PDA

Zobacz pełną wersję : kolejne pozdrowienia z Poznania :D



scooby
06-02-2007, 11:46
Witam wszystkich forumwiczow. Na forum jestem od 1 miesiaca i troszke pytan zadaje poniewaz jestem poczatkujacym budowlancem a te wszystkie formalnosci...

na dzien dzisiejszy czekam od 1miesiaca na decyzje o warunkach zbudowy
Szukam geodety
Oraz wybieram sie o pozwolenia na przyloncza na dostawe mediow
(media posiadam juz na dzialce ale sa one podlonczone do starego domu ale nowy dom inne zapotrzebowania i tez trzeba klejna papierki wypelniac :/

Rom
06-02-2007, 16:30
Witaj scooby :D :D
W jakiej okolicy się budujesz i jaki projekt wybrałeś?
Podsyłam Ci na priv namiary na geodetę :D

Vinga
06-02-2007, 22:13
witam Poznaniaka :)
gdzie budujesz dom?

Luiza_Czesiek
07-02-2007, 07:53
hej, hej :D
witamy :) :) :)

najgorsze to załatwianie tych wszytkich papierków...jak już wszytko pozałatwiasz to zanim się obejrzysz domuś będzie juz stał :D
pozdrawiamy :wink:

scooby
07-02-2007, 17:32
Witam
Dom buduje w poznaniu- Smochowice. Jak ktos nie wie to zachodnia czesc poznania blisko trasy A2, tam własnie mieszcza sie smochowice:p. poki co to papierki:|
ale wszystko jest opisane w dzienniku wiec zapraszam tam do poczytania, a wy gdzie budujecie? i jaka powierzchnia bo ja nie wiem czy nie za duzy buduje:p

jea
07-02-2007, 18:18
Cześć :D
Ostatnio dużo Was 8) :wink:

Vinga
07-02-2007, 21:51
My - Kamionki, odbija się w prawo z trasy na Katowice, dom 158 - 172 m pow użytkowej (w zależności, czy zdecydujemy się na podwójny garaż). I też grzebiemy na razie w papierach :(

scooby
07-02-2007, 22:05
no moj bedzie mial 110 plus 20 podasze plus 20 garaz, i zastanawiam sie czy to nie za duzo, rodzina 4 osobowa. wsumie dom budujesie na lata...

magda72
13-02-2007, 22:40
Wcale nie za duży
Ja mam 2 dzieci i dom ok.160m +garaż
Weź pod uwagę, że w domu dużo miejsca idzie na komunikację czy pomieszczenia gospodarsze, których nie było w bloku lub kamienicy. Dom musi być samowystarczalny, czyli musisz mieć w nim miejsce na wszystko, no chyba, że masz na działce inne zabudowania. No i jeszcze jedno czy dom dla dwóch osób czy dla czterech, to podstawowy metraż dla koniecznych pomieszczeń jest ten sam, dodaje się tylko kolejne sypialnie.



Gdyby ktoś z Was był z okolic Gniezna, Pobiedzisk, Wierzyc, to dajcie znać, ciekawa jestem jak się Wam tam żyje. Ja właśnie stamtąd.

scooby
20-02-2007, 17:03
nie mieszkałem w kamienicy, tylko w malym domku jednorodzinym 50m. plus garaz i szopka. hm a ten dom co chce wybudowac nie ma 20m garaz i pomeieszczenie gospodarcze a budowane jest teraz dla 4osób no ale w przyszlosci to pewnie bedzie 5-6 os. wiec za duzo nie jest, oby starczalo na ogrzewanie:p

daisy-stokrotka
27-02-2007, 06:31
Hello :)

dokleję się i ja do Waszego wątku jeśli pozwolicie, jakby nie było w kupie :oops: :lol: zawsze raźniej :)

co prawda nasze marzenia o domku prysły i zostało nam przeprowadzić sie do większego mieszkania (około 70m), ale wciąż nie tracę nadziei :)

pozdrawiam Was cieplutko

Matuszka
13-03-2007, 18:27
Też jestem na etapie barykady papierowej UMP. Czekam na warunki. I tak sobie patrzę jak od 3 miesięcy o warunki stara się kolega. Co chwila zmienia się w Urzędzie Pani prowadzaca jego sprawe i ciagle nowa wymyśla nowe zapotrzebowania. Ostatnia kazała wpisac studnię jak nie ma warunków z Aquanetu, tzn :) są w planie 2007 - 2009, ale to jej nie wystarcza. Jak wpisał studnię, to się akurat urzędniczka zmieniła i ta nowa chce umowę przedwstepną z Aquanetem.... Ja tego nie rozumiem, nie podoba mi sie to, bo w Skórzewie np czy gdzie indziej "na wsi" ludzie takich problemów nie mają. Taka jakas cholerna uznaniowość urzędnicza, jakby mu o tej umowie wczesniej nie mogli powiedzieć, tylko teraz znów 6 tygodni będzie czekać na jej przygotowanie. Ponoć dyrektor wydziału się zmienił i stąd taka rotacja, ale obsługa nie fajna...

stukpuk
13-03-2007, 18:31
I ja witam!!!!!!!!!!!!!