PDA

Zobacz pełną wersję : W jakim stanie pozostawic dom na zime



Harry81
02-02-2007, 20:27
Witam

Wiosną rozpoczynam budowę. Obawiam się jednak, że w tym roku braknie mi środków do zadaszenia domu i zrobie to na wiosne 2008. Pytanie brzmi, czy po postawieniu ścian z BK i wylaniu stropu monolitycznego bede mógł zostawic dom w takim stanie na zime. Niektorzy znajomi twierdza ze nie bo BK nasiaknie wodą i radza zeby zrobic tylko fundamenty i zasypac ziemią na zimę.

Dysponuje sporą ilością plandek wiec przykrycie calosci jesli trzeba to nie problem. Problem to szczelnosc polączen miedzy plandekami (a moze przesadzam), i to ze plandeki moga nie siegnac do samej ziemi i bedzie podwiewac.

Co robic?

gogo5660
02-02-2007, 20:55
Witam moim zdaniem powinienies wylac fundamenty i to wszystko. Faktycznie BK moze nasiaknac i jak beda mrozy to bloczek straci swoja strukture i potem bedziesz mogl miec problemy. Lepiej poczekaj z murowaniem do okresu w ktorym pogoda bedzie juz na tyle stabilna zeby moznabylo murowac scianky. Pozdrawiam

Harry81
02-02-2007, 21:09
Lepiej poczekaj z murowaniem do okresu w ktorym pogoda bedzie juz na tyle stabilna zeby moznabylo murowac scianky. Pozdrawiam

Ale murowac to zamierzam dopiero w lipcu

beton44
03-02-2007, 07:03
robić ściany, strop i zostawić nic się nie stanie

dla uspokojenia sumienia żeby nie namakało możesz przyłożyć strop jakąś grubą folią obciążywszy ją bloczkami/gruzem ale i tak pewnie wiatr ją starga....




Niektorzy znajomi twierdza ze nie bo BK nasiaknie wodą i radza zeby zrobic tylko fundamenty i zasypac ziemią na zimę.


hmmmmm niespecjalnie się spiesząc to te "fundamenty" zrobisz za tydzień powiedzmy :o

i ciąg dalszy w następnym roku???? to już równie dobrze mógłbyś te "fundamenty" przełożyć na następny rok

ale wtedy sytuacja znowu się powtórzy pewnie i znowu by trzeba czekać na rok następny i tak w kółko...


a jak boisz się o ten pianobeton, to polecam coś konkretniejszego co zimy się nie boi - pustak betonowy:

http://www.wasik.pl/dsc04390.jpg

Harry81
03-02-2007, 08:17
a jak boisz się o ten pianobeton, to polecam coś konkretniejszego co zimy się nie boi - pustak betonowy

Ale BK już kupiony w listopadzie!

beton44
03-02-2007, 08:27
jemu temu BK też nic się nie stanie...

najwyżej trochę zzielenieje - jak jakiś mech na nim porośnie - ale to po jednej zimie raczej nie raczej po kilku by się stało...

bladyy78
03-02-2007, 09:37
Nigdy bym nie stawiał domu i to z bk jak bym nie mial kasy zeby go zadaszyć. W tym roku zrób fundamenty, a budowe odłóż do przyszłego roku. Folia i plandeki nic nie dadza przyjdzie wtatr i wszystko pozrywa.

zakros74
03-02-2007, 09:49
Na ten temat rozmawiałem z wieloma fachowcami. Ja akurat buduje z porothermu. Odpowiedzi były jednakowe. Najlepiej zadaszyć i wtedy dom może stać nie jeden a kilka sezonów, a jeżeli już zostawić na stropie to modlić się tylko o łaskawą zimę.. Dlatego ja pożyczam trochę kasy i kładę dach z pełnym deskowaniem i papą.Pozdrawiam

Kris2222
03-02-2007, 13:48
Miałem ten sam problem.
Mam dom z Ytonga , w zeszłym roku wybudowałem az pod dach tylko przykryty deskami i z papa, a w tym wytna 10okien dachowych i położą dachówke, wyciagnie sie komin i bedzie ok.

Andrzej Wilhelmi
03-02-2007, 22:41
Jak nie masz kasy aby nakryć dachem to nie zaczynaj! Pozdrawiam.

BORF
04-02-2007, 18:15
My tez mielismy ten problem, zastanawialiśmy się w jakim stanie zostawić domek. W końcu wzieliśmy wcześniej kredyt i domek ma dach.