PDA

Zobacz pełną wersję : wodomierze



gawolka
02-02-2007, 08:13
HEj, HEj
moje pytanko:)) Mam mieszkanie w kamienicy własnościowe ale 85% mieszkań jest komunalnych miasto chce w tym roku wymienić rury wodociągowe i ok nie widze problemu są stare i wymagają wymiany nie ma sprawy ale przy okazji chcą założyć wodomierze czy mogą mnie zmusić do jego założenia skoro moje mieszkanko jest własnościowe i za żadne skarby świata nie chce mieć wodomierzy :cry:

ania
02-02-2007, 12:32
I tak i nie.
A dlaczego nie chcesz wodomierza? Ryczałt jest zabójczy nawet jeśli woda leci ciurkiem.

gawolka
02-02-2007, 12:34
nie własnościowe wsspólnota mieszkaniowa

ania
02-02-2007, 12:35
gawolka - edytowałam post w czsie gdy ty już odpisałaś - przeczytaj!

gawolka
02-02-2007, 14:05
mam ryczałt tylko za zimną wode i to na jedną osobę i nigdy nie lubiłam szczypać się z używaniem wody jest to dla mnie jeden z malutkich komfortów

ania
02-02-2007, 15:16
Odpowiedź mogą zmusić: Jeżeli miasto ma 85% udziału w tej nieruchomości, to może cię przegłosować w każdej sprawie.
Odpowiedź nie mogą zmusić: Jeśli się uprzesz i nie wpuścisz do mieszkania to załatwianie nakazu wejścia siłą jest zbyt dużym zawracaniem głowy. Dlatego gminy zazwyczaj biorą pod uwagę takich jak ty (a także tych których np. nie ma w Polsce) i dają możliwość rozliczania ryczałtem.

Aby znać odpowiedź należy zerknąć do uchwały na ten temat.

Natalia Stanko
23-04-2009, 17:18
Podpinam się pod post -by nie tworzyć nowego wątku.

Moja spółdzielnia wymyśliła sobie wymianę wodomierzy ( na koszt lokatorów) chociaż budynek jest 10 letni. I nic wg mnie tym starym wodomierzom nie dolega. Spółdzielnia jednak twierdzi, ze wymiana wodomierzy musi odbywać się co 5 lat. :o :o :o Właściciele mieszkań oczywiście muszą pokryć koszta.
Ale jest mały zonk. Otóż w kuchni musiałabym wykuć dodatkowo jeden kafel, by moc zainstalować nowy wodomierz. Niestety nie mam ani jednego kafelka dodatkowego, ponadto takich kafli oczywiście już nie produkują. No i nie pozwoliłam rozwalać ściany, w związku z czym mam 2 pytanka:

-czy faktycznie wodomierzy wymienia się raz na 5 lat?
-czy mogę odmówić instalacje wodomierzy?

bardzo proszę o komentarze

czmirek
23-04-2009, 20:07
wodomierze wymienia sie to fakt co kilka lat musza byc legalizowane.
nie mozesz odmowic jesli jest podjeta uchwala w tej sprawie przez zarzad spoldzielni

kar_ma
24-04-2009, 09:02
Potwierdzam, w mojej spółdzielni również należy wymienić wodomierz co 5 lat na własny koszt - to się nazywa "legalizacja". Ostatnio chyba płaciłam za to ok. 60 zł.

Dają nowy wodomierz i masz gwarancję że działa prawidłowo. Z upływem czasu wodomierze się rozregulowują - lepiej mieć taki, który dobrze pokazuje zużycie (a nie np. zawyża), prawda?

Pianex
04-05-2009, 11:47
Najciekawsze jest to, że wymienia się wodomierze nie dlatego, że się wadliwe i zawyżają wskazania tylko dlatego, że wodomierze stare ... zaniżają wskazania i dostarczyciel wody jest stratny. Wynika to z budowy wodomierza. Legalizacja polega na wymianie osi i panewek, które się wyrabiają i wodomierz zaczyna pracować z większym oporem niż powinien. Dlatego jak ktoś ma stary wodomierz to według mnie lepiej się z tym faktem nie ujawniać ;)