PDA

Zobacz pełną wersję : euroster 2005 - dlaczego tak działa?



vanderbobo
05-02-2007, 18:51
kupiłem jakiś czas temu sterownik euroster 2005 i podłaczyłem go do pieca na eko-groszek do sterownika geco - czyli powinno być ok ale niestety nie jest. Mianowicie ustawiłem tem dzienną na 14C noc tak samo 14C przyjechałem po dobie patrzę a w domu zimno (11C), na sterowniku pieca ok bo wyświetla blokadę ale problem polega na tym że jest 11C a powinno być 14C a piec cały czas jest na podtrzymaniu (prawie nic nie spalił węgla) o co chodzi? gdzie błąd ?

vanderbobo
05-02-2007, 20:50
podciągam

msobanie
05-02-2007, 21:02
Witam,
Zobacz czy przypadkiem nie podlaczyles przewodow odwrotnie (tzn. nie do tych wyjsc). Sa trzy wyjscia. Nie pamietam teraz ktore trzeba podlaczyc, ale mozesz to sobie sprawdzic np. miernikiem.
Sprawdzisz po prostu czy sterownik spina / rozpina obwod przy zadanej temperaturze.
Jak sterownik git - to problem w kotle lub gdzies po drodze.
Jak nie - reklamacja.
Zdaje sie ze jest jeszcze pstryczek ktory caly interes przestawia: zamiast grzania (spiety obwod) - rozpina - ale tu pewny nie jestem.
Cos mi tylko tak swita.
Pozdrawiam
Mirek

ewoo
05-02-2007, 21:04
Jest powiedzenie "jeśli zawiodą wszystkie sposoby przeczytaj wreszcie instrukcję obsługi"

Bez obrazy. Nie mam doświadczenia w połączeniu tych sterowników ale sprawdz czy dobrze podłączyłeś i sprawdz te małe przełaczniki widoczne po odsunięciu panela na przedniej stronie Eurostera może ktoś sie bawił i przełaczył. Sprawdz z instrukcja jak mają być ustawione.
Powodzenia.

Jarzeb
06-02-2007, 09:12
termometr termostatu skalibrowany???
Niektore termostaty maja mozliwosc kalibracji
pzdr

kbab
06-02-2007, 09:23
Witam
W moim, podobnym wtedy gdy ma uruchomić piec kręci się taki wiatraczek, mogę go również uruchomić ręcznie (zmieniając temp na dzienną lub podnosząc temp). Jeśli taki wiatraczek jest na wyświetlaczu, a pomimo tego piec się nie uruchamia (przy niższej temp niż ustawiona) to coś nie jest w porządku na łączach, przewodzie, lub w podłączeniu pieca.
Pozdrawiam Leon z Wrocławia

vanderbobo
06-02-2007, 16:47
własnie muszę pojechać i sprawdzić bo może było tak że podłącztem odwrotnie kable, na strowniku pieca nie ma oznaczeń tak jak na Eurosterze i może podłączyłem odwrotnie. podjadę i zobaczę i dam znać.

vanderbobo
07-02-2007, 18:21
problem rozwiązany po kontakcie z firmą EUROSTER - okazało się że wprzypadku podłaczenia sterownika pod sterownik GECO ( taki mam przy piecu) należy użyć styków COM i NC a nie jak jest to jest najczęściej COM i NO

pozdro i dzięki za pomoc