PDA

Zobacz pełną wersję : projekt TYBERIUSZ pracownia DOMENA



atlug
03-02-2007, 22:30
Witam!!

Jesteśmy z żoną na cudownym etapie... poszukiwania projektu wymarzonego domu. Byłbym wdzięczny za opinie o Tyberiuszu (lub doświadczenia budujących) oraz propozycje ciekawych projektow.

Oto Tyberiusz:
http://www.extradom.pl/ext/page?projekt/projekt.xmf&&z=elewacje&id=4314

Pozdrawiam
Tomek

KrRo
18-02-2007, 14:46
Witam wszystkich. Czy ktoś może wie czy jest możliwosc kupna projektu Tyberiusz z buura Domena Projekt z podwójnym dachem????. Do wczoraj byłem zdecydowany na projekt Virgo II z podwójnym garażem ale zobaczywszy projekt tyberiusz okazuje sieże zewnętrzny wygląd jest całkiem podobny a wnętrze bardziej mi pasuje w tyb. Proszę o jakieś opinie.

KrRo
18-02-2007, 14:59
Witam. Równierz zamoierzam budowę tyberiusza lecz nie wiem czy można dokonać jakieś zmiany a nawet spore. Potrzebuję podwójnego garażu i nie wiem czy mi ti dorysują. Masz moze jakieś informacje na ten temat?????????????

KrRo
26-06-2007, 12:17
Witam ponownie zaintersowanych projektem tyberiusz. 3 m-ce temu zakupiłem projekt tyberiusz z podwójnym garazem. Co z tego jak o budowie mogę zapomnieć. Załatwienie wszystkich dokumentów jest tragdią. chciałem zacząć budowę w lipcu, przełożyłem na sierpień. Co do projektu to postanowiliśmy nanieść kilka zmian tj: powiększenie szerokości garażu, powiększenie wykusza w jadalni, powiekszenie u góry łazienki.

Zastanawiamy sie również nad zrobieniem piwniczki pod garażem - CO WY NA TO?????

KrRo
26-06-2007, 13:17
witam. Kupiłem projekt tyberiusz z podwójnym garażem. W sierpniu zamierzam rozpocząć budowę, Ma ktoś sugestie i spostrzeżenia dotyczące początku prac - może uda mi sie uniknąć chociaż niektórych błędów.

Mac_G
26-06-2007, 21:56
Witaj KrRo, :D

Również przymierzam się do budowy TYBERIUSZ'a z pracowni DOMENA (bo chyba o tym projkecie piszesz) http://www.extradom.pl/WRW1010.html. W chwili obecnej nie posiadam jeszcze zakupionego projektu, ale mam wszystkie scany z dokuemntacji i złożone WZ w Gminie - czekam na PnB :o

Projekt TYBERIUSZ jest od około 4-6 m-cy na rynku, jest to nowy projekt i na forum nie znajdziesz na jego temat praktycznie żadnych informacji (chyba tylko posty pisane przeze mnie :) )

Jak narazie niewielie rozmawiałem na temtat tego projketu z moim budowlańcem, nie uzgadniałem z nim ewentualnych zmian indywidualnych, mam kilka pomysłów które nie koniecznie wprowadzę w życie, oto one:
- podnieść o 1 pustaczek ścianę kolankową aby pokoje na poddaszu były bardziej ustawne,
- zmniejszyć witrynę/drzwi z salonu od strony jadalnii, są tam 3 kwaterki, chyba zrobimy 2 i raczej otwierane a nie przesuwne,
- zlikwidować 1-2 okna dachowe, nie wiem jeszcze które ale taki jest plan, nie wszędzie są one aż tak bardzo potrzebne,
- możliwe, iż pojawi się 2-gie okno w kuchni, ponieważ z niego będzie widoczna droga dojazdowa do domu i część ogrodu, nie jest to jeszcze pewne ale rozważamy to z żonką,

Co do konkretnych porad budowlanych, stanu 0 itp. to niestety jestem całkowitym LAJKONIKIEM BUDOWLANYM :D i nic Ci niestety nie pomogę - mnóstwo informacji, wiedzy jest własnie na tym forum do czytania którego bardzo Cię zachęcam.

Zapraszam pozostałtch TYBERIUSZÓW do włączenia się w dyskusję i wymianę doświadczeń :D

KrRo
27-06-2007, 09:35
Witam MAC

Masz racje berzo mało można się dowiedzieć o tym projekcie, ale nie jest przeszkodą aby temat tyberiusza nie ciągnął sie dalej, może następni szczęśliwcy projektu dołączą. Bedzie można na bierząco wyrażać swoje opinie.
Podsunąłeś mi temat do przemyślenia a dokładnie podniesienie o jeden pustaczek ścianki kolankowej. Może to dać niezłe efekty. Przyszło mi do głowy czy nie podnieść o dwa może trzy pustaki garażu wtedy zrobi się nad garażem sporo miejsca, a już jest zaklepane że będe garaż poszerzaał o jakiś metr z obu stron. Chcę zrobić sobie miejsce na kosiarkę grabki itp, a nie wszystko na kupie. Wszostko będize wtedy miało swoje miejsce. Mam sporą działkę także tego koszenia troche będzie. Jak zrobię zdięcia na działce to umieszczę na forum. pozdrawiam

waltom
28-06-2007, 12:09
Witam!
Jestem zainteresowany również tym projektem i budową w przyszłym roku. Proszę o opinie bna temat projektu i budowy. Tzn. kosztów stanu surowego, dachu, itp. Może ktoś ma takie informacje.

KrRo
28-06-2007, 12:21
Witam.

Jestem szczęśliwym posiadaczem projektu tyberiusz z podwójnym garażem. Jak dla mnie to cena projektu była naprawda atrakcyjna z podobnymi tego typu domkami. co do zmian któe nam się mażą i pewnie je zrobimy to poszerzymy garaz o metr do frontu i metr do tyłu, tym samym po dostawieniu ścoianki otrzymamy dodatkowe pomieszczenie na kosiarkę, grabki itp. Inna zmiana którą daliśmy do naniesienia jest zwiększenie wykusza (w innych domkach bardzo ładnie wygląda wykusz z dużym środkowym oknem, zewnątrz jak i wewnątrz) dzięki temu jadalnia nam sie powiekszy a zmiany dla budowlańców są praktycznie rzadne. W projkecie według fachowca który widział ten projekt, płyta jest jest stanopwczo za gruba, on doradzał ok 5 cm cieńszą. według niego nie potrzeba aż tak mocnej płyty, ale to już według uznania napewno nie jestt to minus.
Więcej napiszę jak już zaczniemy cokolwiek robić. Czekam obecnie na pozwolenie.

KrRo
28-06-2007, 12:21
Witam.

Jestem szczęśliwym posiadaczem projektu tyberiusz z podwójnym garażem. Jak dla mnie to cena projektu była naprawda atrakcyjna z podobnymi tego typu domkami. co do zmian któe nam się mażą i pewnie je zrobimy to poszerzymy garaz o metr do frontu i metr do tyłu, tym samym po dostawieniu ścoianki otrzymamy dodatkowe pomieszczenie na kosiarkę, grabki itp. Inna zmiana którą daliśmy do naniesienia jest zwiększenie wykusza (w innych domkach bardzo ładnie wygląda wykusz z dużym środkowym oknem, zewnątrz jak i wewnątrz) dzięki temu jadalnia nam sie powiekszy a zmiany dla budowlańców są praktycznie rzadne. W projkecie według fachowca który widział ten projekt, płyta jest jest stanopwczo za gruba, on doradzał ok 5 cm cieńszą. według niego nie potrzeba aż tak mocnej płyty, ale to już według uznania napewno nie jestt to minus.
Więcej napiszę jak już zaczniemy cokolwiek robić. Czekam obecnie na pozwolenie.

waltom
05-07-2007, 15:06
Ja nie jestem jeszcze na etapie rozpatrywania zmian. Zaczynam składać dokumenty do pozwolenia na budowę z którą chcę ruszyć wiosną przyszłego roku. Projekt spodobał nam się ze względu na wygląd zewnętrzny i rozkład pomieszczeń. Mam jednak wątpliwości czy realizacja nie będzie zbyt kosztowna. Na stronie extradom.pl dom został zakfalifikowany do gr. C czyli do domów droższych. Zastanawiam się także czy wykonanie dachu nie będzie zbyt kosztowne i skomplikowane. Ale jak na razie jest to nasz faworyt w wyborze projektów.

Mac_G
07-07-2007, 20:36
Witaj KrRo,

Indywidualność TYBERIUSZA to tylko zaleta - będzie mniej takich domków i będzie to pewna indywidualność... Oczywiście typowe projkety INDYWIDUALNE można powiedzieć że są nie dublowane, ale to już inna bajka - ja też cieszę się z tego wyboru, oby tylko koszty mnie nie przytłoczyły, bo z wyceną to kiepisko na dzień dzisiejszy...

Podniesienie ścianki kolankowej o 1 pustak powinno być OK, zwiększy się powierzchnia użytkowa co jest na +, ale też zwiększeniu ulegnie kubatura domu i tym samym powierzchnia do ogrzania - sądzę jednak, że są to dopuszczalne przeze mnie koszty zmian... :)

Zmienić zamierzam jeszcze okna na poddaszu, witryny nie będą całe otweirane tylko stałym pozostanie naświetla (tak się to chyba nazywa, to ten łuk), a otwierane będą stanmdardowe drzwi - na tym można zauszczędziś kilka dobrych złotówek, okna PCV z szybą K1,1.

A jaki zamierzasz stosować materiał do budowy ?
Ja przekonany jestem do ceramiki (porotherm), 30 lub 38 + ocieplenie styro. Zamietrzam zmieścić się z U w okolicach 0,25 / m2, takie jest założenie i tak będę się starał. Można jeszcze pomyśleć o PTH 25 i grupszym styro, ale to muszę jeszcze przemyśleć.

Najgorszy dla mnie DACH - balach może być droga ze względu na odpady, dachówka też nie tania... Może gont bitumiczny, łatwo się kładzie, można dowolnie docinać, mało odpadów, jest BARDZO LEKKI, myślałem o Onduline - ale to jeszcze mnóstwo czasu do tej decyzji.

PS. Miałeś dołączyć zdjęcia działki, ja też wrzucę w przyszłym tygodniu...

beton44
07-07-2007, 20:56
Ma ktoś sugestie i spostrzeżenia dotyczące początku prac

1. tablica

2. kibelek

3. płot

M Mirek
22-07-2007, 13:17
Witam, czy ktoś z Państwa jest już w trakcie buduwy Tyberiusza. Prosił bym o ewentualne spostrzerzenia, naniesione zmiany, udoskonalenia, koszty budowy itp.
Pozdrawiam.

meidi
09-08-2007, 16:45
Oczywiście przejrzałam tysiące projektów, wybór wcale nie był prosty, dużo wcześniej, zanim jeszcze zdecydowaliśmy sie na budowę domu wpadł mi w oko projekt UPB-220, ot tak jakoś długo mi się podobał zarówno jego zewnętrzny wygląd, trochę stylizowany na stary dworek, no może nie zupełnie dworek, jak i prosty rozkład pomieszczeń (mamy dwoje 13-letnich dzieci chłopaka i dziwewczynę). Jednak to właśnie dzieci zwróciły uwagę na bardziej nowoczesny projekt tyberiusz, twierdząc, e poprzedni wygląda jak "stara chałupa". Tyberiusz zyskał w końcu nasze, a zwłaszcza moje, bo mąż w wyborze brał raczej bierny udział, twierdząc, że dom musi spełniać przede wszystkim moje oczekiwania, on musi mieć jedynie oddzielny gabinet. Zakupiliśmy projekt i wreszcie (zresztą dokładnie w naszą rocznicę ślubu 7.08 uzyskaliśmy pozwolenie na budowę). W tym roku mamy zamiar postawić jedynie fundamenty. Moim marzeniem jest, żebyśmy, jak obiecuje firma mogli wprowadić się w przyszłym roku przed Wigilią (w tym terminie przeprowadzaliśmy się już dwukrotnie do wynajętego mieszkania, do swojego własnego w bloku, więc może teraz uda sie do domu, wiem, wiem jestem sentymentalna). Poszerzylismy garaż 0 1,5 m, żeby wygospodarować kolejne pomieszczenie na narzędzia ogrodowe. Jeśli będzie trzebal, podwyższymy poddasze o jeden, dwa pustaki, ale to zobaczymy w praktyce. Teraz też zastanawiam sie nad tym wykuszem, ale nie bardzo wiem jak go poszerzacie. W ogóle to bardzo się cieszę, że znalazłam forum, na którym wypowiadacie się o tym projekcie, tego mi było trzeba, dla mnie również wszelkie uwagi są bardzo cenne. Obiecuję również dzielić się swoimi spostrzeżeniami. zapraszam do korespondencji. :wink: :P

KrRo
09-08-2007, 21:18
Bardzo się cieszę,że dochodzi więcej osób, których interesuje ten projekt. Nie mogę nic więcej napisać, ponieważ nadal nie mam pozwoleń i nie wiem czy ruszę w tym roku z budową. Jedno chociaż chcę zrobić przed zimą wylać fundamenty. Mam nadzieję, że się uda. Będę robić dziennik budowy więc z pewnością zobaczycie Państwo jak u mnie to idzie i zwrócę wszystkim uwagę na co trzeba uważać przy budowie. Co można zmienić a znowuż na czym oszczędzać się nie powinno. Popieram pomysł podwójnego garażu i jego poszerzenia, tą zmianę już mam naniesioną na projekcie. Daje to dodatkowe miejsce, czyli tzw. pomieszczenie gospodarcze. Można przy okazji jeszcze powiększyć tą łazieneczkę na dole. My tak zrobimy. No ale moja żonka lubi przestrzenie i dla niej jest ona stanowczo za mała. Myślimy także o poszerzeniu wiatrołapu, ponieważ chcemy tam wstawić szafę na całą ścianę i szafki na buty. To jest bardzo przydatne.
mamy jeszcze kilka innych pomysłów na zagospodarowanie pomieszczenia nad garażem, ale to już przy innej okazji.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie

meidi
10-08-2007, 10:04
Widzę, że jednak nie tylko ja pokochałam Tyberiusza, kochani dajcie znać jak będiecie mieli np. wycenę. Niestety, w kwestii budownictwa mój mąż jest EB, dlatego musimy wziąć ekipę budowlaną, która najprawdopodobniej zajmie się "wszystkim". Strasznie się boję jk to będzie, bo wiecie jak zorientuja sie jakimi jesteśmy laikami, to możemy na tym nie wyjść dobrze. Poza tym, prawda jest taka, że mąż musi "robić kasę" na spłaty przyszłego domu i z pewnością nie będzie miał czasu na częste doglądanie budowy, a ja cóż, wiedza teoretyczna zaczerpnięta z czasopism fachowych to nie wszystko, a wręcz nic. W związku z tym postanowiliśmy zatrudnić inspektora budowy. I nawet w pierwszym momencie bardzo nie to uspokoiło, myślałam, że taka osoba przejmie na siebie całą odpowiedzialność za ewentualne "niedoróbki", niestety ostatnio coraz częściej spotykam sie z opiniami, że to guzik prawda, pic na wodę, po prostu bierze kasę, a gdy okaże sie cos nie tak, trudno cokolwiek wyegzekwować. Może ktoś z Was słyszał opinie na ten temat, jeśli tak, to podzielcie sie przemyśleniami. I jeszcze jedno szef budowy, z którym rozmawialiśmy ( na razie tylko wstępnie) spytał, czy jeśli mamy zatrudniać inspektora budowy będzie to ktoś od nas, czy ewentualnie on ma wziąc swojego. W pierwszym momencie pomyślałam, że skoro jest on od wykrywania nieprawidłowości, to lepiej, żeby sie znali, no bo w końcu, może mają układ typu "robisz tak, żebym nie musiał mieć przez ciebie kłopotów", ale jeżeli rzeczywiście to wszystko polega na zasadzie "ręka rękę myje", odbiór odbędzie sie bez kłopotów, a ja za jakiś czas będę wylewała nadaremnie łzy i ponosiła konsekwencje niedopatrzeń, to może lepiej, żeby był to ktoś obcy. Chociaż i tak nie znam odpowiedniej osoby, a polecenia innych często bywają w praktyce pudłem.
Aha i jeszcze dodam, że jakis czas temu jedna z firm określiła zupełnie luźny kostorys stanu surowego zamknietego (mury z ociepleniem+dach+otwory) bez żadnych wykończeń na około 150 000 zł. Co wWy na to? Czy ktos juz rozmawiał na ten temat? Zanim podejmiemy ostateczną decyzje zamierzam poprosić o wstępny kosztorys 2-3 firmy, chociaż pewnie wiecie, że to żadna gwarancja rozsądnego wyboru. Bardzo proszę, dzielcie się na forum swoimi spostrzeżeniami, nawet tymi najmniejszymi, to bardzo pomaga!!!!!!!

_________________
Meidi

meidi
10-08-2007, 10:06
Widzę, że jednak nie tylko ja pokochałam Tyberiusza, kochani dajcie znać jak będiecie mieli np. wycenę. Niestety, w kwestii budownictwa mój mąż jest EB, dlatego musimy wziąć ekipę budowlaną, która najprawdopodobniej zajmie się "wszystkim". Strasznie się boję jk to będzie, bo wiecie jak zorientuja sie jakimi jesteśmy laikami, to możemy na tym nie wyjść dobrze. Poza tym, prawda jest taka, że mąż musi "robić kasę" na spłaty przyszłego domu i z pewnością nie będzie miał czasu na częste doglądanie budowy, a ja cóż, wiedza teoretyczna zaczerpnięta z czasopism fachowych to nie wszystko, a wręcz nic. W związku z tym postanowiliśmy zatrudnić inspektora budowy. I nawet w pierwszym momencie bardzo nie to uspokoiło, myślałam, że taka osoba przejmie na siebie całą odpowiedzialność za ewentualne "niedoróbki", niestety ostatnio coraz częściej spotykam sie z opiniami, że to guzik prawda, pic na wodę, po prostu bierze kasę, a gdy okaże sie cos nie tak, trudno cokolwiek wyegzekwować. Może ktoś z Was słyszał opinie na ten temat, jeśli tak, to podzielcie sie przemyśleniami. I jeszcze jedno szef budowy, z którym rozmawialiśmy ( na razie tylko wstępnie) spytał, czy jeśli mamy zatrudniać inspektora budowy będzie to ktoś od nas, czy ewentualnie on ma wziąc swojego. W pierwszym momencie pomyślałam, że skoro jest on od wykrywania nieprawidłowości, to lepiej, żeby sie znali, no bo w końcu, może mają układ typu "robisz tak, żebym nie musiał mieć przez ciebie kłopotów", ale jeżeli rzeczywiście to wszystko polega na zasadzie "ręka rękę myje", odbiór odbędzie sie bez kłopotów, a ja za jakiś czas będę wylewała nadaremnie łzy i ponosiła konsekwencje niedopatrzeń, to może lepiej, żeby był to ktoś obcy. Chociaż i tak nie znam odpowiedniej osoby, a polecenia innych często bywają w praktyce pudłem.
Aha i jeszcze dodam, że jakis czas temu jedna z firm określiła zupełnie luźny kostorys stanu surowego zamknietego (mury z ociepleniem+dach+otwory) bez żadnych wykończeń na około 150 000 zł. Co wWy na to? Czy ktos juz rozmawiał na ten temat? Zanim podejmiemy ostateczną decyzje zamierzam poprosić o wstępny kosztorys 2-3 firmy, chociaż pewnie wiecie, że to żadna gwarancja rozsądnego wyboru. Bardzo proszę, dzielcie się na forum swoimi spostrzeżeniami, nawet tymi najmniejszymi, to bardzo pomaga!!!!!!!

_________________
Meidi

JARO I MUPA
12-08-2007, 20:02
WITAM ZWOLENNIKÓW TYBERIUSZA!!!
OD TYGODNIA JESTEM ZDECYDOWANY NA TEN PROJEKT ALE NIE JESTEM PEWIEN SOLIDNOŚCI PRACOWNI DOMENA - NIE MA CHYBA DŁUGIEJ TRADYCJI.
PILNIE ŚLEDZĘ WASZE PROPOZYCJE ZMIAN I POKRYWAJĄ SIĘ CZĘŚCIOWO Z MOIMI PLANAMI. PISZCIE O SWOICH POOPOZYCJACH I PROBLEMACH. JEŚLI MOŻECIE PODZIELCIE SIĘ INFORMACJAMI:
- ILE KOSZTOWAŁY ZMIANY W PROJEKTACH,
- CZY ZGADZAŁY SIĘ WAM POWIERZCHNIE PODANE W PROJEKCIE W STOSUNKU DO OFERTY,
- CZY KTOŚ BĘDZIE KORZYSTAŁ Z FINANSOWANIA PRZEZ PAŃSTWO SPŁATY CZĘŚCI ODSETEK KREDYTU?

Mac_G
22-08-2007, 08:12
Witam również zainteresowanych projektem TYBERIUSZ :)

JARO I MUPA


OD TYGODNIA JESTEM ZDECYDOWANY NA TEN PROJEKT ALE NIE JESTEM PEWIEN SOLIDNOŚCI PRACOWNI DOMENA - NIE MA CHYBA DŁUGIEJ TRADYCJI.

Każdy projekt budowlany zanim zostanie dopuszczony do sprzedaży jest wnikliwie analizowany przez instytucje/urzędy zatwierdzające takie projekty pod kątem zgodności z prawem budowlanym. Nie ma tutaj wolnego rynku, że to co sobie wymyślisz i nakreślisz na papierze możez odrazu sprzedawać - projekty muszą być sprawdzone pod każdym kątem przez właśniwe instytucje.
Fakty że DOMENA nie jest dużą firmą, ale mają kilka myślę dobrych projektów, dobrze dopracowanych i można liczyć na ich pomoc.


NIE ŚLEDZĘ WASZE PROPOZYCJE ZMIAN I POKRYWAJĄ SIĘ CZĘŚCIOWO Z MOIMI PLANAMI. PISZCIE O SWOICH POOPOZYCJACH I PROBLEMACH

Jak narazie niewielie rozmawiałem na temtat tego projketu z moim budowlańcem, nie uzgadniałem z nim ewentualnych zmian indywidualnych, mam kilka pomysłów które nie koniecznie wprowadzę w życie, oto one:
- podnieść o 1 pustaczek ścianę kolankową aby pokoje na poddaszu były bardziej ustawne,
- zmniejszyć witrynę/drzwi z salonu od strony jadalnii, są tam 3 kwaterki, chyba zrobimy 2 i raczej otwierane a nie przesuwne,
- zlikwidować 1-2 okna dachowe, nie wiem jeszcze które ale taki jest plan, nie wszędzie są one aż tak bardzo potrzebne,
- możliwe, iż pojawi się 2-gie okno w kuchni, ponieważ z niego będzie widoczna droga dojazdowa do domu i część ogrodu, nie jest to jeszcze pewne ale rozważamy to z żonką,

Krótka dyskusja o tym projekcie podjęta była jakiś czas temu przez KrRo, oto link do niej http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=105524

Ja w chwili obecnej czekam na WZ ale jak widzę ile czasu to trwa to nie sądzę, bym zdążłył choćby z fudamentami na jesień - chyba pozostanie wiosna 2008 jako WIELKI START... Zobaczymy jak te sprawy papierkowe dalej się potoczą, gdy tylko dostanę WZ kupuję projekt i zbieram ekipę do przygotowania działki pod budowę :D

Pozdrawiam wszystkich sympatyków TYBERIUSZ'a - piszcie coś więcej i częściej jak Wasze realizacje :D , na jakim etapie jesteście, zamieszczajcie zdjęcia...

waltom
22-08-2007, 14:02
Też jesteśmy na etapie oczekiwania na WZ. W gminie usłyszeliśmy że może to trwać do 6 miesięcy - KOSZMAR. A gdzie pozwolenie na budowę?. Mimo to mamy nadzieję ruszyć wiosną 08 z budową. Może wtedy uspokoi się ten cały cyrk z materiałami i ekipami. Choć z tymi ostatnimi może być ciężko. Czekam więc spokojnie przeglądając forum i cieszę się że w przyszłym roku będzie z kim dyskutować o naszym Tyberiuszu. wydaje się że będzie łatwiej budować kiedy będziemy mogli wymieniać doświadczenia. Pozdrowienia dla wszystkich "tyberiuszowców", a może "tyberiuszów"? Nieważne. Pozdrawiam

meidi
23-08-2007, 09:10
Kochani, właśnie wczoraj uprawomocniłam pozwolenie na budowę (czekałam na nie od kwietnia), przy okazji okazało się, że ktoś zauważył, iż musimy jeszcze załatwić pozwolenie na budowę ogrodzenie, bo jak wynika z planów jest za blisko drogi (3,5 m), ciekawe tylko, że do tej pory nikt nie zwrócił na to uwagi, chociaż budujemy się na istniejącym od kilku lat osiedlu w pasie zabudowań, pomiędzy sąsiadami. Również pani architekt, która wzięła za kierowanie załatwianiem pozwolenia na budowę i przystosowanie projektu(większość rzeczy do pozwolenia i tak załatwialiśmy sami, kilka kresek z naniesieniem schematu budynku na mapce projektowej) 1200 zł., nic nam o tym nie mówiła. Planowaliśmy w tym roku fundamenty (mam nadzieję, że powstaną) i właśnie ogrodzenie. Teraz, jak przeczytałam na jakim druczku, powinniśmy jeszcze odczekać 3 miesiące, ale chyba nie będziemy już zwracać na to uwagi. Mamy pozwolenie na budowę, a to najważniejsze. Bardzo byśmy chcieli, żeby w prezyszłym roku zakończyć naszego Tyberiuszku i przeprowadzić się, firma zapewnia nas, że to realne, ale wiecie, jak to jest. Właśnie u moich teściów mieli rozbudowywać dom, wszystko przygotowali, zakupili materiały, rozebrali stary ganek itd., a kiedy nadszedł umówiony termin (firma sprawdzona, która budowała kilka domów w okolicy), okazało się, że nie można dodzwonić sie do wykonanwców. Kiedy w końcu pojechali do miejsca zamieszkania "szefa", okazało się, że jego żona zrobiła wielkie oczy, ponieważ mąż od tygodnia jest w Niemczech i wróci w przyszłym roku, o czym niby miał powiadomić inwestorów. I owszem kontaktował się właśanie tydzień wcześniej, potwierdzając rozpoczęcie rozbudowy. Także, jak widać, trudno dziwić sie mojemu sceptycznemu nastawieniu. Cieszę się, a zarazem bardzo boję budowy. Właśnie dziś jedziemy z mężem, żeby ustalić przewidziany kosztorys i w końcu musimy sie zdecydować, która z firm budowlanych (oczywiście rozmawialismy z nimi już na początku roku, tylko nie wiedzieliśmy, kiedy dostaniemy pozwolenie) zajmie sie naszym domkiem. Jak coś bedę wiedziała, dam znać. Aha, a co do WZ, to niestety chyba najbardziej żmudne oczekiwanie. I jeszcze coś, nasi budowlańcy twierdzą, że aby budynek "dobrze stał" , a ściany nie pękały fundamenty muszą "odestać", dlatego jeśli to potwierdzicie i chcecie na wiosnę przyszłego roku budować, spróbujcie wystartować jeszcze w tym roku z fundamentami, a może się uda. Powodzenia. : :D :wink:

meidi
23-08-2007, 09:13
Kochani, właśnie wczoraj uprawomocniłam pozwolenie na budowę (czekałam na nie od kwietnia), przy okazji okazało się, że ktoś zauważył, iż musimy jeszcze załatwić pozwolenie na budowę ogrodzenie, bo jak wynika z planów jest za blisko drogi (3,5 m), ciekawe tylko, że do tej pory nikt nie zwrócił na to uwagi, chociaż budujemy się na istniejącym od kilku lat osiedlu w pasie zabudowań, pomiędzy sąsiadami. Również pani architekt, która wzięła za kierowanie załatwianiem pozwolenia na budowę i przystosowanie projektu(większość rzeczy do pozwolenia i tak załatwialiśmy sami, kilka kresek z naniesieniem schematu budynku na mapce projektowej) 1200 zł., nic nam o tym nie mówiła. Planowaliśmy w tym roku fundamenty (mam nadzieję, że powstaną) i właśnie ogrodzenie. Teraz, jak przeczytałam na jakim druczku, powinniśmy jeszcze odczekać 3 miesiące, ale chyba nie będziemy już zwracać na to uwagi. Mamy pozwolenie na budowę, a to najważniejsze. Bardzo byśmy chcieli, żeby w prezyszłym roku zakończyć naszego Tyberiuszku i przeprowadzić się, firma zapewnia nas, że to realne, ale wiecie, jak to jest. Właśnie u moich teściów mieli rozbudowywać dom, wszystko przygotowali, zakupili materiały, rozebrali stary ganek itd., a kiedy nadszedł umówiony termin (firma sprawdzona, która budowała kilka domów w okolicy), okazało się, że nie można dodzwonić sie do wykonanwców. Kiedy w końcu pojechali do miejsca zamieszkania "szefa", okazało się, że jego żona zrobiła wielkie oczy, ponieważ mąż od tygodnia jest w Niemczech i wróci w przyszłym roku, o czym niby miał powiadomić inwestorów. I owszem kontaktował się właśanie tydzień wcześniej, potwierdzając rozpoczęcie rozbudowy. Także, jak widać, trudno dziwić sie mojemu sceptycznemu nastawieniu. Cieszę się, a zarazem bardzo boję budowy. Właśnie dziś jedziemy z mężem, żeby ustalić przewidziany kosztorys i w końcu musimy sie zdecydować, która z firm budowlanych (oczywiście rozmawialismy z nimi już na początku roku, tylko nie wiedzieliśmy, kiedy dostaniemy pozwolenie) zajmie sie naszym domkiem. Jak coś bedę wiedziała, dam znać. Aha, a co do WZ, to niestety chyba najbardziej żmudne oczekiwanie. I jeszcze coś, nasi budowlańcy twierdzą, że aby budynek "dobrze stał" , a ściany nie pękały fundamenty muszą "odestać", dlatego jeśli to potwierdzicie i chcecie na wiosnę przyszłego roku budować, spróbujcie wystartować jeszcze w tym roku z fundamentami, a może się uda. Powodzenia. :

Mac_G
23-08-2007, 19:39
Dyskusja w tym temacie przeniesiona do wątku http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=94128

!!! ZAPRASZAMY !!!

daren55
27-08-2007, 09:28
Witajcie.
Tyberiusz jest strzałem w 10. Już od jakiegoś czasu zastanawiamy się nad wyborem projektu Tyberiusz. Rozkład pomieszczeń jest właściwie najbardziej optymalny i nam odpowiadający. Oczywiście myślimy o kilku zmianach poprawiających funkcjonalność domu np. poszerzenie garażu o metr do przodu i metr do tyłu aby znalazło się miejsce na narzędzia ogrodowe. To co jednak nas najbardziej zastanawia to czy nie powiększyć części dziennej kosztem tarasu. Zawsze chcieliśmy aby pokój dzienny praktycznie wychodził na ogród poprzez b.duże okna. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że w ten sposób powstanie większa powierzchnia do ogrzania (dlatego jak na razie jest to założenie czysto teoretyczne).
Czy ktoś z Was myślał może o takim rozwiązaniu, jakie są Wasze opinie na ten temat.

Pozdrawiamy wszystkich którzy zdecydowali sie na ten projekt.

OBOJ
05-10-2007, 12:15
Witam Wszystkich.
Smuci mnie fakt, iż tak słabo przebiega wymiana doświadczeń i uwag na tym forum.
Mam nadzieję, że to chwilowy zastój, bo trudno mi uwierzyć, że tak mało osób ma zamiar budować TYBERIUSZA.
Właśnie dziś otrzymałem z Domeny projekt Tyberiusz 2 lustrzane odbicie lustrzane.
Mam zamiar spędzić nad nim trochę czasu w weekend i w poniedziałek ruszam do architekta.
Ze zmian które chcę wprowadzić to likwidacja pralni nad garażem (będę budował z kredytu z dopłatą, więc muszę mieć pow. użytkową < 140 m2), zmiana ściany na dwuwarstwową oraz zmiana okien połaciowych nad garażem - zamiast jednego w szczycie planuję po dwa na każdy bok.

Proszę o propozycje innych zmian.

Pozdrawiam
Wojtek

JARO I MUPA
10-10-2007, 14:36
WITAM !!!
ZA TYDZIEŃ ODBIERAM POZWOLENIE NA BUDOWĘ. JEŚLI SIĘ UDA TO W TYM ROKU CHCE ZROBIĆ FUNDAMENTY, RESZTA ZA ROK.
WPROWADZIŁEM NASTĘPUJĄCE ZMIANY DO PROJEKTU:
- DRUGIE OKNO W KUCHNI,
- GARAŻ DWUSTANOWISKOWY,
- WIĘKSZE OKNO W ŁAZIENCE NA PARTERZE,
- DRZWI TYLNE W KOTŁOWNI ZAMIAST W GARAŻU,
- LIKWIDACJA SPIŻARNI
- POSZERZENIE WIATROŁAPU O GŁĘBOKOŚĆ SZAFY WNEKOWEJ,
- STROP GĘSTOŻEBROWY TERRIVA,
- ŚCIANA DWUWARSTWOWA-CEGŁA +STYROPIAN,
- ŚCIANY LUKARN MUROWANE ZAMIAST ŻELBETOWYCH,
- ZMIANA PRZEZNACZENIA POMIESZCZEŃ (TAK ABY POWIERZCHNIA UŻYTKOWA WYNIOSŁA <140 M2)

KOSZT WPROWADZONYCH ZMIAN TO OKOŁO 2000ZŁ
POZDRAWIAM BUDUJĄCYCH.

KrRo
24-10-2007, 10:38
Witam po dłuższej nieobecności.

Miałem zacząć budowę tyberiusz 2 w tym roku, do dzisiaj nie mam pozwolenia i napewno nie bede go miał do końca roku.
Chociaż projekt leży na półwczce i czeka na jego realizację.
Nazbierałem troche materiałów i chciałbym jeszcze w tym roku kupić dachówkę, stąd mam pytanko.
Liczył juz może ktoś ile metrów kwadratowych dachówki potrebuje na Tyberiusza 2???????????????????

arkop1
01-11-2007, 23:09
witam wszystkich fanów tyberiusza, po dokonaniu kilku zmian w projekcie, jestem na etapie oczekiwania na pozwolenie na budowę, przeglądając forum tyberiusza zauważyliśmy z żoną że kilkoro z was zmieniło powierzchnię użytkową tak by była ona poniżej 140 m2, proszę o info czym jest to spowodowane, czy taką powierzchnią są uwarunkowane jakieś ulgi lub odliczenia, może coś nam umknęło, na czym można zaoszczędzić trochę grosza.[/b]

KrRo
02-11-2007, 09:13
Witam.
Jeżeli budujesz mieszkanie do 140 m, nie mieliscie wcześinej żadnej nieruchomości, mieszkania, innego domu itp. to mozna skorzystać z kredytu które Państwo dofinansowuje przez chyba 8 lat. Musi to być pierwsza wasza nieruchomość
Nam rodzice wcześniej cos tam już zapisali wcześniej w spadku i nic z tego, dlatego nie potrzebujemy kombinować.

arkop1
02-11-2007, 10:08
witam, dzięki za szybką odpowiedź, niestety my tez nie skorzystamy, mamy juz mieszkanie na własność, czy macie juz jakąs wycenę od fachowca, ja mam tylko uogólniony kosztorys z domeny, ale pewnie odbiega on znacznie od realiów, czekam na wycenę fachowca i chciałbym ją skonfrontować z innymi.

pozdrowionka

KrRo
02-11-2007, 11:33
Nie mam żadnego kosztorysu, też tylko ogólny. Za całościowy chcą 244 zł to chyba trochę dużo jak inne firmy daja go za free. Mam podobny kosztorys całościowy domku virgo II z www.dobredomy.pl i z niego korzystam przy obliczeniach. Mam nadzieję że komus uda sie wyrwać kosztorys całościowy i uprzejmie udostępni go jeżeli nie za darmo to za rozsądną cenę.

OBOJ
08-11-2007, 14:48
Czy rzeczywiste ilości materiałów odbiegają od zestawienia udostępnianego przez pracownię Domena?
Patrząc na ilość dachówek i powierzchnię dachu wyglada to realnie.
Co na to Wasi wykonawcy?

KrRo
08-11-2007, 14:59
Nasi wykonawcy twierdzą że powinno wystarczyc,ale podobno jest to bardzo dokładnie wyliczone i kiedy coś pęknie albo sie zniszczy to juz moze braknać. Proponuje po kilka metrów czy sztuk dokupić. Liczyliśmy ostatnio dach to teoretycznie według wyliczeń braknie gąsiorów. Ja zamierzam kupic dachówke roben a nie bras jak w kosztorysie dlatego w tym mogą być różnice.

OBOJ
09-11-2007, 06:32
U mnie zostaje BRAAS - patriotyzm lokalny :)
Do podanych ilości doliczam 10% rezerwy więc powinno starczyć.

OBOJ
13-11-2007, 11:57
Chciałem poruszyć problem dotyczący grubości stropu.
Rozmawiałem z kilkoma murarzami i każdy z nich twierdził, że 20 cm to za dużo. Sugerowali 10-15 cm.
Jak gruby robicie strop?

JARO I MUPA
13-11-2007, 19:46
WITAM BUDUJĄCYCH!!!

OMAWIAŁEM ZE SWOIM ARCHITEKTEM TEMAT STROPU I RZECZYWIŚCIE JEST TO ELEMENT DUŻO PRZEWYMIAROWANY A DODATKOWO JESZCZE TRUDNY DO WYKONANIA PRZEZ MNIEJ WPRAWNĄ EKIPĘ.DLATEGO MAM JUŻ W SWOIM PROJEKCIE ZAMIAST PŁTY ŻELBETOWEJ - LEKKI STROP TERIVA. POLECAM ,WARTO POMYŚLEĆ I MIEĆ TROCHĘ ŁATWIEJ...
JARO

OBOJ
30-11-2007, 20:29
Oto zestawienie materiałów na pokrycie dachu TYBERIUSZA z podwójnym garażem:

1. Braas dach. podstawowa celtyka - 3100 szt.
2. Braas gąsior podst. lumino 2,5 szt./mb - 215 szt.
3. Braas gąsior początk. lumino - 6 szt.
4. Braas łącznik gąsiorów lumino - 3 szt.
5. Braas dachówka wentylacyjna - 12 szt.
6. Braas denko gąsiora betonowe - 3 szt.
7. Braas szczytowa lewa lumino 3 szt./mb - 33 szt.
8. Braas szczytowa prawa lumino - 33 szt.
9. IVT wspornik łaty kalenicowej 40 mm - 120 szt.
10. IVT grzebień okapu 1 mb - 70 szt.
11. IVT DUO-ROLL taśma went. na kalenicę - 90 mb.
12. IVT ALU-FLEX listwa kominowa 2 mb. - 6 szt.
13. IVT ALU-FLEX taśma kominowa 30cm/5m - 10 mb.
14. IVT klamra do gąsiorów długa - 215 szt.
15. IVT spinka NORDMARK 2 ocynk 100 szt. - 2 opak.
16. Uszczelka klinowa trójkątna uni. 1,0 - 80 szt.
17. Blacha płaska 2/1,25 mat - 20 ark.
18. Wkręty farmery 250 szt./op. - 4 opak.
19. Folia IVT AQUA PROTECT LIGHT 1800g - 375 m2
20. PROFIX zszywki 8 mm 1000 szt. typ 53 - 6 opak.
21. BRYZA rynna 125 mm 4 mb. - 15 szt.
22. BRYZA rynna 125 mm 3 mb. - 4 szt.
23. BRYZA denko lewe 125 - 8 szt.
24. BRYZA denko prawe 125 - 8 szt.
25. BRYZA sztucer lej spust. 125 - 6 szt.
26. BRYZA złączka rynnowa 125 - 8 szt.
27. BRYZA uchwyt rynny 125 - 140 szt.
28. BRYZA narożnik zew. 125 - 6 szt.
29. BRYZA rura 90 mm 4mb. - 6 szt.
30. BRYZA kolano "90" - 18 szt.
31. BRYZA obejma 90 mm - 18 szt.
32. BRYZA hak do obejmy L-220mm - 18 szt.
33. FAKRO kołnierz EZV 06 78x118 - 4 szt.
34. FAKRO kołnierz EZV 13 - 1 szt.
35. FAKRO okno FTS-V "06" - 4 szt.
36. FAKRO okno FTS-V "13" 78/160 - 1 szt.

Wszystkie elementy wyceniono na 28 900 zł.

Zachęcam pozostałych inwestorów do zamieszczania wykazu materiałów na poszczególne etapy budowy Tyberiusza.

ps. Mam już prawomocne pozwolenie - ruszam w kwietniu :D

tomek i marta
02-12-2007, 16:09
Witamy serdecznie. Jesteśmy parą z dolnegośląska, która również wybrała projekt "Tyberiusz". Trzeba przyznać, że projektów było mnóstwo, ale trudno było nam znależć taki który łaczyłby w sobie zarówno estetyke jak i funkcjonalność. Po zapoznaniu się z ogromem ofert projektowych, zarówno w gazetach jak i internecie-wybralismy Tyberiusza. Tak na prawdę znaleźlismy go duzo wczesniej, ale dla formalnosci musielismy przejrzeć jeszcze inne. Około lutego 2006 roku projekt był wybrany i postanowilismy go zakupic.
Działkę wybraliśmy trochę wcześniej (15,8 ar). Bardzo długo trwało załatwianie pozwoleń i dopiero ostatnio 22.listopada.2007 otrzyalismy długo wyczekiwane pozwolenie. Także prace rozpoczęte!!!
Geodeta wytoczył już granice budowy, i szykujemy się do wylewaania fundamentów...jeżeli ktoś ma już ten etap za sobą to z chęcią wymienimy się spostrzeżeniami ...pozdrawiamy Marta&Tomek
p.s. Bardzo prosimy o zamieszczanie zdjęć z budowy domów Tyberiusz. Jeżeli ktoś takie posiada bedziemy wdzięczni.[/b]

OBOJ
04-12-2007, 18:56
Marto i Tomku - witam wśród TYBERIUSZOWICZÓW.

Cieszę się, że rośnie liczba osób z którymi będzie można wymieniać doświadczenia.
U mnie niestety początek budowy przewidziany na marzec. Aktualnie jestem na etapie zakupu bloczków fundamentowych, betonu komórkowego oraz stali, aby załapać się jeszcze na zwrot części podatku VAT.

Jakie zmiany wprowadziliście do swojego projektu i z czego budujecie?

tomek i marta
05-12-2007, 13:53
Witamy:):) Ze zmian które wprowadziliśmy na tym etepie to powiększyliśmy garaż o metr w prawo i o pół metra do przodu i do tyłu, w salnie będą jedne drzwi z wyjściem na taras pod kątem 45 stopni zyskując tym samym więcej miejsca wewnątrz domu. Przesuneliśmy też całą klatkę schodową o ok 20 cm w kierunku wejścia do domu zyskując tym samym więcej miejsca do dużym pokoju oczywiście kosztem gabinetu.

OBOJ
10-12-2007, 22:28
Czy ktoś z budujących TYBERIUSZA zmieniał materiał wewnętrznych ścian nośnych?
Wg projektu powinny one być wykonane z SILKI (wytrzymałość na ściskanie 5,2 MPa). Czy jest możliwe zastosowanie w zamian betonu komórkowego, pomimo tego, że jego wytrzymałość to tylko 2,3 MPa?
Czy konsultowaliście z fachowcami takie zmiany?
Proszę o pilną odpowiedź.

stefan12
26-12-2007, 22:37
Witam w gronie TYBERIUSZOWICZÓW ! :) Kilka dni temu zamówiłem projekt Tyberiusz z jednostanowiskowym garażem i w lustrzanym odbiciu. Zmiany jakie mam zamiar zastosować to :
- częściowe podpiwniczenie (pod garażem, łazienką i pom. gospodarczym)
- poszerzyć garaż o 1m lub 1,5m (na ścianie szczytowej będą schody do piwniczki)
- likwidacja jednego wyjścia na taras (tego od jadalni)
- zamiana monolitu na gęstożebrowy Leier'a (mam nadzieję, że się da, bo widzę, że ktoś zamienił na Terrivę)
- przesunięcie okna dachowego w pokoju nr.3 (wypada prawie pod koszem, zalegający śnieg i odprowadzana woda z daszku nad lukarną na dach główny może być kłopotliwa)

To na pierwszy rzut oka, pewnie będzie tego więcej po szczegółowej analizie projektu. Plan otrzymam na początku stycznia ponieważ kurierzy mają dużo pracy. Już nie mogę się doczekać przesyłki. Pozdrawiam.

stefan12
26-12-2007, 22:57
Mac_G napisał:

Podniesienie ścianki kolankowej o 1 pustak powinno być OK, zwiększy się powierzchnia użytkowa co jest na +, ale też zwiększeniu ulegnie kubatura domu i tym samym powierzchnia do ogrzania - sądzę jednak, że są to dopuszczalne przeze mnie koszty zmian...

Wydaje się, że jak podniesiesz ściankę kolankową to przydałoby się przdłużyć krokwie do poziomu balkonów, tak jak to jest w oryginale( ładnie to wygląda) W związku z tym potrzebujesz dłuższego komina, więcej dachówek, gąsiorów, desek , papy czy folii dachowej itd. Więc jak widzisz ogrzewanie większej kubatury to nie jedyny koszt tej przeróbki.

AdamTa
14-01-2008, 17:37
Witam.
Jesteśmy zainteresowani kupnem projektu Tyberiusz 2. Może ktoś posiada i możeudostepnić juz zdjęcia z realizacji tego projektu? Czy zmieniacie ściany zewnętrzne na dwuwarstwowe z bloczka 24cm?
Pozdrawiam

stefan12
20-01-2008, 22:31
Tak. Ja zamierzam zamienić ścianę jednowarstwową z betonu komórkowego 36 na dwuwarstwową z betonu komórkowego 24 + styropian 12 lub 15 (jeszcze nie wiem). Jestem na etapie gromadzenia materiałów.

sylwianna3
21-01-2008, 22:03
Witam Wszystkich!

Właśnie z mężem zakupiliśmy projekt Tyberiusza i chcemy rozpocząć budowę na wiosnę!
Mam pytanie czy ktoś z Państwa jest już w trakcie budowy? Z chęcią zobaczylibyśmy zdjęcia z realizacji a może nawet udałoby się z kimś spotkać!

Sylwianna3[/b]

kr.ro
23-01-2008, 10:44
Witam.

Czytając wcześniejsze komentarze zauważyłem, że wszyscy borykamy sie z podobnymi problemami i dylematami.
Moi fachowcy stwierdzili ze grubość stropu 20 cm jest grubo przesadzana- będę wylewał na ok. 12 cm lub zainwestuje w Terriwe
Zastanawiamy sie tez nad podpiwniczeniem garażu, obawiam sie podchodzenia wody,
Zakupiłem juz bloczki 24x24x59 z wpustem na klej. Do tego zamierzam zastosować styropian o grubości min 12cm.
Na pewno przedłużymy garaż po jednym metrze z każdej strony - celem jest uzyskanie dodatkowego pomieszczenia z tyłu garażu na anrzędzia ogrodnicze. Natomiast w kotłowni zrobi sie dodatkowy metr na zejscie do planowanego podpiwniczenia. Efekt przedłużenia garażu pozwoli nam również na powiekszenie łazienki na poddaszu i ustawienie wanny równo z poziomem podłogi.
Na pewno powiększymy wykusz i zmienimy okna na szersze.
To chyba wszystkie zmiany na ta chwilę, pewnie kilka rzeczy dojdzie w trakcie budowy.
Pytanko ...
Czy ktoś może juz coś zrobił przy swoich domkach???????, chciałbym chociaż na fundamenty zerknąć

sylwianna3
24-01-2008, 08:38
Wiatam wszystkich!

chciałabym podzielić sie z Państwem uwagami na temat zmian w projekcie Tyberiusz

Byliśmy z mężem na spotkaniu u konstruktora - (nasz potencjalny nadzorca budowy) i jeśli chodzi o zmiany to z jego punktu widzenia wygląda to nastepująco:
1. powiększenie wykuszu (chciałabym zwiększyć środkową taflę a po bokach pozostawić bez zmian) - ciężkie do zrealizowania, zbyt dużo przeróbek itd. generalnie stwierdził, iż ruszenie wykusza to poważna zmiana, bo co się ruszy na dole to u góry zacznie szwankować
2. powiększenie garażu - owszem poszedł na to, ale tylko po 60 cm z każdej strony, ponieważ wówczas nie zmieni się kąt dachu, bo jeśli chcemy więcej poszeszyć to wówczas są tego konsekwecje- dom zacznie zmieniać się i może już zacząć wyglądać pokracznie a dodatkowo trzeba pamiętać, iż dach może pozakrywać okna połaciowe części mieszkalnej
3. powiększenie salonu kosztem połowy podcienia - można bez problemu tylko należy pamiętać że to kolejna zmiana w bryle projektu a więc znowu koszty

Jesteśmy również po rozmowie z architektem (takim, który zajmuje sie również wnętrzem), generalnie potwierdził to samo co wyżej, przy czym namawia nas na pozostawinie podcienia w takich samych rozmiarach. Doradza podniesienie całej góry o cegłę, ale nie więcej bo wygląd domu straci.

My w tym tyg.podejmujemy decyzję co do bryły domu- bedziemy jeszcze raz debatować z konstruktorem. W każdym razie chcemy w końcu złożyć wniosek o pozwolenie na budowę, bo na wiosne chcielibyśmy ruszyć.
Będziemy budować się w Poznaniu, chociaż jeszcze chwilkę mieszkamy na śląsku. W najbliższy weekend oglądamy domek podobny do Tyberiusza tylko bez wykuszu. Nasz potencjalny nadzorca trzyma nad nim pieczę. Porobię zdjęcia i moge wstawić, abyście Państwo mogli sobie również podumać. Podobno uład domu jest identyczny.

I jeszcze jedno, czy naprawdę nikt z Państwa nie zaczął jeszcze budowy?Posty są z zeszłego roku, więc może ktoś miły znajdzie się i podzieli sie doświadczeniem. Ja w każdym razie obiecuję donosić o kolejnych krokach z Tyberiuszem.

Liczę na wspólpracę

sylwianna3[/b]

FKA
25-01-2008, 15:49
witam serdecznie, projekt jest super też mnie kusi.
Zna może ktoś zestawienie materiałów a konkretnie ilość pustaków jaka jest potrzeba na ten domek?
proszę o pomoc...

stefan12
27-01-2008, 22:16
Ja poszerzam garaż o ok. 1m, to wychodzi ok. 1500 szt. pustaków 24x24x59 i ok. 470 szt. 12x24x59 na działówki z betonu komórkowego. Podpiwniczam też garaż więc i bloczków betonowych 14x25x38 będzie więcej, mi wyszło ok. 2280 szt. Tyle zamówiłem. :wink:

FKA
30-01-2008, 13:23
dzięki za odpowiedz....
mam jeszcze jedno pytanie z jakich pustaków będziesz budował?

OBOJ
01-02-2008, 20:57
Ja buduję z betonu komórkowego H+H grubość 24; odmiana 600 na ściany zewnętrzne i odmiana 700 na wewnętrzne ściany nośne.

marzenka&jarek
04-02-2008, 19:15
Witamy wszystkich "Tyberiuszków". My także zaczynamy w marcu - Tyberiusz II w lustrzanym odbiciu. Teraz jestesmy na etapie kupna materiałów. Zrobilismy kilka zmian podobnych do tych, o których już pisano.
Właśnie zamawiamy dachówkę ceramiczna. Myslimy o Robenie w kolorze miedzianym. Są dwa typy: zwykła i Plus. Czy ktoś wybrał Robena i ma jakieś rady?
Ściany będą Wienerbergera 36 lub 38, strop Teriva.
Pozdrawiamy,
Marzena i Jarek :-))))

FKA
08-02-2008, 15:54
może ktoś się pochwali zdjęciami z budowy, tak smutno na tym forum!!! :(

znamirp
14-02-2008, 12:39
tez zastanawiam sie nad tym projektem, czy ktos juz zaczal budowac?

jak rozwiazana jest wentylacja w kuchni, spiżarce i łazienkach - ktos moze wprowadzal jakies modyfikacje np rekurpatory?

piotrek

aneczka2205
03-03-2008, 14:03
WITAM
CHęTNIE OBEJżAłABYM KILKA ZDJęć Z BUDOWY PROJEKTU TYBERIUSZ
A MOżE KTOś STAWIA TEN DOMEK W OKOLICY TRóJMIASTA??

adanielak1
03-03-2008, 17:15
coś na forum o Tyberiuszu już było poszukaj dokładniej :o

arleta i zbyszek
06-03-2008, 16:50
Witam ! Zaczynamy budowę Tyberiusza w maju br . Nie wprowadziliśmy żadnych zmian w projekcie.

Ania L-B
07-03-2008, 15:44
Cześć,

na chwilę obecną jesteśmy z mężem na etapie zbierania papierków do pozwolenia na budowę. Projekt zamawiamy w Domenie w przyszłym tygodniu.
Mam gorącą prośbę, czy możecie podać mi rzeczywiste wymiary pomieszczeń (z projektu) a nie pow. użytkowej. Na wielu stronach w necie są bardzo różne wymiary. Interesuje mnie też powierzchnia całkowita - rzeczywista.
A może ktoś z Was natrafił na zdjęcia Tyberiusza?? Czytałam wiele na forum, ale do zdjęć nie udało mi sie dotrzeć.
I jesze jedno pytanko, czy przy dokonywaniu drobnych zmian w projekcie korzystaliście z usług Domeny czy architektów z innych firm?

Ania L-B
07-03-2008, 15:50
Cześć,

na chwilę obecną jesteśmy z mężem na etapie zbierania papierków do pozwolenia na budowę. Projekt zamawiamy w Domenie w przyszłym tygodniu.
Mam gorącą prośbę, czy możecie podać mi rzeczywiste wymiary pomieszczeń (z projektu) a nie pow. użytkowej. Na wielu stronach w necie są bardzo różne wymiary. Interesuje mnie też powierzchnia całkowita - rzeczywista.
A może ktoś z Was natrafił na zdjęcia Tyberiusza?? Czytałam wiele na forum, ale do zdjęć nie udało mi sie dotrzeć.
I jesze jedno pytanko, czy przy dokonywaniu drobnych zmian w projekcie korzystaliście z usług Domeny czy architektów z innych firm?

Ania L-B
07-03-2008, 15:56
Witam ponownie
czy ktoś z Was orientuje się ile kosztują zmiany w projekcie:

1) drzwi szklane z salonu - pod kątem 45 stopni
2) wydłużenie garażu z tyłu i z przodu po 60 cm
3) dodatkowe okno w dachu

Z góry dziękuję za pomoc

GutaKu
08-03-2008, 13:07
Witam wszystkich bardzo serdecznie! My z mężem zaczynamy budować tyberiusza przed jesienią. W tym roku chcemy postawić fundamenty (kupiliśmy już bloczki fundamentowe) a w przyszłym roku na wiosnę ściany i dach. później zobaczymy. Projekt już kupiliśmy. Również chcieliśmy dokonać kilka zmian ale firma Domena nie robi zmian w projektach tylko wydaje pozwolenie na konkretne zmiany. W rezultacie chyba nic nie bedziemy zmieniać, bo równa się to z wielkimi kosztami. Z miłą chęcią zobaczyłabym jakieś zdjęcia jeśli ktoś już zaczął budowę. Ja jak tylko coś zacznę na pewno wkleję zdjęcia. Pozdrawiam gorąco! :D

AdamTa
11-03-2008, 16:19
Witam. Jaki wybieracie komin: tradycyjny czy systemowy? Ja myslę o systemowym i jestem na etapie doboru przekroju. Może ktoś ma już to za sobą?

stefan12
16-03-2008, 12:51
Z tego co się wiem, od autora projektu musisz uzyskać pisemne zgody na konkretne zmiany, których chcesz dokonać w Twoim projekcie, a naniesie je już raczej Twój lokalny architekt. Najlepiej zadzwoń do Domeny lub Extradom'u ( nie wiem gdzie kupiłeś projekt) i tam powiedz co chcesz zmienić, miłe panie poinformują Cię czy musisz mieć pisemne zgody autora czy ich nie potrzebujesz, bo nie na wszystkie zmiany zgodę musisz mieć. :wink:

Romik
20-03-2008, 18:38
Witam wszystkich którzy wybrali sobie projekt "Tyberiusz" Mam juz pozwolenie na budowę gorzej z ekipą która ma się zająć wykonaniem, ale wszystko jest na dobrej drodze.
Napiszę jakie zmiany ja wprowadziłem do swojego projektu
- okna balkonowe na poddaszu robię wszystkie na prosto, likwiduję ten półłuk ze względu na funkcjonalność oraz na koszta
- z tyłu garażu zlikwidowałem drzwi wejściowe i okno a zamiast tego na ścianie garażowej bocznej zrobiłem dwa małe okna
- ściana dwuwarstwowa porotherm 25 plus styropian 15
- ściany lukarn murowane zamiast żelbetonowe (żelbeton jest niepotrzebny)
- również strop robię cieńszy bo tutaj w projekcie jest zdecydowanie za gruby to jest niepotrzebne
- zlikwidowałem spiżarkę na z przesunięciem ścianki działowej (w stronę kuchni) na większe wejście w wiatrołapie co dało możliwość stworzenia szafy wnękowej, będzie w ten sposób również lepsza wentylacja kuchni bo nie wiem czy zauważyliście że w projekcie komin wentylacyjny zamiast z kuchni wychodzi właśnie ze spiżarki.
- zlikwidowałem dodatkowe wejście z jadalni na taras przerobiłem ja na okno (po co dwa wejścia na taras obok siebie)
- podniosłem o pustaka poddasze przez co zwiększył się funkcjonalność całego poddasza

marzenka&jarek
24-03-2008, 12:30
Witamy wszytkich.
Wykonalismy własnie ławy fundamenowe pod Tyberiusza 2. Ze względu na teren pogórniczy wykonalismy wzmocnienie ław 60 x 50 cm i ściągi ławowe pomiędzy pomieszczeniami.
Pozdrawiamy.
[/img][/list][/code]

aneczka2205
28-03-2008, 09:03
Witam w gronie TYBERIUSZOWICZÓW ! :) Kilka dni temu zamówiłem projekt Tyberiusz z jednostanowiskowym garażem i w lustrzanym odbiciu. Zmiany jakie mam zamiar zastosować to :
- częściowe podpiwniczenie (pod garażem, łazienką i pom. gospodarczym)
- poszerzyć garaż o 1m lub 1,5m (na ścianie szczytowej będą schody do piwniczki)
- likwidacja jednego wyjścia na taras (tego od jadalni)
- zamiana monolitu na gęstożebrowy Leier'a (mam nadzieję, że się da, bo widzę, że ktoś zamienił na Terrivę)
- przesunięcie okna dachowego w pokoju nr.3 (wypada prawie pod koszem, zalegający śnieg i odprowadzana woda z daszku nad lukarną na dach główny może być kłopotliwa)

To na pierwszy rzut oka, pewnie będzie tego więcej po szczegółowej analizie projektu. Plan otrzymam na początku stycznia ponieważ kurierzy mają dużo pracy. Już nie mogę się doczekać przesyłki. Pozdrawiam.




Witam
My z mężem również zdecydowaliśmy się na projekt tyberiusz zrezygnowaliśmy z dandysa który okazał się zbyt mały
Niedługo wybieram sie do kwidzyna i czy byłaby możliwość obejrzenia z bliska budowy tyberiusza
Pozdrawiam wszystkich tyberiuszowców

adto
29-03-2008, 22:12
witam wszystkich :D
mysle że to wlaściwe miejsce dla mnie
buduje TYBERIUSZA z podwójnym garażem w odbiciu lustrzanym pod Poznaniem
obecnie ocieplam poddasze
głowne zmiany to:
lukarny murowane a nie żelbetowe
strop terriva a nie żelbetowy
troszke wyższa ścianka kolankowa (powinna być jeszcze wyższa ale teraz juz nic nie da się zrobić)
zlikwidowałem drzwi i okna z tyłu garażu zamiast tego są okna z boku
nie wiem jeszcze jaki będzie kolor elewacji (dachówkę mam czarną glazurę)
no i z tego co usłuszalem od cieśli to drewno na więźbę dachową trzeba dobrze przeliczyc bo podobno były jakieś braki
Budowa kosztowała mnie duzo pracy ale teraz widzę że warto było
jak bedzie to mozliwe i znajdę chwilkę czasu to wstawie jakieś fotki
no i oczywiści jeżeli ktoś chce oglądnąc projekt w realu to zapraszam

aneczka2205
30-03-2008, 08:59
witam wszystkich :D
mysle że to wlaściwe miejsce dla mnie
buduje TYBERIUSZA z podwójnym garażem w odbiciu lustrzanym pod Poznaniem
obecnie ocieplam poddasze
głowne zmiany to:
lukarny murowane a nie żelbetowe
strop terriva a nie żelbetowy
troszke wyższa ścianka kolankowa (powinna być jeszcze wyższa ale teraz juz nic nie da się zrobić)
zlikwidowałem drzwi i okna z tyłu garażu zamiast tego są okna z boku
nie wiem jeszcze jaki będzie kolor elewacji (dachówkę mam czarną glazurę)
no i z tego co usłuszalem od cieśli to drewno na więźbę dachową trzeba dobrze przeliczyc bo podobno były jakieś braki
Budowa kosztowała mnie duzo pracy ale teraz widzę że warto było
jak bedzie to mozliwe i znajdę chwilkę czasu to wstawie jakieś fotki
no i oczywiści jeżeli ktoś chce oglądnąc projekt w realu to zapraszam

Witam
bardzo chętnie obejrze zdjęcia a co do zobaczenia projektu w realu hmmmm
to Poznań jak dla mnie troszkę za daleko
Pozdrawiam :wink:

Espa
08-04-2008, 09:34
No i stało się! Dzisiaj odebraliśmy projekt Tyberiusza z pojedynczym garażem.
Jesteśmy pełni obaw (kasa, czas siły...), ale.....do odważnych świat należy.
Dużo jeszcze formalności prze nami, ale gaz już "się załatwia", prąd też.
Marzę o tym aby Wigilię 2009 zrobić we własnym Tyberiuszku...

Mam nadzieję. że grono Tyberiuszków będzie się powiększać i no i nasze forum nabierze kolorów :-)

aneczka2205 my będziemy się budować w okolicach Słupska, także mamy niedaleko!

waflos
10-04-2008, 23:02
Witam.
Jeżeli budujesz mieszkanie do 140 m, nie mieliscie wcześinej żadnej nieruchomości, mieszkania, innego domu itp. to mozna skorzystać z kredytu które Państwo dofinansowuje przez chyba 8 lat. Musi to być pierwsza wasza nieruchomość
Nam rodzice wcześniej cos tam już zapisali wcześniej w spadku i nic z tego, dlatego nie potrzebujemy kombinować.

Tyle że to totalna lipa jest. Co z tego że Państwo dopłaca 50% odsetek i to tylko przez pierwsze 8 lat skoro kredyt z dopłatą trzeba wziąść w złotówkach a sam kredyt ma wyższe oprocentowanie niż normalnie (bodajże o 2pkt. %). Ja przliczałem i sie totalnie nie opłaca!!!!

OBOJ
23-04-2008, 20:44
Proszę Was o poradę. Jakiej grubości styropian zastosować w ociepleniu podłogi na gruncie, przy ogrzewaniu podłogowym?

kr.ro
07-05-2008, 17:44
Adto, czy mógłbyś pochwalić sie kilkoma fotkami na naszym forum, myślę ze wielu urzytkowników byłoby bardzo wdzięcznych. Jeżeli jest tylko taka możliwosc to prosiłbym bardzo.

tomek i marta
15-05-2008, 22:05
Witamy oto link z kilkoma aktualnymi zdjęciami. Pozdrawiamy i czekamy na zdjęcia z postępów na budowach:)
http://picasaweb.google.pl/t.miszkiewicz/Tyberiusz

JARO I MUPA
18-05-2008, 19:24
WITAM

MARTA I TOMEK - DLA MNIE BOMBA. :o ZWŁASZCZA DACHÓWKA. PIERWSZE ZDJĘCIA NA FORUM UTWIERDZAJĄ MNIE ŻE TEŻ DOBRZE WYBRAŁEM. CHĘTNIE POROZMAWIAŁBYM O BUDOWIE NIE MÓWIĄC JUŻ O OBEJRZENIU. MOJEGO TYBERIUSZA BEDE MIAŁ W ZIELONEJ GÓRZE A TO NIEDALEKO GŁOGOWA. 8) JEŚLI MOŻESZ PODAJ ADRES MEILOWY.

POZDRAWIAM :

waflos
02-06-2008, 17:37
Czy ktoś z Was powiększał garaż (2 stanowiskowy) ??? Wydłużaliście go czy poszerzaliście?
Dziękuję za rady.

JARO I MUPA
02-06-2008, 22:11
WITAM
W MOIM PROJEKCIE POSZERZYŁEM GARAŻ NA DWUSTANOWISKOWY. SZER BRAM 2 X 2,4 M. SŁUP POMIĘDZY BRAMAMI 25 X 25 CM. SZEROKOŚĆ BEZ ZMIAN.
POZDRAWIAM 8)

marzena.j
10-06-2008, 13:31
Jestem w trakcie wyboru projektów i ten wpadł mi w oko. Chętnie poczytam ;)

aszybiak
15-06-2008, 16:24
Witamy.
Jesteśmy z Wrocławia. Będziemy budować Tyberiusza w Malinie pod Wrocławiem. Właśnie zamówiliśmy projekt Tyberiusz II. Zmiany robimy podobne jak inni. Likwidujemy spiżarkę i powiększamy wiatrołap oraz kuchnię. Nie możemy się zdecydować czy zmniejszyć taras z tyłu domu o połowę aby powiększyć salon czy wogóle zlikwidować taras. Wszelkie sugestie mile widziane. Także chcemy powiększyć okna z tyłu budynku (wydłużyć). Podwyższamy ściankę kolankówą o jeden pustak. A gdyby o dwa ? Czy dom nie zatraci kształtu?
Ogrzewanie będzie gazowe, płaszcz wodny z kominka, przyłącze na solar (może od razu solar - to zależy od kosztów), centralny odkurzacz, wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Rozpoczęcie prac planujemy na jesień. Domek chcemy skończyć przed końcem 2009.
Pozdrawiamy wszystkich Tyberiuszowiczów.

waldiptica
15-06-2008, 19:48
Jestem szczęśliwcem który wybrał do budowy projekt taki jak Wy czyli TYBERIUSZ. Po kilkudniowym siedzeniu w necie z małżonką typ padł na Tyberiusza. Bardzo mnie ciekawią uwai nanoszone przez was na tym forum.
Jeste z okolic Lublina i mam pytanie czy ktoś z Tyberuszów się buduje w sytronie wschodniej bo bardzo bym chciał zobaczyć ten domek w stanie surowym.

Czekam na odpowiedź.

waflos
17-06-2008, 22:44
Nie możemy się zdecydować czy zmniejszyć taras z tyłu domu o połowę aby powiększyć salon czy wogóle zlikwidować taras.

Ogrzewanie będzie gazowe, płaszcz wodny z kominka, przyłącze na solar (może od razu solar - to zależy od kosztów)

Moim zdaniem podcień to wielki atut Tyberiusza - można wstawić sobie ładne meble ogrodowe i pić kawe nawet podczas deszczu; ja nie zamierzam go likwidować tym bardziej ze salon jest dośc pokażny.

Mam pytanie jaka jest róznica w cenie kominka z plaszczem wodnym i bez? - domyslam sie że z płaszczem jest o wiele praktyczniejszy...?

pozdr.

jackar
15-07-2008, 22:05
witam
projekt wybrany
- wydłużamy garaż po 0.5m z każdej strony
- podnosimy ścianę kolankową o 2 pustaki
- liwkidujemy wykusz na parterze


proszę o Wasze uwagi oraz ewentualnie o zestawienie materiałów o ile ktoś posiada

waflos
26-07-2008, 00:25
Własnie! Czy ktoś posiada kosztorys - zestawienie materiałów dla Tyberiusza? Najlepiej z garażem 2stanowiskowym?
proszę na maila: [email protected]

pozdr.

waflos
03-08-2008, 23:58
Witam!

Ponieważ przymierzam się do budowy Tyberiusza mam pytanie o podcień:
robił ktoś może wyjscie na taras pod katem 45 stopni - czy taras mocno sie zmiejszył i stracił na funkcjonalnosci? Mam obawę czy zmieszczą się tam meble ogrodowe (jak jest u Was?)? Myślę o tej zmianie by zwiększyć trochę powierzchnię salonu, zwłaszcza że przejście do niego z jadalni wydaje się byc wąskie...


Z góry dziekuję za odpowiedz.

pozdr.

[email protected]

cebula221
05-08-2008, 09:19
Witam wszystkich,

Czy ktoś z Was posiada projekt Tyberiusza z podwójnym garażem. Szukałam zdjęć i niestety bez powodzenia.
Proszę o jakieś linki lub zdjęcia.
Z góry dziekuję!

waflos
05-08-2008, 16:48
Witam wszystkich,

Czy ktoś z Was posiada projekt Tyberiusza z podwójnym garażem. Szukałam zdjęć i niestety bez powodzenia.
Proszę o jakieś linki lub zdjęcia.
Z góry dziekuję!

Ja posiadam projekt z podwójnym garażem. Zdjęć na stronie nie ma - nic sie nie zmienio po za wyciągnięcie (poszerzenie) części z garażem (zwiększa się zatem również powierzchnia strzychu na garażem).

cebula221
05-08-2008, 22:24
Tego można się domyśleć, natomiast Ja chciałam zobaczyć jak to wygląda. Czy projekt nie traci swojego uroku.

piotrek91
08-08-2008, 11:45
Witam wszystkich
Wraz z żoną planujemy budowę naszego wymarzonego domu i jesteśmy na etapie wyboru projektu. Jak narazie najbardziej spodobał nam się TYBERIUSZ ( i chyba tak zostanie). Jednak bardzo nas ciekawi fakt jak rozwiązano sprawę wentylacji w kuchni i łazienkach.
Jeśli ktoś jest po konsultacjach z projektantem bądź jest już na etapie budowy domu i wie jak ten temat rozwiązać bardzo proszę o odpowiedź.
Z góry dziękuje i pozdrawiam wszystkich TYBERIUSZÓW.

JARO I MUPA
15-08-2008, 20:55
WITAM
SERDECZNIE POZDRAWIAM BUDUJĄCYCH W SERBACH KOŁO GŁOGOWA.
BARDZO CHCIELIBYŚMY OBEJRZEC :o TYBERIUSZA W NATURZE. PROSIMY O KOTAKT NA E-MAILA. 8)

JARO

wiatr75
15-09-2008, 16:03
Witam!
Podobnie jak wszyscy na tym forum buduję Tyberiusza. Jestem na etapie wylanych stropów. Mam pytanie czy pokoje na poddaszu nie mają zbyt dużych skosów? Czy wskazane jest podniesienie ściany kolankowej o jeden pustak i czy to nie wpłynie na ogólny wygląd budynku? Jeżeli ktoś ma zdjęcia pokoi na poddaszu , chętnie obejrzę .

tomek i marta
15-09-2008, 16:05
Witamy! i jak tam postępy na budowach Tyberiuszów?

waflos
15-09-2008, 16:23
Witamy! To jest pare fotek nowych z naszego domku. Więcej wkrótce. Pozdrawiamy:) http://picasaweb.google.pl/t.miszkiewicz/Tyberiusz#

Jaki on ŁADNY!!! Cieszę się że też go buduję (niestety dopiero ławy).
Poprosimy więcej zdjęć - zwłaszcza wnętrz. ;-D

Mam kilka pytań:
Ile kosztowało Was pokrycie dachu (razem material i robocizna).
Czy podnosiliście ścianę kolankową? - czy nie trzeba?
Czy na piętrze wprowadzaliście jakieś zmiany?
Jak rozwiązaliście problem wody deszczowej?

pozdrawiam

micrus
30-09-2008, 21:59
Witam!
Dołączyłam wczoraj do grona fanów Tyberiusza. Szukaliśmy z mężem dość długo odpowiedniego projektu i okazało się, że ten najbardziej spełnia nasze oczekiwania. Jest przede wszystkim funkcjonalny. Nie podoba mi się jedynie rozwiązanie wiatrołapu. Jest zdecydowanie za wąski i nie ma w nim miejsca na szafę wnękową. Szkoda jest jednak likwidować zachowanka. W mojej rodzinie jest już chyba taka tradycja. Począwszy od babci po wszystkie ciocie oraz moją mamę wszyscy mają zachowanka. Nie wyobrażam sobie szczerze mówiąc kuchni bez zachowanka. Plamujemy wygospodarować kawałek wnęki na szafę kosztem lodówki w kuchni. Planujemy również podpiwniczyć cały dom i zrobić w piwnicy drugą kuchnię, pralnię z suszarnią, łazienkę, spiżarnię oraz kotłownię. Kilkoro naszych znajomych ma w ten sposób zagospodarowaną piwnicę i są zadowoleni z tego rozwiązania. Proszę o jakieś inne wskazówki dotyczące projektu :)

waflos
01-10-2008, 20:53
Nie podoba mi się jedynie rozwiązanie wiatrołapu. Jest zdecydowanie za wąski i nie ma w nim miejsca na szafę wnękową. Szkoda jest jednak likwidować zachowanka.

Witam!
Jest na to sposób: ja zamieniam kuchnię z gabinetem. Toaletę dzielę po połowie - uzyskuję w ten sposób spiżarnię. W miejscu poprzedniej spiżarni montuję szafę wnękową w wiatrołapie. Zdecydowałem się na takie rozwiązanie ponieważ nie chcemy mieć otwartej kuchni no i brakowało nam tej szafy w wiatrołapie.

pozdr.

Ania i Jacek
09-10-2008, 15:54
Mamy wielka prośbę do ludzi , którzy wybudowali Tyberiusza , chcielibyśmy obejrzeć go w realu jesteśmy zdecydowani podjechać w każde miejsce liczymy na państwa wyrozumiałość

znamirp
12-10-2008, 09:50
pilnie poszukuje osob ktore zmienily strop z zelbetowego na terive, leiera i tym podobne, zalezy mi na sposobie w jaki zostal rozwiazany problem podciagu aby nie miec niepotrzebnej belki przez srodek salonu

prosze o odpowiedz na forum lub na maila [email protected]

ja juz rozpoczolem wkoncu budowe, sukcesywnie zamieszczam zdjecia w mojej galerii i innych tez do tego zachecam

www.tyberiusz.znamirowski.eu

zmiany jakie dokonalem to
1. zminiejszenie tarasu na ksztalt kwadratu 3 na 3 m
2. rozszezenie czesci z garazem o 80cm i 60 w tyl i do przodu

scianki kolankowej radze nie podwyzszac bo budynek straci swoj wyglad

wiatr75
16-10-2008, 18:15
Oto kilka zdjęć z buowy:

1 (http://img134.imageshack.us/my.php?image=p8190234cd4.jpg) 2 (http://img207.imageshack.us/my.php?image=p8230354ef1.jpg) 3 (http://img519.imageshack.us/my.php?image=p9020407ly2.jpg) 4 (http://img207.imageshack.us/my.php?image=p9300435ni8.jpg) 5 (http://img207.imageshack.us/my.php?image=p9300438jg6.jpg) 6 (http://img207.imageshack.us/my.php?image=p9300448sy5.jpg) 7 (http://img134.imageshack.us/my.php?image=p9300459ez0.jpg) 8 (http://img207.imageshack.us/my.php?image=p9300473gg1.jpg) 9 (http://img207.imageshack.us/my.php?image=pa120502qa3.jpg) 10 (http://img519.imageshack.us/my.php?image=pa120503oe7.jpg) 11 (http://img519.imageshack.us/my.php?image=pa120506fk7.jpg)

waflos
16-10-2008, 21:35
Oto kilka zdjęć z buowy:



Bardzo ładna budowa!

Jaką wysoką budujecie ściankę kolankową? Zdaje się że w projekcie jest 64cm a widzę że u Was już są 3 pustaki co daje 75cm a dojdzie do tego wieniec? Czy zatem przedłużaliscie krokwie tak aby dach nie był "przukrótki"? Ja też myślę o podniesieniu scianki tak by pomieszczenia na poddaszu byly bardziej funkcjonalne ale obawiam się, że to zepsuje bryłę budynku... co o tym myślisz?

Napisz mi proszę jeszcze jakie zamiany wporwadziliście/chcecie wprowadzić???

pozdr.

PA_KA
17-10-2008, 20:21
a oto nasz Tyberiusz...

- sciana kolankowa podniesiona o 30 cm
- wyjscie na taras pod katem 45 stopni
- garaz przedłuzony o 1.5 m
- kąt wykusz 60 stopni,
- poszerzenie lazienki i kotłowni na parterze,
- likwidacja spiżarki kosztem szafy wnekowej w wiatrołapie,
- w kuchni duza szafa cargo zamiast spizarni
pozdrawiamy Wszyskich Tyberiuszowców

PA_KA
17-10-2008, 20:23
a oto nasz Tyberiusz...

http://picasaweb.google.pl/niziolki/Tyberiusz#

- sciana kolankowa podniesiona o 30 cm
- wyjscie na taras pod katem 45 stopni
- garaz przedłuzony o 1.5 m
- kąt wykusz 60 stopni,
- poszerzenie lazienki i kotłowni na parterze,
- likwidacja spiżarki kosztem szafy wnekowej w wiatrołapie,
- w kuchni duza szafa cargo zamiast spizarni
pozdrawiamy Wszyskich Tyberiuszowców

wiatr75
17-10-2008, 22:57
Chciał bym być na takim etapie budowy.
Ja buduję Tyberiusza nie zmieniając nic w projekcie.
To co widać na zdjęciu to dwa pustaki i wieniec, nie podnosiłem ścianki kolankowej bo nie wiedziałem co z tym dachem . Ostatnio oglądałem Tyberiusza już wybudowanego i muszę powiedzieć że poddasze jest wysokie , przestronne a pokoje na tyle duże że nic nie trzeba zmieniać.

micrus
19-10-2008, 21:43
Przemyślając wszystkie za i przeciw doszłam do wniosku, że aby dom był bardziej funkcjonalny trzeba by go troszkę poszerzyć. Oczywiście żeby nie strarcił swoich proporcji trzeba poszerzyć troszkę kuchnię, a z drugiej strony wiatrołap zyskując tym samym miejsce z jego prawej strony na szafę wnękową. Wtedy też "wyciągną się" schody i tym samym stopnie będą wygodniejsze. Uważam również, że wystającą rogową ściankę gabinetu można by "ściąć" i w ten sposób zyska się więcej miejsca w holu, a pokój na tym zbyt wiele nie straci. Poza tym może to całkiem ciekawiej wyglądać. Czy ktoś może mi odpowiedzieć na pytanie, jak wysoka jest ta ścianka kolankowa. Na jakiej wysokości na poddaszu zaczyna się załamanie. Z góry dziękuję za odpowiedź. :)

AgaWG
23-10-2008, 10:51
Witam!
Z przyjemnością dołączam do osób budujących Tyberiusza. Obecnie jesteśmy na etapie załatwiania papierów, mamy zamiar zacząć budowę w przyszłym roku.
Zmiany jakie wprowadziliśmy to :
Poszerzenie wejścia do domu i zrobienie filarów
Dodatkowe okno w kuchni od strony wykuszu
Dodatkowe okna nad garażem
Likwidacja spiżarki i poszerzenie wiatrołapu (spiżarkę mamy zamiar zrobić pod schodami)
Pozdrawiam

cebula221
23-10-2008, 13:29
AgaWG: Posiadasz jakiś projekt jak będzie wyglądała spiżarka pod schodami i czy wogóle da się tam ją zrobić. Też nad tym myślałam i nie jestem do końca przekonana, nie wiem czy będzie wystarczająco dużo miejsca oraz czy nie jest tam za ciepło. Ja jeszcze myślałam żeby spiżarkę która jest w planie zmniejszyć po długości o połowę i w jednej połówce zostawić spiżarkę a w drugiej zrobić szafę wnękową. Hmmm ale teraz też nie wiem czy to dobry pomysł.

AgaWG
23-10-2008, 15:14
Witaj cebula221!
Projektu nie mam, ta spiżarka będzie na zasadzie szafy, zabudowane schody od strony gabinetu i drzwiczki od strony pom. gospodarczego tak to sobie wyobrażam. Zawsze się tam zmieszczą jakieś konfitury i tego typu rzeczy. A jeśli chodzi o ciepło to raczej temperatura będzie ok.

AgaWG
23-10-2008, 15:32
Mam pytanie do osób które budowały tyberiusza z garażem dwustanowiskowym. Czy poszerzaliście go ( wydłużali) jeśli tak to o ile? Jak wtedy wygląda dach? My chcieliśmy wydłużyć go o 1 metr w przód i tył, ale nasz architekt odradził nam ten pomysł gdyż powiedział że dach będzie prawie równy. Jak to jest u Was?
Bardzo prosiłabym o przesłanie jakiś zdjęć na mój email : [email protected]

wiatr75
25-10-2008, 21:48
Oto kilka zdjęć Tyberiusza;
1 (http://img352.imageshack.us/my.php?image=pa220517ky1.jpg), 2 (http://img206.imageshack.us/my.php?image=pa220520mw9.jpgl), 3 (http://img206.imageshack.us/my.php?image=pa220522ty4.jpgl),4 (http://img206.imageshack.us/my.php?image=pa220524ug2.jpg), 5 (http://img221.imageshack.us/my.php?image=pa220528sm7.jpg)
na zdjęciach widać scianę kolankową; dwa pustaki i wieniec, po ociepleniu i wylewkach zagięcie zaczyna się na wysokości ok 80cm.
Nie wiem czy to dużo, czy mało? U mnie już za późno na zmiany ale ci co mogą niech się zastanawiają.

Mac_G
26-10-2008, 10:15
Oto kilka zdjęć Tyberiusza, na zdjęciach widać scianę kolankową; dwa pustaki i wieniec, po ociepleniu i wylewkach zagięcie zaczyna się na wysokości ok 80cm.
Nie wiem czy to dużo, czy mało? U mnie już za późno na zmiany ale ci co mogą niech się zastanawiają.

Witaj wiatr75,

Planuję takie samo podniesienie ścianki kolankowej, do około 80 cm (2 pustaczki + wyższy wieniec), tylko nurtuje mnie pytanie co z długościami krokwi i szerokością okapu, jak Ty rozwiązałeś to zagadnienie ? (podniesienie ścianki kolankowej o 12 cm powoduje że okap z 80 cm urośnie na około 95 cm przy właściwym równoczesnym wydłużeniu krokwi, ewentualnie skrócenie krokwi i zmiana pozostawienie okapu na 80 cm - troszkę zmienia się wygląd budynku, dolna krawędź dachu nie pokrywa się wtedy z poziomem balkonów, w ostateczności zmiana kąta dachu wtedy można wypośrodkować te zmiany).

A czy schody w jakiś sposób modyfikowałeś ?, w projekcie są troszkę strome/nie wygodne (wys = 19, szer = 26), my planujemy je troszkę obniżyć na 18 lub 17 cm dodając jeden schodek.

Czy posiadasz jakieś zgrubne wyliczenie kosztu dachu ? na pewno jest to najdroższy element tego domu - możesz podzielić się informacjami, czym kryjesz, jakie przybliżone koszty poniosłeś (więźba, materiał krycia dachu, czy odchudzałeś więźbe).

Z góry dzięki za podzielenie się wiedzą :-)

waflos
30-10-2008, 20:09
Witam wszystkich Tyberków!!!!

Ja raczej nie planuje podniesienia scianki kolankowej - linia okapu musi byc równo z balkonami - inaczej będzie kiepsko wygladać. Pomieszczenia na górze są na tyle duże że wystarczy.

Schody - majster mi zmodyfikowal że zamiast 19 będą miały 17 wysokości.

pozdr.

JUSTYNA ANNA
07-11-2008, 21:06
Cześć
Witam Wszystkich Tyberiuszów.
Jestem na etapie czekania na pozwolenie na budowę Tyberiusza. Mój projekt jest nieco zmodyfikowany a mianowicie całkowicie odcięty został garaż gdyż nie mieścił się na mojej działce, także mamy nową wersję Tyberiusza bez garażu. Budowę rozpoczynamy w kwietniu. Zastanawiamy się nad podniesieniem ściany kolankowej o jednego pustaka? Jeżeli to możliwe proszę o kontakt z osobmi, które wybudowały dom w okolicach Rzeszowa a nawet całego podkarpacia. Bardzo chcielibyśy zobaczyć jak wygląda poddasze. Proszę o kontakt, pozdrawiam...

bitter
13-11-2008, 12:36
Witam, buduję dom z projektu Dandys ale z Tyberiusza zapożyczyłem okno tarasowe (powiększyłem taras na taki jak jest w Tyberiuszu, oraz wykusz). Nie mam niestety wymiarów okien. Czy mógłby mi ktoś podać z projektu? Będę bardzo zobowiązany. Proszę najchętniej informacje na mail [email protected] .

agA303
27-11-2008, 07:46
Witam wszystkich, którzy budują bądz zamierzją budować Tyberiusza.Ja wraz z męzęm również mamy taki zamiar. Noi na początek prośba o kontakt osób, które zechciałyby pokazać nam efekt swoich prac.Jesteśmy z okolic Krakowa, ale właściciwe przmierzymy całą Polskę aby ten domek w realu zobaczyć.Bardzo prosze o kontakt.
Pozdrawiam Agnieszka

waflos
17-12-2008, 22:19
Wie ktoś ile jest m2 dachu jest do ocieplenia? Jaki srednio przyjmuje się jego koszt (robocizna + materiał) - najlepiej dla Tyberiusza z podwójnym garażem.
Czy orientuje się ktoś w kosztach wykonania instalacji oraz posadzek?

z góry dziekuję i pozdrawiam

waflos
31-12-2008, 12:08
Witam!

Co tu taka cisza? Nikt już nie buduje?

Mam pytanie: ile robicie okien połaciowych? Ja myślałem po jednym w 2 pokojach i w łazience - dodatkowo po jednym w pralni i na strychu (chcę tu zrobic fitnes) oraz na holu miedzy schodami a strychem by doswietlić klatkę schodową?

Te 6 okien wychodzi nieco drogo - Czy okno w pralni/suszarni jest potrzebne? (mam tam wentylację). Zastanawiałem się też nad oknem na strychu gdzie chce zrobić fitness ale chyba sama wentylacja tam nie wystarczy.

Co o tym myslicie.

wiatr75
01-01-2009, 21:45
Ja w swoim Tyberiuszu dodałem dwa okna połaciowe na strychu. To pomieszczenie jest tak duże że szkoda go na strych a przy jednym oknie bylo by tam po prostu ciemno.

waflos
19-01-2009, 20:40
Witajcie Tyberjuszowcy!!!

Ma ktoś może wiedzę (lub jakiś kosztorys) odnośnie tego ile będzie kosztowała wykończeniówka w Tyberiuszu?

z góry dziękuję i pozdrawiam

evien
09-02-2009, 21:16
Cześć wszystkim!

Ja niestety nie wybrałem projektu tybriusza ale bardzo podobny projekt DANDYSA. Nie wiem dlaczego tak zrobiłem, hehe. Natomiast co udało mi się zrobić to pozmieniać rozmieszczenie ścianek działowych na poddaszu i prośba teraz do WAS moi mili. Czy mógłby mi ktoś podesłać zdjęci poddasza ale bardziej zaawansoawny stan budowy żebym mógł coś podpatrzeć jak robicie wykończenie.

Pozdrawiam
Łukasz

konradborodziuk
13-02-2009, 19:01
Witam wszystkich Tyberiuszów !!!!!My mamy zamiar budowa na wiosnę projekt już mamy czekamy tylko na pozwolenie.a do zmian to przedłużyliśmy salon kosztem tarasu,podniesiemy górę o jeden pustak ,wydłużymy balkon nad wejściem,i stawiamy dwa filary przed wejściem.Oczywiście dom będzie całkowicie podpiwniczony.Za zmiany w projekcie zapłaciliśmy 1000 złoty.Bede budować za Dębnicą kaszubską,to jest koło słupska.Może ktoś buduje w tych stronach ,proszę o kontakt.Pozdrawiam.

Espa
18-02-2009, 11:05
Witaj konradborodziuk!

Jak się cieszę, że przybywa wielbicieli Tyberiusz na Pomorzu! My budujemy (tzn. będziemy budować) w Ustce! Toż to rzut beretem :lol: :lol: :lol:
Nasz Tyberiusz też uległ zmianom i z pewnością będzie to "uboższy brat" oryginału. Zrezygnowaliśmy z balkonów nad wejściem i od ogrodu, cofneliśmy dzwi wejściowe o ok. pół mera, schody i taras mają kształt prostokątny , bez murków itp.
Jesteśmy na etapie wyboru ekipy i jakoś mamy z tym pod górkę. Rozrzut cenowy wręcz kosmiczny. Może masz kogoś godnego polecenia za sensowne pieniądze?

Pytanko do wszystkich, ile płacicie za stan surowy otawarty?
Mamy na razie oferty od 58.000 do 81.000 (z dachówką, orynnowaniem itd). Ceny jak z bumu budowlanego, a dziwnym trafem wszysycy mogą zaczynać od marca. Czekamy na jeszcze kilka wycen i zobaczymy co z tego wyjdzie.

konradborodziuk - zajrzyj też na forum grupy budującej słupsk-kobylnica - może nie jest zbyt aktywne, ale może spotkasz kogoś znajomego ;-)
pozdrawiam
Espa

bitter
15-03-2009, 18:39
Hej a co sądzicie o zlikwidowaniu wyjścia na taras od strony salonu? Ja zrobiłem dwa ale zastanawiam się nad zamurowaniem jednego i zrobieniem dużego okna

polek2
21-03-2009, 09:17
Pytanko do wszystkich, ile płacicie za stan surowy otawarty?
Mamy na razie oferty od 58.000 do 81.000 (z dachówką, orynnowaniem itd). Ceny jak z bumu budowlanego, a dziwnym trafem wszysycy mogą zaczynać od marca. Czekamy na jeszcze kilka wycen i zobaczymy co z tego wyjdzie.
Espa

Ale te ceny to chyba za sama robocizne?? I od razu pytanko do forumowiczow ile za stan surowy zamkniety z materialami moze jakies orientaccyjne cenki. Pozdrawiam

anika70
18-05-2009, 20:23
Witam w gronie budujacych Tyberiusza. my kupilismy projekt miesiac temu a moze i dwa, czas pedzi i zaczynamy budowe w krotce. Jak tylko dostaniemy pozwolenie.

Czy ktos juz moze pochwalic sie domem wewnatrz? wszyscy chwala sie co zmienili w projekcie a ja chce dom zobaczyc w srodku.
Dzieki z gory

agulenkaosw
05-08-2009, 18:39
Dzień Dobry.
InteresujE mnie dosłownie wszystko na temat tego projektu i budowy:)))
chcialam sie wogole zorientowac bo widziałam w projekcie na tej stronce
http://projekty.dom.pl/da_tyberiusz.htm

,że wartość ogółem wynosi ;
328 400,00
i o to moje pytanie teraz czy wie ktoś czy np. uda mi się za 150tys zrobić go czy będzie problem ??
to zależy jaka firma buduje dom??


yhm bardzo bym prosiła o jakąkolwiek odpowiedz na ten temat na gg (podaje) 46 59 705 albo na emaila [email protected]
gdyż mogę nie zaczęsto wchodzić tu z góry dziękuje!
:D :D :D :D :D :D

aga&mac
20-08-2009, 18:14
Witam wszystkich czy ktos juz postawił Projekt TYBERIUSZ? i czy moze gdzies w Trojmiescie prosze o odpowiedz baldzo mi zalezy to moj tel 502655639 prosze napisa sms a oddzwonie.
pozdrawiam Krzysiek

lub prosze odpisac na miala: [email protected]

aga&mac
24-08-2009, 23:29
witam ponownie juz nik nie buduje TYBERIUSZA??? był bym wdzieczny zeby ktos odpisał ?i czy ktos jest z Trojmiasta?

Lukasz37
14-10-2009, 18:24
Witam,

Od wielu miesięcy nie mogę zdecydować się na projekt domu, miałem kilku kandydatów, a ostatnim jest Tyberiusz (dwustanowiskowy garaż). Każdy z Was wie, że ciężko podjąć tak ważną decyzję patrząc tylko na rysunki z internetu, dlatego niezmiernie zależy mi, żeby móc chociaż przez chwilkę obejrzeć jak to wygląda na żywo. Rozpaczliwie poszukuję więc budowanego w woj. mazowieckim Tyberiusza - im bliżej Warszawy tym lepiej, aczkolwiek chętnie podjadę kilkadziesiąt km żeby tylko móc obejrzeć ten projekt w trakcie (najchętniej z co najmniej więźbą dachową) lub zrealizowany. Będę niezmiernie wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam
Łukasz

aneczka2205
14-10-2009, 20:28
No i stało się! Dzisiaj odebraliśmy projekt Tyberiusza z pojedynczym garażem.
Jesteśmy pełni obaw (kasa, czas siły...), ale.....do odważnych świat należy.
Dużo jeszcze formalności prze nami, ale gaz już "się załatwia", prąd też.
Marzę o tym aby Wigilię 2009 zrobić we własnym Tyberiuszku...

Mam nadzieję. że grono Tyberiuszków będzie się powiększać i no i nasze forum nabierze kolorów :-)

aneczka2205 my będziemy się budować w okolicach Słupska, także mamy niedaleko!



Witam po dość długim czasie ale wytrwaliśmy przy naszym projekcie i z radością oświadczamy mamy projekt w ręce zaczynamy na wiosne 2010
nareszcie
Espa jak daleko jesteście może jakieś zdjęcia na priv
a najlepiej zobaczyłabym w realu

aneczka2205
23-10-2009, 09:31
Co tu taka cisza?? Nikt już nie buduje??
zrrsztą galeria budowy Tybeiuszów też wieje pustkami a szkoda bo to domek który warto pokazać.
Puki co ja niedługo zamieszcze zdjęcia działki bo budowa rusza na wiosne 2010

Pozdrawiam tą CISZE:)

aleksandra.t
07-03-2010, 16:18
Witamy wszystkich :)
Wraz z mężem również chcemy budować w przyszłości (2010-2011)Tyberiusza Dosłownie zachorowaliśmy na niego, ale przed podjęciem tak ważnej decyzji o zadłużeniu się na całe życie chcemy najpierw zorientować się nad kosztami, które są najważniejsze. Mamy WIELKĄ prośbę do osób, które są w trakcie budowy, albo już wybudowali, żeby (jeśli to nie problem) podali na forum następujące koszty:

1. stan zerowy
2. stan surowy otwarty
3. stan surowy zamknięty
4. koszty instalacji
5. wykończenie (tynki i posadzki)
6. jakie zmiany (bo od tego zależy jak to wpłynęło na koszty)

Z góry bardzo dziękujemy osobom, które odpiszą.

Pozdrawiamy

Grzeg@rz
22-04-2010, 20:05
Witam jestem na etapie załatwiania PnB :) Tyberiusz jest projektem jak na razie dla mnie najlepszym byłbym wdzięczny gdyby ktoś z Państwa pozwolił obejrzeć Tyberiuszka w okolicach Krakowa , Kielc mieszkam w okolicach Miechowa :) pozdrawiam e-mail [email protected]

lukaszeczek4
02-05-2010, 11:43
hej
my tez wybralismy ten projekt (z tysiecy innych) i czekamy na zakonczenie calej papierologi a potem do roboty;)
mam pytanko czy ktos jest moze z lubuskiego i mogłby pokazac nam swojego tyberiusza na zywo??
bardzo bysmy byli wdzieczni
pozdrawiamy

talingua
05-05-2010, 12:51
My również wybraliśmy Tyberiusza, z garażem dwustanowiskowym. Będziemy budować się na Śląsku. Będę wdzięczna z możliwość zobaczenia domu na żywo, najalepiej w woj. śląskim, opolskim lub małopolskim. Proszę pisać na maila [email protected]. Dziękuję z góry i pozdrawiam :-)

gaceq
21-05-2010, 09:52
Witam

Jestem na etapie wyboru projektu. Zainteresowałem się Dandysem 1 i Tyberiuszem. Mam pytanko odnośnie Tyberiusza, czy ktoś instalował w nim piec CO na paliwo stałe lub 2 piece jeden gazowy a drugi na paliwo stałe ? Chyba troszkę wąska jest ta kotłownia ?

Nestoranto
29-05-2011, 22:57
Witam.
Właśnie z żoną też zastanawiamy się nad kupnem tego projektu. Jest może ktoś z Piotrkowa Tryb. lub okolic kto buduje lub może wybudował ten dom? Będę bardzo wdzięczny za kontakt