PDA

Zobacz pełną wersję : 1 mapka do celów projektowych, czy to nie za mało?



stukpuk
03-02-2007, 12:36
Witam wszystkich!
Ile powinienem dostać mapek do celów projektowych?
Dostałem jedną + na płycie CD (700 zł), czy to nie za mało?
Czy projektant może drukować sobie z tej płyty?

jajmar
03-02-2007, 12:44
Witam wszystkich!
Ile powinienem dostać mapek do celów projektowych?
Dostałem jedną + na płycie CD (700 zł), czy to nie za mało?
Czy projektant może drukować sobie z tej płyty?

Moze wydrukować, tą co dostałes dołacza "nietknięta" na ZUD a potem powinien Ci ja oddać, płytke również. Drukować musi dokladnie w skali najczęsciej 1:500 bo na ZUD to sprawdzaja, i przykladaja do tej matrycy wydruk czy cos nie przesunieto.

retrofood
03-02-2007, 13:13
Ile powinienem dostać mapek do celów projektowych?
Dostałem jedną + na płycie CD (700 zł), czy to nie za mało?
Czy projektant może drukować sobie z tej płyty?
Jak zapłacisz za więcej, możesz dostać więcej. Ale to drogi gips.

pawilon79
03-02-2007, 13:25
do zakładów o media mozna dac z powodzeniem kopie. napewno wydruk nie bedzie srawiał problemu. poprostu jest ta mapka zeskanowana. sam tez sobie zeskanowałem i wydrukowałem zrobiłem kopie i nie było problemu

Ziarutek
03-02-2007, 13:25
Dziwne, ja za 5 szt zapłaciłem 750 zł , ale bez CD.

Pozdrawiam

wiolasz
03-02-2007, 13:42
Ja też dostałam tylko jedną..


do zakładów o media mozna dac z powodzeniem kopie. napewno wydruk nie bedzie srawiał problemu. poprostu jest ta mapka zeskanowana. sam tez sobie zeskanowałem i wydrukowałem zrobiłem kopie i nie było problemu
A czy te zeskanowane kopie muszą być na tych specjalnych foliach? czy mogą to być normalne kopie?

j-j
03-02-2007, 16:08
Powinen dać min. 3 wydrukowane z czerwonymi pieczątkami i CD może ale nie musi zależy jak zamówisz ale wygodniej dla projektanta lepiej dać też na CD więc dodatkowo zamówić.

pzdr

VivaLaVida
03-02-2007, 18:37
Witam wszystkich!
Ile powinienem dostać mapek do celów projektowych?
Dostałem jedną + na płycie CD (700 zł), czy to nie za mało?
Czy projektant może drukować sobie z tej płyty?

Dwa tygodnie temu odebrałam swoje mapki. 3 sztuki opieczętowane i popodpisywane (w tym 1 sztuka na folii/kalce technicznej - również opieczętowana i podpisana). Oprócz tego dostałam płytkę. Wszystko to za 600 zł.
Pozdrawiam

03-02-2007, 18:55
Witam wszystkich!
Ile powinienem dostać mapek do celów projektowych?
Dostałem jedną + na płycie CD (700 zł), czy to nie za mało?
Czy projektant może drukować sobie z tej płyty?

Do załatwienia wszelkich formalności w urzędach wystarczy ci jedna oryginalna mapka.

pawilon79
03-02-2007, 19:04
WIOLASZ

z tego co zrozumiałem dostałeś mapke 1-dną na foli lub zeskanowaną. wszystko zależy od twojego projektanta czy architekta jakią mapke woli bo na tej mapce on bedzie musiał zrobic plan zagospadorowania działki oraz nanieść budynek.ale to nie robi różnicy powiesz mu że taką masz i na takiej ma zrobic.
jeżeli chodzi o urzędy to wystarczy jezeli im wydrukujesz lub skopiujesz na zwykłym ksero i zaniesiesz kopie np. do ZE, czy gaz czy wod-kan.

stukpuk
03-02-2007, 19:39
Ja za 600 zł dostałem jedną mapkę, zaniosłem ją zaraz na skan i zrobiłem sobie kilka kopii na kalce w kolorze, oraz skan wysokiej rozdzielczości. Całość usługi kosztowała chyba 20 zł. Skan przesłałem branżystom i architektowi. Wystarczył im w zupełności. Ksera poszły do urzędów, a oryginał leży sobie u mnie i nigdy się z nim nie rozstaję.

Dziekuje, też tak zrobie.
Sam lubie czasem pomazać po moich mapkach :D

wiolasz
03-02-2007, 20:08
Oryginał na folii poszedł do architekta. Co dalej z nim bedzie to nie wiem na razie, pewnie pójdzie w dalszą podróż po urzędach. Jeśli do ZE i tym podobnych urzędów nie potrzebne są oryginały to po co mi?


Ksera poszły do urzędów, a oryginał leży sobie u mnie i nigdy się z nim nie rozstaję.
Po co mi prywatnie miałyby być potrzebne takie mapki?

Monhub
03-02-2007, 20:17
Witam wszystkich, :D

Za trzy opieczętowane i podpisane w oryginale mapki ( w tym jedna na kalce-dla architekta) zapłaciłam 500zł.

Do ZUD-u też poszedł oryginał a dla zakładów kopie-ksero.

M.

stukpuk
03-02-2007, 20:17
Po co mi prywatnie miałyby być potrzebne takie mapki?[/quote]

Jak to po co?
Ja wprost uwielbiam pomazać po moich kochanych mapkach.
Poadoptować własny dom itp... :D
Gdzie grila ustawie, garaż, staw z karasiami, itp.... :D
Robie sobie ksero, ołówek w garść i hejaaaa!!!!!!

Zbigniew Rudnicki
03-02-2007, 20:22
Płytka CD może ułatwić w przyszłości pracę geodety wykonującego t. zw. inwentaryzację powykonawczą przy przekazywaniu domu do użytkowania.

wiolasz
04-02-2007, 07:30
Kopii mam wystarczającą ilość :P
Mi chodziło o oryginalne mapki na folii

mynia_pynia
04-02-2007, 08:22
Mapka na foli potrzebna jest projektantą jak robią tradycyjnie, dawniej mapy do celów projektowych zawsze były na folii.
Teraz projektanci pracuja w AutoCad'zie i najczęściej dostają wersje elektroniczną, a jak nie maja to sobie skanują.
Potrzebne są minimum 3 mapki i na pewno jedna papierowa musi być bo idzie do ZUD i to ma być oryginał.
Ja mam 3 mapki na papierze + wersja elektroniczna (ja sobie urządziłam w kompie cały ogród, wrysowałm połozenie budynku na dziłce, porobiłam chodniczki ;)).

Jestem geodetą wiem co mówie.

jajmar
04-02-2007, 09:13
Potrzebne są minimum 3 mapki i na pewno jedna papierowa musi być bo idzie do ZUD i to ma być oryginał.

Ale do ZUD projektant moze wrysowac na tej cyfrowej w cadzie i wydrukowac, orginała daje do wglądu na ZUD i on wraca do niego i do inwestora. Po co wiec 3 mapki?

j-j
04-02-2007, 11:29
Urzędy żądają różnie (czasmai kopia wystarczy a czasami musi być z czerwoną pieczątką), dlatego koniecznie 3 mapy z czewroną pieczątką od geodety + 1 na kalce (też czerwona piueczątka) (razem 4) + CD.
Jeśli na CD jest tylko scan bez wykolorowanego uzbrojenia to do tych 4 map z czerwonymi pieczątkami geodeta musi dać jeszcze mapę z wykolorowanym uzbrojeniem i mapę z granicami działek (ale to też może nanieść na jedną z tych trzech) razem 5, 6 map od geodety bez CD (bo scan to każdy może sobie zrobić).
Jesli na CD jest nie scan ale mapa w formacie .dxf, .dwg itp. (numeryczna) to jest tam wykolorowane uzbrojenie i granice działek i wtedy tylko dodatkowo oprócz takiego CD, 3 mapy z czerwonymi pieczątkami i jedna na kalce.
Ale część dotycząca CD jest nieobowiązkowa i może więcej kosztować- jeśli chcemy.
Tak pownno być a jak jest zależy od poziomu geodety i naszej kieszeni.
A tak wogóle to pamiętajcie- porządna mapa- mniej problemów, czasem warto więcej dać dobremu geodecie.

pzdr

slawek_wlkp
04-02-2007, 18:34
Ja zrobiłem sobie 10 mapek z czerwoną pieczątka,
geodeta doliczał sobie 20 zł. za każdą dodatkową mapkę,
koszt niewielki a mam pewność że jakby cos to nie będę musiał biegać i czekać na mapki.

marcin714
04-02-2007, 18:48
Generalnie dużo terenów ma juz założone mapy cyfrowe sąd geodeta wręcza wam plik cyfrowy bo na takim pracował i to żaden problem dla niego. Jak robi mapę w sposób tradycyjny to normalnie CD nie występuje ale jak ktoś sobie zażyczy to dostanie. Korzyść z mapy na płycie jest jeszcze taka ,że można ją dostać dużo wcześniej niż na papierze bo najwięcej czasu geodeta potrzebuje na opieczętowanie mapy zazwyczaj.

Alemapy na płycieto tylko pożyteczny dodatek. Najważniejsze są mapy opieczętowane przez starostę lub innego prezydenta.
Jedna taka mapa to stanowczo zamało. Posiada się ją tylko do pierwszej wizyty na ZUDpie. A jak ktoś ma pecha dość wysokiego to i pani w starostwie przy sprawdzaniu projektu też zechce zobaczyć oryginał mapy albo będziesz biegł do geodety aby ci potwierdził zgodnośc kopii z oryginałem.

A najciekawsze jest to ,że zazwyczaj wasz wydruk z mapy cyfrowej nie jest całkiem taki sam jak oryginał mapy i często trzeba sobie skanować z oryginału i na nim pracować.

Tak czy inaczej nie widzę powodów aby tylko jedną mapę geodeta dał do opieczętowania. No chyba ,że liczy jeszcze zarbić na tobie jak za kilka tygodni zgłosisz się do niego po następne.

04-02-2007, 21:30
.... Najważniejsze są mapy opieczętowane przez starostę lub innego prezydenta.
Jedna taka mapa to stanowczo zamało. Posiada się ją tylko do pierwszej wizyty na ZUDpie.....


A gdzie Twoim zdaniem jest wymagany i zatrzymywany oryginał mapy?

Jedna mapa to wystarczająca ilość do załatwienia wszystkich spraw związanych z uzyskaniem pozwolenia na budowę i gestorami mediów.
Na ZUD przedkłada się mapę tylko do wglądu - po posiedzeniu wraca ona do inwestora wraz z podbitymi kopiami map załączonymi do uzgodnienia.

stukpuk
04-02-2007, 21:41
Dziękuje za podpowiedzi.
I widzę, że życie(a dokładniej urzędasy) pokaże ile będe faktycznie potrzebował.

marcin714
04-02-2007, 22:11
Może i są gdzieś ZUDpy gdzie oddają oryginały map po posiedzeniu ale te , które ja znam a znam ich kilka zostawiają je u siebie. Więc z jedną mapą można złatwić wszystko ale na raz.