PDA

Zobacz pełną wersję : Garaż blisko czy na ostrej granicy z sąsiadem



kegg
05-02-2007, 09:35
Kupiłem narożną działkę i jest troszkę mała (podziały z lat 80-tych). Chcę zrobić garaż przy domu, ale wychodzi na to, że musiałby być w odległości mniejszej niż przepisowe 4m od granicy, a nawet mniej niż 1,5 m.
Poczytałem inne wypowiedzi, że nie jest konieczna zgoda sąsiada, bo to nie ma umocowania prawnego, a tylko dla "zasady" możnaby taką zgodę dołaczyć do projektu zagospodarowania.
Pytanie szczegółowe mam takie:
1. Czy zawsze na odstępstwo (poniżej 1,5 m) musi być zgoda Ministra - to z oczywistych względów wydłuża czas oczekiwania na zatwiedzenie projektu?
2. Czy to może być odległość ściany garażu od granicy np. 1m albo 0,5m czy jeżeli już to w "ostrej granicy" trzeba budować?

Oczywiście założenia są takie, że ściana garażu od strony sąsiada nie będzie mieć okien. Nie ma też problemu zabudowy na działce sąsiada, gdyż jego budynek mieszkalny i gospodarczy nie są w tej samej linii zabudowy (ja "przylegam" do jego podwórka on ma budynek 1,5 m od granicy mojego podwórka) - domy byłyby od siebie w odległości około 6 m