PDA

Zobacz pełną wersję : Okrągłe okno



Harry81
05-02-2007, 13:09
Najpierw prosze o obejrzenie zdjecia w moim dzienniku budowy (link w podpisie poniżej). Podoba mi sie to okragle okienko i nie chce z niego rezygnowac. Problem w tym ze w projekcie jest BK 36 cm a u mnie bedzie BK 24 cm + 12 cm styropianu. Nie wyobrazam sobie czy mozliwe bedzie wykonanie okraglego otworu w styropianie i wykonczenie by to jakos ladnie wygladalo. Na zdjeciu wydaje sie ze jest oblozone ceglami. Da sie to jakos ladnie w styropianie zrobic, np oblozyc plytkami klinkierowymi? Czy moze lepiej dac sobie od razu spokoj z tym okienkiem?

Artur K.
05-02-2007, 16:06
Nie widzę problemu w wykończeniu krawędzi płytkami okładzinowymi, czy też innym sposobie obróbki takiego okna na styropianie.
Wykonywałem już elewacje z takimi oknami nawet na styopianie ponad 20 cm grubości.
Problem możesz mieć innej natury - wykonawca może zbytnio niechcieć wykonywać takiej obróbki bo potrzebna tu jest duża dokładność - koło musi wyglądać jak koło, a nie elipsa lub jajo :) Dlatego może wymyślać różne niestworzone opowiaski. :evil: aby Cię odciągnąć od tego pomysłu.