PDA

Zobacz pełną wersję : Sprzęt AGD do kuchni - czym się kierować przy zakupie?



BIAŁOWIESZCZAŃSKA
04-02-2007, 11:26
Urządzam w swoim domu kuchnię "od zera". Wszystko będzie nowe. Jestem na etapie podjęcia decyzji o zakupie lodówki, zmywarki, kuchenki, zlewu, okapu. Czym się kierować przy wyborze? Na jakie parametry zwracać uwagę i co one oznaczają? Jakich producentów polecacie? Będę wdzięczna za podzielenie się ze mną doświadczeniami. :wink:

vanderbobo
04-02-2007, 12:44
też mamy ten problem, stoimy przed wyborem sprzętu, zastanawiam się czy wszystko kupic jednej firmy czy lepiej dobierać z różnych?

mayland
04-02-2007, 13:05
Ja kierowałam się stylem życia i potrzebami :D A jeśli chodzi o producentów to przyznam się, że też miało to znaczenie. Sprawdziłabym też czy jest w pobliżu serwis bo to ważne. Potem starałabym sie dobrać stylistycznie sprzęt do kuchni. Dla innych osób pewnie nie ma to znaczenia jednak dla mnie ważne by pasowało też wizualnie. I wreszcie wybrałam konieczne i przydatne funkcje np. automatyka, możliwość nastawiania czasowego, samoczyszczenie itp. Zawaliłam tylko jedną sprawę :D I odradzam innym :lol: Płyta grzewcza gazowa na lustrze Aristona :evil: Wszystko zostawia na tym plamy i jest to ciagły proces wycierania. Stal przy tym to bajka! :D No ale miało być pięknie :wink: :D

BIAŁOWIESZCZAŃSKA
04-02-2007, 13:18
Dziękuję za wiadomość. Chodzi mi jeszcze o to, jakie firmy są najlepsze. Proszę też o pomoc w odczytywaniu symboli wskazujących na parametry techniczne sprzętu. Każdy z nich mówi np. o poziomie zużyciu wody, prądu, o wysokości hałasu itp.

Krzysztofik
04-02-2007, 13:32
też mamy ten problem, stoimy przed wyborem sprzętu, zastanawiam się czy wszystko kupic jednej firmy czy lepiej dobierać z różnych?
Negocjacje u mnie w pracy z przedstawicielem pewnej firmy produkującej pewne urządzenia i narzędzia, między innymi lodówki :wink:
Kolega chciał sie dowiedzieć czegoś więcej o tych lodówkach, bo nosił sie z zamiarem zakupu.
Odpowiedź:
Proszę pana nasze narzędzia są takiej jakości, że nie trzeba ich przechowywać w lodówce, one sie wogóle nie psują :D

(mam nadzieje, że zostałem zrozumiany)

mdzalewscy
04-02-2007, 18:41
Dziękuję za wiadomość. Chodzi mi jeszcze o to, jakie firmy są najlepsze. Proszę też o pomoc w odczytywaniu symboli wskazujących na parametry techniczne sprzętu. Każdy z nich mówi np. o poziomie zużyciu wody, prądu, o wysokości hałasu itp.

co do firmy to kupuj taki sprzęt na jaki cię stać, bo najlepszy sprzet to najwyższa cena często limitowane serie, z dobry firm masz np. LIEBHERR, Miele, Siemens, Sharp. Obecnie każdy sprzęt ze średniej czy wyższej półki spełnia odpowiednie parametry, energoszczędności, efektywności

artureski
04-02-2007, 21:33
możesz kierować się ceną, dostępnością serwisu, warunkami gwarancji albo czasem dostawy i dostępnością wybranych modeli -co z tego że mój kolega wybrał wszystko jednej firmy jak na super płytę musiał czekać super 2 m-ce...

05-02-2007, 01:36
Z moich doswiadczeń: kieruj się energooszczędnością sprzętu (ma on odpowiednie literki -sprzęt A lub AA jest sprzętem bardziej energooszczędnym od B czy C) - poziomem hałasu mierzonym w dB im mniej tym lepiej.
Co do producentów zawsze znajdziesz zadowolonych i zawiedzionych z danego sprzętu, tak więc dużo oglądać, pytać, porównywać i dostosować zakup do własnej kieszeni.
Z reguły im droższy sprzęt tym lepsze parametry.
Wyglą to oczywiście kwestia gustu.
pzdr

SAVAGE7
05-02-2007, 07:25
nie koniecznie kupowałbym wszystko u jednego producenta. moja żona szperała, szukała a na koniec poradziła się dostawcy. zdecydowaliśmy się na modele o najmniejszej ilości reklamacji u tegoż dostawcy. wszystko w inoxie. i wypadło: lodówka-gorenje, zmywarka-bosch, kuchnia gazowa i okap-mastercook. dodam tylko, że nasze typy były zupełnie inne no ale zawierzyliśmy komuś kto ten sprzęt sprzedaje.

Darek Rz
05-02-2007, 07:52
Witam

Ja będe kupowal sprzęt ze średniej półki . Drogi odradzam gdyż szkoda na niego pieniędzy . Dlaczego ?? Dlatego że jego jakość i trwałosć jest nieporównywalnie gorsza niż tego sprzed np. 20 lat . Jest bardziej niż pewne że sprzęt ten posłuży nam jakieś 4-5 lat i zacznie sie psuć - o lodowce pracującej 10 czy 15 lat należy zapomnieć . Z doświadczenia wiem że sprzęt z górnej połki powoli zaczyna dorównywać trwałością temu ze średniej :lol: choć z wyglądu jest "wypasiony" .Pojęcie że sprzęt drogi jest na wiele lat straciło swój sens pod koniec lat 80-tych . Producentom sprzętu AGD i RTV zależy głównie na przyciągnięciu klientów balerami i wyglądem natomiast jakość ich nie interesuje -ma działać 2-3 lata a potem niech klient kupuje nowy . Rynek jest już nasycony więc nikomu nie zależy na tym ,aby sprzęt działał 10 czy 15 lat bo kto będzie kupował nowy który milionami czeka w magazynach ??

pozdro D.RZ

mayland
05-02-2007, 20:06
Grzecznościowo pośredniczę ale... może sie komuś przyda :wink: http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=92868 Zapraszam:)

mayland
05-02-2007, 20:12
Darek Rz... Wymieniłam pralke nie dlatego, że była popsuta ale dlatego, że na jeden cykl prania pobierała 120 litrów wody! Nowa zużywa 45 litórw przy tym samym załadunku. O efektywności wirowania nie wspomnę...! I tak jest podobnie w innych przypadkach. Nowe technologie, lepsze osiągi i większe oszczędności dla użytkowników. Zgadzam się z Tobą, że kupowanie sprzętu ze średniej półki ma sens. Większość tych wynalazków jak np. automatyczne zamawianie przez lodówkę brakujacej żywności przez internet :wink: to taki bajer bez którego w dzisiejszych czasach można jeszcze żyć :D