PDA

Zobacz pełną wersję : szprosy



gienia1234
02-02-2007, 16:51
Zamierzam kupić okna PCV ze szprosami metalowymi 7,5 mm (wewnątrzszybowymi). Czy w przypadku użytkowania tych okien nie ma problemów? Czy w miejscu szprosów nie powstają mostki cieplne? Czy od strony mieszkania tam gdzie jest cień szprosu nie ma szronu lub rosy w mroźne dni?

andrzej100
02-02-2007, 17:07
Nie ma możliwości powstania mostków cieplnych w przypadku szprosów wewnątrzszybowych. :D nie ma także rosy, szronu e.t.c.

raffran
02-02-2007, 19:27
Nie ma możliwości powstania mostków cieplnych w przypadku szprosów wewnątrzszybowych. :D nie ma także rosy, szronu e.t.c.

Czy jestes pewnien co do tych szprosow?

andrzej100
03-02-2007, 11:54
Nie ma możliwości powstania mostków cieplnych w przypadku szprosów wewnątrzszybowych. :D nie ma także rosy, szronu e.t.c.

Czy jestes pewnien co do tych szprosow?
Mam też szprosy między szybami (niektórzy mówią, że to zaściankowe). Nie ma żadnych w/w efektów.
Co do mostków cieplnych to też nie ma takiej możliwości o ile szprosy nie stykają sie z szybami. A jeżeli nawet to jakiego rzędu mogłyby to być straty.

Krisker
03-02-2007, 12:16
Mam też szprosy między szybami (niektórzy mówią, że to zaściankowe). Nie ma żadnych w/w efektów.
Co do mostków cieplnych to też nie ma takiej możliwości o ile szprosy nie stykają sie z szybami. A jeżeli nawet to jakiego rzędu mogłyby to być straty.

Widziałem wewnątrzszybowe szprosy, które poopadały :o (Urząd Gminy Ryn). Zastanawiam się, czy takie zjawisko występuje częściej :roll: Wygląda to koszmarnie i nie ma możliwości samodzielnej naprawy. A jak się gwarancja skończyła, to już tylko sobie palnąć w łeb ;)

mdzalewscy
03-02-2007, 12:19
szprosy pogarszają współczynnik k, jednak są to wartości małe

raffran
03-02-2007, 12:26
Nie ma możliwości powstania mostków cieplnych w przypadku szprosów wewnątrzszybowych. :D nie ma także rosy, szronu e.t.c.

Czy jestes pewnien co do tych szprosow?
Mam też szprosy między szybami (niektórzy mówią, że to zaściankowe). Nie ma żadnych w/w efektów.
Co do mostków cieplnych to też nie ma takiej możliwości o ile szprosy nie stykają sie z szybami. A jeżeli nawet to jakiego rzędu mogłyby to być straty.

Im mniejsza przerwa pomiedzy szybami,tym gorszy wspolczynnik"U".
Szpros wewnetrzny pomniejsza ta przestrzen,wprawdzie tylko miejscowo,ale zawsze.W zwiazku z tym wystepuja w tych miejscach mostki cieplne.Fakt rzad strat jest niewielki,ale zawsze jest.

andrzej100
03-02-2007, 13:20
Poddaję się. Toć to akademickie rozważania.

bwojtek
03-02-2007, 14:08
Nie ma możliwości powstania mostków cieplnych w przypadku szprosów wewnątrzszybowych. nie ma także rosy, szronu e.t.c.
W standardowym wkładzie z odstępem 16mm przy szprosach 7,5mm nie będzie widocznych efektów (bez kamery termowizyjnej). Jak wkład będzie miał ramkę 10mm (np. szyba P4+float 6mm) to pojawią się efekty wizualne (skraplanie wody, szron w skrajnych przypadkach).