PDA

Zobacz pełną wersję : Przyłonczenie produ i wody konieczne?



scooby
05-02-2007, 22:54
Na mojej dzialce stoi dom w którym mieszkam jest on zaopatrzony w media oczywiscie (prad przez kabel od słupa) obok starego domu zatrzynam nowy dom i chce miec prad w ziemi czy musze isc zlozyc wniosek o pozwolenie na przyloncze? czy potrzebuje cos do tego oprocz $? cz na wode tez? i gaz?

rusek007
06-02-2007, 08:43
Na mojej dzialce stoi dom w którym mieszkam jest on zaopatrzony w media oczywiscie (prad przez kabel od słupa) obok starego domu zatrzynam nowy dom i chce miec prad w ziemi czy musze isc zlozyc wniosek o pozwolenie na przyloncze? czy potrzebuje cos do tego oprocz $? cz na wode tez? i gaz?

Tak!! SŁOWNIK JĘZYKA POLSKIEGO!!!

Sorry, ale szlag mnie trafia jak w temacie postu są takie byki.

retrofood
06-02-2007, 09:07
Znam nigeryjczyka, który po polsku pisze znacznie lepiej.

rusek007
06-02-2007, 09:34
retrofood gratulacje :D za pierwszy tysiączek :wink:

scooby
06-02-2007, 10:33
bardzo przepraszam za bledy ale pisałem poznym wieczorem, zmeczony po pracy i nie zwracalem na to najmniejszej uwagi. A czy ktos odpowie mi na pytnie?

retrofood
06-02-2007, 10:38
retrofood gratulacje :D za pierwszy tysiączek :wink:

Ach, dziękuje, dziękuję :wink:

A czy ktos odpowie mi na pytnie?
Na pytnie to może później. :lol: bo tak właściwie to nie wiadomo o co chodzi.

pawilon79
06-02-2007, 10:47
tak potrzebne.jezeli na swojej działce o ile jest twoj działka, jesli tak to prawdopodobnie nie poniewaz przyłączenie prądu polega na położeniu kabla do granic twojej działki do skrzynki.tylko nie wiem czy w skrzynce masz miejsce na podpiecie sie w nie których są miejsca przewidziane na taką ewentualność. jezeli nie ma bedziesz musiał wystąpic do ze o przyłącza.

scooby
06-02-2007, 10:55
niestety skrzynki przyziemnej nie posiadam, jest to moja dzialka a prad jest ze slupa, i obawiam sie ze jesli bede chcial prad z ziemi to bedzie trzeba przekopac sie przez droga asfaltowa glowna. ale jak tylko bede mial mapke do celów projektowych oraz w skali1:1000( to jest mapka zasadnicza ta 1:100?) to udam sie o pozwolenia-zapytanie o media) wlasciwie do tych pozwolen to potrzebuje tylko ta w skali 1:1000? czyli mapke zasadnicza?

Barbossa
06-02-2007, 11:01
jak stawiasz nowy dom to masz mieć pozwolenie, a skoro tak to warunki zabudowy obligują do posiadania zasilania w en , ewentualnie wod kan itp
ze przydziela określoną mo, wodociągi określony pobór itp
budując nowy dom zwiększysz parametry przydziału mocy,ilości
co wiąże się z wystąpieniem do ZE, wodociągów o zwiększenie wielkości przyłącza, a wtedy oni decydują, ćzy jest możliwość realizacji tego przez dotychczasowe przyłącza czy potrzebne nowe
a do pozwolenia na budowę musisz te dokumenty przedstawić

scooby
06-02-2007, 11:12
dziekuje za wyrozumialosc i odpowiedz. jak bede starał sie o te pozwolenia to wystarczy mi mapka zasadnicza?

scooby
06-02-2007, 11:17
dziekuje za wyrozumialosc i odpowiedz. jak bede starał sie o te pozwolenia to wystarczy mi mapka zasadnicza?

pawilon79
06-02-2007, 13:19
powinna wystarczyc zalezy co na niej jest. jezeli są wrysowane przyłącza i jak biegną linie ze,lub gaz i inne to nir bedzie problemu.

scooby
06-02-2007, 14:35
tak na mapce zasadniczej wszystkie przyłącza sa. no to teraz do energeyki, enei, i gazownictwa :(