PDA

Zobacz pełną wersję : Junkers Euroline, Euroster i stara instalacja co



fliegermaus
05-02-2007, 13:21
.

Yoric
05-02-2007, 17:07
flegermaus,

dobrze kombinujesz z tymi godzinami ....Twoja instalacja ma duzy zlad - potrzeba wiec czasu, zeby sama sie nagrzala ..a dopiero pozniej zaczyna ogrzewac pomieszczenia - za to wychladza sie wolniej niz malutkie instalacje nowoczesne ...dlatego:

Sprobowalbym grzac w godzinach 5:00 - 7:00 oraz 14:00-19:00

Jak za zimno bedzie rano - zmien z piatej na 4:30

Popoludniowe temperatury - w zaleznosci od trybu zycia i bycia w domu - ale na pewno nie grzalbym dluzej niz do 19:00 - nawet, jezeli chodzisz spac o 24:00

Y

ewoo
05-02-2007, 20:15
Z podniesieniem ciśnienia wody może być problem bo kocioł gazowy został podłączony do otwartej instalacji kotła węglowego czyli na kotle masz ciśnienie słupa wody. "Dobijanie " wody nie pomoże bo będzie się przelewała przez przelew nie podnosząc ciśnienia. Nie przejmował bym się tym zbytnio bo ten typ kotła bez problemu działa przy niższym ciśnieniu. (teoria mówi; powinien być w ukł. zamkniętym połączony z węglówka poprzez wymiennik węglówka w ukł. otwartym)
Moje doświadczenie niestety ze słyszenia: praca kotła z dużym zładem wody i sterownikiem jest niekorzystna bo sterownik wyłacza kocioł na kilka godzin powodując wychłodzenie dużej ilości wody potem długa praca z pełną mocą by cały zład wody zagrzać. Czy to prawda nie wiem ale proponuję doświadczenie; zapisz wskazanie gazomierza i np. przez dwie doby grzej tak jak teraz. Potem znów zapisz stan gazomierza i zrób tak na dwie doby - ustaw dzienna i nocną temp. np. na 30 st czyli wymusisz ciągłą pracę kotła a pokrętłem na kotle tym od temp. grzejników ustaw na minimum wtedy kocioł pracuje modulując moc palnika względem temp. wody powrotnej z instalacji.

Wniosek; dowiesz się w ten sposób czy lepiej grzać cyklami czyli nagrzewać i wychładzać wode przemiennie czy utrzymywać cały czas wodę w minimalnej temperaturze.
Dobrze było by ustawić moc kotła do powierzchni domu bo masz 100 m kw a kocioł 23 kW i nie wiadomo czy ktoś to kiedyś nastawił. Napisz na priva to prześle Ci instrukcję i tabelkę wg. której bez problemu nastawisz sam.