojenie schodów będzie pewnie trzeba na dole jakoś zakotwiczyć :P
Pozdr.

02-02-2007, 11:58
Czy da się (za uczciwą cenę) w domu z cegieł z lat '30 zrobić schody żelbetonowe? Schodu "zawracałyby o 180 stopni, jedna krawędź non-stop na ścianach nośnych, dół oparty na wylewanym stropie nad piwnicą, góra - tu niestety kolejna wątpliwość - dochodzi do drewnianego stropu nad parterem.
da sie
zeby oprzec na czyms schody u góry - robi sie pod nimi podciąg



Czy takie schody wsparte na ścianach i podłodze będą się trzymały mocno? I jak wygląda kwestia kotwienia tego do ścian, żeby się trzymało? Nio na koniec sakramentalne pytanie - ile? (bez stopni drewnianych)?
pzdr
będą sie trzymały - niech sie wezmie za nich ktos kto ma praktyke wykonawcza

beton44
02-02-2007, 12:24
rada ma prosta...

zrób drewniane/stalowe


pozbędziesz się wielu problemów inwestorskich...