PDA

Zobacz pełną wersję : Komentarz do c 127



tomixer
03-02-2007, 17:24
Witam wszystkich.
Oto co znalazłem na temat naszego projektu w necie.

Dzisiaj na pierwszy ogień „idzie” projekt domku jednorodzinnego z poddaszem użytkowym, wytypowany do omówienia przez jednego z Naszych czytelników. Domek zaliczyłbym do grupy domków średnich – 167,6 mkw. powierzchni użytkowej przy 228,7 mkw powierzchni netto domu to nawet niezły wynik. Domek przeznaczony na niezbyt dużą działkę- minimum 23×22 metry.



Dach niezbyt skomplikowany, dwuspadowy z kilkoma „dodatkami”. Co do podziału pomieszczeń? Piętro jest podzielone najbardziej optymalnie jak tylko można, duża łazienka, trzy sypialnie i jak najmniejszy korytarz. Powierzchnia wykorzystana do maksimum. Szkoda tylko, że brak pralni, ale jest na to rozwiązanie. Na półpiętrze schodów mamy wejście na strych nad garażem, to tu możemy umieścić pralnię, suszarnię.
Parter – największa zaleta tego projektu, moim zdaniem, to jedna wielka otwarta przestrzeń: salon, jadalnia, kuchnia i z salonu dalej taras i ogród. Okno między salonem a tarasem sugerowałbym jak największe. Na plus zaliczyć należy też spiżarkę przy kuchni – bardzo się przydaje. Cóż, ale projekt też ma minusy. Do nich zaliczam łazienkę (8) na parterze przy sypialni.Po pierwsze jest mała, a po drugie co to za urok przechodzić do niej przez garderobę ? Nie mówiąc, iż powierzchnia garderoby będzie sporo ograniczona na rzecz komunikacji między łazienką a sypialnią. Rada : Zmniejszamy pomieszczenie gospodarcze (10), łazienkę (8) przesuwamy w miejsce garderoby (7), a garderobę wsuwamy pod schody za toaletą (9) z wejściem od łazienki. Teraz wystarczy tylko inaczej poustawiać urządzenia w łazience, i wstawić ewentualnie wannę narożną. Wejście do łazienki robimy przy ścianie sypialni wspólnej z toaletą, przy wykorzystaniu luksferów lub tworzyw, szkła itp. możemy tak urządzić wejście do łazienki że nie będzie szpecić w tym miejscu przejście do garderoby.

Rozwiązanie daje nam kilka korzyści. Po pierwsze mamy prawie dwa razy większą łazienkę, co daje nam większy komfort użytkowania jej. Po drugie mamy nadal sporej wielkości garderobę, w której nie tracimy wiele miejsca na komunikację. Po trzecie zmniejszyła nam się powierzchnia pomieszczenia gospodarczego, gdzie z reguły panuje większy bałagan.

Ogólnie podsumowując projekt jest ciekawy i odpowiedni dla rodziny 2+3 . Cóż, jednak koszt budowy tego „cacka” przekroczy 350 tys. zł. Kosztorys przy projekcie podaje kwotę 265 tys. netto bez robót wykończeniowych wewnętrznych, a te z kolei będą Nas kosztować z kolejne 90-100 tys. Tak więc, zaczynając tę inwestycję bierzmy to pod uwagę. Te 350 tys. to, według mnie, takie minimum, gdzie większość elementów będzie kupowana z średniego koszyka cenowego. Jak ktoś marzy o „fajerwerkach” na ścianach, podłogach, czy też luksusowej armaturze to musi odpowiednio dołożyć do tej kwoty.
I co wy na to??

megi67
03-02-2007, 20:51
witam!
Opis chyba pozytywny. Zmiany zaproponowane dość ciekawe, chociaż ja wprowadziłam inne zmiany ale też związane z łazienką na dole.