PDA

Zobacz pełną wersję : kolor ciemny okien drewnianych- czy wypala się?



agathon
04-02-2007, 23:18
Pytanie głównie do użytkowników okien Urzędowskiego w kolorze M1 (chyba najpopularniejszy) - czy z czasem płowieje kolor na słońcu, czy jest stabilny?
Ekspertów od lakierów okiennych też proszę o opinie.
Wyszły mi te okna za ciemne w stosunku do oczekiwań. :( Czy może można je jakoś rozjaśnić? :roll:

agathon
06-02-2007, 21:44
podnoszę temat :o

finlandia
10-03-2007, 10:31
Agathon, chyba Cie zmartwię, bo nie sądzę by okna się same rozjasnily od słonca.. Juz szybciej mogą się przyciemnić, ale M1 zostanie raczej taki jaki masz.

luk__25
10-03-2007, 12:25
Mam w mieszkaniu okna drewniane firmy Humdrex, kolor ciemny brąz - zero problemów.

JACKIE P
11-03-2007, 00:04
mam Urzędowskiego okna Galux w kolorze S 5 od 2 lat - zero problemów

janusz_21
11-03-2007, 07:23
Witam! spoko, cztery okna M1 od zachodu od dwóch lat ok!

agathon
11-03-2007, 12:26
Już się przyzwyczailiśmy do koloru zbyt ciemnego okien :-? . Poza tym okienka super. Mogę rekomendować Urzędowskiego. Opóźnienia cholerne, ale reszta OK.

PawEla
12-03-2007, 10:16
a ktos ma dłużej niż 2 lata? może 5 albo 10? zazwyczaj w okresie gwarancyjnym nic sie nie dzieje ale dzwinym trafem 2 3 dni po gwarancji zaczyna sie cos dziać.... :-?

finlandia
13-03-2007, 10:23
Zachowanie powłoki na oknach zależy od wielu czynników i te same okna z jednej serii produkcyjnej mogą się zachowywać różnie, ale uogólniając można powiedzieć o dwóch grupach:

1. Zależnie od producenta: gatunek i jakość użytego do produkcji drewna i nałożonego na nim koloru oraz jakości lakierowania

2. Niezależne od producenta, czyli narażenie na warunki atmosferyczne. Liczy się tu przede wszystkim miejsce zamontowania stolarki: geograficzne - regiony górskie, nizinne lub wybrzeża. Polożenie lokalu: parter lub wyższe piętra, wielkość wysięgu dachowego (duży lub mały), sposob zabudowy okna (na równi z elewacją lub cofnięty) itd.

finlandia
13-03-2007, 10:32
I jeszcze dodam ze względu na porę roku: o lakier trzeba dbać, wówczas tak jak na samochodzie - zadbany będzie przez wiele lat wyglądał jak nowy.

Skończyła się zima, zaczyna się "sezon" na dokładne mycie okien, więc proszę zwrócić uwagę na powłokę zewnętrzną, szczególnie na dolnych ramiakach skrzydła, w oknach zamontowanych na piętrze, od strony nasłonecznionej i nawietrznej, a już na pewno w oknach zamontowanych w lukarnach.
Jeśli się pojawiają odpryski, łuszczenia lub inne niepokojące objawy to każdy dobry sprzedawca doradzi jak przeprowadzić renowację i zaproponuje właściwe kosmetyki.

A po umyciu okna zalecam zastosowanie śródków do pielągnacji drewna - przetarcie powierzchni czymś w rodzaju Pronto lub Kiwi do drewna albo "specjałami" do tego przeznaczonymi. Mleczko o pojemności ok 250 mm (myślę że wystarczy na wszystkie okna w domu) można kupić już za kilkanaście złotych. Dostępne u dobrego sprzedawcy..