PDA

Zobacz pełną wersję : projekt APS126 pracownia ARCHI-PROJEKT



Strony : [1] 2

aga&piotr
06-02-2007, 17:23
Witam. Jesteśmy bardzo zainteresowani tym projektem ale jeszcze się wahamy. Czy ktoś zbudował lub buduje ten domek? Prosimy o kontakt.

http://www.archi-projekt.com.pl/ramka.php?i=projekty
APS 126.

WUJO1976
19-02-2007, 10:17
Witaj,
budowę APS 126 zaczynam od kwietnia , w tym roku stan sory zamknięty , za rok pozostałe. Oczywiscie jak dopisze zdrowie,będą pieniadzę i tak dalej
Pozdrawiam

aga&piotr
19-02-2007, 16:07
Witam,
Bardzo sie ciesze że ktoś buduje ten domek, u nas taka sama sytuacja, w tym roku surowy reszta w następnym.
Czy wprowadzałeś jakieś zmiany?
A tak w ogóle to skąd jesteś?

Pozdrawiam
Aga

WUJO1976
20-02-2007, 08:23
Hej,
jesteśmy z pięknego Lublina, a będziemy sie budować 1 km od granic miasta, Wy chyba jesteście z Warszawy - pozdrawiamy stolicę.
Budujemy z belixu 24 cm na klej + styropian. Zmiany : przedłużyliśmy garaż do końca tylniej ściany budynku , może zrobimy jakieś pom. gospod. , albo na drugi malutki samochód. Poza tym drobne zmiany: bardziej rozstrzelimy rozstaw okien dachowych ,może połączymy na dole kotłownie z łazienką , na górze zastanawiamy się na garderobami - fajnie ,że są ,ale ta jedna zabiera najlepsze miejsce na poddaszu , gdzie wysokości jest 2,5 m , dlatego może przesuniemy ją pod skosy. Z murarzem rozmawialiśmy ,że jakiś znanym jemu sposobem zdoła poszerzyć schody na poddasze bo w projekcie są za wąskie po 90 cm. To za mało ! Byłe w domu ,gdzie takie są -tragedia .Tak w ogóle jesteśmy na etapie rozmów z projektantem wnętrz. Z niecierpliwością czekamy przede wszystkim na cenę jaką sobie zażyczy.Ale niektóre pomysły miał naprawdę niezłe. Ale podobał mu się projekt, chociaż jest przyzwyczajony do domów powyzej 200 metrów.
Do usłyszenia
lubliniacy

aga&piotr
21-02-2007, 14:01
Witajcie,
My będziemy się budować 25km pod Warszawa ;) Myśleliśmy o suporexie + styropian.
Co do zmian to prawie takie same jak u was.
My również mamy zamiar przedłużyć garaż,ale zastanawiamy się też nad jego poszerzeniem (3 metry to troche mało). Łazienka z kotłownią będzie połączona.
Podsunąłeś niezły pomysł z tymi oknami dachowymi, faktycznie można je rozsunąć. A jak planujesz rozmieścić garderoby na górze?
Czy Archi-projekt nie robił problemu w związku ze zmianami?
My jeszcze nie kupiliśmy projektu, zamierzamy to zrobić za kilka dni, ale mamy już dokładne plany domu.

Nie wiem, czy widziałeś opinie o "naszym" projekcie" :
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=156&w=56254906

pozdrawiamy
aga&piotr

WUJO1976
23-02-2007, 21:16
Hej,
my z Archi_projektem nie mieliśmy problemów,choć w sumie nasze zmiany nie były wielkie (takie jak pisałem wcześniej). Właśnie odebraliśmy pozwolenie na budowę z powyższymi zmianami zaakceptowanymi przez Archi. Wewnątrz domu możemy zmieniać w sumie jak chcemy, ale jak wspominałem czekamy na odpowiedź projektanta. Garderoby tej przy holu nie będziemy robili. Dzięki temu przesuniemy powiększy sie trochę i pozwoli przesunąć drzwi do pokoju nr13 bardziej do środka holu. To nam też pozwoli powiększyć połączoną łazienkę z WC na górze i drzwi do niej będą na poziomie komina.To jeden z wielu pomysłów "naszego" projektanta, czy dobry to się okaże. A tą garderobę ma nam zaplanować gdzieś indziej na górze (chyba pod skosami). Zarzuty tych gości z forum są trochę bezzasadne. Jak ktoś decyduję się na budowę domu o powierzchni 120 metrów to niestety nie będzie miał salonu 35 m i wszystkich pokoi po 16 m, bo wtedy robi się nie 120 a 180 metrów. Dlatego nie przejmujemy sie tymi zarzutami.
Budujecie z suporexu, czyli z tego co wiem to jest to samo co belix(inaczej beton komórkowy) My niestety nie możemy poszerzyć garażu , bo mamy wąską działkę ,ale za to długą . Może Wy macie jakieś pomysły?
Pozdrawiamy

aga&piotr
28-02-2007, 15:26
Witajcie,
Cholercia spotkaliśmy sie ze znajomą która miała adaptować domek, jednak z przyczyn niezależnych od niej, nie podejmie sie zmian w projekcie :cry:
W tej sytuacji musimy zorientować sie ile te zmiany będą kosztowały jeśli zrobi je np.biuro projektowe...jeśli za dużo to nici :cry:
Wszystko wyjaśni się jutro.
Zarzutami też sie nie przejmujemy, są żałosne, poza tym dla architekta każdy projekt inny niż jego będzie zły.

Nie podoba się nam wysokość "jaskółki" na klatce schodowej, nie do umycia - za wysoko...ale bez niej będzie brzydko...
A jak u Was? Zostaje?


Pozdrawiamy

aga&piotr
06-03-2007, 18:42
Klamka zapadła, projekt kupiony :D

WUJO1976
08-03-2007, 20:43
Gratualcje :wink: , no to teraz pozwolenie i ruszacie. My załatwialiśmy to 3 miesiące ( w tym święta). Jak nie będzięcie mieli dużo zmian to pewnie też tyle to potrwa. My planujemy rozpocząć fundamenty kwiecień/początek maja , no i powoli dalej. Coś mówiliśie o tym oknie(jaskółce) , może i wysoko , ale bez niego było by trochę ciemno na schodach , a tak będzie przytulniej. Zastanawiamy sie nad przeniesieniem okna w kuchni na ścianę boczną, gdyż sie obawiamy ,że będzie trochę ciemno , gdyz u nas jest ono od północy i jeszcze pod daszkiem, a tak będziemy mieli okno w kuchni od zachodu.. Ale to tez jeszcze plany. Chyba zdecydujemy się na pomoc projektanta,który pomoże nam rozplanować dół domu, aby z tych niedużych powierzchni wyciągnał jak najwięcej. Jak będziecie mieli jakieś pomysły dajcie znać . Jeszcze raz gratulacje za znakomity wybór, nie chwaląc się , każdemu podoba się już nasz wspólny projekt, mamy nadzieję ,że będzie on też ładny w rzeczywistości.
Pozdrawiamy

aga&piotr
16-06-2007, 12:52
Witamy po dłuższej przerwie :D
Jak wam idzie budowa? My lada dzień odbieramy pozwolenie :D
Ale nie próżnujemy i cały czas działamy.
Humus zdjęty, drzewa (stare jabłonki) wyrwane, budynek wytyczony 8)

Pozdrawiamy

WUJO1976
20-06-2007, 10:49
Witam,
u nas robota wre. Właśnie murarze kończą ściany na partarze. możu jutro zaczną strop. Trochę przyśpieszyliśmy bo zalezy nam na trochę szybszej sprzedaży mieszkania. Domek ogólnie prosty w budowaniu ,co jest niesamowitą zaletą. Opóźniają jednak dość nierówne pustaki z betonu komórkowego Solbet z Lubartowa, odradzam. Dokonalismy jeszcze dwóch zmian w części powiększonego garażu zrobiliśmy mały gabinecik z wejściem przez mniejszy pokój na parterze, w naszej sytuacji będzie bardzo przydatny oraz planujemy zrobic piwniczke w środku garażu (taki szeroki kanał zalany betonem na górze)
A u Was jakieś zmiany w projekcie?
Pozdrawiam

aga&piotr
20-06-2007, 19:34
Witam,
No widze, że faktycznie u was wre :D SUPER!!
Nasze zmiany to póki co garaż, poszerzyliśmy o 60cm i przedłużyliśmy, reszta chyba zostanie tak jak jest.
Pechowo trafiliśmy na biuro zajmujące sie adaptacją....
Po wielu "szarpaninach" z panią architekt odpuściliśmy. Wszystko nam opóźniła a ile przy tym krwi napsuła :evil:
W każdym razie chodzi mi jeszcze po głowie poszerzenie wejścia do salonu z hallu, góry chyba nie będziemy zmieniać, zresztą wszystko wyjdzie w praniu-budowaniu :lol:
Jutro jedziemy z kierownikiem ocenić grunt, bo po wbiciu łopaty pokazało sie podłoże ceglaste :roll: ale podobno tylko w jednym rogu, więc mam nadzieje że obejdzie sie bez badań geotechnicznych :P

Pozdrawiam
Aga

Domil2
20-07-2007, 11:34
Witam. Czy podjęliscie już decyzję? ja juz robie więźbę. Domek wyglą da super.Pozdrawiam. Domil2.

Domil2
20-07-2007, 14:52
Witam. Ja też buduję APS 126. Może porozmawiamy? i wymienimy się spostrzeżeniami? Pozdrawiam Domil2.

aga&piotr
20-07-2007, 18:39
Witaj Domil2,
Cieszymy sie że budujesz ten domek, i jesteśmy otwarci na wszelkie wymiany spostrzeżeń :D
My jesteśmy dopiero,choć dla nas "aż" na etapie zerowym, mamy zalane ławy :D
Czy wprowadzałaś jakieś zmiany?? No i jak sie prezentuje "nasza" chatka ??

Pozdrawiamy
Aga i Piot

Domil2
20-07-2007, 19:23
Witam serdecznie.
Budowę rozpoczęłam 13 maja a teraz jestem na etapie więźby dachowej. Roboty ida bardzo szybko i dokładnie ,bo mam bardzo dobrą firmę. Zmiany jakie zrobiłam to narazie zrezygnowałam z wejscia do kuchni z holu, podnieslismy ścianę kolankową o 25 cm (zyskujemy wiekszą powierzchnię na poddaszu). Połaczę WC na górze z łazienką (nie będzie dzwi do WC). Tam gdzie było WC będzie kabina narożna. Mam zamiar połączyć obie garderoby (wejście bedzie tylko z mniejszego pokoju). Muszę mieć dużą garderobę, bo w domu raczej nie będę mieć zadnych szaf. żałuję tylko, że nie przedłużyłam garażu, koszt niewielki a można tam było wygospodarować pom. gospodarcze. Może też przesune ściankę między kotłownią a łazienką (na dole tam gdzie jest prysznic będzie pralka). To narazie tyle (ufff jaka ulga, że mogłam się z kims podzielić swoimi wrażeniami). Serdecznie pozdrawiam i czekam na to, co myslicie o moich zmianach.
Pa pa Dorota.

aga&piotr
20-07-2007, 21:38
Wow, no faktycznie szybko Ci idzie budowa :P
Gratulacje,grunt to trafić dobrą ekipę...
My jesteśmy na etapie zmiany tak owej, mam nadzieje że będzie dobrze ;)
Co do Twoich zmian, to są całkiem rozsądne, musze przyznać że też myslałam o połączeniu łazienki z kibelkiem na górze, kto wie, może jeszcze to zrobie :D
Ściankę kol. też podniesiemy, bo faktycznie będzie ciut więcej miejsca.
Zastanawiam sie tylko nad tym wejściem do kuchni z hollu, czemu go likwidujesz? :roll: wiem że zyskasz tym ścianę, ale z siatami będziesz przemykała przez salon? hmm, jakoś tego chyba nie widze, ale co ja sie tam znam :lol:
Rozumiem że Twoja sypialnia to ten mniejszy pokój tak? bo my wybraliśmy ten większy ;) nie mamy jeszcze dzieci, najwyżej potem sie zamienimy, ale wiesz, połączenie tych garderób to jest myśl :roll:
Faktycznie mogłaś przedłużyć ten garaż, ale skoro zrobisz większą kuchnie (brak drzwi), to jakoś sobie poradzisz :)
No to chyba tyle, jak tylko będziesz miała ochote to pisz, chętnie poczytam o naszych Apsach :D

Agnieszka

Domil2
21-07-2007, 08:49
Witam.
Ale fajnie, że mogę z kims porozmawiać o domku, bardzo sie cieszę. Wczoraj wieczorem byłam na budowie, i dachu coraz więcej, praktycznie codziennie coś się zmienia. Mam masę zdjęć, ale nie umię Ci wysłać.Jeśli chodzi o drzwi do kuchni, to na tej scianie gdzie były teraz bedzie kuchenka i była to jedyna ściana, gdzie nożna było puścić dodatkowy przewód wentylacyjny "grzybek". Ponoć ten dodatkowy przewód jest bardzo ważny. Nasz domek prezentuje sie bardzo okazale (nawet się nie spodziewałam, że tak bedzie). Jest inny ,niż te wszystkie dworki z kolumnami. Znajdź tu na forum Dom APS 55 buduje go dżordż, parter jest bardzo podobny. Zobaczysz jak mniej więcej bedzie wygladał nasz domek po wykończeniu (oni też zamurowali drzwi do kuchni). Aaa zapomniałam Ci powiedzieć żebyście nie zapomnieli o większych otworach na okna, wtedy puszka od rolet jest schowana, i napewno dużo ładniej to wygląda, niż jak rolety się zakłada na zewnatrz.Nie wstawiam usmiechnietych "ryjkow", bo mi się zawiesza wiadomość. Pa pozdraiam Dorota.

WUJO1976
03-08-2007, 13:51
Witam,
widzę ,że coraz więcej osób buduje przepiękny APS 126. U nas budowa idzie w miarę zgodnie z harmonogramem. Teraz robimy szczyty,kominy.Za dwa tygodnie dachówka. Na ściankę kolankową uważajcie , bo dużo jest uwag projektantów, aby nie podnosić zbytnio wysokości ścianki, gdyż nigdy za bardzo nie wiadomo jak zmienią się proporcje, ale my też podnieśliśmy jakieś 15 cm.( tzw. poduszka betonowa ) DOmek narazie wygląda dobrze , rzeczywiście dosyć tych "dworków" i uważam ,że dach ze spadkiem na boki jest korzystniejszy zarówno pod względem wizualnym (z przodu działki widać dom a nie dach) ,ale też praktyczniejszy (np. deszczówka nie leci przed wejście do domu.)
Odnośnie naszych zmian już pisaliśmy , proponujemy jeszcze wydłużenie okien w wykuszu do z 150 do 200 cm - wyglądają super(narazie same otwory). My też poszerzyliśmy schody wewnętrzne z 196cm na 210cm gdyż 91 cm to znacznie za mało. Powodzenia w budowie dla wszystkich.
Pozdrawiamy :)

Domil2
04-08-2007, 08:57
Lubin wita Lublin :D
Cieszę się, że do mnie odpisałeś, bo Aga bardzo musi być zajęta budową i nie widać jej narazie na forum. Jesteśmy na tym samym etapie budowy, tylko, że ja mam zamiar wprowadzić się na Święta Bożego Narodzenia a Ty pisałeś, Ze dopiero w przyszłym roku :P. U mnie kładą folię na dach (dzisiaj skończą). Dachówka juz czeka. Szkoda że nie umię wklejać zdjęć. Twoje rady są bardzo pomocne, szkoda tylko, że tak póżno odnalazłam to forum (chodzi mi o schody). Niestety pozostaną takie wąskie jak w projekcie. Mam obawy co do kuchni bo rzeczywiście jest trochę ciemno ale dodatkowe okno od zachodu u mnie nie wchodziło w grę (będzie trzeba rozwiazać problem dodatkowym oświetleniem).
Pozdrawiam. Dorota. :D

WUJO1976
04-08-2007, 17:34
Witamy!
U nas plany się trochę zmieniły i też przyśpieszamy. Może nie na święta ale na ferie, chociaż niektórzy mówią ,że budynek powinien przezimować w stanie surowym.Ale z drugiej strony są finanse (np. koszty kredytu) i to one do nas lepiej przemiawiają ,niż zagrożenie drobnych pęknięć na świeżych tynkach (chociaż niekoniecznie to musi wystąpić) My okna w kuchni nie przesuwaliśmy chociaż był taki pomysł, kuchnię robimy prawię otwartą więc będzie światło z dużych okien z wykusza. Robicie sobie strych??? - jak nie to koniecznie zróbcie koszt tylko desek , a tam miejsce bedzie naprawdę dużo na duperelki. Wczoraj nam gość wymierzał otwory okienne, wszystkie prawie jak w projekcie tylko jak wspominałem zmiana w wykuszu.
Pozdrawiamy
lubliniacy

Domil2
04-08-2007, 18:24
Witam.
Ten pomysł na stryszek rewelacja. Tez będziemy robić. Jeśli chodzi o "zimowanie" budynku, to już teraz bardzo rzadko sie spotyka. Ja mieszkam na terenie, gdzie występują szkody górnicze a wokół mnie nikt dłużej nie budował, niż 8-10 miesięcy. I nikt sie nie skarży na pęknięcia. Oczywiście na naszym terenie mamy inne fundamenty (to są podstawowe wymogi na terenie zagrożonym tąpnięciami). Może nauczę się niedługo wklejać zdjęcia to się będę chwalić. Oczywiście czekam też na wasze foto. Jaki macie kolor dachówek i okien? I jaką będziecie zakładać bramę garażową? Pozdrawiam Was serdecznie :D Dorota.

WUJO1976
04-08-2007, 18:27
Witam próba wklejenia starego zdjęcia z budowy
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/i/3/3/2/26006902_d.jpg[/list]

WUJO1976
04-08-2007, 18:32
Za dwa tygodnie wkleję aktualne gdyż mój aparat jest nad morzem, dlatego jeszcze umieszczam stare zdjęcia
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/g/3/0/4/26006931_d.jpg
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/g/4/0/8/26006949_d.jpg
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/g/4/7/7/26006958_d.jpg
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/g/7/9/9/26006974_d.jpg
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/i/3/5/1/26006992_d.jpg
Pozdrawiam i czekam na Wasze

Domil2
04-08-2007, 18:42
Wow :o Jak to zrobiłeś? Musisz mi podpowiedzieć jak mam wklejac zdjęcia. Czy Wasz domek to lustrzane odbicie? U mnie nie bedzie trzech schodków przed wejściem tylko jeden, niestety musieliśmy tak własnie zmienić projekt, bo w stosunku do ulicy, która przebiegała przed moim domem byłoby za wysoko i z okna w kuchni widziałabym tylko czubki głów ludzi idących chodnikiem. Tylko jedno zdjecie a jakie emocje :oops: Dorota.

WUJO1976
04-08-2007, 18:49
Dorota, może masz gadu gadu bedzie szybciej Ci przekazać jak umieścić zdjęcia.
paweł

Domil2
05-08-2007, 08:11
Witam Paweł.
Kurcze, niestety nie mam gadu-gadu. Dzisiaj też nie pogadamy bo idę zaraz do pracy (mam dzisiaj dyżur). Wielka szkoda. Pozdrawiam. Dorota.

Domil2
06-08-2007, 09:22
Cześć. Chyba mi się udało założyć konto gadu-gadu. Mój numer to 1354119. Pozdrawiam Dorota.

aga&piotr
07-08-2007, 12:02
Witajcie :D
Przepraszam że sie nie odzywalismy ale troszke biwakowaliśmy :lol: i wcale nie na budowie, która chwilowo stoi w miejscu :cry: ,
tylko na Mazurach :D .
Musieliśmy odpocząć, , bo albo mam wrażenie albo coś nam ostatnio nie idzie.
Ale ciesze sie że u was wszystko ok :D


Pozdrawiam
Aga

Domil2
08-08-2007, 08:26
Hello!
No tak, zamiast pilnować budowy to sie jezdzi po Polsce :lol: A ja myślałam , że się nie odzywasz, bo taplasz się w cemencie :D Widziałś zdjęca domu WUJCIO? Szkoda, że ja nie mogę wkleic swoich. Czekam na Twoje zdjęcia Pozdrawiam Dorota.

aga&piotr
10-08-2007, 10:28
hehehe, nawet nie wiesz co bym oddała żeby sie w tym cemencie paplać :D
Zatrzymaliśmy sie na fundamencie, jak dostaniemy kredyt to ruszamy dalej :)
Chętnie bym coś wkleiła ale obawiam sie że też nie wiem jak, może "mój majsterkowicz" będzie wiedział ;)
PS. Zdjęcia Pawła są rewelacyjne :P

Aga

WUJO1976
20-08-2007, 15:22
Witam Wszystkich,
Sorry , my tez trochę urlopowaliśmy, ale budowa powoli szła (chociaż dzisiaj mieli przyjść dekarze do montażu dachówek, ale poinformowali nas ,że dopiero mogą przyjść za tydzień, no cóż za późno , aby ich zmieniać, a miałbym taką ochotę :evil: ) Mam już aparat to postaram się wkleić nowe zdjęcia. Z niecierpliwością czekam na Wasze zdjęcia. Poniżej napiszę jak ja wkleiłem.
Na początku wybierzcie sobie portal ,który pozwala na umieszczanie zdjęć w katalogach sieciowych (ja wybrałem www.superfoto.pl) Przede wszystkim prosty. Umieście tam zdjęcia (możecie przy okazji umieścić inne zdjęcia np. z wakacji i przesłać im do realiazcji - mają konkurenycjne ceny, oczywiście pamiętajcie ,że zdjęcia są widoczne dla innych jeśli na to wyrazicie zgodę.Jak już będzięcie mieli te zdjęcia w jakimś portalu to dajcie znać to, bo ja muszę sobie przypomnieć jak to było.
Pozdrawiam

aga&piotr
21-08-2007, 20:00
Kurcze, niedopilnowałam "mężusia" i jeszcze nic nie wkleił :oops:
Postaram sie go zmobilizować.
Aaa mam pytanko, ile potrzeba stempli do naszego Apsa?? :roll:

Pozdrawiam
Aga :)

Domil2
21-08-2007, 20:32
Witam. Co ja się dzisiaj nasiedziałam przy tym wklejaniu zdjęć to głowa boli. Natworzyłam fotoalbumów tyle, że ich nie zliczę a zdjęć jak nie było tak nie ma. Jest mi smutno z tego powodu :cry: Pozdrawiam Dorota.

aga&piotr
22-08-2007, 00:14
Oj szkoda, ale może sie uda :D
Dorota, czy ten nr gg który podałaś jest aktualny? bo jakoś dobić sie do Ciebie nie moge, pisałam i nic, zero odzewu :roll:
Jakby co mój nr 2752270 :D

Pozdrawiam
Aga :D

WUJO1976
22-08-2007, 09:18
Witam,
Dorota ,ale jesteś niecierpliwa ,wgranie do albumu to połowa sukcesu nastepnie musisz zrobic następujace kroki:
- wejdż na zdjęcie w Twoim albumie w portalu internetowym (ja mam superfoto.pl)
- prawym przyciskiem myszy klikając na zdięciu wyświetli Ci się ikonka, gdzie będzie m.in. Adres URL (u mnie np. http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/g/7/9/9/26006978_d.jpg), zaznaczasz adres i Kopiujesz
-przechodzisz do postu w forum muratora
-szukasz żółtej ikonki z nazwą IMG (tuż nad oknem w którym wpisujemy treść wiadomości)
-klikasz na ikonkę pojawi Ci się:
-następnie wklejasz wcześniej skopiowany przez Ciebie adres url, czyli masz już taki zapis: [img]http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/g/7/9/9/26006978_d.jpg
-na końcu jeszcze raz klikasz na ikonkę IMG pojawia się

mam nadzieję ,że mozna cos z tego zrozumieć
Gotowe - Powodzenia-

Aga&Piotr
-ja mialem około 70 szt. 2,5-3 metrowych stempli (im wiecej Wam założą tym bezpieczniej)

Domil2
22-08-2007, 16:47
Wita Was niecierpliwa Dorota :wink:
Coś kombinuje z tymi zdjeciami i mozliwe że mi sie uda coś wkleić. Nie spocznę dopóki tego nie rozgryzę. Dzięki Paweł za instrukcje, u mnie jednak trochę inaczej to idzie z tym adresem. Do Agi: nie wiem co z tym GG numer mam taki jak podałam. A jeśli chodzi o stemple ,to nie wiem ile ich było. Zapytam fachowców.Pozdrawiam budujacych nasz domek :lol: Trzebaby mu wymyślić jakies imię, no nie? Pa.

Domil2
22-08-2007, 16:49
http://www.superfoto.pl//zdjecia/foto/l/7/4/7/26418035_m.jpg

Domil2
22-08-2007, 16:54
http://www.superfoto.pl//zdjecia/foto/l/2/3/2/26418181_m.jpg

Domil2
22-08-2007, 16:54
http://www.superfoto.pl//zdjecia/foto/l/2/3/2/26418181_m.jpg

Domil2
22-08-2007, 16:54
http://www.superfoto.pl//zdjecia/foto/l/2/3/2/26418181_m.jpg

Domil2
22-08-2007, 16:57
O rany koguta!!!!! Przepraszam was, że mi sie tyle jednakowych zdjęc wkleiło
ale ja dopiero "raczkuję" :oops: Dorota. Kurcze az sie boję dalej coś wklejać.

Domil2
22-08-2007, 16:59
http://www.superfoto.pl//zdjecia/foto/l/6/0/9/26441240_m.jpg To najbardziej aktualne zdjęcie.

Domil2
22-08-2007, 17:03
http://www.superfoto.pl//zdjecia/foto/l/1/9/3/26441247_m.jpgTaką mam dachówkę. Okna w przyszłym tygodniu. Zamówiłam już kominek i zabudowe kuchni. :lol:

Domil2
22-08-2007, 18:57
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/0/8/2/26441225_d.jpgTo jest zdjęcie z poczatku sierpnia.

Domil2
22-08-2007, 18:59
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/0/8/2/26441225_d.jpgteraz jest dobrze. Ale zasmiecam forum.

WUJO1976
22-08-2007, 21:57
No super, długo czekałem ,żeby móc zobaczyć budowany taki sam domek. Spróbuj te poprzednie zdjęcia powiększyć do rozmiarów zdjęcia ostatniego ,które wkleiłaś. A adres jest inny bo ja Ci podawałem do moich zdjęć, najważniejsze to ,że się udało. Jeżeli coś Ci się nie uda wkleić wystarczy usunąć post poprzez naciśnięcia krzyżyka. Czekamy na kolejne, u nas jutro podłączamy wodę i szambo.Dzisiaj rozmawialismy o elewacji (strypian 15 cm + tynk silikatowy). Pomysł na nazwę domu jest super - trzeba rzucać jakieś propozycje
Pozdrawiam paweł

Domil2
23-08-2007, 09:25
Witam. Powoli zaczynam "kumać" o co chodzi.
Przygotowanie fundamentów. Jak wczesniej mówiłam u mnie sa inne ze wzgledu na szkody górniczehttp://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/7/4/7/26418035_d.jpg
Wylane ławy
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/5/9/2/26447905_d.jpg
ocieplone fundamenty
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/3/0/3/26441205_d.jpg
stan zerowy
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/5/7/6/26441211_d.jpg
już się mury pną do góry
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/5/9/3/26448032_d.jpg
strop zrobiony
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/8/9/4/26448068_d.jpg

Domil2
23-08-2007, 09:53
Więźba dachowa
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/2/3/2/26418181_d.jpg
Pietro od strony wejścia
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/8/0/6/26418191_d.jpg
Polożona dachówka z jednej strony
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/9/0/2/26448075_d.jpg
Piętro od strony tarasu
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/5/0/4/26448089_d.jpg
Tu będzie proponowany przez Pawła stryszek :lol:
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/0/1/0/26448111_d.jpg
Domek od strony tarasu
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/6/0/9/26441240_d.jpg
Dacówka z drugiej strony (mam juz fajne kominy)
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/1/9/3/26441247_d.jpg
Narazie wystarczy na dzisiaj. Pa. Dorota.

aga&piotr
23-08-2007, 18:43
Brawo Dorota!! :D
Zdjęcia są suuuuper!! No piękne!!
Kurde kiedy my będziemy mieć taki stan :roll:
No nic powolutku, byle do przodu :)

A co do nazwy domku to faktycznie dobry pomysł..teraz nic mi do głowy nie przychodzi, ale pomyśle nad tym i owszem 8)

Buziaki ;)

Domil2
23-08-2007, 20:56
Cześć :D :D :D :D
Dzięki Aga za miłe słowa. Mam nadzieję, że moje zdjęcia pomogą ci trocę wyobrazić sobie jak w realu wygląda domek ,a nie tylko tak jak na projekcie. Mój domek jest niższy, niż na projekcie (nie ma trzech schodków tylko będzie miał jeden) ale bryła i wnetrza są takie same. Mam masę zdjęć z poszczególnych etapów budowy, gdybyś coś chciała podpatrzec to daj znać. Jutro kończą dachówkę (najdłużej grzebali się przy okienku na klatce schodowej). Wyślę zdjęcia całego dachu, ale jeszcze bez podbitki.
Pozdrawiam Młochów. Pa. :wink:
Aga kielnie w dłoń!!!!!!!

Domil2
24-08-2007, 09:50
Cześć Paweł :lol:
Jak tam twoja kanalizacja? mam nadzieje, ze z tymi fachowcami nie będziesz miał problemów. Ja nie cierpię takich sytuacji , kiedy fachowiec dzwoni i mówi, że przyjedzie dopiero za parę dni, brrrrrrrrrrrrrr. Ale teraz z ekipami ciężko , człowiek coś powie i odrazu sie obrazają :evil:
Pozdrawiam iczekam na twoje zdjęcia. Pa.

aga&piotr
24-08-2007, 15:03
Dzieki Dorotko, jeszcze chwila i faktycznie kielnia bedzie w ręku 8)
Bloczki zwiezione, barak pojawi sie jutro, garaż i pustaki we wtorek...
W niedziele dogadamy wejście ekipy i działamy pełną parą :D
Ubolewam strasznie nad naszymi lokalizacjami....miło by było sie spotkać i obgadać coś nie coś...;)
Na szczęście pozostają fotki,miło na nie popatrzeć, człowiek jakoś tak pewniej sie czuje :roll:
Dobrze że popstrykaliśce ich troszke :lol:


Aga :)

Domil2
24-08-2007, 21:28
Wtaj Aga.
Rzeczywiście mieszkamy daleko od siebie, ale odległość nie jest ważna . Jak coś będziesz potrzebowała to zawsze mozesz liczyc na to że postaram się Ci pomóc. Nie "czaj się"tylko pytaj. Nawet 20 razy dziennie :lol: Ani sie obejrzysz jak twój domek bedzie miał okna.
Na dobranoc moje okienko
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/6/4/9/26495751_d.jpg
Pa pa.

aga&piotr
25-08-2007, 07:00
Dzięki Dorotko :lol:
Okienko jest śliczniusie :D
Hmm coś Paweł sie nie odzywa, ciekawe czym jest taki zajęty...czyżby budową? hihihi ;)

Kurcze nie przychodzi mi do głowy nazwa...na chwile obecną to moge tego Apsa nazwać "Nerwowy" hehehehe
O niczym innym nie mysle, tylko o baraku, który się dziś pojawi, potem o pustakach, potem o pieniądzach, o tym że już prawie wrzesień a my ciągle w proszku......ojej a "mężuś?" :oops: :wink:


Aga :D

Domil2
25-08-2007, 07:44
Cześć Aga.
Paweł miał mieć robione szambo i kanalizacje, to pewno ma co robić.Ale jak się uwinie, to się przewrócimy z wrażenia jak nam wklei zdjęcia :lol:
Nie martw się bloczki przyjadą na czas i jak ruszą to nie uwierzysz jak to szybko idzie. To jest etap kiedy codziennie coś się zmienia i dom rośnie w oczach :o . Zaraz lecę do pracy, ale wieczorem będę w domu, to zajrzę tutaj. Ja na poczatku mówiłam na swój domek ".. moja żona Zofia.." (pamietsz ten tekst z filmu chyba "Miś"). Przewracaliśmy sie z rodziną ze smiechu. Teraz jest już dużo ładniejszy ,więc muszę go przechrzcić. Pozdrawiam Was. Dorota. :wink:

aga&piotr
25-08-2007, 10:57
...Moja żona Zofia... :o a to dobre, popłakałam sie ze smiechu :lol:

Miłego dnia :D

Domil2
25-08-2007, 18:52
Witam.
Kolejna porcja zdjęć.
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/8/6/8/26507946_d.jpg
kawałek salonu z kuchnią
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/3/9/4/26507949_d.jpg
Wykusz
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/2/6/5/26507952_d.jpg
Domek od drugiej strony
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/0/7/8/26507957_d.jpg
Pozdrawiam. Dorota :lol:

WUJO1976
25-08-2007, 21:35
Witam wszystkich,
zdjęcia super ,widzę że technika budowania jest trochę inna niz u nas (tak jak wspominałaś ), widać też po zdjęciach ,że buduje profesjonalna firma (m.in deskowanie fundamentów, zamiast stempli drewnianych -stemple konstrukcyjne, wzrocowe "muratorskie"ocieplenie fundamentów itd.) Nic dziwnego ,że są takie a nie inne efekty.
U mnie rzeczywiście to był dzień , jak nie było nikgo tak nie było a dzisiaj wreszcie przyszli dekarze połozyć dachówke , dodatkowo facet przyłączył wodę i już mam wreszcie swoją a nie od sąsiada skądinąd bardzo życzliwego, a także faceci od kanalizacji , którzy finiszują z budową kanalizacji. Oj, wreszcie się coś działo.
Powodzenia dla rozpoczynających zmagania z ekipami. Macie dobry czas na rozpoczęcie , gdyż materiały tanieją ( cement u nas mozna kupić za 450 zł /t wcześnie 525 zł ; stryopian 165zł /m3 wcześniej 200 zł , nie mówiąc juz o cegłach i betonie komórkowym) Warto czasami poczekać.
Zastanawiamy się nad wykończeniem balkonu , nie chcemy tych pięknie kutych balustrad np. w winogronka ( ale to nasze zdanie) . Może macie jakieś propozycje , myślimy o drewnie w kolorze okien.Zrobiłem trochę zdjęć , zaraz je umieszczę.
Pozdrawiam wszystkich

WUJO1976
25-08-2007, 22:00
Zdjęcia z dzisiejszego ranka 07.00.

http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/2/6/1/26512511_d.jpg
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/3/5/3/26512596_d.jpg
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/4/1/5/26512603_d.jpg

Domil2
26-08-2007, 08:34
Cześć Paweł.
Jak przeczytałam wiadomośc od Ciebie, to mało nie spadłam z krzesła. Chodzi mi o balustrady przy balkonie. Skąd wiedziałeś, że ja kiedys powiedziałam to samo? Powiedziałam do męża.."i żdnych mi tutaj nie wymyslaj balustradek kutych w kwiatki albo w winogronka, tylko chce mieć sztachetki, najlepiej w kolorze brązowym...". Ale mój mąż powiedział, że absolutnie żadnego drewna, bo to trzeba konserwować. No to mu wynalazłam firme, która produkuje PCV, a wyglada jak drewno.
[/img]http://www.profplast.com.pl/galeria/pic04.jpg
Miłego dnia. zdjęcia super. Więcej napiszę coś jutro, bo juz wyjeżdżam do Szklarskiej Poręby.Dorota.

Domil2
27-08-2007, 07:52
Chyba źle umieściłam adres. Może teraz sie uda.
http://www.profplast.com.pl/galeria/pic04.jpg
Pozdrawiam. Dorota.

aga&piotr
27-08-2007, 11:11
O kurcze to nie jest drewno?? :roll:
No prosze, niezła imitacja :D powiem więcej, jest świetna :lol:


Aga :wink:

WUJO1976
28-08-2007, 09:48
Witam,
rzeczywiśie jak drewno. Muszę poszukać przedstawiciela w lubliniie i jeszcze zobaczyć to na żywo i porównać cenę z drewnem ,ktore można w sumie dobrze zabezpieczyć. Zobaczymy. My jesteśmy na etapie uzgodnień terminowych: hydraulicy ,odkurzacz centralny, elektrycy,okna,tynkarze,drzwi+brama garażowa,elewacja ,podłogi. Na szczęsie wszyscy sprawdzeni przez znajomych, ale weż i to zgraj, tym bardziej,że każda robota jest zależna od skończenia poprzedniej.W sumie Alleluja i do przodu dla wszystkich.
Pozdrawiam

Domil2
28-08-2007, 18:01
Witam.
wklejam najnowsze zdjecia z budowy. Proszę wklejcie jakieś swoje, bo aż sie głupio czuję, że ja tylko się chwalę.
Moja podbitka
http://www.superfoto.pl//zdjecia/foto/l/1/0/8/26601986_m.jpg
Są już okienka dachowe
http://www.superfoto.pl//zdjecia/foto/l/3/6/7/26601997_m.jpg
Połozona dachówka nad wykuszem
http://www.superfoto.pl//zdjecia/foto/l/7/3/8/26602024_m.jpg
http://www.superfoto.pl//zdjecia/foto/l/7/9/9/26602036_m.jpg
Pozdrwiam. Dorota. :)

Domil2
28-08-2007, 18:08
No i jeszcze raz (ale ja jestem ciemna jakaś, czy co?)Zapomniałam powiększyć.
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/1/0/8/26601986_d.jpg
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/3/6/7/26601997_d.jpg
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/7/3/8/26602024_d.jpg
[/img]http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/7/9/9/26602036_d.jpg
Paweł jaki kolor okien będziesz miał?

WUJO1976
29-08-2007, 07:18
okna PCV z obustronną okleiną ciemny orzech - firma OKLAND z Krakowa- jakość zobaczymy

Pozdro

Domil2
29-08-2007, 08:26
Witaj Paweł.
My mamy chyba taki sam gust, bo ja mam taki sam kolor okien, tylko, że ja mam z Norma 2000. A podłogi w domu z czego robisz?Ja zakładam parkiet dębowy. kafle tylko tam, gdzie podłogówka (kuchnia, łazienki) no i wiadomo wiatrołap i kotłownia. Schody bedę okładać drewnem, chociaż mnie namawiają na kafle, ale jakos mi sie źle kojarzą schody z kafli i na pewno nie dam się na nie namówić. Pozdrawiam Dorota. :)

WUJO1976
29-08-2007, 20:45
Cześć Dorota,
my robimy tylko w salonie i w hollu coś ekstra (parkiet z drzewa egzotycznego- kolor " jesion koniak"), pozostałe pokoje w zwykły panele ,w łazienkach i kuchni terakota. Boimy się tylko ,aby podłogi szybko i dobrze wyschły (minimum 1,5-2 miesiące w okresie jesiennym). Panelom nic nie będzie, ale z parkietem może być różnie. Podobno są jakieś sposoby aby szybciej wyschły (jakieś dmuchawy), ale to jest kosztowne. Podobnie ma się rzecz z tynkami gispowymi. Siostrze w tym roku tynki gispowe schły prawie 1,5 miesiąca i to w lecie. Ale jakoś tam będzie.
Pozdrawiam

Domil2
30-08-2007, 18:34
Witam Aga i Paweł.
Pawle zmartwiłam się tym co napisałeś o schnięciu tynków i podłogi. jutro zapytam się kierownika budowy czy maja dmuchawy, ale myslę, że ta firma ma taki sprzęt :lol: Na pocieszenie dzisiejsze zdjatka.
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/7/9/9/26602036_d.jpg
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/9/0/7/26675982_d.jpg
Pozdrawiam was ciepło (już coś się zimno zrobiło) :D
Dorota.

aga&piotr
31-08-2007, 11:11
Piękne zdjęcie...aż mnie ściska na jego widok :cry:
My ciągle w miejscu..faktycznie już się zimno zrobiło a budowa nie rusza...
Nie wiem czy jak tak dalej pódzie to nie zostaniemy przy stanie zero na zime :(
Co za czasy nastały..nie ma komu pracować...ech...


Pozdrawiam Was,
Smutna Aga

Domil2
31-08-2007, 11:59
Witaj Aga :lol:
Nie smuc się, naprawdę nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło :)
teraz naprawde cięzko jest o dobrą ekipę, a jak masz brać kogoś z przypadku, to lepiej poczekaj,nie spiesz się, bo Ci jakiegos bubla postawią. Ja jestem w innej sytuacji, bo mi buduje szwagier (ma dużą firmę budowlaną), a to naprawdę jest człowiek, który wie co robi i jak mi mówi,że za miesiąc bedzie dach, to on jest i kropka. :P Myślę, że nie robię Ci przykrości wklejając zdjecia?
Jestescie mlodzi i jeszcze się namieszkacie. Ja na mojego szwagra czekałam pół roku zeby zaczął budować i doczekałam się, chociaż jestem człowiekiem bardzo niecierpliwym a jakoś przeżyłam :lol:
Pozdrawiam Was serdecznie Dorota. :wink:

aga&piotr
31-08-2007, 15:26
Dziękuje za słowa otuchy Dorotko..
Oczywiście wklejaj jak najwięcej zdjęc :D bo miło popatrzeć :D
W poniedziałek mamy pogadać z pewnym panem-budowlańcem, zobaczymy co z tego wyjdzie, jak nic to chyba damy sobie spokój w tym roku,( bo kolejna ekipa może wejść w połowie października a to chyba za późno :roll: )
Ja może jakoś to przeżyje ale "mężuś" chyba będzie potrzebował reanimacji...;)


Aga

Domil2
04-09-2007, 08:53
Witam. No co tam sie nie odzywacie? Aga wyszło cos z tego spotkania z budowlańcami? Paweł co u ciebie? U mnie juz stoja ścianki działowe i panowie zabierają się za ocieplanie domu. Paweł ja będę miała tynk akrylowy. Dostałam katalog z próbkami elewacji i nie wiem na jaki kolor się zdecydować. Myślałeś juz nad kolorem? Podpowiedz coś.
Jutro Wam wrzuce jakies zdjecia. Pozdrawiam. Dorota.

WUJO1976
04-09-2007, 20:59
Witam, u mnie też powoli idzie: jest już pełna instalacja wodno-kanalizacyjna wewnętrz domu , dzisiaj zaczęli elektrycy.którzy do piątku planują skończyć , a potem już okna i można będzie robić tynki wewnętrzne , które długo schną, dlatego tak się śpieszymy. Elewację będziemy robili tak od 20 września ( stryopian 15 cm + tynk ,ale silikatowy) .Polecam silikatowy , a najlepiej silikonowy(chociaż najdroższy) są bardzo trwałe i odporne na zabrudzenia. U nas jest promocja na silikatowy w systemie Terranova ,który jest prawie w cenie akrylowego. Kolor - napewno jasny- jakiś odcień beżu , może słonecznej żółci , może brzoskiwinia , jescze nie wiemy.
Pozdrawiam Wszystkich
Paweł

aga&piotr
05-09-2007, 02:01
No pieknie, u Was jak zwykle coś nowego a u nas...hmm :roll:
Z budowlańcami nic nie wyszło....mogli zacząć ale za DUŻE pieniądze ;)
Poradziliśmy sobie inaczej :D i mamy dogadane 3 ekipy na stan surowy :-?
Jedni zajmą sie bloczkami (zagęszczenie na naszej głowie), drudzy wymurują, a trzeci zrobia więźbe i przykryją....a to dobre, heh
No cóż bywa i tak, teraz musimy załatwić prąd i wode.
Lada chwila trzeba będzie zamówić strop i zwieść drzewo :roll:
Kurcze, mamy czego chcieliśmy, wreszcie coś sie rusza :D

Pozdrawiamy
Aga i Piotr

Domil2
05-09-2007, 07:52
Witam.
Paweł : No chlopie jak tak dalej pójdzie, to na Boże Narodzenie sie wprowadzasz :D . U mnie kanalizację beda robić później. Dziś wkracza elektryk, bo scianki działowe juz stoją
[/img]http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/7/5/2/26841993_d.jpg
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/8/1/8/26842004_d.jpg.
Okna mielismy wstawiac wczesniej, ale doszlismy do wniosku, że dopiero po ociepleniu budynku
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/8/3/5/26841982_d.jpg
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/0/1/3/26841990_d.jpg.
Pochwal sie swoim dachem, bo nic nie wklejasz, a chyba juz ci zakładają dachówkę? Jeśli chodzi o elewacje to myślałam tez o takich kolorach ja Ty, może sloneczny żółty?(lubie ciepłe kolory). Dzisiaj jezscze będę rozmawiać z firma zakładającą odkurzacze centralne. Może się skuszę, ale narazie na samą instalację.Pozdrawiam Dorota.

Domil2
05-09-2007, 07:59
Cześć Aga.
No i nie wkleiły sie zdjęcia :x będę próbować jeszcze.
Noooooo widze, że do zimy zamkniesz stan surowy (przecież takie były plany).
Niepotrzebnie tyle nerwów było. Powolutku, powolutku do przodu :lol:
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/0/1/3/26841990_d.jpg
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/7/5/2/26841993_d.jpg
Pozdrawiam Dorota.

aga&piotr
05-09-2007, 19:01
Cześć,
Cholerna pogoda :evil: nic przez nią nie załatwiliśmy :evil:
Najgorsze jest to, że teraz więcej będziej tych "zapłakanych" no i krótszych dni...

Fajne zdjęcia Dorotko :)



Aga

Basia i Maruś
05-09-2007, 22:25
Witajcie.Właśnie znalazłam to forum i jestem bardzo szczęśliwa.Również będziemy budować ten domek.Wy wszyscy jesteście juuż daleko z przodu ,ale może chodz trochę w miarę czasu Was podgonimy.
Jeżeli chodzi o nasze zmiany to wydłużamy garaż i robimy wyjście na ogród.
Po wejściu do holu nie będzie mozna wejść do kotłowni ,ponieważ nie bedzie tam drzwi.Ale będzie tam można się dostać wchodząc do garażu przez drzwi które bedą pod schodami.
Wejście do salonu będzie poszerzone na ok.2,5metra.
Schody też bedą poszeżone.Na górze łazienka będzie razem z toaletą.Jutro jeszcze zapytam mężą co jeszcze zmieniamy i dopiszę.piękne macie zdjęcia domku.pozdrawiam.Czy ktoś jest z okolic Wrocławia???
Zapomniałam dodać że dom budujemy w lustrzanym odbiciu.Z tego co mąż mi tłumaczył to garaż będzie lekko cofniety w tył.

aga&piotr
06-09-2007, 03:21
Och, witamy nowych budowniczych :D

Ciesze sie że ktoś dopiero zaczyna, jak my zresztą ;) bo Dorotka i Paweł mają już zaawansowane stany :D


Pozdrawiamy
Aga&Piotr

Domil2
06-09-2007, 15:02
Witam.
No i powiększylo nam sie grono budujacych najfajniejszy domek na świecie :lol: :lol: :lol:
Widzę, że ktos buduje niedaleko mojej miejscowości, do Wrocławia mam 70 km. To wcale niedaleko porównując odległość do Agi i Pawła.

Aga, ja już mogę wejść do mojej łazienki i do kuchni. Wiesz jakie to fajne uczucie jak stoją już ścianki działowe. Elektryk jednak bedzie dopiero w przyszłym tygodniu. :-?

Pozdrawiam Dorota. Basia pisz na bieżąco i wklejaj zdjęcia.

Basia i Maruś
06-09-2007, 19:57
Oczywiście jak tylko będę miała co wkleić to z przyjemnością to zrobie.A co sądzicie o tych zmianach które chcemy zrobić???Pozdrawiam.

Domil2
06-09-2007, 20:30
Witaj Basia.
Na jakim etapie jesteście? Juz coś robicie, czy tylko narazie załatwiacie formalności związane z budową? Budujecie się we Wrocławiu, czy gdzieś w okolicach? Jeśli chodzi o Twój domek to: będziesz miała lustrane odbicie a takie buduje Paweł, to jego zdjęcia bardziej bedą dla ciebie czytelne ( niby ten sam dom, ale jednak inaczej sie wchodzi, z innej strony jest łazienka itp.).
Łazienke na górze bedziecie łaczyć z WC, ja też tak mam i uważam, że to było trafne rozwiązanie. Schody szersze ( ja niestety mam takie jak w projekcie).Wejście do kotłowni mam z domu, ale drzwi do kuchni mam zamurowane. Teraz jak mam ścianki działowe to widze jak wygladają pomieszczenia i bardzo mi się wszystko podoba :D. Na koniec zdjęcie mojego domku zrobione wczoraj
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/3/9/7/26885374_d.jpg
Pozdrawiam. Dorota.[/img]

Basia i Maruś
06-09-2007, 20:51
Bardzo łdny domek.My mamy działkę w Chrząstawie.To jest niedaleko Jelcza.A jakie macie schody,bo mój mąż ma ochotę na betonowe.?My jeszcze nie robimy tej jaskółki na klatce schodowej.Do kuchni też n ie będzie wejścia z holu.My teraz czekamy na pozwolenie,a potem będziemy załatwiać kredyt,O ZGROZO...pOZDRAWIAM i czekam na nowe fotki.

aga&piotr
06-09-2007, 21:30
Kurde dziewczyny co Wy z tym zamurowywaniem wejścia do kuchni :roll:
Chyba musze poważnie sie nad tym zastanowić :lol:
Ten pomył z drzwiami do kotłowni jest całkiem do rzeczy, ale chyba zostane przy tym tradycyjnym, bo mam zamiar w niej urządzić małą pralnio-suszarnie 8)
Ach,u nas będą raczej murowane schody, taki jest zamiar a co będzie to ja nie wiem :roll:

Dorotko piękny "okaz" na zdjęciu,hihi 8)
A Ty Basiu nic sie nie martw o kredyt, my też wzieliśmy i nie było aż tak strasznie ;)

No dobrze, zagłębie sie jeszcze odrobinkę w lekturze"fundamentowej" i
zmykam spać, kolorowych wszystkim :wink:

Basia i Maruś
06-09-2007, 21:36
WItam.Ja też idę już spać,ale chciałam jeszcze tylko zapytac ,jakie ogrzewanie zamierzacie mieć.Bo czy ta suszarnia sie sprawdzi w miejscu gdzie bedzie stał piec?A zapytam jeszcze gdzie brałaś kredyt.Pozdrawiam i dobranoc....Myśle że nasz projekt wsród projektów aps to prawdziwy PREZES.PRZEMYŚLCIE TĘ NAZWĘ...

aga&piotr
06-09-2007, 21:54
Jesteśmy zdecydowani na ogrzewanie gazowe,w związku z tym na moje oko wszystko będzie ok,te piece wyglądają dość "estetycznie", mam zamiar dołożyć dodatkowy grzejnik w kotłowni i niech sie pranko suszy :D
Co do kredytu, wzieliśmy w millenium, niestety złotówki, franka niechcieli dać :cry:
Basiu wymyśliłaś świetną nazwę...hehe prezes,a to dobre, ciekawe co na to Dorotka i Paweł 8)

Jeszcze raz kolorowych :D

Domil2
07-09-2007, 09:16
Cześć.
Mój "Prezes" ja na niego przystało juz jest ubrany w cieplutkie ubranko. Kurcze nie moge sie zdecydować na kolor elewacji. Jak juz jest Prezesem, to niech wygląda poważnie i z klasą, no nie? Będe szukac dalej. U mnie kotłownia tak jak w projekcie (pewno tam będzie schowek na różne rzeczy) i muszę mieć wejście z domu. Te zamurowane drzwi w kuchni są super. Kuchnia nie jest duża i brak piwnicy, to wszystko przemawia za zagospodarowaniem tej sciany, gdzie były drzwi. Jak mówiłam wcześniej na tej ścianie bedę miała kuchenkę i okap, dlatego mam w nią wpuszczony dodatkowy przewód wentylacyjny. Połaczona łazienka z WC nagórze jest też OK, ma inny kształt, niż wszystkie łazienki. Prezes jest poprostu oryginalny i tyle :lol:
Pozdrawiam. Dorota.

Basia i Maruś
07-09-2007, 14:25
Witajcie.
Widzę że nazwa się podoba.To się bardzo cieszę .
Dorota a czy możesz wkleić fotkę łazienki,bo jestem ciekawa jak ona wygląda po połączeniu.
A taka mi się marzy kuchnia.Co sądzicie.???


http://picasaweb.google.pl/basiamyc/Foto/photo?authkey=tp5dCBQUtro#5107451653565305106

Domil2
07-09-2007, 20:51
Witam.
Basiu ciężko będzie zrobić zdjecie całej łazienki, bo ciężko jest sie w niej ustawić żeby ją cała objąć.Jutro spróbuję, może mi sie uda.
Co do kuchni , ja już mam zamówioną. fronty prawie identyczne jak na twoim zdjeciu (faktura), tylko ,że ciemniejsze. Jeśli chodzi o sprzęt (fronty kuchenek, okap) mam inny gust, bo u mnie będa w stylu retro (ciemne, miedzaine fronty). Ja jakoś "nie trawię" tych wypolerowanych metali. Ale mój mąż też nie lubi, więc sie zgrywamy w tym temacie. Bardzo mi sie podoba lampa wisząca (mam podobną).
Jak sie nie mylę masz syna Macieja (widziałam na fotografiach). Mój syn ma tak samo na imię :lol: :lol: :lol:
Pozdrawiam. Dorota.

Basia i Maruś
07-09-2007, 22:06
Dortota.
Jeżeli chodzi o nasz gust to również jak najbardziej retro.Bardziej chodzilo mi o o pokazanie tego barku co oddziela salon.A mebelki też dużo ciemniejsze nam się podobają.
Czekam na fotki.
Tak syn to Macius a córka Juleczka.
A zapytam jeszcze.czy salon nie jest zbyt mały.???
Czy mogę jeszcze zapytać ile was kosztował stan surowy zamknięty.Dziękuję.

aga&piotr
08-09-2007, 07:42
Hej :)
Widze że moja kuchnia będzie odstawała od waszych, my raczej preferujemy styl nowoczesny :roll: jeśli chodzi o wystój to rónież mamy bardzo podobny gust, obejdzie się bez walki 8)
Jestem ciekawa tej górnej łazienki, też rozważałam połączenie, ale jakoś staneło na niczym, nie moge sie zdecydować :roll: hmm
W temacie dzieci...przyznaje że też obejrzałam galerie Basi :oops:
Tak czy siak gratuluje :D
My póki co nie dorobiliśmy się takich "skarbów" :wink:

Pozdrawiam
Aga :)

Domil2
08-09-2007, 11:23
Witam.
NOOO widzę, że nasz Prezes bedzie i w stylu retro i w nowoczesnym :D
Bardzo dobrze, bedziemy mieli co pooglądać, napewno nie bedzie nudno.
U mnie dzisiaj nakładają przecierkę (chyba tak sie to nazywa) na styropian. Wieczorem wkleję zdjęcia, już nie bedzie taki śmieszny, biały i puchaty :) .
Basiu, jesli chodzi o barek w kuchni myślałam o tym,( salon wydaje sie wiekszy), ale cóż zycie jest taki a nie inne. Nie dość, że nie bedę miała barku, to jeszcze między kuchnia a salonem będą drzwi rozsuwane, chowane w scianie. Niestety u nas się duzo gotuje i je. Lubimy bigosy, gołabki, rybki smażone a po jednym takim "zabiegu" niestety firaneczki w salonie nie pachną już świeżością. Dla nas salon jest OK, gdybyśmy chcieli wiekszy napewno wybralibyśmy inny projekt. My lubimy przytulne i ciepłe miejsca i myślę, ze tak będzie. Jesli chodzi o stan surowy zamknięty, to około 200 tyś. (zaczeliśmy budowac wtedy, kiedy wszystkie materiały miały najwyższą cenę). Ale nie jest żle w moim miescie taka cenę mają mieszkania około 50 m2. Dorota. :D

aga&piotr
09-09-2007, 09:43
Ojej 200tyś? sporo :roll:
Hmm 50m mieszkania powiadasz? w Warszawie to już kawalerke ciężko kupić w tej cenie....... :-?
Ceny powariowały, no ale nie ma tego złego, w końcu to one skłoniły nas do podjęcia decyzji w sprawie PREZESA :lol: Z czego się bardzo cieszymy :D

Z tym barkiem....ach, zawsze był moim marzeniem, ale u nas rónież drzwi rozsuwane :)

Aga :)

Basia i Maruś
09-09-2007, 10:13
Witajcie.
Ja chyba nie mam takiego zmysłu,nie umiem sobie wyobrazić jak to bedzie z tymi drzwiami przesuwanymi,ale mam nadzieje że bedziemy na tym forum długo razem i będziemy wklejać fotki.
Dowiedziałam się od męża że nasz dom będzie trochę większy ,ponieważ ściany będą dłuższezkażdej strony po jakieś 60cm.
A co kładziecie na dach,bo my chyba dachówkę celtycką Lumino.Interesują mnie jeszce schody.Mi sie najbardziej podobają drewniane.A wy jakie bedziecie mieć???
Proszę o zdjęcia :lol:

Domil2
09-09-2007, 12:07
Witam.
Dzisiaj mam wolna niedzielę, wiec się wybieram na osiedle domków jednorodzinnych podpatrzeć kolory elewacji. Co do schodów, u mnie będą betonowe okładane drewnem. Całe drewniane odpadają, bo po jakimś czasie okropnie skrzypią. Ogrzewanie będę miała podłogowe tylko tam, gdzie będą kafle (łazienki , kuchnia, kotłownia) reszta- parkiet dębowy. Taki mam teraz w domu i bardzo sie sprawdził, więc nie kombinuję. Dachówke widziałaś na zdje ciach (brazowa angoba) bez połysku( dla mnie bardzo ważne).
Ciekawe co porabia Paweł?
Paweeeeł, odezwij się!!! :lol:
Dorota.

Basia i Maruś
09-09-2007, 12:34
Dora zobacz sobie elewacje kirkris.ma bardzo ładną.
Zdjęcia,zdjęcia,zdjęcia... :P

Domil2
09-09-2007, 12:54
Jego elewację widziałam juz wcześniej. Jest jeden problem, ona inaczej wygłada z bliska a inaczej z daleka (zupełnie inny kolor). Przed chwila miała telefon,że musze dac odpowiedz do wieczora. Otworzyłam kolornik i .... wybrałam, najwyżej Prezes będzie wygladał jak ....jajo.

majeczka126
10-09-2007, 15:43
Witam wszystkich. Widzę, że przybywa miłośników APS126. Jesteśmy jednymi z nich. Nasz dom jest już w stanie surowym zamkniętym. Jest to domek prosty w budowie, więc nie mieliśmy większych trudności w czasie jego powstawania. Dokonaliśmy niewielkich zmian w projekcie: zrobiliśmy okno w łazience na dole; zlikwidowaliśmy garderoby na górze, na rzecz pokoi. A tutaj zamieszczam parę zdjęć. Jeśli ktoś miałby jakieś pytania to służymy radą ;)

[img=http://img208.imageshack.us/img208/3605/domek2lh3.th.jpg] (http://img208.imageshack.us/my.php?image=domek2lh3.jpg)


[img=http://img401.imageshack.us/img401/9150/domekii4.th.jpg] (http://img401.imageshack.us/my.php?image=domekii4.jpg)

[img=http://img442.imageshack.us/img442/4218/domek3zu2.th.jpg] (http://img442.imageshack.us/my.php?image=domek3zu2.jpg)



[img=http://img249.imageshack.us/img249/4773/domek4vn2.th.jpg] (http://img249.imageshack.us/my.php?image=domek4vn2.jpg)

Domil2
10-09-2007, 21:03
Witam Majeczka :P :P :P
Cudownie było zobaczyc swój domek z oknami :D
Skąd jestescie? Kiedy rozpoczęliscie budowę? Jestem okropnie ciekawa ile Was wyniósł stan surowy zamknięty(oczywiście nie musicie odpowiadac na to pytanie). Kiedy sie wprowadzacie? No dobra, wystarczy tych pytan, bo pomyślicie, że jakaś wścibska baba jestem. Jutro wkleje swoje zdjęcia. Poproszę o zdjęcia ze srodka domku. Pozdrawiam. Dorota.

Basia i Maruś
11-09-2007, 08:43
Witaj Majeczko.
Piękny ten twój prezes.czy mogłabyś wrzucić jakieś fotki ze środka.pozdrawiam.Gdzie wogóle budujecie ten domek??
Pozdrawiam.

Domil2
11-09-2007, 19:25
Witam.
Widzę Basiu, że narazie my okupujemy forum, coś reszta się nie odzywa. Aguś, co tak zamilkłaś? :-?
Mój Prezes z przypudrowanym nosem
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/6/6/5/26940032_d.jpg
Kuchnia z zamurowanymi drzwiami na korytarz
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/1/8/6/26945634_d.jpg
ocieplenie
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/8/9/0/26945620_d.jpg
Pa. Do jutra. Pozdrawiam. Dorota.

majeczka126
11-09-2007, 19:55
Witajcie :)
Jesteśmy z legnicy a dom budujemy nieopodal miasta. Cieszę się, że wszyscy jesteśmy z dolnośląskiego. Widzę, że cieszy się w tym rejonie dużym powodzeniem. Budowę rozpoczęliśmy w ubiegłym roku jesienią. Jak narazie nie myślimy o wprowadzeniu się, przed nami jeszcze sporo pracy. W planach mamy centralne ogrzewanie, wylewki i ocieplenie dachu. A tutaj kilka zdjęć ze środka domu. Pozdrawiam :) i czekam na wasze zdjęcie z budowy

[img=http://img443.imageshack.us/img443/4621/domwf4.th.jpg] (http://img443.imageshack.us/my.php?image=domwf4.jpg)

[img=http://img443.imageshack.us/img443/7780/dom1ce7.th.jpg] (http://img443.imageshack.us/my.php?image=dom1ce7.jpg)

[img=http://img513.imageshack.us/img513/9215/dom3mj5.th.jpg] (http://img513.imageshack.us/my.php?image=dom3mj5.jpg)

[img=http://img209.imageshack.us/img209/7559/dom4cm2.th.jpg] (http://img209.imageshack.us/my.php?image=dom4cm2.jpg)

[img=http://img510.imageshack.us/img510/1324/dom5hp5.th.jpg] (http://img510.imageshack.us/my.php?image=dom5hp5.jpg)

[img=http://img167.imageshack.us/img167/8991/dom6kx3.th.jpg] (http://img167.imageshack.us/my.php?image=dom6kx3.jpg)

aga&piotr
12-09-2007, 09:41
Witajcie,
Przepraszam za moją nieobecność, wybacznie ale Prezes wymaga więcej niż mysleliśmy.. :roll:
Miło Majeczko że dołączyłaś do naszego grona, witamy serdecznie :D
Wasze zdjęcia dziewczyny są suuper, z moimi jeszcze troche się zejdzie :roll:
No cóż, jak to na Prezesa przystało jest wybredny :wink:


Pozdrawiam
Aga :)

Domil2
12-09-2007, 20:26
Witam. Majeczka PILNE!!!! . Prześlij mi zdjęcie swoich schodów, Barz=dzo Cie proszę. Zależy mi na czasie. Pozdrawiam. Dorota. :wink:

majeczka126
12-09-2007, 22:10
Przykro mi bardzo Dorotko, ale my nie mamy lanych schodów. Będziemy robić schody drewniane. Czekam na jakieś nowe zdjątka z twojego prezesa :) Pozdrawiam

Domil2
13-09-2007, 08:21
Witam.
Kuchenka :-? Szkoda, że nie macie schodów, bo my zaczeliśmy robić i coś tam z tymi schodami niezabardzo, myslałam, że u was cos podpatrzę. Na zakręcie zaczęły wychodzić strasznie zakręcone i strome, dobrze, że w porę się udało to nam zauważyć i będzie można to jakoś zmienić :oops: Pozdrawiam.
Ja wam napewno nie zaimponuję moimi zdjątkami (nie mam nawet tynków w środku), ale jestem ambitna i myślę, że jednak na Boże Narodzenie choinka stanie w salonie :D
Pa. Dorota.

Basia i Maruś
13-09-2007, 10:01
Dora.
ja znalazlam jakies zdjecie z lanymi schodami na forum to chyba u tego goscia co ma aps55.zapisalam sobie to zdjecie.jak chcesz to podaj meila to ci je przesle, może sie do czegoś porzyda.
Pa Prezeski.

Domil2
14-09-2007, 19:44
Hello :D
Jak tam na budowach?
Basia dzięki za wiadomość. Majeczka prosimy o wiecej zdjęć ze środka domku.
U mnie dzisiaj wylali chudziaka i uzbroili schody.
Mój chudziak
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/1/1/6/27080483_d.jpg
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/1/8/1/27080487_d.jpg
Pozdrawiam. Dorota :lol:

aga&piotr
16-09-2007, 14:53
Hej :)
Wreszcie i u nas cos sie dzieje, wczoraj cały dzień murowali bloczki :D
za tydzień w sobote dokończą i od poniedziałku powinna wejść kolejna ekipa, fajnie, to mi sie podoba 8)

a jak wasze domki?

pozdrawiam
Aga ;)

Domil2
17-09-2007, 20:29
Witam 8)
Ale się smutno zrobiło na naszym forum :cry: Aga pochwal się swoimi bloczkami. Dzisiaj była ładna pogoda, to napewno coś ciekawego sie działo na Waszych budowach. Czekam na wieści.
Moje schody do nieba
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/7/7/2/27159705_d.jpg
Jasółka jest super, daje bardzo dużo światła
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/4/4/8/27159541_d.jpg
Pozdrawiam. Dorota. Prezesowa Całą gębą :wink:

aga&piotr
18-09-2007, 21:12
Oj Dorotko nie smutno, tylko zapracowanie :lol:
Zdąrzyliśmy wymurować tylko trzy warstwy, ale to nic w sobote dokończymy, dociągniemy do siedmiu...
A wczoraj był hydraulik i zrobił kanalizaje i rozprowadzenia 8)
Nie moge sie pochwalić bo nie umiem wkejać zdjęć :oops: poprosze mężusia :D

Ps.Piękne schody... :D
Ciesze sie że jaskółka daje światełko,między innymi dlatego jej nie zlikwidowaliśmy :roll:

Pozdrawiam
Aga :)

Domil2
19-09-2007, 19:55
Witam.
Właśnie sie dowiedziałam, że termin mojej przeprowadzki się przesunie :evil: :evil: :evil: . trudno, będę musiała to jakoś przeżyć :(
Na pocieszenie fotki Prezesa z oknami
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/0/3/0/27203403_d.jpghttp://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/5/8/2/27203415_d.jpg
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/9/3/5/27203436_d.jpg
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/6/2/7/27203421_d.jpg
Pozdrawiam. Dorota.

aga&piotr
20-09-2007, 15:27
Oj Dorotko, zdjęcia są cudne :D
My wczoraj smołowaliśmy bloczki od wewnątrz :roll:
W sobote dokończą murowanie do 7 warstwy, zasmołujemy i od poniedziałku kolejna ekipa rusza z kopyta :lol:
Aaaaa tylko nastapiła mała zmiana planów,zamiast budowac z pustaka to dajemy ceramike :roll:
Ceny sie zrównały a podobno ceramika o niebo lepsza....hmmm....
Tyle że już strasznie późno,a to sie podobno dłużej muruje....ech...
Już zaczyna mnie nadzieja opuszczać... :roll:


Pozdrawiam
Aga

majeczka126
20-09-2007, 19:08
Witajcie, widzę, że wasze domy już rosną w oczach. Dorotko, pięknie wygląda twój prezes z oknami. U mnie narazie robią centralke i zakładamy parapety od wewnątrz. Powoli do przodu. A co do ceramiki, to z pewnością jest o niebo lepsza od pustaków. Pozdrawiam :D jak wszystko będzie gotowe to dokleję zdjęcia.

aga&piotr
21-09-2007, 21:29
Nasz kawałek Prezesa:)


http://images13.fotosik.pl/101/efae07fa8e5bf449.jpg (www.fotosik.pl) http://images29.fotosik.pl/86/3ae031081db62bda.jpg (www.fotosik.pl)

Domil2
22-09-2007, 08:32
HURRRRA!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Aguś, jest suuuuper!!!!!!!! Tak trzymać. Dobrze zrobiliście, że budujecie z ceramiki, jest dużo lepsza i wcale nie słuchaj, że się dłużej buduje, bo to nieprawda. Cieszę się razem z Wami. Duże buziaki :D :D :D
Pozdrawiam wszystkich budujacych naszego PREZESA.
Dorota.

Domil2
22-09-2007, 08:35
Majeczka, czekam na zdjęcia z centralki, napewno mi sie przydadza.
Pozdrawiam Was serdecznie :D :D :D
Dorota.

Domil2
23-09-2007, 09:50
Cześć. Witam w pierwszym dniu jesieni :-? W tym roku jak będzie deszczowa, to napewno ja będę mniej lubiała, niż w poprzednich latach :-? Ale co się będziemy martwić na zapas, może nie będzia, aż tak źle :)
Proszę, poczatki pracy hydraulików
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/3/6/4/27272378_d.jpg
Panowie elektrycy uwijali się jak w ukropie
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/0/8/9/27272310_d.jpg
Nie spodziewałam się, że tyle kabli potrzeba
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/0/3/9/27272307_d.jpg
i jeszce jedno zdjacie
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/9/8/6/27272319_d.jpg
Pozdrawiam jesiennie, ale bardzo gorąco. Dorota :D

aga&piotr
24-09-2007, 20:19
Oj Dorotko, faktycznie sporo tych kabli :D ale jaki bedzie efekt ;)

U nas sobota mineła bardzo pracowicie, nie udało nam się skończyć tego murowania....jeszcze jutro będzie walka, (tym razem beze mnie ;) ) ale i tak zrobiliśmy kawał dobrej roboty 8)

No a teraz HIT DNIA, w dniu dzisiajszym powinna się pojawić nowa ekipa..
koniec z końcem nie skończyli jeszcze jakiejś tam roboty i będą pare dni później!! :evil:
Krew mnie zalewa, nie wspomne o Piotrku,który bierze jutro murarza i jadą pracować dalej nad bloczkami bo szkoda czasu...
Lada chwila zima może zawitać a my w lesie :evil:
Według moich obliczeń nawet jakby już dziś działali to zejdzie sie gdzieś do połowy listopada...a teraz to już ręce mi opadły i nie wiem co robić...może trzeba zakończyć stanem zero,a może budowac i chociaż strop zrobić...
nie wiem.. :cry:
Może coś nam doradzicie? :cry:


Pozdrawiam
Aga

Domil2
25-09-2007, 09:06
Cześć.
Aga, ja na waszym miejscu probowałabym dalej budować. Macie jeszcze dużo czasu do zimy :wink: .Zawsze coś tam zrobicie i pózniej będzie mniej do roboty. Podejdzcie do tego tak: "co mi sie uda zrobić, to dobrze, a co nie, to dokończe pózniej', bo inaczej wykończycie sie psychicznie i tyle bedzie z tego wszystkiego. Spokojnie :wink: Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszlo.
Pozdrawim gorąco. Dorota. :D

aga&piotr
25-09-2007, 18:34
Dzięki za wsparcie Dorotko :lol:
Wszystko przemyslałam,obgadałam i masz racje, ile damy rade tyle zrobimy :D
Nawet nie wiesz jaką poczułam ulge, od razu humorek mi się poprawił :lol:

Ps. Jutro końcówka murowania, a w czwartek będzie zabawa ze skoczkiem 8) w dalszym ciągu działamy we własnym zakresie... oczekując na ekipe :roll:
Mam nadzieje że się doczekamy,hihi


Serdecznie pozdrawiamy
Aga i Piotr :)

Domil2
28-09-2007, 08:47
Witam.
U mnie były dobre poczatki a teraz się zaczęło. Kanalarze sobie przychodzą kiedy chcą i nic im nie powiesz, bo wogole pózniej nie przyjdą. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że zaginęły nam papiery w gazowni i oni o terminie podłączenia (miał być 30 listopad) nic nie wiedzą :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: . Narazie rozmawia z nimi mąż (on jest bardzo grzeczny), ale jak ja tam pójdę....... .Gaz muszę przeciez mieć, bo jak wysuszę tynki, jak nie bedzie ogrzewania?
No i jeszcze jedno. Po montażu okien przyjeżdżam sobie na budowę i co widzę? Moja brama garażowa jest w kolorze ciemny dąb a nie ciemny orzech. A najgorsze jest to,że stwierdzili, że histeryzuję, bo brama jest bardzo podobna do okien :evil: No niech mnie kule biją :evil: :evil: . na szcęście jeszcze im nie zapłaciłam i niech sie martwią co zrobić.
Ludzie pocieszcie mnie, bo mam doła!!!!!!!!!!!

Domil2
28-09-2007, 08:58
no i co wy na to???????
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/1/9/2/27416783_d.jpg
massssssakra :evil:
Dorota.

aga&piotr
28-09-2007, 15:09
Oj Dorotko, faktycznie sytuacja do d..., :roll: co za bajzel w tej gazowni :roll: ale nie denerwuj się, poradzicie sobie :D .
Acha i nie zwracaj uwagi na głupie komentarze, tak to jest jak ktos nie ma gustu ;)
Ale z drugiej strony co za barany...no daltoniści czy co? ;)

Trzymaj sie
Pozdrawiam Aga

Domil2
01-10-2007, 16:32
Hejka :lol:
No, co tam pracowite mróweczki nic się nie odzywacie? A Paweł to już chyba o nas zapomniał :cry: U mnie hydraulicy już kończą, ale brama dale taka sama :evil:
W kotłowni
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/6/4/0/27491349_d.jpg
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/6/6/3/27491363_d.jpg
w łazience, na górze
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/6/3/5/27491338_d.jpg
na korytarzu
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/0/4/1/27491342_d.jpg
Pozdrawiam. Dorota :P

aga&piotr
04-10-2007, 05:31
Witajcie ;)
Więc tak, pojawiła się oczekiwana od dłuższego czasu ekipa....tyle że wymarzoną to ona nie jest... :roll:
Matko kochana trzymajcie mnie bo nie wytrzymam...drażnią mnie strasznie..a co Piotrek się z nimi namęczył..co za wymagania... :o
No nic, zobaczymy, jesteśmy u kresu wytrzymałości,ale może się rozkręcą :roll: tylko żeby nie trwało to do zimy :-?
Gdyby nie to, że trafili na "ludzi" to już po pierwszym dniu spakowaliby "zabawki" i pojechali do domu, ale dajemy im szanse.

Trzymajcie kciuki ;)

Dorotko, jak miło nacieszyć oko Twoimi zdjęciami :lol:

Pozdrawiam
Aga

aga&piotr
06-10-2007, 10:45
Dzień Dobry :)
Sytuacja w miare opanowana, ekipa dogadała się ze swoimi szefkami i nagle wszystko im się podoba :o
Nic nie rozumiem, ale najważniejsze że mury poszły w góre :lol:
Było by ok gdyby nie fakt że muszą na troche wrócić na jakąś tam robote...była mowa o dwóch dniach, a ekipa twierdzi że tydzień to najmarniej.. :evil:
Lepiej niech mnie nie drażnią....bo głowy pourywam :evil:
Jakich jeszcze niespodzianek mam sie spodziewać :roll:


Pozdrawiam
Aga

Domil2
06-10-2007, 13:26
Witajcie :lol:
Aga nie martw sie, tak to już jest z tymi fachowcami, mówią dwa dni a robi sie z tego tydzień :cry: Ale trudno tak to już jest i nic nie poradzisz, nie ma co się denerwować :wink: U mnie : odnaleźli moje dokumenty w gazowni, ale nie wiem, czy sie wyrobia do końca listopada :evil: Ale ciesze sie drobnostkami, wczoraj zamontowali mi odkurzacz centralny :lol:
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/5/2/4/27640390_d.jpg
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/1/5/3/27640361_d.jpg.
Pozdrawiam. Dorota :P

aga&piotr
10-10-2007, 16:34
Ojej, ale zaniedbałam forum :oops: a w ogóle to zastanawiam się gdzie podziała sie reszta drużyny prezesa :roll: hmmm
Wszyscy jacyś zaganiani..co za czasy :wink:


Pozdrawiam
Aga

majeczka126
11-10-2007, 18:04
Cześć wam, przykro mi, że tak długo nie udzielałam się na forum, ale nie miałam neta. Mam zamiar nadrobić te zaległości :D. Dorotko widzę, że u Ciebie bardzo dużo się dzieje, zakładacie odkurzacz centralny, dobry pomysł, żałuję, że tego nie zrobiłam, a teraz po tynkach już mogę o tym zapomnieć :). A tak apropo, czy robicie ogrzewanie podłogowe?? Bo długo się nad tym zastanawiałam i ostatecznie założyliśmy kaloryfery, oczywiście kominek też będzie :D Aga u Ciebie też widzę prace ruszyły z kopyta. Trzymam kciuki dziewczyny, powodzenia :) Pozdrawiam

[img=http://img70.imageshack.us/img70/1788/domzu3.th.jpg] (http://img70.imageshack.us/my.php?image=domzu3.jpg)

[img=http://img211.imageshack.us/img211/3300/dom2lm7.th.jpg] (http://img211.imageshack.us/my.php?image=dom2lm7.jpg)

aga&piotr
11-10-2007, 19:47
Witaj Majeczko, ale Ci zazdroszcze, już po tynkach :roll:
U nas przestój, majstry miały wybyć na 2 góra 3 dni...dziś dowiedzieliśmy się że potrfa to tydzień :o jeszcze jeden taki numer i chyba zakonczymy to budowanie w tym roku! :evil: oj źle sie dzieje....

Pozdrawiam
Aga

Domil2
12-10-2007, 21:18
Hello :D
Wyczekałam was :lol: Aga, jasny gwint :evil: ale masz ekipę, co za dziadostwo sie porobilo w tym kraju :cry: Majeczka, piekne kaloryferki (jakiej firmy?). Co to za rurka idzie przy ścianach? jestem ciekawa, bo ja takiej nie mam. U mnie tez bedą kaloryfery (jakiej firmy, to jeszcze nie wiem), podlogówka w kuchni i łazienkach. Chciałam wam powiedzieć, ze ten murek z tyłu domu, obok tarasu ,to jest swietny pomysł. Teraz u mnie nie można wejść na budowę, bo dziury po 1,5 m. Zakładaja deszczówkę i kanalizacje. Ale klinkier juz na ścianach jest i murek tez jest obłozony. zdjęcia wkleję jak zasypią dziury.Narazie wczesniejsze, sprzed kilku dni
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/9/9/9/27855518_d.jpg
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/8/4/0/27855532_d.jpg
pozdrawiam. Dorota :D :D

majeczka126
12-10-2007, 21:44
Witajcie dziewczyny. Mam grzejniki z firmy Brugmana, firma, która robiła centralke, bardzo polecała tą firme. A w tej rurce koło ściany są schowane kable elektryczne :D. A co do murku z tyłu, to podobnie jak Ty Dorotko uważam, że jest nie tylko praktyczny, ale i dodaje uroku i oczywiście u mnie też będzie z klinkieru. We wtorek ruszamy z wylewkami, więc wtedy dokleję trochę zdjęć. Aga, faktycznie nie ciekawa sprawa z tymi fachowcami, ale nie martw się, napewno wszystko będzie ok i niedługo ruszycie pełną parą do przodu :D Trzymam w kciuki i pozdrawiam.

aga&piotr
15-10-2007, 20:32
Cześć dziewczyny,
U nas ciągle zmiany i niepokój... :(
Pamiętacie jak pisałam o ekipie, miało ich nie być kilka dni, potem że niby tydzień...ostatecznie dziś mieli się stawić...niestety na działeczce pustki :evil:
Tak więc miarka się przebrała i majstry zostały pognane 8)
Mężuś dzielnie się z nimi rozprawił 8) na ich miejsce załatwił górali, którzy budowali po sąsiedzku, zaczną działać jeszcze w tym tygodniu :D
Troche mnie to wszystko męczy.. :wink:
A jak u was postepują prace??

Pozdrawiam
Aga

Domil2
16-10-2007, 07:36
Hello :lol:
Aguś dobrze zrobiliscie z tamta ekipą, że pogoniliście, bo zwodzlilby was do grudnia. ja to jeszcze kazałabym się odwrócic majstrowi i kopnęłabym go w d.....pę na pożegnanie : :wink: Ale nie martw się, jak poczatki sa ciężkie, to pozniej pójdzie wam dobrze :D
Majeczka prosze o wiecej zdjęc. Masz już połozone płytki na balkonie? Bo na jednym zdjęciu tak mi się wydaje jakby były. Ja teraz musze kupic i nie wiem jakie wybrać :( Chciałm wam powiedziec, że jak zakładałam odkurzacz centralny, to gość był zdziwiony, ze na takiej powierzchni użytkowej wystarcza tylko dwa gniazda tzn. ze dom jest bardzo funkcjonalny (wszędzie blisko). W innych domach o takiej samej pow. użytkowej musiał zakładac 4 gniazda, tyle było zakamarków (Prezes zaoszczedził mi dodatkowych kosztów).
AAA jeszcze chciałam wam powiedzieć, ze zle zrobiłam w górnej łazience, bo kibelek i umywalke dałam na jednej scianie (przy wejsciu) i teraz jest troche ciasno. Lepiej kibel wyrzucić w inne miejsce. Niedlugo będą zdjęcia, to zobaczycie jak to wygląda w realu.
Pozdrawiam Was gorąco pracusie wy moje :D . Dorota.

aga&piotr
18-10-2007, 16:35
Witam :)
Mam dobre wieści, chyba trafiliśmy na ekipe :lol:
Nie chce chwalić dnia przed zachodem....ale jak na razie wszystko jest ok, mili, robotni, uśmięchnięci, widać różnice :D
Aaa tylko wynikła pewna zmiana, otóż nie będzie drzwi z garażu do domu...wcześniejsze ekipy poknociły i już za późno na zmiany, w związku z tym pod schodami zrobimy spiżarke, bliżej do kuchni i smrodu nie będzie :roll:
W zasadzie jesteśmy zadowoleni z tej nieoczekiwanej zmiany ;)
Dziś zalali chudziaka,od poniedziałku pełną parą :lol: Ależ się ciesze 8)

Dzięki za porady Dorotko, na pewno się przydadzą :) pisz jak najwiecej :D

Pozdrawiam
Aga

Domil2
20-10-2007, 13:01
Cześć dziewczyny :D
Aga, no supppper, już teraz z górki :lol: Wcale się nie zdziwiłam, jak napisałaś, że nie będziesz miała przejścia z garażu do domu, bo coś poknocili. Podejrzewam, że ja mam taki sam błąd, ale sie smiejemy, że jeszcze nikt nie miał przejścia dla krasnali (180 cm )i my będziemy pierwsi :D ponoć nie da się uniknąć wszystkich błędów, jak się buduje. teraz przynajmniej przy wykończeniówce będę mogła wam coś doradzić, co zrobić, a czego nie :wink: dzisiejsza porcja zdjęć:
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/1/9/2/28049201_d.jpg
domek w całej krasie
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/3/3/6/28049183_d.jpg
od podwórka
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/3/2/4/28049140_d.jpg
ostateczny kolor podbitki
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/5/0/2/28049161_d.jpg

Domil2
20-10-2007, 13:15
Nie zmieściły mi sie wszystkie zdjęcia w poprzednim poście :cry:
Chciałam wam pokazać własnie ten kibelek z umywalka na jednaj ścianie ( jest trochę ciasno)
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/5/8/6/28049156_d.jpg
i jeszcze domek z boczku
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/8/3/2/28049136_d.jpg
Jak widzicie już jest przygotowany pod elewacje zewnętrzna. W poniedziałek jak sie rozpogodzi nakładają tynk.
Pozdrawiam gorąco. Dorota :lol: :lol:

aga&piotr
20-10-2007, 19:25
Wow, Dorotko, no cudne zdjęcia!!! :D
Ależ ten nasz prezesik ładniusi :D
Bardzo mi się podoba ten murek przy tarasie :roll:
Z łązienką...hmm pokombinujemy jak się już w niej chociaż kawałkiem znajde ;)
Jakj to dobrze, że będziesz nam podpowiadała co i jak :P

Pozdrawiamy Cie cieplutko :D

Domil2
21-10-2007, 12:53
Aga jak mogę ci coś jeszcze podpowiedzieć....jeżeli pod schodami nie będziesz miała przejścia do garażu, to jak będziecie robić schody puście je troczę niżej na zakręcie, niż są w projekcie. Wtedy zakręt na schodach jest łagodny i napewno lepiej będzie sie z nich korzystać na codzień :lol: :lol: :lol:
Pozdrawiam. Dorota.

aga&piotr
22-10-2007, 12:11
Ooooo bardzo dziekujemy za cudowną rade :lol: skorzystamy :D
Czyli nie ma tego złego, na początku średnio mi się te schody widziały a widac problem się rozwiązał 8)

Dzięki Dorotko !!

majeczka126
23-10-2007, 17:19
Cześć dziewczyny :D Wow, Dorotko jestem pod wrażeniem, jak ślicznie wygląda Twój domek. Podoba mi się murek i płytki klinkierowe, jak się zwie ten kolorek? Podbitka super. Mam pytanko..Ile kubików desek zamawialiście na podbitki? I ile styropianu wam poszło na ocieplenie? My narazie odpoczywamy, kierownik mówi, że jest za zimno na ocieplenie. Centralka już zrobiona, piec i kaloryferki kupione. W piątek skończyli nam wylewki. Narazie nie mogę zrobić zdjęcia, bo nie można tam wchodzić. Dorotko, jestem zaskoczona, że tak u was wszystko szybko idzie..już niedługo chyba wasz domek będzie w kolorku? Zastanawiałaś się już nad wyborem elewacji?
Ja na tej ściance w łazience zrobiłam dwie umywalki, kibelek dałam pod skosem obok komina. Apropo, moje wejście do łazienki jest z drugiej strony, od komina. W rogu będzie wanna narożna. To by było na tyle :D Aga, cieszę się, że znaleźliście wkońcu wymarzoną ekipę :) Jeśli pogoda dopisze, czego wam życzę, to pójdzie jak z płatka :D Ale się rozpisałam hehe :D Pozdrówka

aga&piotr
23-10-2007, 19:58
Witajcie :)
Majeczka gdzie się podziewałaś ;)
Jeśli chodzi o prezesa Dorotki, to faktycznie tempo niesamowite :D
A z tym kibelkiem pod skosem całkiem fajne rozwiązanie :)

U nas wszystko w normie, wyjątek dzień dziesiejszy, w związku z budową ronda, we si nie było prądu :( ale dzień wczorajszy jest baardzo owocny, tylko jeden a jaka radość :D

A teraz HIT DNIA
Otóż, zajeżdżamy na budowe a tu....w przyszłym salonie na przyszłej kanapie ( obecne rusztowania i balia) siedzi malutki kotek i płacze
Zapytałam sąsiadkę czy może komuś nie zaginął..i zgadnijcie...
Kocię zostało przez nas adoptowane. Owszem planowałam kotka ale za jakiś czas..no cóż czasami nie warto planować :wink:
Kotek jest już po wizycie u weterynarza, gadżety są zakupione, niech teraz się grzecznie chowa... :lol:
Aaaa i wygląda jakby był rasowy..pan doktor napisał mu w książeczce że ma kolor niebieski :o i że wyglada jak kot rosyjski czy tam brytyjski :o
Hmmm..no nic teraz musze jakieś imię wymyśleć, ale mam nocny dyżur wieć dam rade ;)
poprosze mężusia o wklejenie zdjęć z budowy i oczywiście nowego nabytku :D

Pozdrawiam cieplutko

Basia i Maruś
23-10-2007, 22:57
witajcie.Nie odzywałam się długo bo cały czas czekamy na pozwolenie.Pięknie Wam idzie z naszymi Prezesami.A co do kota ,ja nazwałabym go właśnie |Prezes.pozdrawiam,.jak tylko ruszymy to się odezwę. :D

Domil2
24-10-2007, 07:43
No nareszcie pojawiła się (prawie cała) ekipa na forum :Ostatnio miałam wrażenie,że jestem jak natrętna mucha, ktora tylko wkleja i wkleja, chwali sie i chwali.... Ale na szczęście sie myliłam :D :D Żałuję, że jak ja zaczynałam , to nie było na forum kogos, ktoby miał już postawionego prezesa. A tak wszystko idzie metoda prób i błędów. Ciesze sie bardzo, że podoba wam się mój domek :D :D Chociaż ciagle jestem zaskakiwana (raz pozytywnie- kolor podbitki, inny raz negatywnie-kolor bramy). Majeczka u nas rola budowlańców sprowadza się do wybrania koloru okien, pieca, klinkieru. Zupełnie nie mamy pojęcia ile kubików drewna, ile styropianu itd. itp.Ale jak chcesz to moge zapytac kierbuda. Wybrałam juz kolor elewacji, ale materiał stoi w garażu (leje deszcz). Dzisiaj tynki wewnętrzne. Majeczka dobrze rozwiazałas problem z wejsciem do łazienki, ale ja tak nie mogłam, bo u mnie na tej ścianie, gdzie bylo wejście do WC w rogu jest kabina z sauną (juz kupiona)
http://www.faladom.pl/images/5782_1.jpg

Domil2
24-10-2007, 09:00
Przed chwilą utraciłam dłuuuugi post :evil: :evil: :evil: Majeczka, elewację wybrałam z katalogu firmy Kreisel, baranek 2 mm a kolor (ja pierdziu) :oops: zapomniałam, albo 121, albo 131. Pojadę na budowę to przeczytam, co tam na tych wiadrach jest napisane.Chciałam wam wkleic zdjęcia grzejników, jakie mi sie podobają, ale chyba przez to zablokowali mi posta :evil: :evil: :evil:
majeczka nie uwierzysz, ale na mojej działce mieszkał zając z rodziną, niestety biedaczek musiał się wyprowadzić. Myślę, że znalazł nowy domek. Oprócz tego zanim wstawiliśmy okna codziennie na budowie w oknie od kuchni witał nas czarno-biały kotek. Niestety nie mogliśmy go przygarnąć, bo moja "bestia" jamniczka Punia vel Jadzia zpałała do niego nienawiścią od pierwszego wejrzenia. Zabrał go sąsiad :cry:
Straszna ze mnie gaduła :-?
Basia i Maruś pojawjajcie się częściej :D Piszcie nawet o tym, że wyrwaliście chwasty na działce :D W końcu to też początki budowania. Pozrawiam. Dorota (bez kota).

Basia i Maruś
24-10-2007, 09:48
Witajcie.My teraz szukamy porządnej i niedrogiej ekipy,ale nioewiem czy takie istnieją.Moze postawimy fundamenty przed zimą,ale w takim tempie wszystkich urzedników to niewiem czy się uda....

Basia i Maruś
24-10-2007, 09:48
Witajcie.My teraz szukamy porządnej i niedrogiej ekipy,ale nioewiem czy takie istnieją.Moze postawimy fundamenty przed zimą,ale w takim tempie wszystkich urzedników to niewiem czy się uda....

Domil2
26-10-2007, 15:04
O kocie i zajacu oczywiscie pisałam do wszystkich na forum, nie tylko do Majeczki. Pozdrawiam :D :D Dorota.

aga&piotr
26-10-2007, 21:20
Wow, Dorotko jaka kabina..no marzenie :D
U nas prace postępują do przodu, mury poszły do góry w zastraszającym tempie :o całego murowania było chyba ze 3 dni :o teraz czas na strop, zalewamy we wtorek :D jutro chyba schody...
Taka jestem podekscytowana że po nocnej zmianie jade prosto na budowe :)
Jutro lub pojutrze opisze wrażenia :D

Pozdrawiam
Aga

Basia i Maruś
26-10-2007, 22:08
Aga czy ty jesteś pielęgniarką.Jeżeli mozna wiedzieć.

aga&piotr
27-10-2007, 04:29
Jestem recepcjonistką w hotelu :D :D :D

Domil2
27-10-2007, 09:16
Taaaadaaaam. U mnie domek juz w kolorku :D :D :D. tynki wewnetrzne już tez prawie wszędzie zrobione :D . wieczorem, albo jutro wkleję zdjęcia. Aga może pochwaliłabys się swoimi zdjęciami? Zeby je zobaczyc musze cię szukac na forum grup budujących :cry: Nie zapomnij o zdjęciach kotecccka. Oczywiście najpierw wyśpij się po nocce :wink: Basia i Maruś dawać zdjęcia swojej działeczki, będzie co pooglądać, bo jak wchodzę na forum to tylko mój dom. Pozdrawiam Was serdecznie. Dorota :lol:

aga&piotr
28-10-2007, 07:05
Koniecznie musze wkleić zdjęcia, tylko czasu brak..wczoraj po pracy zamiast odsypiać pojechalismy na budowe.
Nie mogłam uwierzyć że strop już ułożony a w domu mam las :D
Ale radocha :lol:

Gratulujemy Dorotko :D

Domil2
28-10-2007, 16:38
Witam.
Dzisiaj nie jestem w najlepszym humorze :evil: :evil: :evil: Okazuje się, że skrzynki od rolet wystają mi na mieszkanie i bardzo cięzko będzie je ukryć, a w kuchni nie da się z nią nic zrobić :evil: :evil: :evil: . Kolejna porazka firmy, która montowałam mi okna i bramę. Wykończę się chyba z ta wykończeniówką. Nie działa mi super foto, muszę zobaczyc dlaczego. zdjęcia przeslę jak rozgryzę co jest grane. Pozdrawiam. Dorota.[/img]

Domil2
29-10-2007, 08:28
To znowu ja :oops:
Kolor mojego domu praktycznie na kazdym zdjęciu wychodzi inaczej:
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/6/8/0/28273347_d.jpg
ten jest najbardziej podobny do oryginału
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/5/7/4/28273076_d.jpg
ten na zdjeciu jest jakis ciemny
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/l/0/5/1/28273379_d.jpg
a ten z bliska znowu jakis jasny.
Ogólnie dom jest w ciepłym kolorze i jestem zadowolona :D .
Dzisiaj zrobia daszek nad wiatrołapem, to wkleje zdjecia domu w całej krasie.
Pozdrawiam. Dorota.

aga&piotr
29-10-2007, 21:05
Wklejam obiecane zdjęcia, nie opisuje bo i tak wiecie o co chodzi:D
[http://images26.fotosik.pl/103/07c4b56987a718a5.jpg (www.fotosik.pl) http://images28.fotosik.pl/103/04a45c1596aefe31.jpg (www.fotosik.pl) http://images33.fotosik.pl/27/c189408d3c903dfc.jpg (www.fotosik.pl) http://images34.fotosik.pl/27/0c706c208c77d29e.jpg (www.fotosik.pl) http://images26.fotosik.pl/103/e7136696ed2c0d23.jpg (www.fotosik.pl) http://images31.fotosik.pl/27/f23923737e952829.jpg (www.fotosik.pl)

Dorotko, Twój prezesik pięknie się prezentuje.
Ty już masz a my będziemy mieć piękny domek :lol:

Na koniec zdjęcie znajdy czyli Leona vel Ruska :D
http://images24.fotosik.pl/104/01e7f1dd88aa2818.jpg (www.fotosik.pl)


Pozdrawiamy
Agnieszka i Piotr

Domil2
30-10-2007, 15:11
Witam :D :D :D
NOOOOOO Aga juz możesz mieszkać :D :D . Na głowę nie kapie :D . Ale u was ruszyła robota z kopyta (mówiłam, ze tak będzie). Widzę, że schody obnizone na zakręcie, tak jak u mnie. Zastanawiałam się tylko nad wykuszem, będziesz mieć cały przeszklony? bo nie ma słupków. Fajnie jest patrzeć jak się buduje swój dom drugi raz :D :D A najfajniej patrzeć na usmiechnietą inwestorkę, jaka szczęśliwa i dumna (też tak mam).

Prześliczny koteecek :D :D :D . ma szczęście, że go przygarneliście, napewno wam za to odpłaci swoją kocią miłością :D
Pozdrawiam. Dorota.

aga&piotr
30-10-2007, 17:46
Cześć Dorotko,
Dziś zalaliśmy strop :D faktycznie nie moge sie pozbierac ze szczęścia 8)
Masz racje, w wykuszu będzie takie duże okno, początkowo miały być trzy osobne jak na wizualizacji, tyle że do samej podłogi, jednak doszlismy do wniosku że wolimy tak jak jest tylko bez przerw pomiędzy :D
Ciekawa jestem jak wyszły te schody, jutro pobiegam i ocenie :lol:
Tak mysle czy nie założyć galerii zdjęć :roll:
Nawet jeśli nie założe to będe Ci wklejała zdjęcia na bieżąco :D
A kotek...mały łobuziak i wiercipięta, grzeczny tylko jak spi :lol: jest u nas dopiero tydzień a już sie przywiązaliśmy, daje nam wiele radości i śmiechu co niemiara, nie wiem skąd mu sie takie śmieszne pomysły biorą :roll:
No niech sie ładnie chowa :D

Pozdrawiam
Aga

Domil2
31-10-2007, 08:43
Cześć.
Aga, zakładaj galerię zdjęć, niech wszyscy widza jaki ładny projekt żeśmy wybrali. U mnie chyba za póżno na galerię, bo nie pamietam już wszystkich etapów i swoich reakcji na sytuacje na budowie. Jedyne co mogę robić to tylko wklejać na bieżąco. Dzisiaj zdjęć nie bedzie, bo nie będzie mnie na budowie (nie wchodzę, dopóki mi nie zrobią skrzynek tak, jak trzeba) :evil: .
Powiedzieli, ze naprawią, zobaczymy. Poza tym nie moga zrobić daszku nad wykuszem, bo elewacja z przodu nie skończona, a elewacja nie skończona, bo drzwi wejsciowe nie zamontowane. Drzwi były zamówione z pół roku temu . Oni mi przywożą drzwi a tu cała futryna porysowana :evil: :evil: wywaliłam na zbity pysk, dziadów jednych. A teraz stoimy, bo nie mogą szybko sprowadzić mi nowych drzwi. Mają termin do jutra. nie chciałabym byc w ich skórze, jak mi tego nie załatwią :evil: :evil: :evil: Ja pierdziu :oops: zaczynam mieć tego wszystkiego dość.
Pozdrawiam. Dorota.

majeczka126
31-10-2007, 10:48
Cześć dziewczyny, dawno mnie tutaj nie było a tyle się u was dzieje :D.
Aga, fajnie, że już zalaliście strop. Bardzo pomysłowo z tym oknem w wykuszu. Będzie panoramiczne i przestrzenne, no i więcej światła będzie wpadać do salonu :D. Widzę, że strop nad garażem też będzie lany. My żałujemy, że nie wylaliśmy, więc będzie drewniany.Kotek jest naprawdę prześliczny :D Dorota, wybrałaś świetny, słoneczny kolorek aczkolwiek ja raczej przychylam się ku ecru. Widziałabym swój domek w jasnych tonacjach.
Co do rolet, z tego tytułu, że nie obniżyłam okien, będę zakładać zewnętrzne, chciałabym uniknąć problemu, który masz w tej chwili.

A tutaj parę zdjęć parapetów i wylewek :D

[img=http://img130.imageshack.us/img130/6513/parapetil3.th.jpg] (http://img130.imageshack.us/my.php?image=parapetil3.jpg)

[img=http://img521.imageshack.us/img521/4982/parapet2ti2.th.jpg] (http://img521.imageshack.us/my.php?image=parapet2ti2.jpg)

[img=http://img530.imageshack.us/img530/6633/wylewkixm5.th.jpg] (http://img530.imageshack.us/my.php?image=wylewkixm5.jpg)

[img=http://img521.imageshack.us/img521/7933/wylewki2yg4.th.jpg] (http://img521.imageshack.us/my.php?image=wylewki2yg4.jpg)

[img=http://img49.imageshack.us/img49/6995/dom1su1.th.jpg] (http://img49.imageshack.us/my.php?image=dom1su1.jpg)


Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszych pracach :D Mogłybyście mi napisać jak wklejacie zdjęcia bezpośrednio do posta? :) Byłoby lepiej

aga&piotr
01-11-2007, 08:23
Dorotko, mam nadzieje że jakoś przetrwasz te trudne chwile :D łatwo nie jest....cholercia...wszystko przed nami :roll:
No nic, cierpliwości Ci życzę ;)

Majeczko jakie ładne zdjęcia :)
jeśli chodzi o strop nad garażem to też będzie drewniany, natomiast to zalane to .... balkon :lol:

Podoba mi się ten kolorek Dorotko, jednak też myślałam o jakimś ecru, pasowny do grafitowego dachu ( taki mamy w planie ) :D

Ps. wczoraj biegaliśmy po schodach 8) co za uczucie :D
W najbliższym czasie wkleimy jakieś zdjęcie ;)



Buziaki dla Was :)

Domil2
01-11-2007, 16:52
Hurrra!!!!!
Fachowcy (dobrzy fachowcy) poprawili mi skrzynki od rolet i teraz jest supppper :D Majeczka, jeśli chodzi o rolety zewnetrzne, to musisz zwrócić uwage, ze okna na górze i tak już są małe, a jak załozysz jeszcze skrzynkę od rolety........ :oops: no ale to jest sprawa indywidualna, podobnie jak kolor elewacji :D .Bardzo ładne wylewki.

Pozdrawiam. Dorota.

majeczka126
01-11-2007, 19:23
To znowu ja, witajcie :D
Dziewczyny, ale wam zazdroszczę, że macie już schody i możecie już biegać swobodnie z góry na dół :( Ja muszę jeszcze trochę poczekać, bo dopiero zamówiliśmy u stolarza, będą gotowe na kwiecień. Dorotko, co do rolet, to zdaję sobie sprawę, że pomniejszy to nieco okna, ale za późno zdecydowałam się na rolety, bo już jesteśmy po tynkach, więc właściwie nie ma innej opcji. Ponieważ nie mamy ocieplonego domu, tylko na zewnątrz mogę jeszcze założyć skrzynki.Dobrze, że u Ciebie już po kłopocie. Trzymajcie się ciepło :D I wklejajcie duuużo fotek. :( Szkoda, że mi nie zdradziłyście jak wklejać zdjęcia do postu :( Bye bye :wink:

Domil2
01-11-2007, 20:29
Majeczka, załóz konto w super foto. A wklejanie opisał Piotr na 1 stronie, jak mnie uczył wklejać. Jak założysz album w super foto to póziej wybierasz zdjecie z albumu i kliksz na nim prawym przyxiskiem myszki. wyswietlaja się "właściwości", klikasz na nie i kopiujesz adres URL. Pozniej wchodzisz na tą strone, klikasz IMG wklejasz adres zdjęcia i na końcu znowu IMG. I gotowe :D
jak ci się na początku nie uda, to sie nie przejmuj. Zawsze przed wysłaniem postu włącz podgląd, jak ci się w miejscu adresu wyswielają zdjęcia, to mozesz wysylac, jest OK. mam nadzieję, że coś zrozumiałaś z tego bełkotu :D
Pozdrawiam. Dorota.

WUJO1976
05-11-2007, 08:58
Witajcie po dłuższej przerwie,oj przybyło Aps-ików 126-ek, ale w sumie się nie dziwię , przecież to najlepszy projekt jaki widziałem. U mnie był straszny zachrzan, dlatego nie miałem czasu na posty, ale jak już niektórzy zaczęli mylić moje imię :D ( chociaż tak dawno byłem na forum,że się nie dziwię), postanowiłem zareagować. Więc u mnie jak widać na zdjęciach roboty idzie powoli do przodu , od połowy listopada zaczynam wnętrza (ocieplenie poddasza,kominek, łazienki ,kuchnia ,schody , itd.) Muszę to robić jak najszybciej bo musimy się wyprowadzić z mieszkania do połowy stycznia,(ewentualnie zamieszkamy trochę u rodziców) :-? . Z zewnątrz w sumie pozostało tylko wykończenie cokołu,tarasu ,balkonu ,ale to na wiosnę. Wewnątrz mam stan "developerski":tynki,wylewki,parapety- ,narazie wszystko schnie. Przede mną najgorszy etap - wykończenie. Hasło :"wykończnie może wykańczyć" mnie przeraża zarówno pod względem finansów ,ale i psychiki (tyle decyzji w tak krótkim czasie).Pozdrawiam wszystkich szczególnie weteranów forum Dorotę i Agę .
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/m/1/4/5/28410035_d.jpg
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/m/5/0/8/28410063_d.jpg
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/m/3/5/4/28410342_d.jpg
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/m/2/4/3/28410365_d.jpg
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/m/9/7/8/28410486_d.jpg

Domil2
05-11-2007, 15:31
Noooo ,tak myślałam, że jak Paweł sie odezwie to już będzie mieszkał :D :D :D BRAWO PAWEŁ!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Domek cudowny!!!!!!! :D :D Prześliczny!!!!!! :D :D Jeszcze tylko musisz nam pokazac zdjecia ze środka i już sie do Ciebie wprowadzamy :oops: Aga co ty na to? :wink: Boże, :D :D jaka jestem dumna jak patrzę na twojego APS-a. No naprawdę wybraliśmy najładniejszy projekt pod słońcem. Dziewczyny jak go zobaczą, to sie przewrócą z zachwytu. Dzięki za te zdjecia Paweł, poprawiłeś mi humor o 200 %, bo miałam dziś handrę. Pozdrawiam gorąco całą twoją rodzinkę.
Dorota.

majeczka126
05-11-2007, 18:39
Ojej!! Jaki cudowny, nie mogę się napatrzeć na ten nasz APSik :D Chciałabym, żeby mój też był już tak odstawiony, ale muszę trochę poczekać na takie efekty. :D To oczywiste, że wybraliśmy najładniejszy projekt. Bardzo podoba mi się kolor elewacji, też myślałam o takim odcieniu, naprawdę świetnie się prezentuje z tą dachówką. Dorotko, dzięki za podpowiedź odnośnie wklejania zdjęć, będę próbować kiedy już zgromadzę jakieś fotki do zaprezentowania na forum :D a właśnie...Macie już jakieś pomysły na kominek?
Pozdrawiam :D

Domil2
05-11-2007, 18:47
Witaj Majeczka :D :D
Piękny Paweł wybudował domek, co nie?
Z tego co widzę ma podobny kolor dachówki do twojej. Ale masz farta, przynajmniej widzisz jaki kolor będzie pasował do twojego domku :wink:
Uwielbiam wchodzic na to forum, a najbardziej jak już są zdjecia :D
Pozdrawiam.

WUJO1976
06-11-2007, 12:51
Witam.
Dzięki za pozytywne opinie , ale przecież jak jest ładny projekt to i domek wychodzi nieźle, dlatego jesteśmy wszyscy w dobrej sytuacji. Odnośnie materiałów użytych do budowy: dachówka Röben-a kasztanowa S, tynk Webera 140 D i 140 E, klinkier Röben-a N19 Burgund, okna z Oklandu PCV z okleiną ciemny orzech, brama garażowa brązowa firmy Wiśniowsk. Polecam okna z firmy Oknoplast , gdyż są staranniej wykonane (moja siostra niedawno sobie takie zamontowała). Odnośnie wnętrza: kupiliśmy piec Junkersa kondensacyjny oraz grzeniki Purmo - czy będą sie dobrze sprawowały zobaczymy..Przy wylewkach pamiętajcie o różnicy poziomów ,gdy np. chcecie łączyć terakotę z parkietem( my tego nie zrobiliśmy). Przed tynkami wewnętrznymi koniecznie zróbcie sobie dokładne zdjęcia instalacji elektrycznej , aby nie było nieprzyjemnych niespodzianek (przerwanie kabla albo zatynkowanie gniazdek lub przewodu).Wkład kominkowy kupliśmy nieduży narożny z firmy Hajduk typ Smart, gdyż nie jesteśmy zwolennikami "ołtarzyków" czyli wkładów z wielką obudową kominka. Mamy projekt kominka spróbujemy go wkleić. Czekamy aktualnie na ekipę od poddasza i glazur.
Pozdrowiamy Wszystkich

aga&piotr
07-11-2007, 01:31
O matko i córko,Pawle te zdjęcia mnie rozbroiły :D :D :D
Coś niesamowitego!!! Dom prezentuje sie bosko, od dawna wiedziałam że to dobry wybór, no ale teraz to już nie mam wątpliwości :D

Basia i Maruś
09-11-2007, 22:07
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Dlaczego ja zamiast zdjęć Pawła widze jakieś x
Pomóżcie

aga&piotr
09-11-2007, 22:25
Kurcze, ja też dziś widze krzyżyki.... :roll: :roll:
szkoda, bo zdjęcia piękne...:(

Domil2
10-11-2007, 10:19
Paweł, ratunku!!!!!
Zrób coś z tymi X-ami, Codziennie musiałam sobie obowiazkowo wejść na forum i pooglądać zdjęcia, a teraz, KLAPA :evil:
Moje zdjęcia dopiero jutro (parapety wewnętrzne i drzwi zewnętrzne).
Musze się jutro nachodzić po domu, bo jak zrobią wylewki, to koniec chodzenia :cry:
Pozdrawiam, Dorota.

WUJO1976
11-11-2007, 20:30
Witajcie, coś się za przeproszeniem spieprzyło ,nie mam pojęcie dlaczego zniknęły, spróbuję po prostu jeszcze raz wkeić.
Pozdrawiam

Domil2
12-11-2007, 10:01
Witajcie. No i przyszła zima :evil: :evil: Jakbym się nie budowała, to śniegu by nie było do lutego, ale nie.. on musiał sobie popadać w połowie listopada :evil: Widok z okna
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/i/8/8/9/28706122_d.jpg
Podłogówka w łazience
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/i/2/4/8/28701432_d.jpg
Parapaety wewnętrzne
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/i/7/5/6/28701451_d.jpg
Powoli wysychajace tynki
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/i/7/3/5/28701467_d.jpg
Drzwi zewnętrzne (miało nie być tulipana, ale wzięłam juz co było)
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/i/2/6/4/28701555_d.jpg
Pozdrawiam. Dorota.

majeczka126
13-11-2007, 20:33
Witajcie :D Ojej Dorotko jakie śliczne zdjęcia. Bardzo mi się podobają drzwi zewnętrzne. Tynki powoli schną i już śmiało można mieszkać hehe :D Co tak pusto na naszym forum? nikt się nie odzywa. Aga, kiedy nowe zdjęcia? Czekamy :D Pozdrawiam

Domil2
14-11-2007, 19:51
Hello. Majeczka, gdzie twoje zdjecia z domku? Miałas się nauczyć wklejać :(
No ale się nie dziwie\, ja jak wracam z pracy ,z I zmiany, to mi sie nie chce nosa z domu wysciubić :-? Zaraz się robi ciemno, i zimno, i nie chce mi się jechac na drugi koniec miasta. Myślę, ze to najgorszy okres czekania, az wyschna podłogi i tynki, bo nic sie nie dzieje ciekawego na budowie. Ale może wkleisz jakies stare zdjęcia?
Pozdrwiam :D :D Dorota.[/img]

Domil2
14-11-2007, 19:53
A gdzie Basia?????????

aga&piotr
14-11-2007, 20:19
Cześć dziewczyny :)
uuu Dorotko, jakie zaawansowane roboty :D drzwi są bardzo ładne :D
ja też chce już być na takim etapie :roll:
W piątek z samego rana zaczynamy więźbe :lol: ostatnie dni spędzone były w różnistych składach dachowych , skaranie...mniej więcej jesteśmy zdecydowani, ale wątpliwości pozostają...
A zdjęcia musi wkleić małż, bo ja sierota nie umiem :oops: ale namówić go...;)

aga&piotr
17-11-2007, 10:14
Witajcie :)
Więźba przyjechała, cieśle rzeźbią :lol: no nareszcie !!
Jest tylko jeden problem...niby wszystko w spr. dachu było obgadane i prawie kupione a tu o zaczęliśmy się nagle zastanawiać nad dachówką.. :o
Coś ta blacha sie nam nie podoba, opinie nie najlepsze...ech :roll:
Tyle że zmieniliśmy nieco rozmiar krokwy z 8x18 na 8x16 i nie wiem (podobno jest ok) czy teraz utrzyma ciężar dachówki :o
Ale sie namieszało....co tu robić? :roll: :roll: :roll:


Aga

Domil2
17-11-2007, 11:34
Cześć Aga :D
Dawno cię nie było. No i się zaczynają dylematy... :-? Wchodzisz w strefę tabletek uspokajających :D Zartuję oczywiście. Na tabletki masz jeszczę trochę czasu. Myślę, że dachówka jest dużo lepsza od blachy, ale niestety koszt też dużo większy. my zdecydowaliśmy się na dachówkę ceramiczną, bo to napewno materiał cieplejszy, ładniejszy itd. Ale Ci pomogłam.... :-?

Ja za to martwię się, że mi tynki nie zdążą wyschnąć, szukam nagrzewnicy i dzisiaj wogole jakas jestem załamana całą tą sytuacją. Wstawiliśmy tarnavę (tak prowizorycznie)ale takie grzanie to do d...y. Gdybym miała już kaloryfery, to napewno byłoby inaczej. Ale przez ten gaz (zagubione dokumenty) wszystko się pochrzaniło :evil: :evil:
Pozdrawiam.

aga&piotr
17-11-2007, 11:53
Oj Dorotko, jak tak dalej pójdzie to się wykończymy :D :D :D

Domil2
17-11-2007, 21:00
Cześć Wam.
Jak się wykończyć, to we własnym domu i na własnej (nowej) wycieraczce :D :lol: :D hi hi hi.

Jakoś damy radę, kurcze inni sobie dali, to my też nie będziemy gorsi :wink:

WUJO1976
20-11-2007, 12:10
Witajcie, Dorota ja ogrzewam zwykłym piecykiem "kozą",którego rura doprowadzona jest do kanału od kominka, u mnie to narazie zdaje egzamin (dzisiaj mam 21 stopni) . Rozpal najlepiej węglem ,a potem wystarczy zwykłe drewno. Ja tez nie mam jeszcze piecyka gazowego bo mam wielki problem z prądem, dokumenty od 1,5 miesiąca nabierają mocy prawnej "KUR.. MAĆ"

Agnieszka, tylko dachówka ceramiczna jak to jest możliwe, ale jak będzie blacha to też nie będzie źle (tylko pamiętaj dobra blacha, nie jakieś tam wynalazki)
Pozdrawiam wszystkich
Paweł

aga&piotr
21-11-2007, 07:04
Witajcie :)

Jak tam osuszanie Dorotko?? :)

Paweł, dzięki za rade, właśnie czekamy na kosztorysz ceramiki i cementu, oczywiście wolimy ceramikę ale jak to wyjdzie cenowo... :roll:
A powiedz czy cementowej np braasa nie brać pod uwagę?? :roll: :roll:

Pozdrawiam
Aga

WUJO1976
21-11-2007, 08:22
Agnieszka, według mnie różnica w cenie między dachówką cementową a ceramiczną nie jest juz tak duża jak miedzy dachówką a blachą , dlatego tutaj już zdecydowanie wybrałbym ceramiczną, gdyż lepiej prezentuje się i zachowuje na dachu , szczególnie wersja z powłoką angobowaną (chyba tak to się pisze). Cementową mam teraz na bloku w którym mieszkam , po 8 latach użytkowania nie wyglada najlepiej (zzieleniała naprzykład) , ale może coś się zmieniło przez ten okres czasu.Ja wybrałbym ceramiczną. Oczywiście jest to moja prywtna opinia. Natomiast jak wybierzesz dobrą blachę z głębszymi przetłoczeniami i jakimś tam połyskiem też będzie wyglądała bardzo dobrze. U nas na Lubelszczyźnie gdzieś około 80 % dachów wykonane jest z blachodachówek , dlatego nazywa się często "Blacholandią" .Blacha to przede wszystkim niższa cena zarówno blachy,robocizny i więźby przy w sumie dobrym wyglądzie i i jakości. Wybór należy do Ciebie i zależy przede wszystkim od finansów a na szczęście bez aż tak dużej szkody na jakości użytkowania.
Pozdrawiam

aga&piotr
22-11-2007, 19:17
Mam dwie wiadomości jedna dobra druga gorsza...od której zacząć? :lol:

Od dobrej oczywiście ;) więc...więźba gotowa!! :D :D :D zostało jeszcze coś do dokończenia nad garażem ale to już nie istotne :)

Ta gorsza..mamy wyceny dachówek...szczerze mówiąc oko mi troche zbielało :roll: nie tego się spodziewałam, no w każdym razie, między ceramiczną a cementową jest jakieś od 5 do 7 tyś różnicy..dla nas to dużo :-?
No i teraz to już nie wiem :roll: trzeba chyba wybrać między cementem a blachą :roll: :-?


Aga

Domil2
22-11-2007, 20:04
Cześć :D
Osuszanie trwa. Dobrze, że chociaz dwa dni przyświecało slonce.
Aga, ja chcieć twoje zdjęcia :) pogoń chłopa, niech się trochę pochwali :oops:

Aga, ale masz problem z tym pokryciem. Nie znam się, ale zeby wam teraz te krokwie wytrzymały ciężar cementowej dachówki. Może wam podpowiedzą dekarze, co zrobić . Myślę jednak, ze dachówka będzie lepsza od blachy.

Pozdrawiam. Dorota.

aga&piotr
22-11-2007, 22:25
Dorotko, specjalnie dla Ciebie :D
http://images32.fotosik.pl/53/ea81cccfdef0fc9f.jpg (www.fotosik.pl)

http://images29.fotosik.pl/117/abfa0fdbca2fb5df.jpg (www.fotosik.pl)

http://images31.fotosik.pl/53/534d95aa1923a32b.jpg (www.fotosik.pl)
Inwestory
http://images29.fotosik.pl/117/180b8fa120295a33.jpg (www.fotosik.pl)
http://images24.fotosik.pl/117/d424b77a3028f82a.jpg (www.fotosik.pl)

Na koniec widok z balkonu...
http://images26.fotosik.pl/116/cefe8da7b6da8517.jpg (www.fotosik.pl)
Pozdrawiamy

Domil2
23-11-2007, 15:06
Łoooooo matko, ale SUPER :lol: :lol: :lol: Nie moge sie nadziwić jak wam szybko popszlo to robienie więzby. Dobrze, że nie zaprzestaliscie robót, tylko ciągniecie dalej. Jak pogoda dopisze, to bedzie przed swietami stan surowy zamkniety :D :D :D Podziekuj swojemu mężowi, spisał się na MEDAL. Cieszę się razem z wami :D :D :D
Pasujecie idealnie do swojego domku :wink:
Pozdrwiam was serdecznie i WYTRWAJCIE, bo naprawde warto.
Dorota.

aga&piotr
23-11-2007, 19:25
Cieszę sie że zdjęcia Ci się podobają :D ja ze szczęścia pozbierać sie nie moge ;)
Jak miło że pasujemy do domku 8)

aaaaa zapomniałabym, decyzja podjęta, będzie dachówka roben plus kolor miedziany, żeby zmniejszyć koszt być może nie będziemy zamawiać końcowej lewej/prawej obrobimy blachą :) ale to się jutro zobaczy, dostaliśmy bardzo dobrą wycene. uff jaka ulga, już mnie głowa boli od myslenia na temat dachu :o :wink:


Pozdrawiam
Aga

Domil2
25-11-2007, 09:26
Cześć Aga!!!!
Widzę, ze sie inni nie odzywają :cry: a tak właściwie, to piszę do Ciebie. Aga na tym zdjeciu, gdzie stoisz i sie opierasz o belke przy schodach, która podtrzymuje dach. W projekcie ona wychodzi w scianie i teraz mi wokół niej pęka ściana, bo belka pracuje (projektant schrzanił). Będę musiała dać na tą ścianę płytę regipsową, bo się tego nie da inaczej zrobić, bo ponoć będzie dalej pękać :evil: Może cos wymyślicie już teraz coś, żebyście nie mieli takiej buby , jak ja.
Pozdrawiam. Dorota.

aga&piotr
25-11-2007, 10:23
Cześć Dorotko,
O dżizas!! :evil:
Dobrze że nas uprzedziłaś, niech Piotrek duma co z tym fantem zrobić :D

Domil2
25-11-2007, 16:31
Cześć.
Maszyna do osuszania tynków (odrzutowiec), ale daje czadu
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/n/3/5/5/29212893_d.jpg
dokończona elewacja z przodu i daszek nad wiatrołapem
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/n/5/0/9/29212859_d.jpg
pozdrawiam. Dorota.

aga&piotr
26-11-2007, 23:47
uuuu ale odrzutowiec :D

elewacja i daszek wygladają superowo! :D

piękna robota :lol:

aga&piotr
27-11-2007, 17:21
Dorotko, mam pytanie, czy kupując dachówkę zakupiłaś też takie grzebienie przeciw wróblom ?? :roll: i takie dachówki wentylacyjne? :roll:

aga&piotr
29-11-2007, 08:12
Cała szczęśliwa informuję iż dachówka została zakupiona!! :D
Uff, koniec dylematu ;)

Hmm, mam wrażenie że rozmawiam sama ze sobą :roll: :o
Gdzie jesteście?? :D

Aga

Domil2
29-11-2007, 13:36
Gratulacje!!!!!!
Idzie robota, jak sie patrzy. Ja narazie nie mam co wklejać, bo jak jestem na budowie, to ciemno jak diabli. Może w niedzielę coś pstryknę.
Pozdrawiam. Dorota.

Domil2
02-12-2007, 15:18
To znowu ja :oops:
Dzisiaj była na budowie i wkleję kilka zdjęć
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/n/9/0/8/29515022_d.jpg
domek w całej krasie
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/n/8/3/7/29514981_d.jpg
moje ulubione okienko od kuchni
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/n/0/9/6/29514944_d.jpg
tynki na górze juz prawie białe
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/n/5/9/3/29514900_d.jpg
Na dole gorzej, bo jeszcze mokre.
Pozdrawiam. Dorota.
A Majeczka obiecywała, że sie pokaże........

aga&piotr
03-12-2007, 06:54
Fiu fiu, ależ ten domek pięknie się prezentuje :D
ciekawe które okno ja sobie upodobam :roll: Skoro tynki na górze już prawie suche to znaczy że maszyna-rakieta się sprawdza :D
U nas w sobotę urósł komin, klinkier w kolorze ciemny brąz, super :D
Postaram się jutro o zdjęcie :wink:

Pozdrawiam
Aga

Domil2
04-12-2007, 13:31
Cześć Aga. Dzięki za miłe słowa :wink: .... jak patrzę na swój domekto mówię na niego.... ptasie mleczko w polewie czekoladowej :D to chyba przez te kolorki.
Ja czekam na Twoje zdjęcia.... i nie moge sie doczekać :cry:
pozdrawiam. Dorota.

aga&piotr
04-12-2007, 20:27
Troche słabe te zdjecia, ale zawsze...

Wyczekane ściany szczytowe:
http://images24.fotosik.pl/122/7f510075c62fd785.jpg (www.fotosik.pl)

Widok ogólny z kominami
http://images33.fotosik.pl/69/bd97e0abf30223ae.jpg (www.fotosik.pl)

Tu widac kolor klinkieru...
http://images23.fotosik.pl/121/c1f48bf7a399a96c.jpg (www.fotosik.pl)

...a tu zakończenie komina
http://images29.fotosik.pl/121/78d51a6efbe01cce.jpg (www.fotosik.pl)

Basia i Maruś
04-12-2007, 21:45
Dora ślicznie.
Ja nic nie pisze bo nas zima zastała i narazie umawiamy się na wiosnę żeby zacząć.

Domil2
05-12-2007, 07:38
Cześć.
Aga, jakie piękne kominy :D Jeszce nie tak dawno byłam na takim samym etapie....Jak mi zrobili kominy, to dla mnie była to juz jakaś taka dokończona rzecz i mimo, że dach nie był jeszcze przykryty, to ja już sie czułam tak.... ze już blizej, niz dalej :oops: Nie wiem, czy masz takie same uczucia?
Wogole dzisiaj u mnie piękny dzień sie zapowiada, nawet juz zaczyna wychodzić słoneczko i znowu wchodzą robotnicy (po przerwie). Pozdrawiam. Dorota.
Basia nie martw się, wy też niedługo zamieszkacie w swoim domku :lol:

aga&piotr
05-12-2007, 14:21
Witaj Dorotko :)
Mnie wszystko na tej budowie cieszy :D a z kominów to chodze dumna jak paw :o śmiejemy się że juz sie wprowadzamy. Po postawieniu ścianek działowych zrobiło sie tak "przejrzyście" wiadomo co gdzie i jak. Pokoje na górze wyszły super, nie są takie małe jak się obawaiałam, bardzo mi się to wszystko podoba!
Miałam mały dylemacik gdzie bedą drzwi do górnej łazienki, która jak u Ciebie jest połączona, w końcu wejście jest tam gdzie w projekcie a tych drugich dzwi ( małego kibelka) nie ma :)
Wczoraj majstry kończyły ganek, więc jutro będą ładniejsze i pełniejsze zdjęcia :)

Powodzenia w dalszych pracach Dorotko, mam nadzieje że wkleisz nam coś na zachęte ;)


Miłego dnia
Aga

Domil2
06-12-2007, 09:08
Cześć. Dzisiaj Mikołajki. Chciałam wkleić jakąś fajną kartkę z Mikołajem, ale mi sie nie udaje :cry: No cóz, będę dalej próbować... Chciałam żeby na naszym forum zrobiło się tak trochę świątecznie :wink:
Pozdrawiam i zyczę duuuużo prezentów.Dorota.

Domil2
06-12-2007, 09:10
aaaa, zapomniałam, Aga dobrze sprawdż w kominie, czy aby jakis Mikołaj tam nie utknął :D Komin nowy, to nigdy nic nie wiadomo...

aga&piotr
07-12-2007, 11:09
Cześć Dorotko!!
No niestety nie znalazłam żadnego mikołaja w kominie :roll: dziwne, bo to taki ładny komin :D
Mam dobrą wiadomość, dach jest przykryty folią!!
Przy najblizszej okazji postaram się wkleić zdjęcia :)

Pozdrawiam
Aga

Domil2
07-12-2007, 11:34
Szkoda,
ten Mikołaj mógł wam podrzucić okna, nie? :cry:
Ale folia już leży, to super!!!
Czekam na zdjęcia!!!!
Dorota.

aga&piotr
07-12-2007, 21:10
Ze dwa zdjęcia udało się zrobić zanim bateria padła :evil:
Jeśli jutro pogoda pozwoli to chcemy zrobić porządki na działce, bo jest straszne pobojowisko... :-?
Wtedy też pstrykne fotki :)

Kolorowych snów

aga&piotr
07-12-2007, 21:13
Aaa i zapomniałam dodać, że najlepiej jest liczyć na siebie dlatego też udaliśmy się wczoraj do oknoplastu i czekamy na wycene okien :D
Mikołaj albo był mocno zajęty, albo stwierdził że jesteśmy za drodzy i się nie pojawił :lol:

No to jeszcze raz kolorowych :)

Domil2
09-12-2007, 18:11
Cześć :lol:
Aga, miały być zdjęcia...Ja za to mam kilka nowych z wczorajszego dnia.
Na sufitach już na dole mam wszedzie szyny pod regipsy
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/n/8/9/9/29929320_d.jpg
kładą się rude kafle na balkonie
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/n/6/5/1/29929381_d.jpg
jeszcze z przodu (bo z tylu bloto i nie chce mi sie tam chodzic)
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/n/9/1/5/29929462_d.jpg
i jeszcze z boczku
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/n/1/7/2/29929607_d.jpg

aga&piotr
09-12-2007, 20:43
O matko, jakie wspaniałe zdjęcia!!! dziękuje Dorotko :D
To teraz ja wkleje nasz etap :)
Widok z jednej strony:
http://images32.fotosik.pl/74/caf5a65ad31965afm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/caf5a65ad31965af.html)
Z drugiej:
http://images34.fotosik.pl/74/013f90d545b624b3m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/013f90d545b624b3.html)
Jeszcze raz komin:
http://images34.fotosik.pl/74/4e88471665c0f9aam.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4e88471665c0f9aa.html)
I jaskółeczka:
http://images28.fotosik.pl/124/9f426c67861fc53bm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9f426c67861fc53b.html)

Pozdrawiam
Aga

Domil2
10-12-2007, 07:50
Cześć Aga :lol:
SUPER zdjęcia.Jak sobie przypomnę, że jeszcze niedawno chcieliscie czekac do wiosny z budową........ :-? Tak trzymać!. Teraz czekam na zdjecia z dachówką.

Tak między nami... to dobrze, ze chociażmy zagladamy na to forum :cry:
Pozdrawiam. Dorota.

aga&piotr
11-12-2007, 20:57
Oj Dorotko, nawet nie wiesz jak ja czekam na zdjęcie z dachówką :lol:
Hmm masz racje, tylko my tu zaglądamy, reszta jakby ma nas w poważaniu :roll:
Nie wiem co sie z nimi dzieje :roll:

Pozdrawiam
Aga

Domil2
12-12-2007, 07:40
Cześć Aga :)
Tylko zobacz, co sie u mnie juz dzieje
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/m/9/5/3/30109495_d.jpg
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/m/4/2/0/30109490_d.jpg
jeszcze tylko ocieplenie skosów na górze.

A tak wogóle, to ciekawe dlaczego inni nie chcą się z nami podzielić wiadomościami z budowy, przeciez można zawsze ostrzec innych przed błędami jakie się popełniło, albo jakie wyszły w trakcie budowy :cry: Aga myśleliście co zrobić z belka w ścianie, bo u mnie już strasznie pękła :evil:
Pozdrawiam. Dorota.

aga&piotr
12-12-2007, 12:51
Wow, Dorotko ale sie u Ciebie dzieje! :D
Ciekawy etap, nie powiem :lol:
Jeśli chodzi o belke, to troche czytałam, niestety podobno na to nie ma siły :-?
Tak mysle że może trzeba ją jakoś przedłużyć i wkomponować w cały wystrój :roll:
Chyba mamy problem..... :-?
Szkoda że reszta sie nie wypowiada, ciekawa jestem jak z tego wybrneli...

Pozdrawiam
Aga

Domil2
16-12-2007, 19:06
Cześć Aga :D
No i gdzie ta dachówka? Doczekać się nie mogę, chcesz żebym zniosła jajko :wink: U mnie podciągneli juz gaz do domu, jutro maja przywieżć piec.
Może jutro wkleję jakies zdjęcia :)
Pozdrawiam. Dorota.

aga&piotr
16-12-2007, 19:43
Cześć Dorotko,
Musze Cie zmartwić, ale dachówka będzie dopiero po Nowym Roku :-?
Tylko wciągneli ją na dach i pojechali do domu...
Na pocieszenie wkleje zaraz kilka nowych zdjęć, mamy już ganek i schody :D
Aaa miałam zapytać o okna, na górze wyszły nam troche nisko, jaka jest u Ciebie odległość od podłogi do okna??
Gratuluje gazu :lol:

Pozdrawiam
Aga

Domil2
16-12-2007, 20:42
Cześć Aga.
Mój mąż mówi ,że u nas okna są na górze 80-85 cm, od podłogi do parapetu.
A u was ile?

aga&piotr
16-12-2007, 21:00
Prosze, to najnowsze zdjecia :)

Widok na domek z gankiem :)
http://images30.fotosik.pl/128/75db3ed669e7a131.jpg (www.fotosik.pl)
Gankowy daszek:
http://images23.fotosik.pl/126/5fe755eac9b6ed5e.jpg (www.fotosik.pl)
Kawałek obróbki: http://images34.fotosik.pl/81/7cd451923850dbbe.jpg (www.fotosik.pl)
Schodki :D http://images34.fotosik.pl/81/6a52f705bbc953a7.jpg (www.fotosik.pl)
Ocieplony fundament:
http://images33.fotosik.pl/81/78427fd9ef2e18f0.jpg (www.fotosik.pl)

Pozdrawiam
Aga :)

Domil2
17-12-2007, 17:51
Cześć :)
Zdjęcia z dnia dzisiejszego
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/m/9/9/9/30405267_d.jpg
mój wkład kominkowy( juz sobie w nim pala robotnicy)
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/m/7/0/9/30405174_d.jpg
Pierwsza warstwa ocieplenia, bo na nia jeszcze pojdzie jedna (sama bylam zdziwiona)
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/m/6/4/7/30405216_d.jpg
Pozdrawiam. Dorota.

aga&piotr
19-12-2007, 11:16
Witaj Dorotko!!
Ile razy patrze na siekierkie to sie śmieje :D
Z nowości: zakupiliśmy okna!! :lol: wybraliśmy oknoplast, kolor orzech :D
Teraz musze rozejrzeć się za drzwiami zewnętrznymi :roll:

A jak u Ciebie?

Pozdrawiam
Aga

Domil2
19-12-2007, 15:48
Cześć Aga :lol:
U mnie grzejniki stoją, bo oczywiscie nie załozyli mi tego pieca, jak zwykle wymyslili, że jechali, ale im sie samochód popsuł :evil: :evil: Będą (niby) jutro.
SUPER, że zamówiliscie już okna, a jaki orzech? jasny, czy ciemny? Ja mam ciemny i jestem bardzo zadowolona.
Pozdrawiam. Dorota :D

aga&piotr
19-12-2007, 17:20
Ojej, no szkoda, że tacy to fachowcy :-? , trzymam kciuki za (mam nadzieje) jutro :D
A kolor okien jasny czy ciemny? hmm po prostu orzech :roll: sama nie wiem co to jest, ale bardziej ciemne niż jasne ;)
chociaż patrząc na Twoje okna, to bardziej przypominają mi dąb bagienny, czyli te ktróre bardzo mi sie podobają, i jakbyś miała ciemniejsze od naszych? :roll:
http://www.oknoplast.com.pl wejdź w oferte i zerknij na kolor profiu koncept, taki własnie mamy kolor ;)
a profil mamy :D awans :D


Pozdrawiam
Aga

Domil2
19-12-2007, 17:46
ten concept, to ciemny jest, fajny :lol:
będzie ładnie wyglądał w słońcu :lol:
bardzo ładnie wybraliście :D

Domil2
20-12-2007, 10:25
http://republika.pl/blog_nk_746602/1563228/tr/natal1059.gif
Hurra, udalo mi się wkleic swiateczną kartkę.
Zyczę budujacym nasz domek wszystkiego najlepszego na święta :D

aga&piotr
20-12-2007, 19:10
Piękna kartka Dorotko :D
Jak sie naucze to tez cosik wkleje ;)
Mimo to życzę Tobie i reszcie nieobecnego towarzystwa zdrowych i spokojnych świąt :D

Aga

Domil2
20-12-2007, 20:57
Cześć Aguś :D
Jutro Ci wkleję zdjecia mojego pieca i grzejników. I pokażę Ci jaka ogromna będzie garderoba :D Bardzo się cieszę, bo w końcu będę miała gdzie pomieścić wszystkie ciuchy. U mnie już jest tak suchutko i cieplutko, że tylko sie wprowadzać :lol:
Do jutra. Pa.

aga&piotr
20-12-2007, 21:25
Super, w takim razie czekam na zdjęcia :lol:

Pozdrawiam
Aga

Domil2
21-12-2007, 19:46
No i jestem :wink:
skrzynka od gazu
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/m/7/4/4/30526639_d.jpgpiec
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/m/2/7/9/30526644_d.jpg
w garderobie
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/m/3/4/9/30526671_d.jpg
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/m/2/1/6/30526683_d.jpg
moje grzejniki
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/m/2/2/3/30526667_d.jpg
To tyle na dzisiaj. Pa. Dorota

aga&piotr
23-12-2007, 07:40
Piękne zdjęcia Dorotko!! :D
Piec i grzejniki wygladają bardzo estetycznie 8)
Jaka garderoba, no no :lol:
A skrzynka gazowa to dopiero duma co? ;)

aga&piotr
23-12-2007, 07:41
Gwiazdki najjaśniejszej,
choinki najpiękniejszej,
prezentów wymarzonych,
świąt mile spędzonych,
karnawału szalonego,
roku bardzo udanego
życzy Agnieszka i Piotr

Domil2
23-12-2007, 09:04
Cześć :wink:
Dzięki za miłe słowa :) Dzisiaj pojadę, to w końcu zobaczę dom w świetle dziennym :lol: Pokażę ci zasobnik na wodę (jest ogromny, nie wiem jak on sie zmieści w kotłowni, hi, hi,). Nadano w końcu numer mojemu domowi UWAGA: mieszkam przy ulicy Tarnopolskiej 4.
Jestem haotyczna,ale niedawno wstałam z łóżka i myśli mi się tlocza w głowie bez ładu i składu.
Jeszcze raz, dużo zdrowia na Swięta i radości, dla wszystkich użytkowników tego forum
http://digilander.libero.it/blogdinatale/sfondi%20di%20natale/patty1118carols34.gif
Pozdrawiam. Dorota. Oczywiście jak bede miała czas Świeta, to bede tu zaglądać.

Domil2
23-12-2007, 16:25
To znowu ja. Mam nadzieję, że cie nie nudze. wkleje kilka zdjec z dzisiaj.
wejscie
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/m/7/1/8/30547866_d.jpg
zasobnik 150 l
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/m/1/8/1/30547870_d.jpg
pokoik na gorze
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/m/4/5/3/30547877_d.jpg
na balkonie
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/m/5/9/3/30547884_d.jpg
korytarz na gorze
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/m/3/8/9/30547886_d.jpg
pozdrawiam.

aga&piotr
26-12-2007, 15:10
Hej :)
Dorotko oby więcej takich wspaniałych zdjęć :D
W ogóle nie wiem co Ci przyszło do głowy z tym nudzeniem :roll: przecież te zdjęcia przy zyciu mnie trzymają :lol:
Domek prezentuje się znakomicie, a jakie salony 8)
A powiedz ile cm styropanu daliście na zewnatrz?


Aga

Domil2
26-12-2007, 15:39
Cześć Aga :D
Jak tam święta? Dzisiaj byłam w swoim domku i stwierdziłam, że jest najładniejszy na całym moim osiedlu :oops: hi,hi,hi. Na parterze jest chłodno, ale jak wejdziesz na poddasze, to tak cieplutko i cichutko, jak w w raju. Jesli chodzi o ocieplenie murów, to mamy 15 cm styropianu.
Powoli wchodzę na sklepy internetowe ze sprzętem AGD, juz trzeba będzie po trochę zamawiać niektóre rzeczy, bo wyjdzie nam taniej na wszystkim nawet o około 4-5 tyś, niż to co nam wyliczył gość od zabudowy kuchni.
Wezmiemy od nich tylko meble, a sprzet zamówię sama.
U mnie prace w domu rozpoczną się na nowo dopiero gdzieś około 3 stycznia.
Ale najlepsze, że elektryk juz mi kazał wybrać gniazdka i kontakty :-?
Jak będę miała jakieś nowe zdjęcia, to wkleję.
Pa. Dorota.

aga&piotr
26-12-2007, 16:14
Nic mi nie mów o świętach, ciekawa jestem ile kg mam do przodu ;)
Kurcze spora różnica cenowa.....faktycznie zamów sama :)
Co do elektryka to racja, trzeba przemysleć wszystko wcześniej, no oczywiście w miare możliwoście bo zapewne gdzieś błąd popełnimy...ja już powolutku obmyślam elektryczność, ale rozsądnie chyba bedzie jak to wszystko rozrysuje :roll: bo połowe zapomne i o :D
Mężuś też proponuje 15cm, ja myślałam o 12, musze sie chyba zagłębić troszke w lekturze :)
Wstawiaj tyle zdjęć ile tylko dasz rade,bo lubie na nie patrzeć :D
Mało, przeglądać je 100 razy :lol:

Pozdrawiam
Aga

Domil2
26-12-2007, 17:46
To jest ocieplenie
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/m/8/9/0/26945620_d.jpg
korytarz na dole (bo jeszcze nie było)
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/m/4/3/4/30547897_d.jpg
schody
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/m/0/5/8/30547892_d.jpg
i to by było na tyle, bo nastepne zdjecia musze wczytac na superfoto, a to długo trwa.
Pozdrawiam.
Nie zapomnijcie zrobic gniazdka z przodu domu(na oswietlenie swiateczne) :wink: A mi chodziło o gniazdka takie juz przykrecane do sciany, jak pisalam o elektryku :P

aga&piotr
26-12-2007, 19:58
Jaki grubaśny ten styropian, nie ma siły żeby było zimno ;)
Troche zaczełam sie zastanawiać nad tym korytarzem, ale zapomniałam uwzględnić zmiany, czyli brak drzwi do kuchni, o ja gapa :D
Schodki fajnie wyszły, u Was jest troche przestrzenniej, my robimy pod nimi spiżarke.
Ale jestem dziś zakręcona, przecież Ty juz dawno po tynkach a ja o kablach pierdziele,hehehehehe, tylko zaraz, skąd masz wiedzieć jakie te gniazdka mają być :roll: chyba że już przemyślałaś :D a w którym miejscu przewidziałaś gniazdko choinkowe?
W zasadzie przed Tobą poważne decyzje "wewnętrzne" a to przecież bardzo ważna kwestia, no przynajmniej dla kobiet ;)
Czy obmysliłaś urządzenie górnej łazienki? mamy chyba takie same, czyli połączona jest z kibelkiem i wejście na przeciwko okna tak?
Miło popatrzeć na te zdjęcia....ach... :lol:

Pozdrawiam
Aga

aga&piotr
29-12-2007, 08:15
Cześć,
Dorotko mam pytanie odnośnie grzejników, mozesz mi podać jaki model wzieliście? i jakie mniej więcej długości? metrowe czy wieksze?


Pozdrawiam
Aga

Domil2
30-12-2007, 09:08
Cześć :lol:
My mamy grzejniki z Viessmana, wszystkie są powiekszone o 20-30%, niz w projekcie. Dzisiaj w końcu pojadę na budowę, to zrobie zdjęcia parkietu, który nam już przywiezli i terenu wokół domu po nawiezieniu ziemi. Pozdrawiam. Jeszcze pewno sie tu pokażę a jak mi sie nie uda, to życzę wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku.
http://images34.fotosik.pl/84/f4b5f3c813e62677.jpg

Domil2
30-12-2007, 15:03
zdjęcia z dzisiaj
pierwszy raz widzialam jak lecial dym z mojego komina
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/m/4/5/9/30659659_d.jpg
ja tez bede miala spiżarkę pod schodami
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/m/2/2/4/30659663_d.jpg
moj parkiet juz czeka
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/m/9/0/9/30659673_d.jpg
podlaczenie grzejnika (od dolu)
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/m/1/1/7/30659699_d.jpg
grzejnik od gory
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/m/5/8/9/30659710_d.jpg
warstwa piasku i częściwo nawieziona ziemia
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/m/3/1/9/30659686_d.jpg
pozdrawiam.

aga&piotr
30-12-2007, 19:12
Zdjęcia są wspaniałe!!! Bardzo sie ciesze że wklejasz je (chyba) specjalnie dla mnie :wink:
Nie wiedziałam że też będziecie mieli spiżarke pod schodami :D
Gdzie planujecie parkiet? we wszystkich pokojach? czy np tylko w salonie?

Myśle że to już ostatnia chwila na złożenie NAJSERDECZNIEJSZYCH ŻYCZEŃ Z OKAZJI NOWEGO ROKU!
ŻYCZYMY WSZYSTKIM POMYŚLNOŚCI I POWODZENIA W REALIZACJI MARZEŃ :D
Agnieszka i Piotr

Domil2
30-12-2007, 20:03
To znowu ja.
Oczywiscie, że zdjęcia wklejam dla Ciebie Aga :lol: Przecież nikt inny tutaj nie zagląda :cry: staram sie wklejac zdjecia mniej więcęj takie, jakie Cie interesują na danym etapie, zawsze można coś tam podpatrzeć. Aaaa, gdzies na forum wyczytałam, że pod kazdym oknem dachowym musi być grzejnik, dlatego mam też w garderobie (mniejszy i węższy).
Parkiet będę miała w całym domu, oprócz kuchni i łazienek i wiatrołapu. Teraz mam w domu na podłodze drewno i nigdy nie chciałabym mieć innej podłogi. Mój syn nie zna słowa "kapcie"(od maleńkiego), nie ma cieplejszejszego podłoża. Oczywiście mówię o naturalnym cieple, nie o podgrzewanej podłodze.
Aaaa i jeszcze jedno, jak będziecie nawozić ziemie wokół domu to pod ziemie dawajcie piasek, żeby wam nie stały kałuże na podwórku :wink:
Pozdrawiam, znajac mnie, to pewnie jeszcze tu zaglądnę :oops:

aga&piotr
02-01-2008, 10:42
Witam w nowym roku Dorotko ;)
Dziękuje za zdjęcia, zawsze to łatwiej sobie wszystko wyobrazić :)
Grzejniki pod oknami dachowymi mamy oczywiście uwzględnione, i jednak kupiliśmy mały grzejnik pod jaskółke :roll:
Ja jeszcze nie wiem co będzie na podłodze w pokojach :roll: w salonie raczej parkiet a reszta hmm zapewne to co będzie tańsze ;)

Jak udała się noc sylwestrowa?


Pozdrawiam
Aga

Domil2
04-01-2008, 11:14
Witam w Nowym Roku!!!Pomyslności i wprowadzenia sie do domku życzę
:D U mnie znowu ruszyły roboty, do końca tygodnia juz ma byc wszystko gotowe pod włączenie centralnego ogrzewania :D A to zdjęcia z wczoraj:
oblozone sciany
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/m/5/0/1/30782120_d.jpg
w garderobie
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/m/0/1/6/30782128_d.jpg
wejscie do garderoby
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/m/2/1/3/30782174_d.jpg
Zgadnij ile ton piasku i humusu musiałam nawiezć wokól domu?
Pozdrawiam. Dorota :P