PDA

Zobacz pełną wersję : projekt GEMINI pracownia DOBRE KLIMATY



Karol1
27-05-2003, 09:38
Czy ktos z Panstwa buduje dom wg. projektu GEMINI (biuro projektowe Bialystok). Bardzo prosze o kontakt. Dziekuje Karol

Karol1
30-05-2003, 11:45
Czy moze ktoś z Szanownych Forumowiczów realizuje projekt GEMINI Autorskiej Pracowni Architektonicznej architekta Jarosława Charkiewicza z Białegostoku?
Bardzo prosze o odpowiedź.
Pozdrawiam wszytskich :lol:

Grazyna Lisowska
17-07-2003, 21:20
Jestem sama zainteresowana tym projektem i chetnie nawiaze kontakt z osoba, ktora realizuje ten projekt:lol:

zara
04-05-2004, 15:30
Może ktoś z forumowiczów buduje lub zamierza budować GEMINI ???
A może dzieś obok Was stoi taki domek już wybudowany???
Czekam również na Wasze opinie - są dla mnie bardzo cenne , bo na etapie wybierania i adaptacji projektu mogę jeszcze coś zmienić. :) :) :)

http://www.apa-domy.com.pl/gemini/projekt3.htm

Palma
04-05-2004, 17:21
Osiedle Gemini buduje deweloper Willa Moderna w Pęcicach pod Warszawą, może już parę domków stoi- sprawdz tel 798 01 77 wew 21.

Wiem, bo też rozważaliśmy ten projekt ale ostatecznie zdecydowaliśmy sie na Sawa z Archon+. Odrzuciliśmy Gemini, bo: mały pokój na dole wydawał nam sie za mały w stosunku do salonu, wyjście z toalety na przeciwko salonu i wejście do kotłowni przez garaż. Sorry za te słowa krytyki :wink: ale piszesz ze jest jeszcze czas na zmiany. Za to z zewnatrz domek bardzo nam sie podoba.

pzdr.

Palma
04-05-2004, 17:21
Osiedle Gemini buduje deweloper Willa Moderna w Pęcicach pod Warszawą, może już parę domków stoi- sprawdz tel 798 01 77 wew 21.

Wiem, bo też rozważaliśmy ten projekt ale ostatecznie zdecydowaliśmy sie na Sawa z Archon+. Odrzuciliśmy Gemini, bo: mały pokój na dole wydawał nam sie za mały w stosunku do salonu, wyjście z toalety na przeciwko salonu i wejście do kotłowni przez garaż. Sorry za te słowa krytyki :wink: ale piszesz ze jest jeszcze czas na zmiany. Za to z zewnatrz domek bardzo nam sie podoba.

pzdr.

AniaRe
30-08-2004, 17:47
My budujemy dom według projektu Gemini. Na obecnym etapie kończymy więźbę. Oprócz jedngo dodatkowego okna i przesunięcia tarasu na scianę za garażem (ze względu na usytuowanie w stosunku do stron świata) , nie wprowadzalismy żadnych zmian.
Widziałam także (z daleka na razie) ten dom w Brwinowie, na dużo wyższym etapie zaawansowania. w najbliższych dniach postram sie poszukać kontaktu z inwestorem.
Według opinii paru osób, w tym kierownika budowy i wykonawcy jest to bardzo solidny projekt, dopracowany i przemyślany. Znalazłam tylko jedna wadę: drzwi z sypialni na piętrze wychodzą prawie na schody. Poza tym jest taki, jaki miał być: na dole duuuuzo otwartej przestrzeni, pokoje na górze duże i widne.
Ten pokoik na dole rzeczywiście jest mały, ale w naszych planach to sypialnia dla gości, nie musi być ogromna.

ozzie
30-08-2004, 18:51
Witam,
podoba mi sie ten dom, :lol: bo ma pelne pietro, zadnych skosow. My tez budujemy dom pietrowy + dodatkowo na strychu pracownie dla meza. Nasz dom to projekt indywidualny, z frontu troche przypomina Gemini (u nasz garaz jest wolonostojacy), kat nachylenia dachu jest tez bardzo zblizony. Jestesmy na etapie robienia wiezby, ale juz teraz bardzo sie cieszymy, ze gora wyszla taka widna i ze mamy pelnowartosciowe pietro. Zycze powodzenia w budowie :) ozzie

rimsky
13-05-2005, 12:22
ja będę wykańczać gemini, na razie martwią mnie jedynie sztukaterie....

AxLe
13-05-2005, 17:16
Mój znajomy już mieszka od pół roku w Gemini, jest bardzo zadowolony.

Asia_w
18-05-2005, 14:21
Ja planuję budowę Gemini. Czy dysponujecie może jakimiś zdjęciami z budowy albo wnętrz? Czy ktoś w ogóle prowadzi Dziennik Budowy Gemini? Może to już czas zacząć?... :roll: :lol:

Bartolini28
28-05-2005, 22:11
Czy ktoś budował dom Gemini?
Prosze o komentarz.

rimsky
27-06-2005, 21:30
Gdyby można było prosić o zdjęcia domu tego znajomego, który już mieszka. Ja swoje zdjęcia powstawiam, jak dom bedzie już mój bo kupuje w stanie surowym otwartym

zara
03-07-2005, 21:23
Ja buduję Gemini pod Wrocławiem. Konkretnie zaczynam w lipcu.
ogladałam Gemini w realu w Pęcicach pod Warszawą- deweloper buduje całe osiedle ok.10 szt.

Ula2
06-07-2005, 16:36
Czy projekt Gemini można zobaczyć na stronie internetowej?

zara
06-07-2005, 21:01
Czy projekt Gemini można zobaczyć na stronie internetowej?
www.apa-domy.com.pl/index.php?id=2&page=2&sh=768

Ula2
23-07-2005, 18:25
Zara, czy już zaczęłaś budowę? Jak szacujesz koszta? Mnie projekt również się podoba. Trochę za duży jak na nasze marzenia, może go ciachniemy nieco. Podobno domy piętrowe są relatywnie niedrogie w utrzymaniu, ale jak się kształtują koszty budowy?
Może pamiętasz jak nazywa się ten deweloper z Pęcic? Chętnie zobaczę gotowy Gemini.


pozdrawiam
Ula

zara
24-07-2005, 20:51
Zara, czy już zaczęłaś budowę? Jak szacujesz koszta? Mnie projekt również się podoba. Trochę za duży jak na nasze marzenia, może go ciachniemy nieco. Podobno domy piętrowe są relatywnie niedrogie w utrzymaniu, ale jak się kształtują koszty budowy?
Może pamiętasz jak nazywa się ten deweloper z Pęcic? Chętnie zobaczę gotowy Gemini.


pozdrawiam
Ula
Jeśli dobrze pamiętam to deweloperem jest Willa Moderna

Sopelek
21-02-2006, 11:23
Witam wszystkich serdecznie!
Wybrałem projekt Gemini (pacownia Charkiewicz).Będę budować w Kwirynowie, Stare Babice.
Proszę o Wasze cenne rady.
Pozdrawiam

Sopelek
21-02-2006, 11:24
Witam wszystkich serdecznie!
Wybrałem projekt Gemini (pacownia Charkiewicz).Będę budować w Kwirynowie, Stare Babice.
Proszę o Wasze cenne rady.
Pozdrawiam

Sopelek
21-02-2006, 11:26
Witam wszystkich serdecznie!
Wybrałem projekt Gemini (pacownia Charkiewicz).Będę budować w Kwirynowie, Stare Babice.
Proszę o Wasze cenne rady.
Pozdrawiam

Ela_i_Maciek
12-03-2006, 09:03
Witam serdecznie,

nie wiem, czy nadal jesteście zainteresowani, ale moim zdaniem nie ma co budować Gemini w kolorach zaproponowanych przez pracownię (biały tynk z szarymi gzymsami i czarnym dachem). Stoi taki smutny dom bardzo blisko miejsca, w którym będę budował swoją chatkę (projekt tego samego autorstwa, z resztą Gemini też był rozpatrywany do ostatniej chwili). Wygląda bardziej jak luksusowa kamienica, do której człowiek boi się wejść, niż ciepły i przytulny dom, do którego chciałoby się być zaproszonym.

Moje uwagi:
1. koniecznie ceglasty (lub inny z gamy ceramicznych kolorów) dach
2. elewacja kremowo/śmietankowa (nie biała)
3. okna białe (ale to rzecz gustu, jak ktoś woli drewniane...)

Sam dom prezentuje się niesamowicie elegancko, ale jest też bardzo duży (mam na myśli bryłę). Dominuje nad sąsiednimi wysokością swojej elewacji. Chyba tylko posadowienie tego domu na dużej (pow. 2000 m2) działce pomaga temu zaradzić.

Ten dom ma fajnie zaprojektowaną górę, ale dół wymaga zastanowienia (moim zdaniem). Powody:
1. ja strasznie nie lubię wyeksponowanych toalet - czuję się mocno skrępowany, kiedy będąc u kogoś w mieszkaniu/domu idę do łazienki, której drzwi widoczne są z salonu (gdzie siedzą np. gospodarze i ew. inni goście), lub - o zgrozo - otwierają się na salon :evil:. GEMINI cierpi na obie te przypadłości.

2. pokój na dole (w moim domu w domyśle gościnny lub na dłuższe postoje teściów) jest w nieciekawym miejscu (tam raczej powinna być kuchnia...)

Pewnego razu z panią architekt (kóra w Warszawie zrealizowała już parę Gemini) rozmawialiśmy dłuższą chwilę o możliwościach zaradzenia tego typu mankamentom, ale do niczego nie doszliśmy.

Pozdrawiam,
Maciek

rimsky
04-04-2006, 11:49
Buduje Gemini i zaczynamy wykanczac elewacje
Zapraszam serdecznie ale to kolo Gliwic
kolory robie calkiem inne ale nie powiem jakie bo mnie wysmiejecie
zamieszcze zdjecia jak bedzie gotowe

Ela_i_Maciek
04-04-2006, 19:55
zielony dach i niebieskie sciany? :D

fasola25
06-04-2006, 13:38
Gemini to piękny projekt, sama bym go budowala, gdyby nie warunki zabudowy .....
chociaz rzeczywiscie ma kilka wad, ktore staralabym sie zniwelowac
znam 3 takie realizacje we Wrocławiu i okolicach

i jeszcze jedno, wychodzi w nim naprawde spore poddasze - a wcale tego nie wiedac, prawda????

AniaRe
06-04-2006, 21:50
Witam, buduję Gemini, w tym roku wykańczam.
Planowaliœmy kolorystykę podobnš do tej z wizualizacji, ale porę pojechaliœmy obejrzeć taki dom w naszej okolicy ( coraz ich więcej) , zrobiony na biało-czarno, okna białe. I błyskawicznie zmieniliœmy zdanie, co do kolorystyki. On wyglšda potwornie smutno.
Teraz robimy ceglasty dach, kremowš elewację i bršzowe, ale nie bardzo ciemne okna. Wydaje mi się,że nie mogš być białe, bo wtedy wydajš się płaskie. Ciemne sa "głębsze" a to przy tym projekcie ważne.

Ela_i_Maciek
06-04-2006, 22:37
AniaRe,

gratuluję decyzji. Gemini potrzebuje życia, a w szaro/bieli jest go bardzo pozbawiony. Taki zimny.

Czy robiliście jakieś poważne zmiany w projekcie? Czy można zadać niedyskretne pytanie o kwotę, w jakiej planujecie zamknąć budowę (i podstawowe wykończenia)?

Pozdrawiam,
Maciek [/b]

AniaRe
07-04-2006, 21:47
Dziękuję :)

W jakim koszcie się zamkniemy, to nie wiemy, stan surowy otwarty z pełnym odeskowaniem i papš wyszedł nas ok. 180 000. Ciag dalszy nastepuje...według naszych wyliczeń na pewno ponad 400 000 zł. Ale życie zweryfikuje ile nam będzie naprawdę potrzeba.

Ze zmian, dodaliœmy okno w salonie, tak za garazem, bo tak nam wyszło z usytuowania względem kierunków œwiata. MIelibyœmy za ciemno w salonie i taras nie od właœciwej strony.
Ale dodatkowa zmianę , jakš powinniœmy wprowadzić, to przeprojektowanie tak, aby nie było słupa w garażu. Podobno w jednym z budowancyh domów Gemini tak zrobiono i tego żałuję, bo to mankament.
Ale generalnie jesteœmy z projektu zadowoleni. Mialo byc dużo miejsca i widno i jest. Duże pokoje. Przestrzeń.

A przy okazji pytanie: kto z budujšcych Gemini ma juz bramę garażowš i jakš? Bo musi być wieelka, szeroka.

zara
08-04-2006, 07:03
A przy okazji pytanie: kto z budujšcych Gemini ma juz bramę garażowš i jakš? Bo musi być wieelka, szeroka.

Cześć:)
U mnie brama już leży w garażu i dzisiaj ma być montowana. Brama 5m/2,21 m Novoferm. Ocieplana z automatem , tłoczona w kasetony.

pozdrawiam "Geminiowców"
Aga
ps.
Z tą toaletą na dole macie rację , ale też nic innego nie wymyśliłam-no cóz nic nie jest doskonałe :wink:
Elewacja jest biało szara, działka 13 arów i podoba mi się jak nie wiem co. W pierwonej wersji miała być w odcieniach żółci i dlatego mam brązowy dach i rynny.Po rzucie okiem w koło na nowe domy i królujace żółte elewacje szybko zmieniałam koncepcję.

aha26
08-04-2006, 10:16
Gemini jest super..był jednym z moich faworytow...ten projekt to dla mnie kwintesencja elegancji...gratuluję Wam wyboru :wink:

Ela_i_Maciek
09-04-2006, 21:47
...kwintesencja elegancji...

w pełni się zgadzam...

dom jest super; szkoda, że jakieś 200 m od mojej działki stoi już taki. szaro / biało / czarno / smutny. Oprócz tego, że nie chciałem kopiować sąsiada, budowie Gemini przeszkadzała nasza mała działka (8 arów..).

A z toaletą, to jest tak, że trochę zastanawiałem się nad jej "zakamuflowaniem". Najlepszy pomysł, jaki mi przyszedł do głowy - bez ruszania schodów - to przeniesienie drzwi z zaproponowanego w projekcie miejsca do przedsionka (vis-a-vis drzwi z garażu). To troszkę pomaga.

Pozdrawiam,
Maciek

zara
13-04-2006, 21:15
http://foto.onet.pl/upload/8/79/_593156_n.jpg

To stan obecny (prawie bo śnieg stopniał :wink: ).Cokół ma byc z tynku mozajkowego ,biała brama garażowa i białe drzwi wejściowe. Myślę że te dodatki dodadzą mu jeszcze trochę kolorów.
pozdrawiam
Aga

Ela_i_Maciek
13-04-2006, 22:43
ładny dom.

ale wybacz, że się czepnę. Moim zdaniem, zdjęcie tylko potwierdza moją opinię - Gemini potrzebuje ciepłych kolorów. Szczególnie w taką pogodę, jak na załączonym obrazku. :)

ale i tak mi się podoba...

Ela_i_Maciek
05-05-2006, 21:03
no i stało się...

oglądaliśmy w rzeczywistości dom, który chcieliśmy budować... przestraszyły nas skosy...

po namysłach, powrocie do pierwotnych koncepcji i ciepłych słowach, które znaleźliśmy tutaj, zmieniamy pomysł. Zamiast korony będzie Gemini :)

EiM

gośka57
06-05-2006, 14:40
Według mnie Gemini to piękny, elegancki dom. W czasopiśmie "Własny dom" z kwietnia/maja 2003 r. jest omówiony ten dom. Na tamten czas wyceniono go na 417 271 zł (skąd ta dokładność :o :roll: ) - stan surowy 112 411 zł, st. surowy zamknięty 148 024 zł, wykończenie 156 836 zł (koszty materiałów i robocizny).
pozdrawiam
gośka57

Ela_i_Maciek
08-05-2006, 21:29
Dom jest piękny.

Gosia, nie wiem, czy rozglądałaś się dalej po okolicy, którą poleciłem ci, abyś rzuciła okiem na Sagę. ale... niedalego stoi też Gemini.

Bardzo elegancki dom, ale w kolorach zaproponowanych przez architekta bardzo smutny (właśnie taki czarno/szaro/biały stoi w Rembertowie). My zdecydujemy się na kremową elewację i ceglasty dach.

Pozdrawiamy
EiM

gośka57
09-05-2006, 14:15
Dom jest piękny.

Gosia, nie wiem, czy rozglądałaś się dalej po okolicy, którą poleciłem ci, abyś rzuciła okiem na Sagę. ale... niedalego stoi też Gemini.

Pozdrawiamy
EiM
Niestety na Gemini nie zwróciłam uwagi, bo wypatrywałam SAGI. Projekt Gemini od samego początku zwrócił na siebie moją uwagę, ale jak na nasze potrzeby jest stanowczo zbyt duży no i zbyt drogi.

Ela_i_Maciek
09-05-2006, 21:42
co do kosztów - założę się, że nie jest dużo droższy w budowie od Sagi... myślę, że w porównaniu z Koroną wyjdzie to samo, a może nawet trochę mniej

takie przynajmniej obiecujące informacje uzyskaliśmy od jednego z potencjalnych wykonawców. czekamy teraz na dwie wyceny i zobaczymy

gośka57
10-05-2006, 06:31
co do kosztów - założę się, że nie jest dużo droższy w budowie od Sagi... myślę, że w porównaniu z Koroną wyjdzie to samo, a może nawet trochę mniej

takie przynajmniej obiecujące informacje uzyskaliśmy od jednego z potencjalnych wykonawców. czekamy teraz na dwie wyceny i zobaczymy
Pozostaje życzyć Ci pomyślnych negocjacji :D

Ela_i_Maciek
10-05-2006, 22:09
tia

gośka57
16-05-2006, 15:52
no i stało się...

oglądaliśmy w rzeczywistości dom, który chcieliśmy budować... przestraszyły nas skosy...

po namysłach, powrocie do pierwotnych koncepcji i ciepłych słowach, które znaleźliśmy tutaj, zmieniamy pomysł. Zamiast korony będzie Gemini :)

EiM
Ciekawa jestem, co u Was. Jaka w końcu ostateczna decyzja - Gemini, Korona czy może jeszcze coś innego? :roll:
Mój domek już ma krokwie :D

Ela_i_Maciek
16-05-2006, 23:46
Gemini. Zdecydowanie. W tym tygodniu mamy miec 2 wyceny.

gośka57
17-05-2006, 18:55
Gemini. Zdecydowanie. W tym tygodniu mamy miec 2 wyceny.
Nie wiem, czy zaglądaliście do działu wnętrza na wątek Zuzzy, piękne elewacje. Tam na pierwszej stronie, w drugim chyba poście jest Gemini. Piękny :P

Ela_i_Maciek
17-05-2006, 22:43
My planujemy kremową elewację z dachem w kolorze naturalnej ceramiki (tyle, że dachówka pewnie będzie cementowa.. :)). O ile się nie mylę, to właśnie taki dom jest na tym zdjęciu, o którym wspomniałaś...

rimsky
19-05-2006, 09:27
dlugo mnie nie bylo i widze, ze watek geminiowy odzyl
te kolory to fioletowo-bezowa sciana do brazowego dachu
inspirowaly nas kamienice weneckie, poza tym, gdy dom byl jeszcze szarawy wygladal OLBRZYMIO, a dzialka jest nieduza (ale kolor, to fakt wyszedl inaczej, niz w probniku, mial byc bardziej stonowany)
co do wyboru domu do dzialki to nie moje dzielo, ja kupilam go w stanie surowym otwartym i nie bylam niestety w stanie ani dokupic dzialki ani zmniejszyc domu
juz wiem, ze z kosztami nie zamkniemy sie w 450.000 niestety, za stan surowy z dachem zaplacilismy 160.000
ze wzgledu na duza powierzchnie elewacji drogie jest ocieplenie, brama garazowa jest duza i tez swoje to kosztowalo. poza tym okna i sztukaterie, a teraz plot (plot chyba mi najgorzej przezyc)
uwaga co do dachu: wedlug mnie albo blachodachowka albo gont bitumiczny; przy tak malym spadku plus ostatnia zima, moze byc troche niebezpiecznie; u mnie niestety byla blachodachowka gdy go kupilam, ale za to bardzo szybko topnial na niej snieg (jedyny plus)
poza tym, szczerze mowiac, dach niewiele widac, my dodalismy do niego okna na poddaszu
rozkladu pomieszczen na parterze nie bede komentowac, parter przeznaczamy na dzialalnosc gospodarcza, zmienilismy za to rozklad pietra (powstal tam duzy salon)
poddasze jest duze, ale jest troche problematyczne jesli chodzi o umeblowanie

Ela_i_Maciek
19-05-2006, 20:12
rimsky,

czy jest szansa na zdjęcia? zaintrygował mnie ten kolor!

Jeżeli chodzi o zmiany w środku, to będziemy się zastanawiać jeszcze trochę. Na dach - dachówka.

EiM

Ela_i_Maciek
20-05-2006, 19:03
No i mam pierwszą wycenę. Zupełnie do przyjęcia (tyle co Korona).

M

gośka57
20-05-2006, 19:21
No i mam pierwszą wycenę. Zupełnie do przyjęcia (tyle co Korona).

M
No to do roboty :wink: :lol:

Ela_i_Maciek
21-05-2006, 11:21
Jeszcze nie mamy wszystkich papierów...

rimsky
22-05-2006, 10:16
zdjęcia wkleję gdy położš strukture, bo na razie wyglada po prostu fioletowo (naprawde brutalnie, jest sam grunt kolorowy)
wtedy tez beda pokryte sztukaterie

Ela_i_Maciek
22-05-2006, 22:07
jakiś przewidywany termin?

rimsky
07-06-2006, 08:45
przewidywalam grudzien ale mam bardzo powolna brygade i teraz przewiduje sierpien
ale kiedy skoncza... nie wiem
jedyne pocieszenie ze sa dosc dokladni

Ela_i_Maciek
07-06-2006, 20:14
rimsky,

czy obniżaliście podłogę (lub podnosiliście strop) na parterze?

Pozdrawiam,
Maciek

AniaRe
09-06-2006, 14:18
Ponieważ wykańczam Gemini (albo gemini wykańcza mnie) , mam pytanie do tych, którzy juz je skończyli: w jakim koszcie zamkneliście elewacje? Mam na mysli ocieplenie, tynki i te piekielne zdobienia ;). Bo mnie na razie wychodzi bardzo duuuzy koszt, szczególnie te gzymsiki i boniowanie. Rozwazamy zrezygnowanie z boniowania całego garażu, tylko fron i narozniki, ale troche sie obawiam efektu.

I druga uwaga: czy zmiesciła Wam sie standardowa brama kasetonowa? Bo ja popełniłam błąd, nie zlikwidowałam filaru w garażu i musiałam zrobic roletową. Ale przyznam,ze zbyt długo nie szukałam.

A co do kolorystyki Gemini: pisąłam juz,ze robimy kremowy z ceglastym dachem, ale wydaje mi sie ,ze do ozywienia tego projektu wystarczaja brązowe okna, nawet przy ciemnym dachu i białej elewacji.

Ela_i_Maciek
10-06-2006, 20:49
Aniu,

my widzieliśmy tylko jedno Gemini z brązowymi oknami i, prawdę mówiąc, zgdonie ustaliliśmy, że okna inne niż białe do tego domu po prostu nie pasują.... my będziemy mieli białe...

Oglądaliśmy niedawno Gemini zbudowane z Ytonga (chyba jednowarstwowego). Piękny, tylko w smutnej kolorystyce (białe ściany, szary garaż, ciemny dach). W środku wykończony bardzo elegancko - parkiety, glazury, farby, instalacje - wszystko BARDZO dobrej jakości. Zdaje się, że właściciel wspomniał, że koszty domu do momentu wnoszenia mebli (ale już z kuchnią i w pełni wyposażonymi łazienkami) osiągnęły okrągłą kwotę z 6-cioma zerami... (razem z działką, ale ta pewnie nie kosztowała więcej niż 100 tys.) :o

Troszeczkę nas to poraziło, bo sami planowaliśmy zamknąć ten etap w kwocie max. 600 tys.... (bez działki)

EiM

AniaRe
14-06-2006, 08:18
Mnie z kolei te białe przeszkadzaja, choc realizacja z Pęcic bardzo mi sie podoba. jak będzie, zobaczę. Ale wolałabym uzyskac efekt włoskiej willi, w ciepłych kolorach. Za jakiś miesiąc bede miała elewację i okna, zrobię fotke i ocenimy. Nie macie fotki tego z brązowymi oknami?


Jak pisałam, wykańczam Gemini, w takim średnio-kosztownym stylu (porządnie, ale bez luksusu-poza wymarzonym granitowym blatem w kuchni ;)), wybudowałam z Maxa, dachówka ceramiczna i ogólny koszt (z łazienkami, kuchnią, kominkiem ) szacuje na jakieś 550-570 (bez działki) ale z ogrodzeniem. Jak skończę, to powiem :) bo pewnie mnie jeszcze coś zaskoczy... ale koszty mamy dosc starannie rozpisane, powinno być ok. Budowane systemem w miarę gospodarczym.
Ale w cenie działki miałam przyłącza: skrzynke z gazem i prądem. woda w ulicy.
Zależy, jak bedziecie budowac i wykańczać, ale kwota 600 tyś wydaje mi się realna.

Ela_i_Maciek
14-06-2006, 21:33
Ania,

pocieszyłaś nas oceną kosztów. Mamy wycenę na ok. 450 tys. na zbudowanie domu do etapu deweloperskiego z Maxa z Braasem na dachu. Stan deweloperski = pełne wykończenie na zewnątrz domu, okna, drzwi Gerda, brama Horman, a w środku: pełne instalacje, tynki pomalowane farbą podkładową na biało i wylewki na podłogach (czyli: nie ma płytek i drewna na podłogach, nie ma drzwi wewn., nie ma płytek, nie ma białego montażu). Zakładamy, że na wykończenie wnętrza z podłogami, meblami i wyposażeniem w kuchni, drzwiami wewn. i pełnym wykończeniem łazienek wydamy 150 tys.... Nie wiemy, czy to realne...

Niestety nie mamy zdjęć tego domu z brązowymi oknami.

Pozdrawiamy
EiM

AniaRe
15-06-2006, 07:33
Wydaje mi się,ze doœć realnie, ja mam od przyszlego czwartku (zamykam-bo schły nam tynki i wylewki) ten sam stan jak piszesz tzw. "developerski"i z wyliczeń mi wychodzi, że ok.170 tysięcy jeszcze potrzebuję. (ona tylko wstawiam-sš juz zapłacone)
Zobaczymy, dokładnie powinnam wiedzieć we wrzeœniu-paŸdzierniku.

Sopelek
21-06-2006, 17:42
Witam :D !
widzę że wątek się rozwinął. Ja ostatnio troszkę się zaniedbałem, bo właśnie ruszam z budową (dzięki AniRe - pozdrowienia!).
Ale mam nadzieję, że wkrótce będę się mógł podzielić własnymi doświadczeniami z budowania Gemini.
Pozdrawiam, Robert

Ela_i_Maciek
22-06-2006, 22:56
Zazdroszcze... Ja wciąż walczę z drogą...

lupinska
06-07-2006, 08:49
Witam

Chce kupić projekt gemini, po rocznych poszukiewaniach wybrałam własnie ten.Cieszę się , że znalazłam forum, będę czekałą na kolejne opinie,rady i oczywiście zdjęcia(moze z wnętrz?) :lol:
Pozdrawiam

lupinska
06-07-2006, 12:05
FAJNIE, ZE ZNALAZŁAM WASZ POST, CHCEMY KUPIC TEN PROJEKT I CZEKAMY NA KOLEJNE RADY I I OPINIE

POZDRAWIAM

Ela_i_Maciek
06-07-2006, 23:36
Nie chcemy się nadmiernie chwalić ani kusić losu, ale mamy niesamowite doświadczenia ze swoją gminą ostatnio... !! :)

Najpierw okazało się, że drogę mogą zrobić. W ub. tygdniu wytyczyli drogę i wycięli roślinność. Wczoraj puścili spychacz!! MAMY DROGĘ (no, póki co to tam się można po kolana w sypkim piachu zakopać, ale mają utwardzić i wysypać jakimś kruszywem).... niesamowite.

a na dokładkę: na pozwolenie na budowę czekaliśmy dokładnie tydzień od złożenia wniosku...!!! CO się dzieje?

Ponadto wybraliśmy firmę (będzie to DQM z Białegostoku), która dostanie szansę zbudowania naszego domu jako główny wykonawca (wszystko od wyczyszczenia działki do wykończenia domu). Wycena póki co rozsądna. W tym tygodniu dogadujemy ostatnie szczegóły i dopinamy cenę. Potem negocjacja umowy i ruszamy (pewnie gdzieś w połowie / pod koniec sierpnia).

Trzymamy kciuki i jesteśmy pełni nadziei, że się wszystko uda, jak należy. Będziemy na bieżąco informować.

Pozdr.
EiM

AniaRe
12-07-2006, 14:23
To trzymam kciuki!

U nas powoli. Tynkowac nie możemy, bo upały...wykonawca radzi sie wstrzymac, bo wyjda łaty.
Gromadze tylko towar, cała chałupa steropianu, płyt G-K, tynku itd.
Zrezygnowalismy z boniowania garażu, elewacja w tym projekcie to duze koszty. Same gzymsy, (bez okien, tylko te poziome na wieńcach) to koszt 4 tys. , bez robocizny. A kupowane u producenta. Obrobienie okien tez nie tanie. Ale jak wchodze do domu i widzę te przestrzeń ( no chwilowo to widze steropian ;)) i okna to wiem,że było warto.
Ale po skończeniu budowy, to ja będe musiała wyjchac na miesiąc na urlop.

Jedyny problem na razie, to u sprawdzonego kowala dostalismy termin na październik z balustradami na balkony i schody :( Może coś wyjęcze wcześniej, zwłaszcza balkony.

Sopelek, jak Twoje Gemini?

Ela_i_Maciek
23-07-2006, 22:57
właśnie wróciliśmy z urlopu...

albo raczej z 2-tygodniowego maratonu negocjacyjnego z firmą budowlaną i niekończącego się rajdu po składach budowlanych, handlarzach dachówkami i innych sprzętów do domu...

koszmar, mówię wam ;)

no ale, jesteśmy już niemal zapięci na ostatni guzik. Pozostało nam bardzo niewiele punktów do omówienia i pod koniec tygodnia pewnie będziemy mieli zamknięty kosztorys i zacznie się ostateczne dopinanie kruczków w umowie i ceny za usługę.

Wybraliśmy m.in dachówkę (miedziana angoba Kera-Pfanne firmy Creaton), bramę garażową (Normstahl), drzwi wewn. (Złoty Sęk) i zew. (Gerda), tynki (weber), materiał konstrukcyjny (silikat 24 cm), ocieplenie (wełna 15 cm) i masę innych rzeczy... strasznie tego dużo...

Najważniejsze, że generalny wykonawca przejmuje na siebie zapewnienie dostatecznej ilości umówionych materiałów na czas budowy. A ruszamy, mamy nadzieję, już wkrótce..

a'propos drogi - dzisiaj pierwszy raz DOJECHALIŚMY autem do naszej działki... i to po ASFALCIE... (szok, mówię wam - jeszcze miesiąc temu były tam chaszcze, których nie sforsowałby kamaz....)

Pozdr.
EiM

rimsky
25-07-2006, 14:44
Ela i Maciek, rzadko bywam bo powoli wykanczamy (ale racja jest stwierdzenie, ze to dom wykancza mnie, bo buduje sama).
W tym tygodniu dam zdjecia bo zrobilismy juz te "przerysowania" na garazu (nie wiem jak to sie fachowo nazywa). Troche mnie kosztowalo przekonanie panow na budowie ze maja byc w kolorze elewacji a nie biale... :evil:
zreszta zobaczycie zdjecie to bedziecie wiedziec o co chodzi
w tzw miedzyczasie zalegly mi sie osy pod dachem garazu i walczymy z nimi, bo gryza pracownikow. powoli zabieram sie za ogrodzenie (ale w bolach, bo koszt mnie dobija, mam ogrodzic sama 110 mb)
czy podnosilismy stropy? nie wiem, ale wydaje mi sie ze tak (kupilam juz ze stropami na okreslonej wysokosci) bo poddasze wydaje sie byc b.wysokie, wiec raczej tak i mysle ze byl to dobry pomysl, bo gdyby teraz braklo parunastu cm zeby tam spokojnie chodzic...chyba bym nie przezyla...zwlaszcza ze dalismy okna dachowe i powstala b. fajna garderoba i duzy pokoj :D

czekamy teraz na gaz i mam nadzieje, ze do konca sierpnia bedzie.
we wrzesniu ma rozpoczac dzialalnosc moja firma i dlatego troche sie spieszymy, bo ma byc na parterze domu (jest nas tylko dwoje wiec taki duzy dom bylby dla nas o wiele za duzy) :evil:

co do bramy garazowej: we wskazanym przez projekstanta wymiarze spokojnie, mimo slupa, zmiescila sie segmentowa, kupilam ja w Częstochowie i b. miły pan - Dariusz Stępień, pozdrawiam, powiedzial, ze zrobi wszystko, zeby mozna bylo ja zalozyc (zmienil silnik i jakies jeszcze elementy i zamontowal) i w rezultacie jest i sprawuje sie i wyglada ok, ale montowali ja pod koniec zeszlego roku i nie bylo szansy na kasetonowa - jedyny minus, bo chcialam kasetonowa, jak w projekcie.
a budowania z silki zazdroszcze szczerze, bo my mamy z ytonga, ale, jak juz pisalam, w takim stanie go zastalismy
sama budowalabym z silki lub porothermu (wiem, sila reklamy)
nie wiem, ile srodkow przeznaczacie na budowe domu, ale widzac wybor materialow, widze, ze chyba duzo :o

uwazajcie dobrze na etapie budowy (oczywistosci tu pisze, wiem), zeby identyczne byly poziomy daszkow nad kuchnia i garazem i balkonikow, bo wszystko wyjdzie na etapie kladzenia gzymsow - u mnie budowlancy poprzednich wlascicieli chyba nie bardzo uwazali, bo mam prawie 50 cm grubosci balkoniki a pod dachem kuchni braklo miejsca na gzyms
wyglada ok i nawet nie rzuca sie w oczy, dobrze, ze nie stoi taki sam gdzies w okolicy...wtedy wyszloby szydlo z worka... :oops:

Ela_i_Maciek
25-07-2006, 23:15
rimsky,

zazdrościmy ci i tak... masz już tak wiele skończone! my nadal widzimy nasz przyszły domek tylko na obrazkach...

cz dużo przeznaczamy? nie wiem. Równowartość Gemini w stanie deweloperskim pozwoliłaby nam kupić co najwyżej 90mkw mieszkanie w Warszawie (jakieś ładne miejsce). nie było się co zastanawiać i wybraliśmy dom (podejrzewamy, że roczne koszty utrzymania domu nie przekroczą kosztów takiego mieszkania).

czy materiały takie drogie? nie wiem. silikaty nie będą "oryginalne" silki (czyli firmy Xella; choć co w nich oryginalnego???), tylko z fabryki SILIKATY BIAŁYSTOK. Dużym kosztem będzie wełna zamiast sturopianu... mały dach pozwala nam myśleć o dachówce ceramicznej (wycena o 3 tys. wyższa niż za braasa..)

budujemy z firmą w roli generalnego wykonawcy, więc nawet nie będziemy kontrolowali kosztów poszczególnych etapów. Mamy umówioną cenę za całość i firma ma się zmieścić (przy czym ma narzucone, z jakich materiałów ma powstać dom i jakie ma mieć instalacje). Nad wszystkim będzie czuwał wynajęty przez nas inspektor budowlany (nadzór inwestorski). Inaczej nie dalibyśmy rady...

rimsky
26-07-2006, 15:47
moj pierwszy generalny wykonawca (tak polowicznie, bo materialy kupowalam sama) wylecial na zbity pysk po trzech miesiacach
potem zmienilam koncepcje na firme budowlana plus instalatorzy.
po tych pierwszych zostaly niestety okna, ktorych pewnie bede jeszcze dlugo zalowac
tyle, ze, powtarzam, dom juz stal (byly sciany i dach)
to, co milion razy juz napisano, jest prawda: pilnuj sam i plac wtedy i tyle, zeby zrobione prace byly warte tyle samo, lub WIECEJ, niz wynosi zaliczka (czesto nierealne, ale starac sie), uczciwy wykonawca nie bedzie sie bal tych zasad

trzymam za Was kciuki i zycze duzo szczescia przy budowie, przed nia i po niej :)

calibra2
27-07-2006, 08:24
[quote="Ela_i_Maciek"]Dom jest piękny.

Gosia, nie wiem, czy rozglądałaś się dalej po okolicy, którą poleciłem ci, abyś rzuciła okiem na Sagę. ale... niedalego stoi też Gemini.

Bardzo elegancki dom, ale w kolorach zaproponowanych przez architekta bardzo smutny (właśnie taki czarno/szaro/biały stoi w Rembertowie). My zdecydujemy się na kremową elewację i ceglasty dach.

Jesli można spytać o ten dom bo chyba sie na niego zdecydujemy z mężem to na jakiej ulicy znajduje się w rembertowie bo tam właśnie na razie mieszkamy i suuper byłoby zobaczyc na własne oczy :)

Ela_i_Maciek
27-07-2006, 21:10
calibra,

dom stoi przy ul. Listonoszy. Najprościej trafić jadąc Al. Sztandarów od ronda na końcu ul. Chruściela. Z Al. Sztandarów skręcasz w lewo w Listonoszy (zdaje się, że jest to druga w lewo licząc od momentu, w którym nawierzchnia Al. Sztandarów zmienia się z asfaltu w kocie łby).

Jak już traficie na Listonoszy, to jedźcie dość wolno, żeby nie przeoczyć skrętu w małą uliczkę w prawo (chyba za drugim "śpiącym policjantem"). W każdym razie dom stoi jakieś 200-300 m od skrzyżowania Listonoszy z Al. Sztandarów. Trzeba się dobrze rozejrzeć, bo jest zbudowany w drugiej linii zabudowy i od ulicy zasłania go spore drzewo.

Dajcie znać, jak wrażenia!

Pozdrawiam,
M.

calibra2
28-07-2006, 09:16
jak tylko go obejżymy napiszę.
Szkoda że wnętrz nie można nigdzie zobaczyć :roll:

calibra2
28-07-2006, 09:22
Zastanawiałam sie nad zmianami na piętrze.
Mąż twierdzi, że korytarze nie powinny być zbyt duże ponieważ są tak właściwie nie wykorzystane i zabierają do ogrzania za dużo ciepła z innych pomieszczeń, stąd też pomyślałam o połączeniu obu pokoi likwidując holl. Zastanawiam się czy garderoba w sypialni starczy dla dwóch osób, biorąc pod uwagę, że każde z nas będzie miało na prawdę sporo miejsca na swoje rzeczy.
Myślę też nad wykonaniem garderoby w pozostałych dwóch pokojach tylko nie mam na razie koncepcji jak je obsadzić w pokojach.
Bardzo proszę o wypowiedzi co o tym sądzicie.

Sopelek
28-07-2006, 11:23
Witam!
calibra2 - ja połączyłem na pietrze pokój po prawej stronie z holem na balkon i wyszedł ładny pokoj z balkonem ok. 35m2. zmniejszyłem też o 20cm pralnię by w tym pokoju zmiesciła sie szafa przy oknie. Ale to na razie tylko na rysunku. Zobaczę na jesieni jak wyszło w naturze.
Pozdrawiam, Robert

calibra2
28-07-2006, 12:04
Robert, trzymam kciuki :D

Ela_i_Maciek
28-07-2006, 23:11
My mamy inny pomysł na zagospodarowanie piętra. Ten duży hall wykorzystamy na zrobienie tam naszego miejsca do pracy w domu (gdzieś trzeba trzymać papiery, komputery, etc. - i lepiej, żeby nie była to sypialnia).

A zrobimy to tak, że odgrodzimy hall i przejście do balkonu szklaną ścianą ze szklanymi drzwiami. Pewnie, żeby jakoś wydzielić optycznie to pomieszczenie, na szkle zamówimy jakiś deseń z folii piaskowanej.

Szklana ściana nie zatrzyma światła i tym samym pozwoli na doświetlenie reszty hallu i klatki schodowej przez okno balkonowe.

Pozdr.
EiM

calibra2
31-07-2006, 07:35
Ela i Maciek oglądaliśmy w sobotę z mężem gemini w rembertowie i bardzo nam sie podoba. Super się prezentuje. Wszystko jest ze soba spasowane i ładnie skomponowane. Bryła bardzo subtelna i stylowa. Bardzo ładny dom. Jeśli chodzi o elewację to faktycznie ciemne kolory sa zbyt ponure jak na taki projekt. Powinny być według mnie cieplejsze i skromne aby nadawały dystyngowany wygląd. Te barwy, które są na tym konkretynie domu sprawiają iż jest on bardziej uwspółcześniony niż tradycyjny . Każdy ma swoją wizję ale ja szukam raczej elementów tradycyjnych, które bardziej nadają według mnie szlachetnego charakteru i taką ja bym wybrała elewacje. Ale dom jest i tak super. I to tak blisko nas :) zawsze można podjechać i podpatrzeć jeszcze raz :) Czy widzieliście może już zdjęcia z wnętrz ??

Ela_i_Maciek
31-07-2006, 22:50
byliśmy w środku domu, który oglądaliście :)

my wybraliśmy kolor "mleka waniliowego z masłem" na elewację i dachówkę kasztanową (Creaton Kera-Pfanne miedziana angoba). Gzymsy i inne ozdoby elewacji będą białe, podobnie jak okna.

Pozdr.
EiM

calibra2
01-08-2006, 06:42
Jak prezentują się wnętrza ?

AniaRe
01-08-2006, 09:27
A u nas zmiany od zwenątrz: mamy już wszystko ocieplone i poprzyklejane gzymsy, obrobione okna, dom wyglada zupełnie inaczej, już widac, że to gemini, a nie "klocek mazowiecki" . Czekamy teraz na chłodniejsze dni,żeby można było otynkować. Tynk mamy taki piaskowy, a z ozdobami czekamy , az zobaczymy otynkowana sciane i wtedy zdecydujemy, jakiego koloru będą ozdoby. najprawdopodobniej kilka tonów jasniejsze. Przyznam,ze nie mogę się doczekac, kiedy zobaczę co z tego wyszło. Czy nam się uda ta ciepła "spalona słoncem" kolorystyka...
Dziś dojeżdzają drzwi wewnetrzne, niebawem drewno na podłogi i wszystkie płytki i gresy. Kuchnia ma być gotowa na wrzesień..Moze nam się ten wymarzony listopad uda?
Problem w tym,ze maz postanowił położyc te 90 m gresu sam. I ciekawe, ile mu to w efekcie zajmie.

Ela_i_Maciek
01-08-2006, 22:27
Ania,

JAK MY ZAZDROŚCIMY!!! :)

calibra2,

wnętrza się bronią. są bardzo OK. W domu, który oglądaliśmy były w większości puste, ale wykończone (parkiety, farby, etc.) w bardzo wysokim standardzie. Wszystkie ściany postawiono tak, jak przewidziano w oryginalnym projekcie. Nie widzimy potrzeby zmiany tej konfiguracji, ponieważ sprawdza się w rzeczywistości.

Pozdr.
EiM

calibra2
08-08-2006, 09:33
Czy można gdzieś zobaczyć zdjęcia wnętrz gemini ? Może ktoś mógłby się podzielić lub pochwalić :D

Sopelek
08-08-2006, 19:23
Witam!
Przez to budowanie zaniedbuję się na forum, a Wy tu tyle ciekawych poglądów wymieniacie.
Ale mogę się pochwalić ,że fundamenty w końcu skończone (kosztowne to grzebanie w ziemi!). Dziś zalali na nich płytę i czekam do 16.08 na murowanie ścien.
AniaRe - co w końcu zrobiłaś z bramą garażową i doborem drzwi wejściowych. Darek mówił ze zmieniłaś wymiary. Jeśli możesz, to poproszę Cię o przesłanie informacji jakie wybrałaś.
Przyłączam się do powyższej prośby o zdjęcia wnętrz Gemini
Pozdrawiam, Robert

Ela_i_Maciek
08-08-2006, 20:07
calibra,

nie robiliśmy zdjęć w czasie wizyty... z oczywistych względów (ale żałujemy ;)).

Pozdr.
EiM

Ela_i_Maciek
08-08-2006, 20:09
Sopelek,

zdjęć nie mamy...

czekamy na pozwolenie, bo już nam się terminy zaczynają kurczyć!!! Jak nie wystartujemy na początku września, to przed końcem roku zmieścimy tylko fundamenty... i będzie czekać do wiosny 2008 na wprowadzenie :(

gmina nie pomaga nam jakoś szczególnie, mimo naszych początkowych zachwytów, że tak szybko będzie pozwolenie... miał być tydzień, jest już prawie 1,5 miesiąca :roll:

Pozdr.
EiM

AniaRe
09-08-2006, 08:51
Robert> Brama w moim wydaniu miała 5m 15 cm. szerokości, podmurowalismy do 5 metrów i weszła nam standardowa brama roletowa Wisniowskiego. (segmentowa nie, ze względu na ten cholerny filar) U Ciebie nie ma filara, nie bedzie problemu.
A wejsciwoe drzwi wybralismy w takim wzorze, w którym nie było wymiaru i o 10 cm. zmniejszylismy swiatło otworu, podmurowanie nam nie wyszło (odpadło ;)) wiec zrobiono to przy montażu. Drzwi firmy Tikmar.
Z kolei drzwi z przedsionka do holu wyszły za duże (110cm) do jednego skrzydła u tego producenta, od którego chcielismy drzwi, a nie chcielismy zmniejszać, wieć poszerzyliśmu o 10 cm, do 120 cm, i zrobiliśmy skrzydło 80 i na zamówienie taki otwierany kawałek 20cm przeszklony. Firma Stolbud, czy Drewbud, zobaczę dziś.

Moje wnętrza moge obfotografowac, ale sa na razie nie pomalowane i bez podłóg, więc niekoniecznie ciekawe. Jesli ktoś chce "na żywca" zobaczyć, zapraszam, zrobione mamy dokładnie jak w projekcie, jedynie w salonie od strony garażu mamy dodatkowe okno, bo tam nam wyszedł taras.

Ela_i_Maciek
09-08-2006, 21:25
O, to ja poproszę o te zdjęcia ;)

AniaRe
10-08-2006, 09:16
W ciągu tego tygodnia mam mieć wstawione te drzwi wewnetrzne, i dzis te parapety do końca. Wtedy będzie ładniej, mam nadzieję :)
Jak to będzie zrobione, zrobie foty i wyślę.

Sopelek
10-08-2006, 14:33
Wielkie dzięki AniaRe!
Zrobię brame od razu na 5,00m. Mam nadzieję że segmentowa wejdzie bo choć nie ma słupa to bedzie duzy podciąg.
A jakie okna wstawiłaś? Pamietam, ze rozmawialiśmy o oknach, ale teraz będą murować parter i chciałem się upewnić co do wymiarów otworów.
Chetnie bym zobaczył znów Twój dom, tak duzo u Ciebie się zmieniło.
Jeszcze raz wielkie dzieki!

Ela_i_Maciek - wiem jak to cieżko czekać na dokumenty. Spróbujcie ustalić kto konkretnie trzyma wasze pozwolenie i z nim pogadać. Ja miałem pomoc jednej pani z UG i wiekszość papierków ona załatwiała, bo wszystkich znała. Ale też na pozwolenie czekałem 1 miesiąc, bo pani miała urlop.
Powodzenia!
Robert

AniaRe
10-08-2006, 16:04
Robert, zapraszam, tyle,że może rzeczywiście. jak wstawimy te drzwi wewnętrzne i parapety.

Okna miały być takie , jak w projekcie i takie sa. Wybralismy Okna z Krakowa, P-2, ze sprosami wewnątz i w kolorze orzechowym. ale kupowaliśmy w grudniu, wtedy były sporo tańsze (37% jeśli dobrze pamiętam),

Dodatkowo zamurowaliśmy ten łuk nad drzwiami głównymi, a w jego miejsce dalismy taki łuk ze steropianu, a teraz po oględzinach, dodamy obróbke w łuk, tak, jak jest w projekcie zrobiony balkon. Mamy nadzieje uzyskac efekt łuku nad drzwiami, ale zrobienie drzwi z łukiem było bardzo kosztowne, a pomysł ze zrobieniem tzw:'fixa' okiennego był ryzykowny ze względu na kolor drzwi i okien, nie sa idealne, nie widac na pierwszy rzut oka, ale gdyby były obok siebie, nie byłby to dobry efekt.
To obrobienie ma byc gotowe w tym tygodniu, więc proponuje ,żebys wpadł za jakies 10 dni, 2 tygodnie, będzie więcej widać.
A i mam ekipe do tynków (wewnetrznych i zewnetrznych), super robia.

I jeszcze jedna uwaga- naklejane gzymsy tak mocno odstaja od budynku,że nie można było sensownie przymocować rynny (trzeba by zamawiac specjalne kotwy i odstawałyby od muru) dlatego zdecydowalismy się na wcięcie rynien w gzymsy. Na razie (przed kolorem) wygląda niezle, panowie zrobili to bardzo dokładnie.

Sopelek
10-08-2006, 18:14
AniaRe - dzięki za zaproszenie. Zadzwonię pod koniec sierpnia.
Pójdę za Twoim przykładem i też zrezygnuję z łuków nad drzwiami i oknami. Po pierwszych doświadczeniach z budową boję się, że nie stać mnie na rezydencję Wszystko cholernie drożeje!:cry:
Gratuluję ekipy do tynków - jak się spotkamy to poproszę o namiary. Przydadzą sie za rok (oby).
Pozdrawiam, Robert

AniaRe
10-08-2006, 19:00
Nad oknami balkonowymi mamy łuki, takie "fixy", otwierajš się tylko prostokštne skrzydła. Otwierane z łukiem rzeczwiœcie byłyby sproro droższe. Sprawdzimy, jak wyglšda zastšpienie tych elementów samym obrobieniem , tak jak robimy w drzwiach. Zawsze można otwory zamurować.
Ale ogólnie uważam, że ten efekt łuków nad drzwiami i oknami jest istotny dla ogólnego wyglšdu Gemini.
Koło mnie jest Gemini bez żadnych zdobień, nawet tego uskoku pod dachem nie ma i wyglšda zdecydowanie mniej efektownie.

Ela_i_Maciek
10-08-2006, 20:57
Wielkie dzięki AniaRe!
Zrobię brame od razu na 5,00m. Mam nadzieję że segmentowa wejdzie bo choć nie ma słupa to bedzie duzy podciąg.

My też będziemy mieli garaż bez słupa. Podciąg też ma być, ale bez tragedii (tj. nie powinien sięgać na tyle nisko nad podłogą, aby kolidować z mechanizmem bramy...)

Dzisiaj otrzymaliśmy pocztą informację o wszczęciu postępowania w sprawie wydania pozwolenia na budowę. UG czeka teraz tydzień na ew. sprzeciw ze strony sąsiadów, potem wydaje pozwolenie, potem wysyła (tydzień), potem 2 tygodnie na uprawomocnienie... wygląda na to, że nie będziemy mieli pozwolenia przed połową września... Czy uda nam się postawić stan surowy z dachem w tym roku?

Ela_i_Maciek
10-08-2006, 21:05
Wybralismy Okna z Krakowa, P-2, ze sprosami wewnątz i w kolorze orzechowym. ale kupowaliśmy w grudniu, wtedy były sporo tańsze (37% jeśli dobrze pamiętam),

Aniu,

czy "Okna z Krakowa" to Oknoplast? Też zastanawiamy się nad ich propozycją (z szybami P2 i okuciami WK2). Czy mogę niedyskretnie spytać, ile was kosztowały? My bierzemy białe - tak mamy w projekcie i, prawdę mówiąc, do Gemini bardzo pasują właśnie białe okna.



A i mam ekipe do tynków (wewnetrznych i zewnetrznych), super robia.


Oooo. to nam z nieba spadasz! Tynki wewnętrzne będą jedną z 2 prac (drugą jest montaż okien), których nie będę prawdopodobnie powierzał generalnemu wykonawcy. Za cementowo-wapienne tynki wewnętrzne zaproponował nam 33 zł netto (robocizna i materiał) za m2. Wydaje nam się, że to strasznie dużo... Tutaj też chciałbym zapytać cię, ile kosztuje usługa waszego wykonawcy i czy mogłabyś podać nam jego dane (adres, telefon).

Ela_i_Maciek
10-08-2006, 21:08
Pójdę za Twoim przykładem i też zrezygnuję z łuków nad drzwiami i oknami.

A my chyba nie zrezygnujemy z tych łuków nad oknami balkonowymi. Drzwi wejściowe zrobimy za to proste.

Za te łukowe zwięczenia okien balkonowych będziemy musieli dopłacić w sumie ok. 1.000... czy to dużo? W jakimś sensie pewnie tak, ale za to dom wygląda o wiele ładniej.... Może warto to przemyśleć?

Ela_i_Maciek
10-08-2006, 21:13
Nad oknami balkonowymi mamy łuki, takie "fixy", otwierajš się tylko prostokštne skrzydła. Otwierane z łukiem rzeczwiœcie byłyby sproro droższe. (...) Ale ogólnie uważam, że ten efekt łuków nad drzwiami i oknami jest istotny dla ogólnego wyglšdu Gemini.
Koło mnie jest Gemini bez żadnych zdobień, nawet tego uskoku pod dachem nie ma i wyglšda zdecydowanie mniej efektownie.

O właśnie, my też mamy w planie fixy.

Ania, a gdzie można zobaczyć ten dom bez ozdób? Mogłaby to być ciekawa lekcja poglądowa...

AniaRe
11-08-2006, 07:06
Ela i Maciek>
, za komplet okien P-2, z okuciami (pewnie jak piszesz w-2, juz tego nie pamietam, jak było oznaczone , wiem,że dobierane odpowiednio do okien, zeby miało sens) orzechowe,ze sprosami i patynowanymi klamkami, oczywiście montaż w komplecie (vat) , zapłacilismy w grudniu ok.26 tys. (przy czym u nas jest jedno okno w salonie więcej, takie duże, za to to duże na wprost wejscie to witryna, nie otwierana, i tak samo to duże okno w kuchni zrobilismy jako witryne, jedynie te małe z boku sie otwierają. Oknoplast, firma w Mościskach, solidna i bardzo termiowa, (w styczniu uzgodniony termin na czerwiec i idealnie dotrzymany, z godziną włącznie) pomocna, zarówno doradzają technicznie , ale tez przy głupich problemach formalnych (z bankiem) .Montaż tych wszystkich 20 okien im zajął pół dnia.
Co do łuków nad drzwiami: jak pisałam -nad oknami mamy, a efekt z drzwiami wejściowymi zobaczymy za pare dni. Jesli sie sprawdzi, mozna zastosować przy oknach.


Co do koloru okien , to juz pisalismy, każde z nas ma inne wyobrażenie ;), ja sama jestem ciekawa tych brązowych, bo na razie jedynie realizacja z Pęcic podoba mi sie z białymi. Ale tamta aranżacja jest dla mnie zbyt wytworna, ja chce ciepłą, włoska willę, spalona słoncem.
Namiary na tynkarzy wysle na priva, oni liczyli za robocizne, resztę załatawiałam sama , ale może można sie jakoś ugadać, ( u nas był dogadany skład i jak zabrakło czegoś, panowie mogli sobie dobrać, nie dzwonili do mnie że zabrakło jednego worka czegośtam-ale solidny skład i solidni wykonawcy)

Ten dom bez ozdób jest od mojego jakieś 3 km, jesli dobrze pamietam to Stara Wieś, albo Urszulin. ze 2 km od trasy katowickiej, ciut przed moimi Książenicami :)
A jeszcze jedno wykończone Gemini jest w Brwinowie, tez niedaleko.
Jakbyście jechali na wycieczke, zapraszam, pokaże Wam te pozostałe. Do Pęcic tez blisko w zasadzie, można sobie pooglądac 4 rózne Gemini w czasie jednej wycieczki :)

Ela_i_Maciek
12-08-2006, 22:58
Ela i Maciek>
, za komplet okien (...) zapłacilismy w grudniu ok.26 tys.

dostaliśmy podobną ofertę. biorąc pod uwagę różnice między naszymi oknami (nie robimy żadnych fixów więc u nas drożej, ty masz kolor więc to u ciebie było drożej) wygląda na to, że z nas nie zdzeirają.



Oknoplast, firma w Mościskach, solidna i bardzo termiowa,

cieszę się, że tak się okazało, znaczy się z mniejszymi obawami dokonamy zakupu.



Co do koloru okien , to juz pisalismy, każde z nas ma inne wyobrażenie ;), ja sama jestem ciekawa tych brązowych, bo na razie jedynie realizacja z Pęcic podoba mi sie z białymi. Ale tamta aranżacja jest dla mnie zbyt wytworna, ja chce ciepłą, włoska willę, spalona słoncem.

a gdzie są te Pęcice??? Wszyscy o nich mówią, a nam jakoś nigdy nie udało się tam trafić. Czy możesz powiedzieć nam, jak tam dotrzeć?

I jeszcze jedno: jakie są te spalone słońcem kolory włoskiej willi w Twojej wizji? My myślimy o kremowej lub delikatnie brzoskwiniowej elewacji i miedzianych dachówkach. do tego właśnie BIAŁE okna ...




Ten dom bez ozdób jest od mojego jakieś 3 km, jesli dobrze pamietam to Stara Wieś, albo Urszulin. ze 2 km od trasy katowickiej, ciut przed moimi Książenicami :) A jeszcze jedno wykończone Gemini jest w Brwinowie, tez niedaleko.
Jakbyście jechali na wycieczke, zapraszam, pokaże Wam te pozostałe. Do Pęcic tez blisko w zasadzie, można sobie pooglądac 4 rózne Gemini w czasie jednej wycieczki :)

chętnie wybierzemy się na wycieczkę! Jak daleko za Jankami są Książenice?

AniaRe
13-08-2006, 10:21
Pisałam na priva, nie mogę odnaleŸć strony osiedla Villa Moderna. Pęcice sš koło Komorowa.
Jesli się zdecydujecie na wycieczke, możemy poszukać razem :)

Mam juz założone parapety!!! Sš z konglomaratu (Rosso Verona) piękne i pieknie założone i pasuja do podłogi, choć ta jeszcze leży w paczkach, będzie kładziona na sam koniec, po malowaniu końcówce hydrauliki.

A co do kolorystyki: Ja mam ceglasty dach z dachówki cementowej, i widziałam go po paru latach, jak zmienia kolor, tak gasnie, co mi bardzo odpowiada, a na elewacje mamy tynk w takim piaskowym kolorze, leciutko żółtawym. Stolarka bršzowa, niestety brama garażowa wyszła ciemny bršż, bo te roletowe majš mniejsza gamę kolorów. Zdobienia:gzymsy i obrobienia okien planujemy na ten sam kolor, o dwa tony jaœniejszy, ale z decyzjš czekamy na otynkowanie œcian, jak zobaczę scianę "w masie", zdecyduję, jak malujemy gzymsiki.
Z boniowania garażu zrezygnowałam, mam nadzieję,że to nie zaszkodzi całoœci, ale niestety, koszty zdobień sa potężne w wypadku Gemini.
Nie wiem, jak to wyjdzie w całoœci, czy osięgnę taki efekt, jaki sobie wymarzyłam...będzie niespodzianka, i tak będę zadowolona, bo nie mam wyjœcia, nie przemaluje....;)
Generalnie wzorowałam się na włoskich domach: ciepłożółtych i zgaszonych, taki wypalone kolory , jakby zużyte.

Ela_i_Maciek
13-08-2006, 21:35
"Zużyte kolory" - my mówimy tak samo! :)

Jakiego producenta tynki wybraliście? My wybraliśmy webera. Może uda nam się porównać kolory posługując się ich kodem?

Pozdr.
M

AniaRe
14-08-2006, 08:19
KOBE, kolor 1050 jesli dobrze pamietam

a na zdobienia rozważamy 1010, jest ciut jasniejszy. Ale to jeszcze do decyzji :)

Zobaczymy, kiedy pogoda pozwoli na położenie tynków, może niebawem...oby..

Ela_i_Maciek
14-08-2006, 21:46
Ania,

a jest jakiś adres w internecie, gdzie można sprawdzić gamę kolorów KOBE?

Tutaj jest link (http://www.weber-terranova.pl) do strony wybranego przez nas producenta materiałów na elewację. Po otworzeniu strony należy wybrać z prawej strony opcję "Palety kolorów", a na stronie, która się potem pojawi, opcję "Paleta kolorów Color-Spectrum 2". Zastanawiamy się nad jednym z następujących kolorów:
1) 120 E
2) 140 D
3) L 091
4) E 113

Nasz domek będzie miał ściany w jednym z tych kolorów (garaż w tonacji nieco ciemniejszej, gzymsy i okolenia okien: białe).

Dach przykryjemy dachówką Kera-Pfanne firmy Creaton w kolorze miedzianej angoby (link tutaj (http://www.creaton.de/html/pl/155/index.html) - wybierz opcję "czerwień o odcieniu miedzi spiekana").

Pozdr.
Maciek

AniaRe
15-08-2006, 10:59
Na szybko obejrzałam Wasze kolory :D

Na tyle, na ile mogę porównać, poruszamy się w tej samej gamie kolorów...
Poszukam,czy znajdę w necie stronę Kobe

Nasza dachówka jest badziej czerwona, ale wiem (po oględzinach, jak ta konkretna wyglšda z wiekiem) że ten kolor "gaœnie".
Wydaje mi się, że pomijajšc okna ;) , będziemy mieli podobne domy...

Ela_i_Maciek
15-08-2006, 11:15
białe, czy w kolorze...? białe, czy w kolorze...? ;)

białe :)

AniaRe
15-08-2006, 11:29
No nie wiem, sama jestem ciekawa, co się sprawdzi, jak te moje bršzy beda wygladaly. Niby je juz mam, ale zaklejone jeszcze, i czekam na tynki i wtedy sie zobaczy...To jednak inaczej bedzie wglšdało na gotowo na pewno.

Jak pogoda pozwoli, za jakis miesišc może

Sopelek
16-08-2006, 10:26
Dzisiaj otrzymaliśmy pocztą informację o wszczęciu postępowania w sprawie wydania pozwolenia na budowę. UG czeka teraz tydzień na ew. sprzeciw ze strony sąsiadów, potem wydaje pozwolenie, potem wysyła (tydzień), potem 2 tygodnie na uprawomocnienie... wygląda na to, że nie będziemy mieli pozwolenia przed połową września... Czy uda nam się postawić stan surowy z dachem w tym roku?

Ja nie czekałem na ich przesyłanie, tylko uzgodniłem z panią ze starostwa, ze sam wezmę te dokumenty i pojadę do sąsiadów z prośbą o wyrażenie zgody. Po 4h i 80km jazdy, tego samego dnia odebrałem pozwolenie. A na uprawomocnienie pozwolenia nie czekałem, tylko rozpocząłem robotę.
Roboty ziemne podobno mozna robić wcześniej, bo jak mi argumentował jeden forumowicz "mam prawo zmienić sobie ziemię pod kartofle".
Zanim ekipa wykopała ławy i zrobiła zbrojenie, to pozwolenie było prawomocne i zalałem beton. I już jest do przodu!

rimsky
16-08-2006, 20:50
http://foto.onet.pl/albumy/zdjecie.html?no=0&id=52195&q=gemini&k=4&nxt=0


jest juz takie malutkie i dalej nie wchodzi....

rimsky
16-08-2006, 20:55
http://foto.onet.pl/albumy/zdjecie.html?no=1&id=52195&kat=&grupa=7&nxt=0

moze lepiej, wejdzcie i zobaczcie

Ela_i_Maciek
16-08-2006, 22:08
Rimsky, Ania,

po obejrzeniu zdjęci waszych domów możemy powiedzieć tylko jedno: MY TEŻ TAKI CHCEMY :)

Przyjdzie nam poczekać jeszcze co najmniej rok... ale widzimy po waszych przykładach, że warto!

Piękne :)

(nawet z tymi brązowymi oknami ;))

EiM

Ela_i_Maciek
16-08-2006, 22:09
AHA

Rimsky, zauważyliśmy, że masz w swoim Gemini Rolety. Jak rozwiązaliście to konstrukcyjnie? (cieńcze nadproże?)

My planujemy zrobić rozkładane na boki białe, drewniane okiennice (jak to w śródziemnomorskiej willi... ;))

Pozdr.
EiM

AniaRe
17-08-2006, 06:58
Rimsky> nie przypuszczałam, po Twoich opisach, jaki to kolor, a to wyszło świetne. Masz innego koloru okna balkonowe?
Jakie dajesz balustrady na balkonie?

Ela i Maciek> o tak, mnie sie tez marzyły okiennice...ale ...:( nie mozna mieć wszystkiego

Jutro będe miała wszystkie drzwi wewnetrzne!!!!
Niebawem zaczynamy malowanie wnetrz!! :)

rimsky
17-08-2006, 08:35
z roletami dokumentnie dałam ciała
nie pomyslalam przy kupnie, potem mozna bylo juz tylko dac te zewnetrzne nadokienne, w rezultacie dalam je białe i zlewaja sie troche ze sztukateriami nadokiennymi
balustrady nie takie jak w projekcie niestety (a tam sa boskie), najprawdopodobniej tzw dzbanek (lub kosz roznie mowia ) i na tym po jednym motywie kwiatowym, tak samo ogrodzenie przed domem
okna balkonowe tez zloty dšb, ale te sprosy troche lagodza kolor



hmmm...okiennice...piekna rzecz

rimsky
17-08-2006, 14:00
a gdzie zdjecie domu Ani?

AniaRe
17-08-2006, 19:27
U Ani;) nie ma jeszcze koloru, więc mało widac, a zdjęcia moge wysłać na maila, nie umiem powstawiać :oops:

rimsky
17-08-2006, 21:44
widzisz wlasnie ze ja tez wstawiam doskonale...nie wiem, czemu mi nie weszlo...
moze ktos by pomogl, link jest w poscie

a co do domku Ani...to poczekam na kolor....bede ogladac i plakac z zachwytu...

Ela_i_Maciek
17-08-2006, 22:55
rimsky,

ten link nie prowadzi bezpośrednio do zdjęcia, tylko niestety do strony, na której zdjęcie się pojawia... chyba lepszym hostem dla zdjęć jest serwis www.fotosik.pl (http://www.fotosik.pl). Można tam umieścić zdjęcia i uzyskac bezpośredni link do nich. Tak, na przykład, forum Muratora "widzi" nasze zdjęcie w podpisie.

Aniu,

jakie drzwi wewnętrzne wybraliście? Drewniane? Jakiś szczególny wzór / producent?

Pozdr.
EiM

AniaRe
18-08-2006, 07:42
U nas były pewne oczekiwania co do drzwi wewnętrznych, miały być tanie i lakierowane,zeby ewentualne straty spowodowane przez moje trzy psy były łatwe do naprawienia.

W związku z tym wybór był ograniczony, kupiliśmy drzwi firmy Kondor (obecnie Drewbud, czy Stolbud) takie klasyczne, z tłoczonym łukiem. Wczoraj je wstawiano, wyglądaja ok, na pewno mogłyby byc ładniejsze, ale ...jak by mi któryś "kundel" zeżarł takie drzwi za 1600-2000 zł. to nie wiem, jak byśie to dla niego skończyło ;) przy tych mogę odmalowac albo w najgorszym razie kupić nowe.

calibra2
18-08-2006, 14:00
czy ja też mogę prosić o zdjęcia ?? :o

pablo_70
18-08-2006, 15:16
Witam,

Jestem w trakcie budowy Gemini (stan surowy otwarty).
Budowa pod Warszawą.
Mam sporo zdjęć Gemini i własnych i z realizacji Villa Moderna w Pęcicach (jak sądzę).
Mogę je przesłać, tylko proszę o informację w jaki sposób, ponieważ są to dość obszerne pliki.
Pozdrawiam,
Pablo

Ad-am
18-08-2006, 20:57
Witam,

Jestem w trakcie budowy Gemini (stan surowy otwarty).
Budowa pod Warszawą.
Mam sporo zdjęć Gemini i własnych i z realizacji Villa Moderna w Pęcicach (jak sądzę).
Mogę je przesłać, tylko proszę o informację w jaki sposób, ponieważ są to dość obszerne pliki.
Pozdrawiam,
Pablo

Ponieważ jest na pewno wielu chętnych do obejrzenia tych zdjęć proponuje wrzucić to na stronę http://www.fotosik.pl/.
Ja ciągle zastanawiam się nad projektem GEMINI bardzo chętnie obejrzałbym te zdjęcia. Jeżeli mógłbyś je do mnie wrzucić to z góry bardzo dziękuje. Mój e-mail wysłałem Ci na priva.

Pozdrawiam
Adam

Ela_i_Maciek
18-08-2006, 21:42
U nas były pewne oczekiwania co do drzwi wewnętrznych, miały być tanie i lakierowane,zeby ewentualne straty spowodowane przez moje trzy psy były łatwe do naprawienia.


Bardzo praktyczne podejście do tematu. My jeszcze nie wiemy, czy nasze pieski będą się pałętać po domu, czy tylko po wiatrołapie (kojec i na dwór...).

Ja chciałbym mieć też takiego "kanapowego" pieska, a nie tylko stróżujące brytany. Ale Ela woli zostać przy "brytanach", które pewnie nieczęsto będą w domu gościć.

Pozdr.

EiM

Ela_i_Maciek
18-08-2006, 21:53
Pablo,

podpisuję się pod prośbą Adama. Też bardzo chętnie rzucę okiem na zdjęcia, którymi zechciałbyś się podzielić.

Pewnie najłatwiej byłoby wszystkim (i tobie), gdybyś umieścił je na serwerze, który podał Adam. Zawsze możesz też posłać je na mój email: [email protected]

Dziękuję i pozdrawiam,
M

calibra2
19-08-2006, 09:34
podpisuję się pod wspólnym linkiem do zdjęć lecz jeśli to jest problem poproszę o zdjęcia na maila [email protected] i bardzo dziękuję :D
Co do trzymania psów w domu to mamy ten sam dylemat. Mamy trzy dorodne sztuki i każdy pies ma swoje upodobania lub przypadłości :o Jeden zrzuca z siebie tony sierści dwa pozostałe zalegają na kanapie podczas naszej nieobecności i trzeba bunkrować dostęp. Mąż twierdzi że nie chce zostawiać psów na dworze jeśli nas nie ma bo nie wiadomo co komu wpadnie do łba i jeszcze rzucą im jakąś trutkę a puszczenie stada na cały parter to też szaleństwo z wiadomych przyczyn. Zastanawiam się nad wiatrołapem który jest w miarę duży i może to będzie jakieś rozwiązanie lub założenie bramek w domu :roll: Na razie trzeba wybudować dom więc zmartwienia zostawiam sobie na odpowiednią porę 8)

pablo_70
21-08-2006, 13:23
Witam,

Pod adresem:

http://pablo70.fotosik.pl/albumy/44898.html

dodałem nieco zdjęć Gemini z budowy w Pęcicach i dwa zdjęcia, które otrzymałem z pracowni architektonicznej (z czerwonym dachem).
W razie problemów ze zdjęciami proszę o informację.
Z biegiem czasu będę go uzupełniał o nowe zdjęcia.

Pozdrawiam,
Pablo

pablo_70
21-08-2006, 13:35
Witam,

Pod adresem:

http://pablo70.fotosik.pl/albumy/44898.html

dodałem nieco zdjęć Gemini z budowy w Pęcicach i dwa zdjęcia, które otrzymałem z pracowni architektonicznej (z czerwonym dachem).
W razie problemów ze zdjęciami proszę o informację.
Z biegiem czasu będę go uzupełniał o nowe zdjęcia.

Pozdrawiam,
Pablo

AniaRe
21-08-2006, 20:16
My przygotowaliœmy sobie zabezpieczenia dla psów w postaci takiej obrotowej bramki na końcu balustrady przy schodach, w jednym położeniu zamyka schody i psy nie mogš wejœć na piętro, a obrócona , zamyka pomieszczenie pod schodami, tak, aby awaryjnie można było stworzyć taki niby kojec. I tam bedš także scieny wyłożone do pewnej wysokoœci kafelkami, zeby było łatwiej sprzatać.

Zuzza
22-08-2006, 08:07
Pablo - Dziękuję bardzo za te zdjęcia !!!!!!!!!

Ja jestem taką cichą wielbicielką Gemini...
Może masz jeszcze przypadkiem zdjęcia przedsionka od strony wejścia? Zastanawiam się czy jest tam wystarczająco duzo miejsca...
A moze masz też kuchnię?

Mój nastepny dom na pewno będzie w takim stylu ;-)

robertus
22-08-2006, 11:14
Dopiero dzisiaj zauważyłem ten wątek.
Szukając projektu naszego domu natrafiłem między innymi na GEMINI. Bardzo nam się spodobał. Konkurencję dla niego był Kurant (nie pamiętam z jakiej pracowni). Ale wygrał Gemini. I taki projekt zakupiliśmy. Niestety okazało się, że nasza działka jest za wąsk na ten projekt.
Zamuwiliśmy projekt indywidualny na bazie Gemini. Główna różnica to oddzielny garaż i wejście z boku a nie od frontu.

Zostawiliśmy kolorystykę bo bardzo nam się podobała i zrobiliśmy podobne boniowania.
Efekt widać w linku w moim podpisie.

Sopelek
Gdzie w Kwirynowie budujesz Gemini? Chętnie bym sobie obejrzał z ciekawości. Często tam bywam bo tam mieszkają moi rodzice.

calibra2
22-08-2006, 13:11
wielkie dzięki za zdjęcia :D
Ładny macie domek :D

Sopelek
22-08-2006, 21:19
robertus
Buduję w Kwirynowie, ul. gen. Maczka 35 (druga działka od Pohulanki). Na razie buduje się dopiero parter.
Zapraszam

Sopelek
22-08-2006, 21:31
pablo_70
Wielkie dzięki za zdjęcia!
Skąd są zdjęcia nr 1 i 5?
Może w weekend i ja spróbuję wkleić swoje.

Ela_i_Maciek
22-08-2006, 22:07
Pablo,

dzięki za zdjęcia.

Ania,

muszę rozważyć wasz patent z bramką. Ciekaw jestem jak to wygląda... Może jakaś fotka?

Pozdr
M

AniaRe
23-08-2006, 07:34
Ela i Maciek> pan kowal na razie zdazył tylko z balustradami balkonowymi, (i to bez montażu) , reszta jest dopiero robiona :)

Ela_i_Maciek
23-08-2006, 22:16
no, skoro tak, to poczekamy ;)

pablo_70
25-08-2006, 08:57
Sopelek,

Zdjęcia 1 i 5 są z pracowni architektonicznej Charkiewicza.
Zdjęcia te są na jego stronie internetowej - Gemini - Realizacje.
Niestety nie wiem, gdzie te domy są w rzeczywistości.

Pozdrawiam,
Pablo

Ela_i_Maciek
25-08-2006, 20:25
Podejrzewam, że są gdzieś w okolicach Piaseczna... Gdzieś tam pobudowali się inwestorzy, którym projekty sprzedała ta sama pani architekt, u której i my dokonaliśmy adaptacji.

Pozdrawiam,
Maciek

Ela_i_Maciek
02-09-2006, 11:33
no, a co tu taka cisza zapadła?

Sopelek
06-09-2006, 17:42
Cisza, bo brak czasu... Budowa wciąga mnie całego.
Jak zaleję strop to będę bardziej aktywny!

AniaRe
06-09-2006, 18:31
Oj, bo urwanie głowy....
Na tynki za ciepło albo za mokro, dla glazurnika 3 łazienki (ok.60 m2) to za mało,żeby się zabrać za robotę. 2 kolejnych szantażystów nam się trafiło-bedš robic łšzienki,jeœli:
A) bedš robic też biały montaż i drzwi obsadzać
B) będš tez kłaœć gres na parterze

I zostalismy bez glazurnika, choc z jednym bylismy umówieni od 1,5 miesišca i wiedział , co jest do zrobienia.
Okazało się,że komunikatu: "robię tez biały montaż, drzwi, elektrykę"nie należało rozumieć, jako informacji, co pan umie, tylko co pan zdecydował u nas zrobic :o
Pan wczeœniejszy, obejrzał łazienki, które miał robic, zapytał, co z gresm na dole, dostał odpowiedz,że to robimy sami. I wtedy nas poinformował,że wobec tego, on robi gres, a my sobie zróbmy sami łazienki :o

Ale chyba się udało jakoœ wyjœć w problemiku, zagrażajacemu naszemu wymarzonemu terminowi przeprwadzki, dzięki pomocy przyszłych sšsiadów. Zobaczymy, jesli panowie jutro zacznš ;) to znaczy,że idziemy terminowo.

Ela_i_Maciek
08-09-2006, 19:55
oj...

u nas treż nieciekawie. Czekamy na uprawomocnienie się pozwolenia na budowę.. już 2 tygodnie i pewnie jeszcze ze 2-3...

wychodzi na to, że w tym roku uda nam się zrobić fundamenty...

Pozdr
EiM

AniaRe
02-10-2006, 12:21
http://img137.imageshack.us/img137/9268/dommce2.png

AniaRe
02-10-2006, 12:24
Nie umiem wkleić mniejszego zdjęcia :(

Wreszcie mamy tynki !! I wreszcie widać, jak wyglšda nasze Gemini.

Sopelek
02-10-2006, 13:33
Witam!
Aniu, gratulacje. Dom wygląda super!
Muszę go zobaczyć na żywo.
Pozdrawiam, Robert

Ela_i_Maciek
05-10-2006, 22:27
My też gratulujemy i też chętnie zobaczylibyśmy wasz domek na żywo.

Zaczęliśmy w tę środę naszą budowę... i już odkryliśmy, że na naszej działce był w czasie II wojny jakiś skład amunicji (ekpia wykopała już 3 potężne pociski artyleryjskie)... STRACH SIĘ BAĆ!

Pozdr.
EiM

AniaRe
06-10-2006, 07:46
Moje zaproszenie obowiązuje cały czas :)
Ponieważ w ten weekend mnie nie ma, a będa malowane ściany na górze, w trakcie tygodnia pewnie skończymy łazienki (kafelki)

Jesli macie ochote, w sobote w przyszły weekend będziemy cały dzień na budowie i będzie jeszcze więcej widac.

Ela, Maciek> czy takie czyszczenie działki odbywa się z automatu, tzn. odpowiadają za to saperzy, czy to problem Inwestora?

Ela_i_Maciek
07-10-2006, 09:46
Aniu,

jak inwestor ma szczęście (tzn. buduje się w mieście wojewódzkim), to procedura trwa krócej.

Jeżeli znajdziesz na działce niewybuch, to należy zadzwonić na policję. Policja zawiadamia wojewódzką jednostkę lotną saperów (w mazowieckiem jest w Kazuniu), która przybywa na działkę i zabiera znalezisko.

I tu uwaga: saperzy nie dokonują przeszukania działki na okoliczność ew. innych, jeszcze nieodkopanych niewybuchów! Każdy kolejny niewybuch przechodzi tę samą drogę. U nas saperzy byli 2 razy - jednego dnia zabrali 2 pociski, następnego dnia kolejny. Na szczęście, drugiego dnia na działce był mój ojciec, który dopilnował, aby saperzy jednak przeszukali z grubsza wykop i okolice wykrywaczem. Nic więcej nie znaleźli.

Ogólnie rzecz ujmując - jeżeli inwestor chce mieć pewność, że działka jest czysta, to musi na własny koszt wynająć specjalną firmę z uprawnieniami do przeszukania terenu. Nie wiem, ile to kosztuje, ale na pewno nie mało!

Pozdr
EiM

zara
08-10-2006, 14:50
Witam Geminiowców :wink:

Ela i Maciek- ale przygody :o . Chociaż z drugiej strony to już na początku okazuje się że "bombowy dom" wybrali inwestorzy :lol:

Aniu - bardzo fajnie to wygląda, ale balustrady to istne cudo- zazdroszczę.

U mnie niestety w ramach cięć budżetowych kute nie wchodzą w rachubę :cry: Będą proste , takie same jak elementy frontu ogrodzenia. Niestety i ogrodzenie i balkony robią się drugi raz, bo pomiary zostały zrobione źle.

Korzystając z pięknego września uporządkowaliśmy teren wokół domu i dokończyliśmy elewację(brakuje tylko wykończonych balkonów). Teraz wygląda to tak:


http://foto.m.onet.pl/_m/6e4d64430070e05cbabc15027b7f7d8e,5,19,0.jpg
pozdrawiam Aga

Ad-am
09-10-2006, 18:09
Witam wszystkich !

Właśnie otrzymałem przesyłkę z projektem "Gemini" :) dlatego pozwolimy sobie dołączyć do szanownego grona Geminiowiczów :wink: .
Aga - bardzo nam się podoba Twój domek, raczej na pewno zdecydujemy się na podobną kolorystykę, czy mogłabyś zdradzić jakiego dokładnie koloru jest dach ? (nie wiem czy zdjęcie dachu zrobione pod tym kątem dokładnie odzwierciedla jego kolor).

Wielka prośba do Geminiowiczów - co proponujecie zmienić przy adaptacji projektu ? O możliwości likwidacji słupa w garażu wspominali już Ela i Maciek.

Pozdr
Ewa i Adam

zara
09-10-2006, 19:43
Dobry Wieczór,

Adamie - witaj w klubie :wink:
Dachówka to brązowy Creaton, rynny też w brązie ( w planie była elewacja w tonacji kremowej), w trakcie realizacji trochę :wink: się pozmieniało.
Nasze zmiany w pojekcie:
- przedłużenie dachu z tyłu garażu (mamy zadaszone miejsce na podręczny składzik drewna czy suszarkę z praniem)
- poszerzenie łazienki na parterze (likwidacja jednego okienka)
- zmniejszenie pokoju na górze ( mamy dwa identyczne dla dzieci, a powiększony górny hol z wyjściem na balkon łatwo można zaadoptować na dodatkowy pokój w razie potrzeby)
-"wyprostowaliśmy" okna balkonowe i drzwi wejściowe do domu
-zrezygnowaliśmy z części sztukateri na elewacji
Można rozważyć zrobienie wejścia do łazienki na parterze od strony wiatrołapu (nie zrobiliśmy tego z powodu uwarunkowań rodzinnych)
pozdrawiam Aga

Ela_i_Maciek
09-10-2006, 23:10
Ad-am

Widzę, że wasze rozważania jednak zakończyły się najlepszym z możliwych wyborów! :) Gemini naprawdę jest lepszy od swojego młodszego brata, Gemini II. Gratulacje!

Jeżeli chodzi o zmiany w projekcie, to nasz zestaw nie różni się wiele od podanego przez Agę:

1. brak słupa w garażu
2. wydłużony daszek nad garażem z tyłu domu (na składzik różności)
3. równe pokoje na górze po bokach hallu prowadzącego na balkon (w tym miejscu urządzimy nasz kącik do pracy w domu..., bo niestety powrót z biura rzadko oznacza dla nas koniec pracy.. :()
4. wejście do łazienki na dole miało być z wiatrołapu, ale Ela uznała, że doprowadzi do gości do furii, jak tak każe im się wachlować drzwiami w te i we wte...

To tyle.

Aha - dzisiaj zalali nam ławy fundamentowe (w których umieściliśmy akt erekcyjny i inne szczęśliwe przedmioty :) - czy wy też podobne praktyki stosowaliście? Nam sąsiedzi i ekipa mówili, że trzeba koniecznie odwołać się do prastarej tradycji, aby w domu mieszkało się dobrze!).

Aha #2 - w którą stronę otwierają lub będą otwierać się w waszych Gemini drzwi wejściowe? Do środka, czy na zewnątrz? W stronę garażu (tj. zawiasy w stronę kuchni), czy przeciwnie? Ostatnio zaprząta nam ta kwestia sporo uwagi.

Pozdrawiam,
M

fasola25
10-10-2006, 10:00
my w sumie zrezygnowalismy z Gemini ale ja ciagle sledze ten watek bo uwazam, ze to jeden z najlepszych gotowych projektow na rynku


http://foto.m.onet.pl/_m/6e4d64430070e05cbabc15027b7f7d8e,5,19,0.jpg

witaj Aga!
Wasz dom wyglada super, wiele sie zmienilo od zimy :D


AniaRe - pięknie!! gratuluje

Ad-am
10-10-2006, 11:33
Witam wszystkich !

Mam pytanka do Agi i Maćka a propos dachu z tyłu garażu:

1. Czy to jest tylko zadaszenie czy powiększone jest pomieszczenie gospodarcze ? Bardzo by mi pasowało powiększyć to pomieszczenie ?

2. Czy przedłużając zadaszenie nie wchodzi ono na okna na piętrze, czy nie trzeba zmniejszać tych okien lub zmieniać konta nachylenia dachu ?

Pozdro
Adam

zara
10-10-2006, 20:41
Dobry Wieczór,

Fasolko - dziękuję :oops:

Adam - przedłużyliśmy tylko dach, jest oparty na lanym słupie zewnętrznym. Dach nigdzie nie kolidował nam z oknami piętra.
A i ważna rzecz o której zapomniałam to garaż.
1.Otwór na bramę 5m (typowy rozmiar bramy)
2.Ława wylana pod bramę ( nie jest konieczna i brak jej w projekcie, spotkałam się jednak z opiniami konstruktorów że bezpieczniej ją wylać bo wylewki nie będą się kruszyć przy wjeżdżaniu samochodem i uniknie się uszkodzeń podłogi)

Elu i Maćku - WIELKIE GRATULACJE - niech się mury pną do góry bezproblemowo :lol:

Drzwi zewnętrzne mam otwierane do wewnątrz ( zawiasy od strony kuchni). Bardzo nie lubię jak ktoś otwierajac drzwi spycha mnie ze schodów lub chce uszkodzić powłokę cielesną :wink:

pozdrawiam
Aga

Ad-am
11-10-2006, 08:29
Wielkie dzięki dobrzy ludzie :wink:

Wszystkie uwagi skrzętnie notuję.

Jeszcze jedno pytanko do Agi ...

Czy po wstawieniu dwóch średniej wielkości samochodów do garażu jest tam jeszcze miejsce np. na rowery, jakiś regał itp ?

.... i do pozostałych Geminiowiczów

Czy jest w ogóle możliwe i czy rozpatrywaliście nieznaczne powiększenie garażu (jakieś 50-80 cm) w przód lub w bok ? Pewnie wiązałoby się to z nieznaczną zmianą nachylenia dachu nad garażem i nie wiadomo jaki by był końcowy efekt wizualny.

Pozdrawiam
Adam

zara
12-10-2006, 15:57
Adamie, po wstawieniu naszych samochodów jest odrobinę miejsca przy ścianach kotłowni. Przypomniałam sobie że miałąm problem z pralnią - za późno dotarło do mnie że nie ma tam kratki ściekowej i p.instalator musiał przerabiać pion.

pozdrawiam
Aga

Ela_i_Maciek
13-10-2006, 22:16
Adamie,

podobnie jak Aga, w projekcie wydłużyliśmy tylko daszek, który docelowo ma zostać oparty na lanym słupie. Niestety w naszej wersji projektu wydłużenie spowodowało kolizję z jednym z okien, kóre przez to musi być o 30 cm krótsze (120 cm zamiast oryginalnych 150 cm).

Na nasze oko garaż można spokojnie wyciągnąć zarówno do tyłu, jak i do przodu, a nawet i w bok, chociaż tego ostatniego manewru osobiście byśmy nie zaryzykowali w obawie o proporcje budynku.

Garaż niestety jest dość krótki w środku... Odwiedzając Gemini stojące nieopodal nas zwróciliśmy na to szczególną uwagę. Pani właścicielka jeździ passatem kombi i po zamknięciu drzwi garażowych zostaje tylko tyle miejsca aby ledwo przecisnąć się przed lub za autem... Nie widać tego na rysunkach, niestety... Mercedesa klasy S tam się raczej nie wstawi ;)

Pozdr.
EiM

Ad-am
16-10-2006, 09:19
Dach nigdzie nie kolidował nam z oknami piętra.


Niestety w naszej wersji projektu wydłużenie spowodowało kolizję z jednym z okien...

Tak na oko to dach trochę koliduje z oknami na piętrze, czyżby Aga miała mniejsze nachylenie dachu ?



Mercedesa klasy S tam się raczej nie wstawi

Trochę mnie to martwi :lol: , chociaż po sprawdzeniu (klasa S - 5,2 długości 1,87 szerokości) wydaje mi się, że dałoby się go tam upchnąć.

Z Waszych informacji wynika, że pozostałe sprzęty typu rowery, kosiarki itp. muszą znaleźć się w pomieszczeniu gospodarczym. Z tego co pamiętam z wizji lokalnej u Ani to nie jest to pomieszczenie przesadnie duże. A w moim przypadku chciałbym tam zmieścić piec, zbiornik na ciepłą wodę, odkurzacz centralny i prawdopodobnie zbiornik hydroforowy i ew. jekieś elementy do uzdatniania wody (jestem w trakcie sprawdzania możliwości podciągnięcia do mojej działki wody miejskiej, ale czarno to widzę). Czy według Waszej oceny da się to wszystko zmieścić czy niestety mam kopać piwnice ?


Pozdrawiam
Adam

Ela_i_Maciek
17-10-2006, 20:05
Adamie, o ile nie zdecydujesz sie na wydluzenie calego garazu i powiekszenie dzieki temu kotlowni, to pewnie podpiwniczenie okaze sie nieodzowne...
Prawdopodobnym powodem, dla ktorego u nas dach garazu kolidowal z oknem, mogla byc odleglosc, o jaka zdecydowalismy sie go wydluzyc. U nas jest to 100 albo 120 cm. Nie wiem, jak u Agi.
Przypomnialem sobie jeszcze jeden mankament garazu Gemini... Aby otworzyc bagaznik swojego passata kombi, pani wlascicielka najpierw musiala otworzyc brame garazu (!)
pozdr. M

Ad-am
17-10-2006, 20:23
Umówiłem się z panią architekt która zaadoptuje nam projekt, powiedziała że w Gemini da się powiększyć garaż i że po zmianach dom nadal ładnie wygląda i da nam namiary gdzie obejrzeć taki dom z większym garażem. Pojedziemy, zobaczymy...

Pozdrawiam
Adam

Ela_i_Maciek
19-10-2006, 16:10
I jak wrażenia?

Ad-am
21-10-2006, 15:50
I jak wrażenia?

Wybieramy się dopiero w poniedziałek.

Pozdrawiam
Adam

Ad-am
24-10-2006, 15:53
Wczoraj byliśmy u pani architekt w sprawie adaptacji projektu. Zaproponowaliśmy następujące zmiany:

1. Likwidacja słupa w garażu.
2. Otwór na bramę garażową 5 m (typowy rozmiar bramy).
3. Ława wylana pod bramą garażową.
4. Przedłużenie pomieszczenia gospodarczego w stronę elewacji ogrodowej (całego pomieszczenia a nie tylko daszku).
5. Okna dachowe na poddaszu, jedno doświetlajace klatkę schodową.
6. Luksfery lub okna w ścianie garażowej przy wejściu i na zewnątrz.
7. Drzwi i ścianka do łazienki w sypialni na piętrze cofnięta (na równo ze ścianką działową) (Uwaga! nie zmieści się typowa wanna, u nas będzie prysznic).

Wszystkie w/w zmiany da sie wykonać bez problemu :D .

Przedłużenie garażu poprzez wysunięcie go do przodu jest możliwe ale wiąże się z tym, że na daszku z przodu trzeba wykonać kawałek kalenicy, prostopadłej do elewacji frontowej. Tak na oko to chyba wiązałoby sie to z tym, że poszedłby on lekko w górę (tak żeby spady dachu połączyły się w kalenicy), ale może się mylę. Chyba zostaniemy przy "normalnym" garażu.

Pani architekt zaproponowała nam dodatkowo następujące zmiany (do przemyślenia):

1. Zrobienie większego wykuszu w kuchni, tak żeby zamiast jednego bocznego okna zrobić drzwi z wyjściem do ogrodu.
2. Podniesienie o około 24 cm dachu (chyba poprzez wykonanie ścianki kolankowej) tak żeby zwiększyć pomieszczenie na poddaszu.

Obie zmiany mają wpływ na wygląd zewnętrzny, dlatego mocno się wahamy, może ktoś z Geminiowiczów robił takie zmiany ? Albo poradzi niezdecydowanym ?


A najgorsze w tym wszystkim było to, że pani architekt stwierdziła, że projekt w lustrzanym odbiciu który posiadamy nie nadaje się na naszą działkę i musimy go wymienić na "normalny" :o . Cały nasz misterny plan jak będzie wyglądać nasza posesja wziął w łeb :cry: Fakt, że jak zastanawialiśmy sie nad tym to bardziej patrzyliśmy jak będzie prezentował sie na działce i pasował do otoczenia niż na taki szczegół jak posadowienie go wg stron świata :oops: .

To tyle jeśli chodzi o adaptację projektu, w dalszym ciągu mamy o czym
rozmyślać :roll: .


Pozdrawiam
Adam

pablo_70
24-10-2006, 17:37
Witam,

W kwestii zmian w projekcie to w moim przypadku przedstawiają się one następująco:
- podniesienie parteru o 30 cm (wysokość wnętrz na parterze 3m.),
- likwidacja łazienki przy sypialni. Pozwoliło to na powiększenie i doświetlenie schodów (z okna , które pierwotnie było w łazience). Schody są obecnie dwubiegowe ze spocznikiem szerokości 1,6m. Dodatkowo pozwoliło to na cofnięcie schodów w kierunku ściany i powiększenie holu. Doświetlone zostały również schody prowadzące na strych. Aha i jeszcze jeden plus - powiększone zostało pomieszczenie gospodarcze pod schodami. Minus - brak łazienki przy sypialni rodziców.
- likwidacja spiżarki przy kuchni. Niestety...Plus - powiększenie kuchni,
- powiększenie okien na parterze od strony ogrodu. Obecnie sięgają 40cm nad podłogę,
- zamiana okna na frontowej elewacji (nad garażem) z 90(?)/150 na 150/150,
- przedłużenie ściany przy schodach o ok.1m. Pozwoliło to schować drzwi wejściowe i schody przed wzrokiem osób siedzących w salonie,
- przedłużenie ścianki pomiędzy kuchnią a holem o ok. 0,4m.,
- dodanie dodatkowych przewodów wentylacyjnych a w związku z tym zmiany przekrojów kominów (nie rzuca się w oczy).
Uff. i to by było chyba na tyle.
Na razie jestem ze zmian zadowolony. Zobaczymy w praktyce.
Niestety słupa w garażu nie zmieniłem :cry:
Czy ktoś ma pomysł jak wkomponować tam teraz bramę? Nadmienię , że myślałem o bramie segmentowej :roll:
Pozdrawiam,
Pablo

Ad-am
24-10-2006, 18:28
...
- podniesienie parteru o 30 cm (wysokość wnętrz na parterze 3m.),
...
- dodanie dodatkowych przewodów wentylacyjnych a w związku z tym zmiany przekrojów kominów (nie rzuca się w oczy).


Dzięki Pablo, większość zmian zrozumiałem, ale dwie nie do końca :roll:

Czy podniesienie parteru zostało wykonane tylko ze wzgledów estetycznych czy z jakiś innych względów ?

Czy dodanie dodatkowych przewodów wentylacyjnych spowodowane jest tym, że zastosowałeś wentylację mechaniczną ?

Czy ktoś wie czy coś należy zmienić w projekcie żeby zastosować wentylację z rekuperatorem ?

Czy kominki w Waszych domach będą pełnić role tylko ozdobną czy będą w jakiś sposób sprzegnięte w system ogrzewania domu ?

Sorry, trochę dużo tych pytań ale jestem na etepie projektu i próbuję to wszystko ogarnąć :(

Pozdawiam
Adam

pablo_70
25-10-2006, 07:17
Ad-am,

Podniesienie o 30 cm było tylko ze względów estetycznych.
Dodatkowe przewody wentylacyjne pojawiły się w przedsionku (wiatrołapie) i w pomieszczeniu gospodarczym pod schodami. Ja mam wentylację grawitacyjną.

Pozdrawiam,
pablo

rimsky
27-10-2006, 06:47
Az mi dech zaparlo, jak zobaczylam dom Ani...
cudo cudeńko
Czytam te Wasze informacje na temat zmian i sobie mysle, ze u nas juz nawet nikt nie pamieta, jakie byly zmiany, przez to, ze na parterze bedzie szkola a dopiero na pietrze zamieszkamy
wiec na pietrze mamy pelnowymiarowy salon, kominek, dwa pokoje (sypialnia i biuro), aneks kuchenny, lazienke i pralnie
pokoj goscinny i ew dla dzieci na poddaszu, tam tez jest garderoba
na dole za to mamy jedna duza i dwie male sale lekcyjne
i az mi dech zapiera, jak widze otwarte schody w albumie na fotosiku
bo u mnie niestety wyszla normalna klatka schodowa ale schody mam ze spocznikiem
obecnie dalej wykanczamy siebie wzajemnie
gehenna bylo znalezienie ekip od bruku i płotu
mam chyba obie, ale nic nigdy nie wiadomo
i zazdroszcze podniesienia pomieszczen, bo u mnie po podlogowce i wylewkach jest standard - 250, tyle, ze jestesmy sredniego wzrostu, ale mogloby byc wyzej
pozdrawiam serdecznie,
R.

Ela_i_Maciek
28-10-2006, 19:35
Adamie,

zacznę od kwestii stron świata. Jeżeli byliście u tej samej pani architekt, którą i my odwiedziliśmy (w okolicy ul. Bartyckiej), to z pewną ostrożnośćią podszedłbym do jej rad w tej kwestii.

Pamiętam, jak rozmawialiśmy z nią o posadowieniu domu względem stron świata jeszcze przy okazji Korony. Wahała się kilka razy zanim ostatecznie wskazała, czy wybrać wersję lustrzaną, czy oryginalną. Jakież było nasze zdziwienie, kiedy po odebraniu od niej projektu przy okazji rozmowy o zmianach, pani architekt zrobiła nam niemal awanturę, że wybraliśmy złą wersję (ona wybrała), bo słońce będzie w domu ze złej strony (!!!!!!!).

Przy Gemini już jej nie słuchaliśmy i wybraliśmy ostatecznie taką wersję, jaka naszym zdaniem bardziej odpowiada nasłonecznieniu działki (wersja lustrzana - garaż z prawej strony domu).

Raz jeszcze - zalecam ostrożność!! Kiedyś w muratorze był artykuł o tym, jak ustawić dom względem stron świata, aby zapewnić optymalny rozkład nasłonecznienia i ogrzania pomieszczeń domu. Pomógł nam dalece bardziej, niż pani architekt.

Pozdr.
M

Ela_i_Maciek
28-10-2006, 19:45
Adamie,

a teraz o zmianach w projekcie.

Usunięcie słupa i ława pod garażem - jak najbardziej tak. U nas też tak jest.

Powiększenie pomieszczenia gospodarczego to też dobry pomysł. Szczególnie, jeżeli przesuniecie w głąb wewnętrzną ścianę oddzielającą pomieszczenie gospodarcze od garażu, tym samym powiększając garaż.

Okna dachowe to też dobry pomysł (tak nam się wydaje), my też je będziemy montowali. W sumie nawet nie powinniście wprowadzać ich do projektu, bo możecie sami je zamontować, po umówieniu z dekarzem. Szkoda kosztów na wprowadzanie dodatkowych zmian w projekcie (!).

Reszta - nie mam zdania.

My będziemy montowali rekuperator. Zmian w projekcie nie wprowadzaliśmy żadnych. Wykonawca rekuperacji sam uzgodnił z ekipą, co począć z kominami wentylacyjnymi i wykonał projekt instalacji rekuperatora. Według naszej wiedzy, nie należy przewidywać kłopotów z odbiorem budynku, mimo braku projektu wentylacji mechanicznej w oficjalnej dokumentacji budynku.

W przypadku kominka planujemy rozprowadzenie gorącego powietrza, aby móc dodatkowo ogrzać dom zimą, kiedy będziemy palili w kominku (i zmniejszyć tym samym koszty zużycia gazu).

Pozdr.
M

zara
29-10-2006, 18:45
Dobry Wieczór,

Tak troszkę posprawdzałam. Okna mają wys.1,46, ale podnieśliśmy wysokość ścian parteru o 1 bloczek, jak dotego dołożymy moją ekipę to wychodzi przedłuzony daszek nie kolidujący z oknem. :wink: :roll:

Powiększenie pomieszczenia gospodarczego to dobry pomysł, równie dobry jak powiększenie powierzchni garażu, miejsca faktycznie nie ma za wiele, szczególnie jak stoi PC i zbiornik na wodę użytkową.
Do rekuperacji nie robiłam specjalnych zmian w projekcie. Mam tylko zabudowane rury wentylacyjne w pokojach na górze i podwieszany sufit w garderobie. Nie wiem jak to wygląda w sytuacji otwartego użytkowego poddasza bo u nas za ścianką na strychu ( jeszcze jej nie ma) jest istna pajęczyna. Bardzo podoba mi się doświetlone poddasze z oknami połaciowymi, fajna duża jasna przestrzeń.
pozdrawiam
Aga

Ela_i_Maciek
29-10-2006, 21:33
No to już wiemy, czemu koliduje u nas. My nie planujemy podnoszenia stropu parteru, ani stropu piętra. Niestety nie możemy tego zrobić, ponieważ nasz domek i tak będzie wyrastał bardzo wysoko (stan zero jest jakieś 50-60 cm nad aktualnym poziomem gruntu...).

Pozdr.
M

Ad-am
30-10-2006, 08:58
W sumie nawet nie powinniście wprowadzać ich do projektu, bo możecie sami je zamontować, po umówieniu z dekarzem. Szkoda kosztów na wprowadzanie dodatkowych zmian w projekcie (!).

Dzięki za dobrą radę, jakoś nie pomyślałem, że narysowanie trzech prostokącików może mnie coś kosztować, muszę się zastanowić czego jeszcze nie zlecać pani architekt.



podniesienie parteru o 30 cm (wysokość wnętrz na parterze 3m.)



... zazdroszcze podniesienia pomieszczen ..



... podnieśliśmy wysokość ścian parteru o 1 bloczek...



My nie planujemy podnoszenia stropu parteru, ani stropu piętra. Niestety nie możemy tego zrobić, ponieważ nasz domek i tak będzie wyrastał bardzo wysoko ...


Widze dość dużą zgodność, że warto to zrobić, chyba mnie przekonaliście.

Byliśmy z wizytacją w Gemini w którym wykonano zmiany nad którymi mocno się zastanawialiśmy. Bardzo miły człowiek (pozdrawiam i serdeczne dzięki, jeśli nas czyta) oprowadził nas po budynku. Jego zmiany to między innymi:

1. Powiększenie pomieszczenia gospodarczego, chyba bez przesuwania ścianki od strony garażu, wg naszej oceny pomieszczenie ma wreszcie wielkość która nam odpowiada.
2. Z pomieszczenia gospodarczego wejście do niewielkiej piwniczki jak powiedział gospodarz, wykonanej w ostatniej chwili.
3. Wydłużenie garażu o około 60 cm, daszek nad bramą garażową zamiast trapezowatego robi się bardziej trójkątny ale wygląda ok.
4. Powiększenie wykuszu w kuchni, wewnątrz kuchnia robi się sporo większa, na zewnątrz też wygląda ok (daszek zamiast trapezu - trójkąt).
5. Ścianka pomiędzy garderobą a sypialnią na piątrze cofnięta o jeden pustak tak aby nie było problemu z zasłanianiem drzwi balkonowych.
6. Podwyższenie poddasza o jeden pustak.
7. Zamiast łazienki na parterze, WC z wejściem z przedsionka na ścianie gdzie orginalnie są drzwi - szafa wnękowa
8. Powiększenie okien w salonie, w pokojach na piętrze, w przedsionku i w WC, generalnie większe przeszklenia.

My raczej na pewno zdecydujemy sie na wszystkie zmiany wymienione w punktach 1-5.


Pozdrawiam
Adam

Ela_i_Maciek
30-10-2006, 11:35
Adam,

zwiększenie wysokości pomieszczeń na parterze doda domowi uroku, ale też spowoduje wzrost kubatury do ogrzania o niebagatelne 5-10% oryginalnej wielkości, w zależności od tego czy podniesiecie tylko na parterze, czy też na piętrze. Ale to tak na marginesie ;)

Wykusz kuchenny na pewno warto wydłużyć o minimum 60 cm (standardowa szafka) lub o 80 cm (wtedy można zrobić wyjście z kuchni). My musieliśmy z tego rozwiązania zrezygnować ze względu na chęć uratowania 2 kilkudziesięcioletnich dębów, które przy wyciągniętym wykuszu musielibyśmy wyciąć.

Punkt 5. chętnie zobaczyłbym na jakimś rysunku poglądowym. :)

Pozdr.
M

Ad-am
30-10-2006, 13:51
Punkt 5. chętnie zobaczyłbym na jakimś rysunku poglądowym. :)
M

Maćku, do tego nie potrzeba żadnych rysunków. Pewna Pani która już mieszka w Gemini, zwróciła uwagę, że drzwi balkonowe w sypialni dochodzą do samej ściany garderoby co może (aczkolwiek nie musi) trochę utrudniać dokładne zasłonięcie tych drzwi za pomocą firaneczek i zasłoneczek :D, może być widać trochę futryny. Dlatego proponuje się przesunięcie ścianki pomiędzy sypialnią a garderobą tak aby było kawałek ścianki pomiędzy futryną a ścianą garderoby.
Powstaje pytanie czy warto zmniejszać garderobę, żeby firaneczki ładnie wisiały ?

Pozdrawiam
Adam

zara
30-10-2006, 16:26
Powstaje pytanie czy warto zmniejszać garderobę, żeby firaneczki ładnie wisiały ?

Pozdrawiam
Adam

Moim zdaniem nie warto. Garderoba i tak nie jest zbyt duża, a może ja mam za dużo maneli ????? :roll:

pozdrawiam
Aga

Ela_i_Maciek
30-10-2006, 16:51
aaa...

to już wiem, czemu nie zrozumiałem od razu. My pewnie wcale nie zrobimy garderoby, tylko szafę suwaną (może trochę to plebejskie, ale sprawdza się doskonale w praktyce (no i w środku więcej miejsca niż w garderobie, bo "ścianki cieńsze" :)

Pozdr.
M

Ela_i_Maciek
05-11-2006, 19:40
... no i co taka cisza zaległa...?

Ela_i_Maciek
11-11-2006, 14:05
Jakby kto pytał, to my już "nad ziemią" :)

Kończy się u nas pierwszy tydzień murowania ścian parteru - zdjęcia w dzienniku!

Pozdr.
M

Ad-am
13-11-2006, 08:55
Jakby kto pytał, to my już "nad ziemią" :)

Muszę przyznać że trochę Wam zazdroszczę ...

My niestety jesteśmy na etapie adaptowania projektu i szukania wykonawcy. Poza tym musimy policzyć drzewka na działce i dokonać częściowego odlesienia działki (nie wiem ile to może potrwać ?).

Pozdrawiam
Adam

Ela_i_Maciek
13-11-2006, 21:36
Adam,

jakim systemem chcecie się budować: gospodarczym, czy z generalnym wykonawcą?

Pozdrawiam,
M

Ad-am
14-11-2006, 09:47
Maćku, na razie liczę i się zastanawiam, w moim przypadku obie formy budowy są do przyjęcia. Jeśli chodzi o system gospodarczy to w grę wchodzą tylko takie ekipy które wykonają większe etapy robót np. stan surowy otwarty + konstrukcja dachu z odeskowaniem. Na pewno ja i moja rodzina nie będzie wykonywać żadnych prac na budowie, no chyba że drobne porządkowe, ogródek i takie tam...
Jeśli chodzi o developera to otrzymałem ofertę od Twojego wykonawcy i rozważam możliwość jego ztrudnienia chociaż nie jest ona super atrakcyjna, nie przeprowadzałem jeszcze z nimi jakiś poważnych negocjacji.

Pozdrawiam
Adam

Ela_i_Maciek
14-11-2006, 22:10
Negocjacje pomagają ;), przygotuj się tylko na to, że mogą chwilę potrwać... Ale zakładam, że zaczynacie na wiosnę i czasu wam nie brakuje.

O jakiej technologii myślicie (materiał konstrukcji ścian, pokrycie dachu, stolarka, ocieplenie)? To wszystko bardzo wpływa na wycenę waszego domu. My na przykład okna zamówiliśmy osobno, poza kosztorysem ustalonym z "naszą" firmą, ponieważ otrzymaliśmy bardzo dobrą ofertę od zewnętrznego producenta.

Pozdrawiam,
Maciek

sumopatt
24-11-2006, 20:24
Czy ktos z Panstwa budowal lub chocby zainteresowal sie projektem "Kropka" z pracowni "Domowe Klimaty"?
Ja oscyluje miedzy Muratorem M03a: http://www.projekty.murator.pl/projektIdProjektu=321&action=showProject
i Kropka: http://www.domoweklimaty.pl/index.php?id=4&hid=767.
Moje Miejsce blizsze jest memu sercu lecz calkowicie niefunkcjonalne sa pokoje na parterze. Bylem sklonny poszerzyc budynek po 1,5 m z kazdej strony i na to mialbym zgode Muratora lecz powiedziano mi w biurze rozprowadzajacym projekty Muratora w Gliwicach, ze taka zmiana projektu kosztowalaby powyzej 12.000 zl. W tej sytuacji projekt ekonomicznie stracilby swoj sens.
Kropka jest napewno bardziej funkcjonalna i bardzo ladna wewnatrz, nigdzie jednak nie mozna uzyskac ceny realizacji projektu.
W podanym powyzej linku mozna zobaczyc zdjecia z realizacji , nigdzie natomiast na forum nie znajduje chocby wzmianki na temat tego projektu. Czy moze jednak ktos juz interesowal sie tym zgrabnym domem? Bylbym bardzo wdzieczny za podzielenie sie informacjymi.
Pozdrawiam wszystkich

sumopatt

sumopatt
27-11-2006, 19:23
Pozwalam sobie jeszcze raz ponowic temat projektu Kropka z Domowych Klimatow.
Wedlug biura projektowego projekt ten cieszy sie duza popularnoscia.
Adres - http://www.domoweklimaty.pl/index.php?id=4&hid=767.
Czyzbym trafil na pechowy przedzial czasowy?
Jak wynika z czytanych przeze mnie opinii na tym forum jest wsrod Was bardzo wiele osob z duzym doswiadczeniem i trzezwa ocena.
Moze ktos zechce podzielic sie swoimi spostrzezeniami dotyczacymi tego projektu. Prosze o krytyke!
- A moze ktos buduje....?

Pozdrowienia.

sumopatt

el-ka
28-11-2006, 23:13
Mnie nie bardzo podoba się ten dom pod kątem ceny do funkcjonalności.Przede wszystkim zbyt drogi i duży dach, tylko po to aby przykryć parter z nieużytkowym poddaszem. Do podasza też niezbyt się nadaje ze względu na skosy. Pokój dzienny ma rangę nie salonu, ale hallu. jest całkowicie przechodni i nieustawny. W domu zero intymności, brak wyodrębnienia stref, wszyscy ganiają przez ten pokój. Poza tym mała kuchnia zamknięta, wychodząca na przedpokój. Będzie problem z przenoszeniem jedzenia, bo tak naprawdę w tej kuchni na to miejsca nie ma. Jest dużo o niebo lepszych projektów z Muratora (Skrzat i pochodne) i wielu innych pracowni o tym metrażu. Ja buduję Sosenkę z Horyzontu, tam też jest sporo fajnych malych domków (Angela, Magda).Bardzo fajne takie domki ma też pracownia Dom na 5-tkę (Mniszek, Zosia). Ja miałam ograniczony wybór, bo mam działkę z wjazdem od poludniowego zachodu i chcę mieć ogród z przodu domu.

sumopatt
29-11-2006, 23:17
Witaj el-ka!

Najpierw serdeczne dzieki za podjecie tematu. Przestudiowalem wraz z zona Twoje uwagi i doszlismy do nastepujacych wnioskow:

1. Uwagi te sa dla nas bardzo cenne ze wzgledu na bardzo praktyczne spojrzenie na projekt.
2. Nasze wlasne zastrzezenia, ktore pokrywaly sie czesciowo z Twoimi nie byly az tak dyskwalifikujace.
3. Opinie Twoje sa tak przekonujace, ze odstepujemy od dalszych rozwazan na temat Kropki.
Plusem, ktory mial wg mnie tytulowy projekt byly relatywnie duze pokoje - calosc na parterze. Podane przez Ciebie inne projekty sa bardzo ciekawe - wszystkie jednak maja pokoje(sypialnia/gabinet) w granicach 11 m2. To jest dla nas za malo o 2 m2.
Moj projekt, ktory ze wzgledu na piekna architekture zaakceptowalbym w ciemno- Murator M03a - musial pojsc w odstawke ze wzgledu na wlasnie mala powierzchnie tychze pokoi. Myslalem o poszerzeniu bryly budynku o 1,5 m z obu stron-jednak ostudzono moje zamiary podajac cene za taka zmiane w granicach powyzej 12.000 zl. W Twoich komentarzach wyczytalem, ze dokonujesz rowniez poszerzenia budynku o 1 m. Czy ta zmiana dokonywana jest ze zmiana projektu? Jesli tak - to jaka jest cena przeprojektowania? Pytam dlatego, bo wydaje mi sie, ze podana mi kwota 12.000 zl jest wzieta z ksiezyca.

Jeszcze raz dziekuje bardzo za cenne uwagi.

Lacze pozdrowienia i zyczenia budowy bez problemow

sumopatt

el-ka
30-11-2006, 00:04
Za całą adaptację Sosenki ze sporymi zmianami - wydłużenie bryły o 1m, przesunięcie umiejscowienia schodów, dwóch kominów oraz zamknięcie podcienia w wiatrołap zapłacę ok. 2500 - 3000zł - a to są zmiany konstrukcji stropów i fundamentów. Dach zostaje konstrukcyjnie b.z. - tylko o dwie krokwie więcej. Może tu chodzi o zmianę konstrukcji całego dachu, ale i tak strasznie drogo. Szukajcie dalej, ja przeszłam chyba z 15 domków, na etapie prawie kupna projektu. Każdy miał coś nie tak i w końcu zostaliśmy przy Sosence z przeróbkami - ale chcieliśmy malutki domek. Myślę, że jeszcze coś znajdziecie. Poszukajcie też w pracowni Archipelag - tam były różne fajne parterówki - Wiesia, Irma, Kama, Ola zdaje się, dobrze nie pamiętam. Jeśli podobał Wam się M03, to podobne w stylistyce domy ma pracownia Lipiińskich http://www.lipinscy.pl/. Ładne nowoczesne parterowki ma też BAUHER, niektóre super - www.dom-parterowy.pl. Powodzenia! I za dobre życzenia - odpukać - nie dziękuję!!!

Ad-am
01-12-2006, 21:46
Coś dawno nikt nie pisał,

Ja własnie odebrałem projekt po adaptacji, i w dalszym ciągu poszukuje ekipy do wybudowania domu. Jak ktoś ma namiary na jakieś solidne ekipy/firmy i może mi je udostępnić (na privia) to z góry bardzo dziękuje.
Oferta jaką otrzymałem od developera im dłużej na nią patrzę tym mniej atrakcyjna mi się wydaje.Właśnie otrzymałem ofertę z uwzględnieniem zmian wprowadzonych w projekcie, ale również podwyżek cen materiałów i robocizny jakie nastąpiły w przeciągu ostatniego miesiąca wg developera ceny te wzrosły o 5% w przeciągu miesiąca :o :wink: (tak wynika z oferty) a GUS podaje że wzrosły o 4% ale rok do roku a niby na tym wskaźniku bazował oferent.

Jeśli chodzi o technologię to zamierzam budować z materiałów tradycyjnych (pustak U-220), dach z dachówki ceramicznej, okna raczej drewniane.

Pozdrawiam
Adam

Ela_i_Maciek
02-12-2006, 18:45
Ad-am,

z kolei zaletą oferty od dewelopera, o którym czasem rozmawiamy, jest gwarancja stałej ceny przez cały okres kontraktu... rozważ więc, czy zakładając niemal pewny wzrost cen na materiały i robociznę, nie jest warte przełknięcia owe 5%... (ale to tak na marginesie).

Nasz domek już powoli zaczyna wyglądać. Na działce czeka już pełne oprzyrządowanie systemowe do zbudowania szalunku stropu nad parterem i podciągów. Jak tak dalej pójdzie (tzn. jeżeli pogoda nie załamie się na dniach), to za 2 tygodnie lejemy strop :)

Jak już wiesz, na naszą p. architekt trzeba BARDZO uważać. Zastanawiam się nad dochodzeniem w sądzie odszkodowania za ten głupi słup w garażu (tzn. za koszty, które będę musiał ponieść, aby doprowadzić dom do stanu, w którym wykonanie słupa będzie możliwe). Nie uśmiecha mi się zaproponowane rozwiązanie, w którym podciąg albo tworzy mi grzebień nad wykuszem z drzwiami wejściowymi, albo próg o wysokości 15 cm pod drzwiami na balkon w sypialni...

PYTANIE do tych, co już wybudowali: na jakiej wysokości nad (gotową) podłogą jest u was podstawa ramy okna balkonowego w sypialni? Jak czytam oryginalny projekt, to widzę, że wychodzi to ok. 5-10 cm. Czy tak faktycznie jest? Czy tworzy się taki wysoki próg (xxx cm "murka" + 5-7 cm ramy okiennej)? Nieba przychylę za jakieś zdjęcia (najlepiej z wewnątrz i z zewnątrz)!!

Pozdr.
M

Ela_i_Maciek
03-12-2006, 17:02
Witajcie

byłem dzisiaj gościnnie na budowie, gdzie powstaje inne Gemini. Dzięki temu już wiemy, jak będzie wyglądało wyjście na balkon po przesunięciu podciągu w górę...

Pozdr.
M

Ad-am
03-12-2006, 19:22
Witam !


... Zastanawiam się nad dochodzeniem w sądzie odszkodowania za ten głupi słup w garażu (tzn. za koszty, które będę musiał ponieść, aby doprowadzić dom do stanu, w którym wykonanie słupa będzie możliwe). Nie uśmiecha mi się zaproponowane rozwiązanie, w którym podciąg albo tworzy mi grzebień nad wykuszem z drzwiami wejściowymi, albo próg o wysokości 15 cm pod drzwiami na balkon w sypialni...

W "mojej adaptacji" podciąg wystaje nad drzwiami wejściowymi a próg pod drzwiami balkonowymi jest taki jak w orginalnym projekcie.
Jeśli chodzi o próg to zgodnie z projektem orginalnym (tym ze słupem w garażu) ma on i tak 15 cm - tak przynajmniej wynika z rysunków które posiadam. Jeżeli masz zamiar zwiększyć wysokość podciągu w górę to wg mnie będzie on miał wysokość 25 cm.
Dlatego ja wybieram "grzebień nad wykuszem". Ponieważ podniosłem parter o jeden pustak to mam nadzieje, że ewentualne ukrycie go nie spowoduje optycznego pomniejszenia wejścia do budynku. Chociaż, nie jestem przekonany, że będe próbował go ukryć.
Jak dla mnie likwidacja tego nieszczęsnego słupa w garażu kosztem "grzebienia" jest do przyjęcia.

Pozdrawiam
Adam

Ela_i_Maciek
03-12-2006, 20:52
Adamie,

niestety wiemy, że nawet w oryginalnym projekcie znalazł się próg pod oknem balkonowym w sypialni. Problem polega na tym, że jeżeli chcemy uniknąć grzebienia nad wejściem, to aby przejśc przez nasze okno, trzeba będzie zrobić krok na ponad 20 cm. Do tego wysokość drzwi balkonowych będzie wynosiła "oszałamiające" 173 cm (czyli będę musiał zrobić krok i poważnie się schylić, aby przejść). W moich wyobrażeniach o własnym domu (wymarzonym, wymuskanym, etc.) takie "udogodnienia" raczej nie mają miejsca. Podobnie "grzebień".

W sumie, po dzisiejszej wizycie na budowie Uprzejmego Forumowicza, nie wiem, co gorsze: "grzebień", czy niewymiarowe okno z progiem... No i mamy problem - na tyle poważny (w naszych oczach), że nie zamierzamy łatwo odpuścić.

Pozdr.
M

zara
13-12-2006, 19:00
Adamie,

W sumie, po dzisiejszej wizycie na budowie Uprzejmego Forumowicza, nie wiem, co gorsze: "grzebień", czy niewymiarowe okno z progiem... No i mamy problem - na tyle poważny (w naszych oczach), że nie zamierzamy łatwo odpuścić.

Pozdr.
M

Maćku,
Widziałam na ocznie Gemini bez słupa w garażu, z grzebieniem powieszonym na dół na wejściem, ale bez progu w sypialni. Dom zbudowany z Ytonga. Strop systemowy został wyciągnięty na zewnątrz i robi za płytę balkonową.
U mnie niestety jest i słup w garażu i próg :)

pozdrawiam
Aga

Ela_i_Maciek
13-12-2006, 22:01
eh... zerwało mi połączenie, akurat jak wysmarowałem długi post... dołujące.

W każdym razie, w skrócie: na naszej budowie odbyła się narada siuxów (w składzie Inspektor, KierBud, Majster, p. Architekt i Konstruktor od p. Architekt). Uradziło owo gremium, że belki podciągu (tę idącą przez część mieszkalną i tę idącą przez garaż) można połączyć inaczej, niż proponowała pierwotnie p. Architekt. Dzięki temu unikniemy owego grzebienia nad wejściem. Niestety zostanie próg (da się chyba z tym żyć, bowiem na balkon i tak za często nie zajrzymy).

Pozdr.
M

marzena999
27-12-2006, 13:30
Witam, dołączam do właścicieli projektu Gemini, który mam od września. Mam zamiar w 2007 r. rozpocząć budowę w Józefowie pod Otwockiem a więc bardzo blisko Eli i Maćka
pozdrawiam i śledzę wszystkie wasze problemy .... mając nadzieję że sama ich uniknę

Ela_i_Maciek
27-12-2006, 22:32
Marzena, podstawowe pytanie: jak ze stronami świata? Dobrze zastanówcie się nad wersją projektu, bo możecie skrzywdzić się ciemną kuchnią...

Drugie pytanie: u kogo kupiliście projekt. Odradzam wam bardzo współpracę z pewną Osobą, która przyjmuje klientów w okolicach ul. Bartyckiej.

Pozdr.
M

marzena999
28-12-2006, 07:16
Projekt kupiliśmy bezpośrednio z Białegostoku (znalazłam przez google decyzję podjeliśmy w ciągu godziny).
Teraz mamy dom strasznie słoneczny (potrójne okna balkonowe wychodzą na południe i podwójne na zachód - czasami marzymy o cieniu).
Adaptacje będzie nam robiła znajoma z odpowiednimi uprawnieniami. Dom chcemy zbudować w zabudowie bliźniaczej i raczej nie będzie możliwości wyboru stron świata, ale kuchnia będzie od wschodu lub zachodu.
pozdrawiam

Ela_i_Maciek
28-12-2006, 10:28
Wybraliście projekt w godzinę??! :o

My potrzebowaliśmy ponad roku na podjęcie decyzji.... Gratulacje!

marzena999
29-12-2006, 14:34
na rynku jest mało projektów domów pietrowych, podobała mi się jeszcze Artemida, ale mój mąż ją odrzucił. Gemini jest prosty, funkcjonalny, klasyczny, taka ładnie wykończona kostka, niedrogi w budowie (przy metrażu 240) i utrzymaniu, tani dach (w porównaniu do domów z poddaszem użytkowym, przy takim metrażu dach to byłoby ok. 300-450 m2), zajmuje mało miejsca na działce itd. zalet projektu można wymieniać długo. mamy pewne doświadczenie w budowaniu i wiemy co jest czasochłonne i "kasożerne". ten dom to jest to.
czytając inne informacje dotyczące tego domu np. sprawa tarasu - pergole to bardzo dobry pomysł - mam od tego roku w aktualnym domu; ale widziałam ładną altanę sześciokątną, drewnianą, niepomalowaną, ze stołem za 2900 zł (giełda Słomczyn) i zafunduję sobie coś takiego (niedaleko grill) zamiast podwieszanego tarasu; zrobię koło domu taras z kostki bauma - nieduży (okrągły stoliczek i dwa fotele lub leżaczek). pozdrawiam

AniaRe
29-12-2006, 14:50
Nie umiem sobie wyobrazic Gemini w zabudowie bliźniaczej...napisz jak to ma byc zaplanowane. Garażami połączone?

A my juz mieszkamy!!! :))

Ela_i_Maciek
29-12-2006, 16:44
Ania - gratulacje! Jak się mieszka?

Marzena - dzięki za post. Jak to miło słyszeć, że dokonaliśmy słusznego wyboru :)

Pozdr.
M

Sopelek
29-12-2006, 23:10
Wszystkim "Geminiowcom" życzę wszystkiego najlepszego w Nowym 2007 Roku!
Oby ten DOM spełnił nasze wszystkie oczekiwania, a nam żyło się w nim szcześliwie i dostatnio.
Robert

AniaRe
10-01-2007, 14:46
Wprowadziliśmy sie przed Swiętami, Wigilia i Sylwester juz u nas :)
Pieknie sie urządza takie spotkania na takiej dużej przestrzeni.


Z mankamantów odnalezionych w czasie mieszkania w Gemini-jednak garaz jest przymały, zarówno za wąski jak i za krótki, pół metra-metr w kazdą strone zdecydowanie podniosłoby jego funkcjonalność. Mieszczą sie jedynie samochody, postawilismy szafe o gł.60 cm. i już autko musi spac na dworze....Rowery itd muszą chyba wisieć. No i przez słup pasażerowie wsiadaja przed garażem.

Reszta zgodnie z oczekiwaniami: wygodnie, przestrzennie, widno. Tak jak chcieliśmy .

Ania -juz wreszcie z Książenic :)

Sopelek
10-01-2007, 17:58
Gratulacje Aniu! I wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!

Co do garażu to też miałem takie obawy, ale bałem sie zmian gabarytów. Musimy chyba kupować mniejsze samochody.
Mam nadzieję że mieszka Ci się wygodnie. Jak sprawuje się piec i kominek? Wiem, ze temperatura wiosenna i trudno o dobry test grzania, ale ja jestem na etapie planowania hydrauliki więc pytam.
Zadzwionie do Ciebie, bo pytań mam mnóstwo.
Jeszcze raz gratuluję i pozdrawiam, Robert

Ela_i_Maciek
10-01-2007, 22:20
Aniu,

no właśnie... wyartykuowałaś dokładnie tę bolączkę, która najbardziej nas w tej chwili martwi. Ciągle mam przed oczami tego passata kombi właścicielki białego Gemini w Rembertowie. Otworzenie bagażnika możliwe było tylko po uprzednim otworzeniu bramy.... rozmiary garażu są ewidentnie niedoszacowane, szczególnie na długość.
Pozdr.
M

AniaRe
11-01-2007, 07:37
Własnie poprawiłam poprzedniego posta, z za szerokim to była oczywście pomyłka ;)

My mamy Oktavię i VW Transportera, podobnej długości i wjeżdzają, ale w obu przypadkach dodatkowe cm pozwoliłyby funcjonować wygodniej.

Robert> nie możemy sprawdzić pieca, bo jest za ciepło, nasz hydraulik twierdzi,że mamy dobrze ocieplony dom, bo piec chodzi na "pół gwizdka" a w domu jest ciepło, tak że musielismy obniżać temperaturę. Kominek odpalaliśmy pare razy, i rzeczeywicie grzeje i na górze. Fajnie.

art22
25-01-2007, 17:52
moj wykonwaca zrobil mi materialowke na Gemini i policzyl mi bloczki na sciany nosne jak i dzialowe i wydaje mi sie ze troche za duzo policzyl , chcialbym sie dowiedziec ile wam mniej wiecej poszlo sztuk bloczkow

mi policzyl 5000 bloczkow o wymiarach 44/12/22 to jest dzialowka
i 30/25/22 - 1500 to jest na nosne

z gory dziekuje za odpowiedz

Sopelek
25-01-2007, 21:21
Trudno mi dać Ci gotową odpowiedź.
Ja liczyłem materiał samodzielnie: powierzchnia ścian * zuzycie materiału na m2 = ilość + 5 % zapasu.
Wszystko zależy z czego się buduje i ile pójdzie w odpadki. czy 29x25x22 to pustak max?
Kalkulator w dłoń i do dzieła. Ja liczyłem kilka razy, bo sam nie wierzyłem w te obliczenia, ale prawie sie sprawdziło.
Powodzenia!

art22
26-01-2007, 09:24
material to poromur

Ela_i_Maciek
29-01-2007, 22:24
powodzenia...

Ela_i_Maciek
26-02-2007, 21:57
Myślałem, że to serwer muratora psikusa mi sprawił, że nie wysyła powiadomień o nowych postach w "naszym" wątku. A tu proszę, miesiąc mija i nic...

Drodzy Państwo, sen zimowy??

Pozdr.
M

Sopelek
27-02-2007, 21:00
Oj tak!
Śni mi się, ze siedzę w fotelu z drinkiem i patrzę na ogień w kominku w moim ślicznym Gemini....
Aż tu nagle telefon! Dzwoni facet od tynków i wylewek i mówi że chce 27zł z metr tynku!
horrror!!!!!!!!!
Budzę się i szukam kolejnych ekip.
Taki to mój sen..

Ela_i_Maciek
03-03-2007, 13:10
my płacimy 30...

MarlenaG
21-03-2007, 11:05
Witam Was,
prawie zdecydowałam sie na wybór tego projektu, bądź Gemini II, ale chciałabym zobaczyc ten dom na żywo,dlatego zwracam sie z prosbą do Was, a właściwie chce sie wprosić na oględziny.Zależy mi głównie na osobach z Warszawy i okolic,dom bedzie budowany w gm.Wiązowna( Majdan).Niestety w biurach projektowych nie orzymałam namiarów na właścicieli tego projektu.Wyczytałam w wątku,ze gdzieś w Rembertowie jest taki dom, na pewno go odszukam, ale może ktos sie zdecyduje na pokazanie swojego domku w środku, może byc nawet w stanie surowym.Będę wdzięczna także za zdjęcia , wszystkie jakie tylko macie. Liczę na pomoc.... :D

Sopelek
21-03-2007, 15:38
MarlenaG - witaj w klubie!
Nie ma problemu, mozesz wpaść na moją budowę. Zapraszam. Namiary na piriv.

Ela_i_Maciek
22-03-2007, 19:44
W Rembertowie są co najmniej 2 Gemini plus jedno "coś a'la"...

Pozdrawiam,
Maciek

Ela_i_Maciek
31-03-2007, 23:06
Wiosna w pełni. Robota wre (u nas skończyli robić więźbę), a tu taka cisza...

Sopelek
07-04-2007, 15:04
Drodzy GEMINIowcy!
Zatem Staropolskim - obyczajem, dużo szynki życze z jajem,
niech zające i barany pospełniają Wasze plany. Święta to jest czas
wyżerki, porzućcie wszystkie swe rozterki. Niech to będzie czas uroczy,
życzę wszystkim miłej Wielkanocy
Robert

Ela_i_Maciek
09-04-2007, 17:23
Lany poniedziałek zmoczył chyba nas wszystkich... Pogoda pod psem, więc na pocieszenie wybraliśmy się z Elą na budowę. Nasz domek wygląda obecnie tak :)

http://images21.fotosik.pl/157/051d1b71048a4a02m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/051d1b71048a4a02.html)

Pozdr.
M

Ela_i_Maciek
27-05-2007, 10:22
Cześć...

mam nadzieję, że ktoś jeszcze tu - oprócz nas - zagląda. Mamy pytanie do tych z was, którzy już mają za sobą wykonanie elewacji.

W jaki sposób rozwiązaliście przejście rynien przez gzyms w połowie wysokości budynku?

Nasz "elewator" zastanawia się, czy nie odsunąć rynien spustowych od ścian domu na odległość równą grubości gzymsu... Nie wiemy, czy to szczególnie udany pomysł :-?

Bardzo liczymy na Waszą radę!


Dzięki
M

Sopelek
29-05-2007, 18:55
Cześć!
Też zastanawiam się nad tymi rynnami. Własnie robię elewację. Gzyms ma 6cm i zamierzam odsunąć rynny o ten wymiar. Jak to wyjdzie? zobaczymy...
Robert

Ela_i_Maciek
29-05-2007, 21:15
Ja z kolei zastanawiam się, czy nie przeciąć gzymsów rynną... z dwojga złego, chyba takie rozwiązanie będzie mniej rzucające się w oczy...

M

Sopelek
06-06-2007, 13:28
Odsunąłem rynny od gzymsów i wyszło całkiem ładnie. Jak się nauczę wklejać zdjęcia to pokażę. (albo napiszcie jak to się robi).
Robert

Ela_i_Maciek
06-06-2007, 20:40
Cześć.

Bardzo byłbym wdzięczny za zdjęcia!!

Ja wklejam tak: wchodzę na www.fotosik.pl, gdzie mam założony profil (za darmo) i gdzie można wrzucać zdjęcia na serwer.

Jak już wrzucę wszystkie zdjęcia, to klikam na przycisk "pokaż kody". Jak pojawi się okienko kopiuję kod odpowiedni do pokazania zdjęcia na forum i po prostu wklejam w treść postu. Zdjęcie pojawi się jako miniaturka (oszczędność czasu innych użytkowników, którzy nie muszą ściągać dużego zdjęcia, jeżeli nie chcą), która otwiera się do pełnego rozmiaru w osobnym oknie po kliknięciu.

Pozdr.
M

ps. jest sporo serwisów takich, jak fotosik. Ja go absolutnie nie reklamuję, sam poprostu z niego korzystam.

Sopelek
06-06-2007, 20:48
Dzięki za instrukcję. Wydaje się to proste. W niedzielę popróbuję.
Robert

Ela_i_Maciek
07-06-2007, 11:11
Czekam z niecierpliwością!

M

aga2219
14-06-2007, 21:33
Umówiłem się z panią architekt która zaadoptuje nam projekt, powiedziała że w Gemini da się powiększyć garaż i że po zmianach dom nadal ładnie wygląda i da nam namiary gdzie obejrzeć taki dom z większym garażem. Pojedziemy, zobaczymy...

Pozdrawiam
Adam

gdzie adaptowaliście projekt i ile ta usługa kosztowała, i jeszcze jak długo to trwało u architekta
dzieki za odpowiedz

Ela_i_Maciek
16-06-2007, 13:58
Sopelek,

czy udało Ci się może wrzucić zdjęcia na serwer? Umieram z ciekawości, jak rozwiązałeś mocowanie rynien.

Pozdrawiam,
M

Ela_i_Maciek
12-08-2007, 18:54
Hmmm,

wygląda na to, że wątek się skończył...

Szkoda :(

dominka
20-09-2007, 18:58
Witam

mam pytanie do tych, którzy już zbudowali. Czy dom ten będzie wyglądał ok na stosunkowo niewielkiej działce tj. 744 mkw., czy jej nie przytłoczy? Pracownia w opisie projektu napisała, że dom ten można budować w zwartej zabudowie a ja właśnie w takiej okolicy mam działkę. Proszę poradźcie coś szybko, bo jak nie to kupuję cyprysa z Horyzontu z podwójnym garażem. Ale chyba jednak wolałabym Gemini.

Ela_i_Maciek
21-09-2007, 23:22
Kupuj Gemini :) !

Nasz stoi na działce o pow. 798 mkw. i wygląda wspaniale (bo inaczej nie może!). Bryła budynku jest duża, nie da się ukryć, ale absolutnie nie przytłaczająca.

Jedyny minus jest taki, że z własnej działki nie zobaczysz dachu na swoim domu (jedynie na garażu i wykuszu kuchennym).

Pozdrawiam,
Maciek

dominka
26-09-2007, 19:22
Dzięki serdeczne za odpowiedź. W końcu zdecydowaliśmy się na jeszcze inny projekt - pracownia Lipińscy Lmp 133. Mam jeszcze do Was pytanko odnośnie firmy DQM, (czytałam trochę Wasz dziennik) - czy warto z nimi rozpocząć budowę?

Ela_i_Maciek
29-09-2007, 20:02
No, to "troszkę" inny dom. Niewątpliwie bardzo ładny.

Mam nadzieję, że spełnia wasze oczekiwania i że będziecie dobrze się w nim czuli!

O DQM trudno mi coś powiedzieć obecnie. U nas właściwie skończyli i niewiele już mają do zrobienia (powiesić kaloryfery i wyposażyć kotłownię).

Ostatnio zaczęli mocno windować ceny w proponowanych wycenach, więc zalecam rozważne podejście do ich oferty. Koniecznie porównajcie z innymi firmami.

Pozdr.
M

Ela_i_Maciek
20-04-2008, 21:08
Chciałem podzielić się newsem: od 5 kwietnia mieszkamy!! Przglądając wpisy w tym wątku, odnalazłem zdjęcie sprzed roku (9 kwietnia '07). Niewiarygodne, jak nasz dom zmienił się od tamtego czasu....

Niby rok to dużo, ale też bardzo krótko. No, ale nie będę tu "filozował".

W Gemini mieszka się BARDZO wygodnie. Nie odnaleźliśmy ani jednego mankamentu tego domu. Nic nam nie przeszkadza i, chyba, niczego nam nie brakuje. Oznacza to, że dokonaliśmy dobrego wyboru projektu. Rozmieszczenie wszystkich funkcji w domu jest bardzo praktyczne, a wielkości pomieszczeń sprawiają, że dom jest raczej "wygodnie przytulny", niż "ogromny".

Pozdrawiamy,
EiM

karen8
08-02-2009, 16:21
Będę bardzo wdzięczna za wszelkie wskazówki - czy ktoś z Was widział/wie gdzie mogę obejrzeć realizację Gemini I? Najchętniej w Warszawie lub okolicach :wink:
Jest to projekt, w którym zakochałam się od pierwszego wejrzenia, ale muszę do niego jeszcze przekonać mojego męża, który uważa, że Gemini wygląda na zbyt wysoki. Jestem przekonana, że jeśli zobaczyłby go w rzeczywistości, zmieniłby zdanie.

karen8
17-07-2009, 16:25
Witajcie,

Bardzo proszę tych z Was, którzy zakupili (lub planują kupić) projekt Gemini o podzielenie się swoimi doświadczeniami co do zmian jakie zamierzacie wprowadzić (czy też już wprowadziliście) w projekcie. A może już ktoś z Was mieszka w Gemini? Jakie są Wasze wrażenia, co w projekcie było wg Was szczególnie trafione, a co chętnie byście zmienili lub udało Wam się zmienić i jesteście z efektu zadowoleni...?

Spad
28-07-2009, 21:24
Witajcie,

Bardzo proszę tych z Was, którzy zakupili (lub planują kupić) projekt Gemini o podzielenie się swoimi doświadczeniami co do zmian jakie zamierzacie wprowadzić (czy też już wprowadziliście) w projekcie. A może już ktoś z Was mieszka w Gemini? Jakie są Wasze wrażenia, co w projekcie było wg Was szczególnie trafione, a co chętnie byście zmienili lub udało Wam się zmienić i jesteście z efektu zadowoleni...?

z przodu dodaliśmy 1,2 m garażu - garaż kończy się ścianką działową, a za nią powstało ogromne pomieszczenie gospodarcze(trzeba pamietać o dodatkowej wentylacji w garażu).

spiżarnię początkowo wybudowaliśmy do połowy, a później rozerbraliśmy i postanowiliśmy ją zrobić pod schodami.

jeżli ktoś planuje wyższy blaty w kuchni, trzeba pamiętać o oknach , które skutecznie uniemożliwiają podniesienie blatu,

wjazd do garażu jest troszkę za niski,

ogromnym bonusem jest strych - drzwi wejściowe na piętrze , dzięki temu ze strychu znikają ścianki działowe, 3 okna połaciowe i powstaje piękne przestrzene pomieszczenie.

marzena999
04-11-2009, 15:08
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e86122b7fd573c1f.html




http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/daaad2e0f05178ce.html

hawranek999
17-06-2010, 17:04
Witam,

Mam pytanie do "Geminiowiczow", ktorzy likwidowali slup w garazu - jak sobie poradziliscie z podciagiem ktory lezy na slupach scian garazowych i potem "przelamuje" sie wyzej nad wejsciem. Problem jest taki ze ta dolna czesc nad garazem koliduje z murlata i wiezba daszku nad garazem.

Pozdrawiam
MarcinL