PDA

Zobacz pełną wersję : Od jakiego poziomu glebokosc fundamentow



Harry81
05-02-2007, 13:03
Zamierzam posadowic fundamenty jak w projekcie czyli 1 metr ponizej poziomu gleby, dodatkowo scianka bedzie wystawac 30 cm ponad poziom. Czyli musze kopac 1 metr, ale jak zdejme 30 cm humusu to mam wykopac juz tylko 70 cm czy wlasnie 1 metr? Ktory poziom bedzie poziomem zero? Poziom przed czy po zdjeciu humusu?

Player
05-02-2007, 13:37
Cześć
Kiedys tez tak kombinowałem.
Jak zdejmiesz humus(15-30cm-najlepiej do pojawienia się piasku) to pózniej wykop jeszcze 110-120 i bedziesz pewien, że jest ok. Ile nad ziemią- ponoć wystarczy 30- ja mam 50(radzono mi wyżej , ale nie poddałem się tej sugesti)
Strefa przemarzania to 120(zależy od pozożenia i warunków glebowych), na wszelki wypadek zapytaj tego kto adoptował Ci projekt??


wątek fundamentu był poruszany często-poszukaj

pozd

retrofood
05-02-2007, 14:57
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=47424

zezo
05-02-2007, 15:18
Wszak wszystko masz w projekcie...
Masz poziom "zero" budynku, geodeta oznacza ten poziom i od tego poziomu jedziesz w dół zgodnie z projektem, a to że zdejmujesz humus to w/g mnie nie ma znaczenia, :D
Musisz zawsze brać poprawkę na to co piszą inni, sa rejony w naszym kraju gdzie głebokość posadowienia to 80 cm a są i takie tereny gdzie fundament ma mieć głebokość 120 cm, ważne jest tak że jaki grunt piasek czy glina, ale dalej upoieram się e podstawowe dane to projekt i tego się trzeba trzymać, musisz jeszcze zdać sobie sprawę z tego że im głebiej tym drożej, tak wiec do dzieła. :wink: