PDA

Zobacz pełną wersję : Ytong



Strony : 1 [2]

Johnadias
13-02-2010, 22:15
Mam pytanie często spotykam się ze wstawkami z cegły czerwonej - pod nadprożami i pod wieńcem stropowym. Producent BK nigdzie o tym nie pisał... Po co to więc wykonawcy robią???? Czy może dlatego, że BK jest bardziej kruchy? Robić to więc czy nie?????
Przykład poniżej:
http://img32.imageshack.us/img32/4728/wstawki.jpg (http://img32.imageshack.us/i/wstawki.jpg/)

Johnadias
14-02-2010, 14:33
bo w nadprożach kumulują się znaczne siły które powodują pękanie BK i żeby to zrobić poprawnie trzeba by nadproże osadzić bardzo szeroko na 1,5 bloczka, czyli kupować belki 2x szersze od otworu



Cytat z poradnika murowania z Ytong:
"Nadproża YTONG ustawia się na murze, na zaprawie cienkowarstwowej, symetrycznie nad przekrywanym otworem. Minimalne oparcie wynosi 20 lub 25 cm na ścianie i jest uzależnione od rozpiętości przekrywanego otworu." :roll:

A co ma do tego wieniec, który rozkłada naprężenia na dużą powierzchnię... :roll:

Sam nie wiem jak to zrobić?

Macie jakieś pomysły?

Johnadias
14-02-2010, 20:30
Faktycznie podmurówka z cegły pełnej pod nadprożami ma wydaje się uzasadnienie. Tak tylko troszkę "głupio" wygląda...
Pod wieniec, kiedy nie wynika to z projektu wysokości ściany, jest przekombinowane...

Dziękuję pięknie za konsultację!

Serdecznie pozdrawiam!

Tomi78__
15-02-2010, 09:37
Panie i Panowie czy ktos mial do czynienia z BK H+H TLMB ?
Mam oferte na ten BK za 58zl brutto/m2
Podobno rewelacyjna dokladnosc wymiarowa....

Conrad&Beata
26-02-2010, 14:34
jestem z tym na bieżąco, przegapiłem trochę bo na luty dostałem cenę za h+h biały 24 szeroki, 8,15, klasa 600 pióro wpust, za metr2 wyszlo okolo 52 zlote, jednak na marzec zena 2 zlote do góry, ale udalo mi sie upolować ytong 24, klasa 600, za 6,70 za bloczek, co dało niecałe 56 zl za m2, materiał lepszy jakościowo, kombinowałem już różnie. w gre wchodził solbet, h+h ytong, ceny z dzisiaj małopolska

trojmiasto
08-03-2010, 12:23
witam, czy ktos budował ściany zewnętrzne z betonu komórkowego termalica? producent reklamuje ze na ściany zewnętrzne można stosować bloczki o grubości 40 cm i gęstości 300 kg/m3. planuje nadudowe domu i na najwyższej kondygnacji planuje elewację drewnianą więc żeby uniknąć kładzenia dwóch warstw wełny i systemu łat i kontrłat pomyślałem o ścianie jednowarstwowej i bezpośrednio na to drewno na łatach. powinno być szybciej, taniej i mniej okazji do fuszerki?

trojmiasto
08-03-2010, 16:17
taniej nie będzie na pewno, i to szybciej też trochę niepewne

może najpierw sprawdź cenę tego wynalazku a potem dopiero zastanów się czy warto w ogóle pytać

to koszt postawienia ściany jednowarstwowej z takich bloczków będzie wyższy niż z np. z porothermu + 2 x wełna + 2 razy konstrukcja drewniana?

co do wynalazku to chodzi o ten właśnie bloczek tak? nie jest to porównywalne z ytongiem tylko od innego producenta?

Tomi78__
08-03-2010, 17:18
sprawdz ile kosztuje ytong 40cm energo, i z ta druga firma cenowo bedzie podobnie.

Terror
09-03-2010, 15:31
markoos na allegro z pocałowaniem w rękę jest szary siporek po 5zł, a H+H po 6,5 i na dodatek te bloczki są większe od ytonga i mniej ich wchodzi na m2 i nie trzeba do nich drogiego kleju, można je murować na zwykła tanią zaprawę

jest zima, idą mrozy a do tego recesja, czas działa na twoją rękę, poczekaj aż temperatura spadnie do -10 i u Zająca w Kraszewie albo u Dzikiego kupisz wszystko o 20% taniej niż podajesz teraz z opcją przechowania do wiosny
No włąsnie - przymierzam się do budowy. W rozsądnych cenach na alledrogo znalazłem Ytong 24 600. POmyślałem, że może lepiej wybudować z tego i opecplić styropianem (myślałem o Goldzie z termoorganiki o gruboscie 15cm) to dawałoby teoretycznie poniżej 0.18 U więc dobrze, ale czy taka sciana nadaje się na konstrukcyjną? Jakoś się obawiam, że nie.
Mam w planie duży garaż (60m^2). Czy warto bawić się w budowę tej cześci z tańszego materiału? I tak bym chciał wszystko ocieplić, a tu będzie sporo ściany a dodatkowo mozna użyć cxzegoś wytrzymalszego, bo brama garażowa będzie tylko jedna 5m szerokości

Terror
09-03-2010, 15:31
markoos na allegro z pocałowaniem w rękę jest szary siporek po 5zł, a H+H po 6,5 i na dodatek te bloczki są większe od ytonga i mniej ich wchodzi na m2 i nie trzeba do nich drogiego kleju, można je murować na zwykła tanią zaprawę

jest zima, idą mrozy a do tego recesja, czas działa na twoją rękę, poczekaj aż temperatura spadnie do -10 i u Zająca w Kraszewie albo u Dzikiego kupisz wszystko o 20% taniej niż podajesz teraz z opcją przechowania do wiosny
No włąsnie - przymierzam się do budowy. W rozsądnych cenach na alledrogo znalazłem Ytong 24 600. POmyślałem, że może lepiej wybudować z tego i opecplić styropianem (myślałem o Goldzie z termoorganiki o gruboscie 15cm) to dawałoby teoretycznie poniżej 0.18 U więc dobrze, ale czy taka sciana nadaje się na konstrukcyjną? Jakoś się obawiam, że nie.
Mam w planie duży garaż (60m^2). Czy warto bawić się w budowę tej cześci z tańszego materiału? I tak bym chciał wszystko ocieplić, a tu będzie sporo ściany a dodatkowo mozna użyć cxzegoś wytrzymalszego, bo brama garażowa będzie tylko jedna 5m szerokości

aprilka1000
07-04-2010, 18:47
witam, czy ktos budował ściany zewnętrzne z betonu komórkowego termalica? producent reklamuje ze na ściany zewnętrzne można stosować bloczki o grubości 40 cm i gęstości 300 kg/m3. planuje nadudowe domu i na najwyższej kondygnacji planuje elewację drewnianą więc żeby uniknąć kładzenia dwóch warstw wełny i systemu łat i kontrłat pomyślałem o ścianie jednowarstwowej i bezpośrednio na to drewno na łatach. powinno być szybciej, taniej i mniej okazji do fuszerki?

Wlasnie dzisiaj dzwonilam i rozmawialam z panem z Kielc ktory sprzedaje te cuda.

cena br. 20,13 za szt / bloczki o szerokosci 40 cm i gestosci 300

klej do tego 20,80

okolo 134 zl za 1 m2 sciany

zadzwonilam bo zaciekawila mnie reklama .

aprilka1000
07-04-2010, 18:49
A moze orientujecie sie jak wyglada cenowo ytong w okolicach Trojmiasta...?

Lookita
19-04-2010, 20:46
TAk troszke inaczej o Ytongu,pisze ,bo mieszkam.....
Wlasnie dostalem rachunek za gaz ziemny:
0d 17.07.2009 do 03.04.2010 ,w sumie 1200 plna z kawalkiem,ale:
solary od kwietnia 04. juz dzialaly,spalilem ok. 4 m3 drewna iglastego w kominku z plaszczem,
nie mam kuchenki gazowej-indukcja,
reku krzyzowiec,mysle,ze zrobil swoje mimo wszystko
Temp. 21-22 dol-calosc w podlogowce,
gora 19 -20 stopni,program czasowy,ze zredukowana min. 19 ,gora grzejniki,
Dom ok. 183 m.kw. calosci plus 31 m.kw. garazu ogrzewanego w st. min-sniezynka na glowicy.
Gora do spania,okresowego przebywania,kapieli i przebierania 1.5 latka,dwoje doroslych ,ale temp. gorne nam pasuja,jesli chodzi o zycie,spanie przede wsz.
Uwazam,ze niezle.....Chalupka dotad nie ma elewacji,obrobionych glifow,jedynie Ytong 40 cm 30 cm. welny w poddaszu.

pepe666
02-05-2010, 10:17
trochę z innej beczki... czy przy budowie ścian z ytonga można zastosować nadproża porothermu ? wykonawca sugeruje że tańsze i po co przepłacać ?

Pazurek
03-05-2010, 19:49
Mam w planie duży garaż (60m^2). Czy warto bawić się w budowę tej cześci z tańszego materiału? I tak bym chciał wszystko ocieplić, a tu będzie sporo ściany a dodatkowo mozna użyć cxzegoś wytrzymalszego, bo brama garażowa będzie tylko jedna 5m szerokości


Terrorku podjedź do mnie do Radziejowic - zobaczysz chałupę i pogadamy o materiale podobnym do Ytonga.

aprilka1000
28-06-2010, 10:34
trochę z innej beczki... czy przy budowie ścian z ytonga można zastosować nadproża porothermu ? wykonawca sugeruje że tańsze i po co przepłacać ?

no wlasnie , mozna ...?
tez chcialabym sie dowiedziec , i mam jeszcze jedno pytanie slyszalam ze ytong moze juz jest tanszy ale za to drogie jest w tym ocieplenie wienca i takie tam inne dodatki ......
czy to prawda ....?

markoos
19-08-2010, 22:53
Buduję z Ytonga ściany 24 zewn.
A działowe mam w planach 12 cm....
ma ktoś może doświadczenie czy taka ściana nadaje się do kuchni jako działowa na której będą wisieć szafki oraz do kotłowni na której np powieszę bojler?
czy moze lepiej zastosować silke 12 cm?
chociaz w jednej z hurtowni sprzedawca mi powiedział ze Ytong 11,5 spokojnie wytrzyma ....