PDA

Zobacz pełną wersję : podłoga tradycyjna z desek



23-02-2002, 20:45
Zamierzam położyć zamiast parkietu lub paneli tradycyjną podłogę drewnianą. W marcowym "Muratorze" są informacje na temat ocieplenia podłogi na gruncie, ale nie wiem gdzie położyć legary pod deski. Czy można zastosować keramzyt (granulat) między legary jako ocieplenie posadzki na gruncie? Proszę o ewentualną szerszą informację na ten temat.
Dom jest zbudowany z betonu komórkowego, posiada użytkowe poddasze, strop gęstożebrowy.

tomcio
24-02-2002, 20:07
daj znać jak sie czegoś dowiesz teą zamierzam wykonać taką podłogę ja będe dawał wełne pomiędzy legary

Jack
19-03-2002, 10:44
Keramzyt wydaje się dość drogim rozwiązaniem - m3 kosztuje około 250 zł. Jeśli masz wylaną posadzkę to na nią kładziesz folię wiatroizolacyjną, na to legary, a pomiędzy nie wełna mineralna odpowiedniej grubości. Całość możesz przykryć paroizolacją, ale tu zdania są podzielone. Zaleca się aby pomiędzy ociepleniem a deskami pozostała 2 -3 centymetrowa pustka, mająca wyprowadzac wilgoć, tak więc na krańcach podłogi musisz pozostawić szczeliny. Jeśli zdecydujesz się na przykrycie legarów paroizolacją, to na wierzch nabijesz łatę o grubości 3cm i szerokości legara i do tego dopiero deski.

Czarek C.
21-03-2002, 11:12
Co do wypowiedzi Jack'a; to położenie wiatroizolacji na betonie nie ma sensu. Jeśli miałbym robic taką podłogę to odwróciłbym omawiane warstwy: wełnę od betonu zabezpieczył paroizolacją, od góry dał wiatroizolację, ale szczelina wentylacyjna najlepiej żeby została pod folią wiatroizolacyjną (może być i pod folią i nad folią a pod desakmi)

Majka
21-03-2002, 12:10
Wydaje mi się, że takie ocieplenie /wełna pomiędzy legary/ możesz zastosować np, na poddaszu. Na gruncie zrób normalnie :
chudziak, papa, folia, 10cm styropianu, ew. siatka, wylewka min. 5 cm, na to legary i dechy. i będzie O.K. Majka

Czarek C.
21-03-2002, 12:40
! Oczywiście na gruncie popieram Majkę.
A pod legarki podłóż paski filcu. A wełna miedzy legarkami nie zaszkodzi i wtedy, da wygłuszenie akustyczne.

Alanta
21-03-2002, 12:52
A po co wygłuszenie, głośnej kopalni pod ziemią chyba nie masz :smile: ?
Pod legary lepiej chyba dać paski papy, tak jak daje się pod murłaty. I chyba izolacja wystarczy z jednego materiału, po co i folia i papa?

Majka
21-03-2002, 14:14
Alanta, ja wyznaję zasadę "jak atom to atom"/ jak zdaje się Pitbull/ :razz: U siebie na podłogi na gruncie też tak robiłam i majster Zdzisiek sie krzywił ale " będzie jak szefowa karze".
Majka

Czarek C.
21-03-2002, 14:27
Alanta zjak ci dzieci bedą biegały po podłodze co znaczy brak wygłuszenia

Alanta
22-03-2002, 09:43
Dalej nie rozumiem :smile: jak dzieciaki będą biegały po podłodze, to wygłuszenie podłogi na gruncie wyciszy tupot w stosunku do warstw pod podłogą. Chcesz, żeby krety i dżdżownice miały ciszej ? :smile:

Czarek C.
22-03-2002, 12:02
A słyszałeś o pudle rezonansowym, o, albo o bębenku?

Na pewno ci dzieci po chałupie nie biegają bo zrobiłbyś wszystko żeby było ciszej.
Pozdrowienia.