PDA

Zobacz pełną wersję : Wstępna koncepcja projektu - proszę o uwagi



Piotr_M
06-02-2007, 22:52
Drodzy Forumowicze,
razem z żoną planujemy budowę domu i postanowiliśmy wybudować go wg projektu indywidualnego. To nasze wymarzone gniazdko będzie wybudowane w okolicach Krakowa w gminie Zielonki. Architekt wykonał wstępną koncepcję projektu - bardzo prosimy o uwagi i podpowiedzi, które pozwolą nam uniknąć błędów. Przepraszam za jakość rysunków ale są to skany odręcznych szkiców. :oops:

tutaj rzut poddasza


rzut parteru
http://24img.com/img/min/417908800.jpg (http://24img.com/417908800)

[IMG=http://24img.com/img/min/417908800.jpg (http://24img.com/417908800)

teraz elewacja frontowa (od strony wschodniej)
[IMG=http://24img.com/img/min/956723811.jpg (http://24img.com/956723811)

Piotr_M
06-02-2007, 23:04
ciąg dalszy opisu

elewacja zachodnia (od ogrodu - w przyszłości :)


elewacja południowa
[IMG=http://24img.com/img/min/253344455.jpg (http://24img.com/253344455)


Bardzo proszę o uwagi.

Mam też ogromną prośbę, pierwszy raz wklejałem zdjęcia na tym forum i niestety zamiast zdjęć są linki, jeżeli ktoś może to poprawić to bardzo dziękuję.

Piotr_M
07-02-2007, 19:25
rzut poddasza
http://images20.fotosik.pl/11/9e70b183f160029am.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=9e70b183f160029a)


może tym razem będzie obrazek a nie tylko link

Piotr_M
07-02-2007, 19:52
hurra udało się umieścić zdjęcia :D
więc po kolei
planowane wejście do domu i wjazd do garażu od strony wschodniej, taras i ogród od strony zachodniej i częściowo południowej,

rzut poddasza - 1 to hall, 3,4,5,7 to pokoje, 2 garderoba, 6 łazienka
http://images20.fotosik.pl/11/9e70b183f160029a.jpg (www.fotosik.pl)

rzut parteru - 1 to sień, 2 hall + schody, 3 spiżarnia, 4 kuchnia + jadalnia, 5 pokój dzienny, 6 ogród zimowy, 7 pokój gabinet, 8 pomieszczenie gospodarcze, 9 wc + natrysk, 10 podwójny garaż
http://images20.fotosik.pl/11/6119ed0f3b83d05f.jpg (www.fotosik.pl)

Piotr_M
07-02-2007, 19:56
a teraz pora na elewacje


elewacja frontowa (od strony wschodniej)
http://images20.fotosik.pl/11/c1c39f2dde485eb0.jpg (www.fotosik.pl)

elewacja od ogrodu
http://images20.fotosik.pl/11/7ed413b79b68ed4e.jpg (www.fotosik.pl)

elewacja od strony południowej
http://images13.fotosik.pl/37/5cb5a882225cfccc.jpg (www.fotosik.pl)

Bardzo proszę o uwagi i ewentualne podpowiedzi.

Pepeg z Gumy
07-02-2007, 20:26
Witam
Pomysł na chałupkę jest :D . Powiedz tylko czego oczekujesz od domku? Jednemu to co narysowane będzie odpowiadać, innemu nie bardzo.
Ja się nie znam za bardzo ale wydaje mi się, że w obrysie ściany mają sporo narożników , a to oznacza, ze dom nie będzie prosty w budowie.
Wiadomo, jak nie prosty , to można sporo błędów popełnić no i koszty wyższe.
Ten wklęśnięty narożnik w jadalni, także mnie nie przekonuje. Po co to?
Okna w płaci, ważna rzecz, ale te mansardy to wieksze koszty, i znowu kłopoty z dachem nie tylko przy budowie ale i z eksploatacją.
pozdrawiam

Piotr_M
07-02-2007, 20:56
Dzięki za uwagi, już się obawiałem, że tylko z żoną będę mógł podyskutować :lol:

A teraz po kolei -
w wymogach gminy (wypis) zewnętrzny obrys tej ściany nie powinien przekraczać 9,5m (chodzi o rozpiętość dachu), dlatego jest to próba obejścia tego zapisu.

Co do naszych oczekiwań względem domu to ma być przytulny, przyjazny i ekonomiczny w eksploatacji. Jeżeli chodzi o bryłę to parterowy z użytkowym poddaszem, dach najlepiej dwuspadowy prosty (ale dopuszczamy inne rozwiązania), garaż 2 stanowiskowy (wymóg żony).
Parter - duży pokój dzienny, pokój gabinet, obowiązkowo spiżarnia i garderoba, kuchnia jak najmniej otwarta na pokój dzienny, pomieszczenie gospodarcze tj. kotłownia + pralnia, wc oraz ogród zimowy(lub coś na kształt ogrodu zimowego) - uwielbiamy rośliny i trochę ich mamy.

Poddasze: na pewno 3 sypialnie, duża łazienka, oraz pomieszczenie dodatkowe (nad garazem) które można wykorzystać jako suszarnię w ziemie/pokój rekreacyjny/dodatkową sypialnię.
Takie uwagi przekazaliśmy architektowi.



[/quote]

jajmar
07-02-2007, 21:26
Zarówno na elewacji frontowej jak i na szkicach brakuje kominów (wentylacji) kuchni, łazienki i pasowałobu spiżarni) Ciezko komentować jak nie ma poszczególnych wymiarów. Tu widać pewną myśl która wydaje sie byc w maire ok. Jak możesz to staraj sie unikać zabiegu na schodach- to jest niewygodna sprawa.

Piotr_M
07-02-2007, 21:35
dzięki za uwagi - zastanawialiśmy się z żoną gdzie podłaczona jest wentylacja z kuchni i łazienki bo nie ma komina od frontu.
Czy spiżarnia też powinna posiadać wentylację, bo jestem laikiem?

Proszę wyjaśnij mi pojęcie "zabieg" :oops: oczywiście w stosunku do schodów.

Vinga
07-02-2007, 21:46
Schody zabiegowe - według mojej skromnej jeszcze wiedzy :wink: - to takie, które w miejscach, gdzie zakręcają mają stopnie nierównej głębokości, tzn. płytsze (węższe) przy osi schodów i rozszerzające się do zewnątrz. Niewygodnie się po takich schodach chodzi, lepiej zrobić schody ze spocznikiem na przykład - w miejscu, gdzie musi być zakręt schodów jest taka platforma (spocznik) i dalej od niego lecą znów proste schody w górę - o, tak jak półpiętro w klatkach schodowych w blokach, to taki duży spocznik właśnie :)

Piotr_M
07-02-2007, 21:52
Na to nie zwróciłem uwagi - choć nieraz po takich schodach chodziłem i rzeczywiście średnia przyjemność w niektórych przypadkach.

Być może schody zabiegowe wynikają z tego, ze nie byliśmy zdecydowani czy schody mają być otwarte czy też zabudowane.
I nadal mamy ten dylemat.

Oczywiście dzieki za uwagi :P

jajmar
07-02-2007, 22:12
Być może schody zabiegowe wynikają z tego, ze nie byliśmy zdecydowani czy schody mają być otwarte czy też zabudowane.
I nadal mamy ten dylemat.


Zabieg to jak ktos wspominał stopnie o zmiennej szrokosci i brak spocznika. Jak projketujesz od zera dom to pomyśl czy nie warto dołozyc metra zeby miec wygodne schody.
Co do schodów otwarych zamknietych. Otwarte pewnie wg wielu ładniejsze. Ale jak masz dzieci (małe) lub planujesz to jak bedą lazły po nich to strach sie bać :-) Chyba ze solidne balustarady porobisz. Balustardy po 2 stronach to koszty. Poza tym schody otwrte widac z dolu i góry a takie pomiedzu scianaami tylko z góry a i tak sa drogie, wszystko zależy ile chcesz wydac i co chesz uzyskać.
Ja spiżarnie bym wentylował.

Piotr_M
07-02-2007, 22:23
Poruszyłeś ważny temat - ekonomia - my jeszcze do niego nie doszliśmy, na razie na projekt z punktu funkcjonalności oraz podoba się/niepodoba.

Ale oczywiście kwestię kosztów musimy uwzględnić (a raczej dopsaować nasze oczekiwania i pomyśly do naszych (a raczej banku :( ) możliwości finansowych.

Wracając do spiżarni - czy umieszcza się okno (małe) w spiżarni czy też tego się unika.

sylvia1
08-02-2007, 06:48
Piotr tani to ten dom nie będzie... dużo uskoków ścian zewnętrznych, lukarny.
dodatkowo dużo okien od zachodu (jesli dom miałby być tani w utrzymaniu to zasada mało okien od północy ( i tu ok) a dużo od południa). Łazienki w różnych pionach też podrożą koszty a i w użytkowaniu nie będą łatwe bo obieg ciepłej wody będzie odpowiednio dłuższy. zalezy czego oczekujesz. Jeśli zależy ci również na kosztach utrzymania jak i budowania to przemyśl niektóre rzeczy.

a spiżarnia powinna być dobrze wentylowana i bez okien

Piotr_M
08-02-2007, 07:54
Lokalizacja wc na parterze to jest jedna z kwestii nad którą mocno się zastanawiamy - czy go nie przesieść w inne miejsce ale gdzie? :cry:

jajmar
08-02-2007, 08:05
Z ciepła woda to nie tylko kwestia łazienek ale również kuchni. U Ciebie mała łazienka jest blisko kuchni czyli wypadałoby "przesunąć" tą duża, tylko pytanie czy warto. Jeżeli mówimy o komforcie uzytkowania to jednak cyrkulacja jest potrzebna a wiadoma ta kosztuje troche. Jeszcze jedna kwestia która ma wplyw na to jest jak planujesz grzac wode(i CO) gdzie bedzie jakis piec? Jeżeli byłby w kuchni (np gazowy) to mozesz kombinowac z przesuwnaiem łazienki górnej, jeżeli w pomieszczeniu gospodarczym za garażem to pozstaje cyrkulacja a wiec szkoda kombinować. Jeżeli wspominasz o kosztach to przemyśl czy faktycznie potrzebujesz balkonu. Na forum jest sporo watków o tym-ludzie raczej likwiduja je. Balkon to poza estetycznym eleemntem czesto potem mostek liniowy który wychładza pomieszczenie. A dobrze wykonany to znowu drogi..... Jak sie ma do okola dzialeczke to czesto balkon jest zbedny ale to juz mieszkancy musza sie zastanowic czy potrzebują.

A co do finansów to banki wieksze inwestycjie daje rade sfinansowac ;)

Piotr_M
08-02-2007, 10:01
Ogrzewanie planujemy gazowe - piec ma być umieszczony w pomieszczeniu gospodarczym - + ew. wykorzystanie kominka (np.płaszcz wodny).

Co do lokalizacji wc na parterze - jednym z elementów które nas zastanawia jest bliskość kuchni i salonu - czy nie będzie to rodziło jakiś problemów.

wiochman
08-02-2007, 11:36
szkoda ze ta elewacja zachodnia nie jest poludniowa

Pan Roman
08-02-2007, 12:06
Spróbuj może podglądnąć pare rozwiązań z czegoś podobnego (o ile to możliwe nie znając powierzchni) kliknięcie na obrazek otwiera opis:
http://www.archeton.net/RESOURCES/RYSUNKI/karmazyn/karmazyn.jpg (http://www.archeton.pl/?ProjektID=240)
Pozdrawiam
PR

Pepeg z Gumy
08-02-2007, 12:16
Zarówno na elewacji frontowej jak i na szkicach brakuje kominów (wentylacji) kuchni, łazienki i pasowałobu spiżarni) Ciezko komentować jak nie ma poszczególnych wymiarów. Tu widać pewną myśl która wydaje sie byc w maire ok. Jak możesz to staraj sie unikać zabiegu na schodach- to jest niewygodna sprawa.

Na etapie koncepcji wstepnej mówienie o kominach jest kompletnym nieporozumieniem.Chociaż nie do końca masz rację,bo te kominy na elewacjach tam jednak są. :D :D Orientacyjnie ,ale na widokach są.
Wymiary czesciowo sa podane i na tej podstawie mozna przyjąć szacunkowo wymiary wewnętrzne. Myśle ,ze na tym etapie projekt czyta się.Projektant podał też orientacyjną podziałkę. To te kreseczki na dole i z boku rysunku.
Bardziej moim zdaniem niepokoi szastanie przestrzenią w obrębie komunikacji.
Dojście do spiżarni ma swój własny ciąg komunikacyjny, jak przyjdą kominy to się okaże , ze tego miejsca sporo odejdzie.
Zrezygnowanie ze schodow zabiegowych może się okazać w takim układzie funkcjonalnym wnętrza niemożliwe.Łatwo powiedzieć unikaj zabiegów. To jest coś za coś. Architekt wiedział co rysował i że na tej przestrzeni ze spocznikiem inne schody mu nie wyjdą.
Wybacz jajmar , ale mówienie o projekcie teraz w kategoriach co bedzie łatwiej zrobić z cyrkulacją ciepłej wody mija sie troche z celem.To problem projektanta, zeby zrobił tak coby było dobrze ( podobnie jest z kominami :) )
Dobrze by było żeby sam zainteresowany zaakcentował jak bardzo chce i kosztem czego, zmniejszyć koszty inwestycji. Jeśli funkcjonalnie łazienka ma być tylko w tym a nie w innym miejscu, to mówienie o takich kosztach przenosin jakie się z tym wiążą, jest małozasadne.
Co do myślenia o kosztach ogólnych zgadzam się z Tobą, dotyczy to teraz głównie balkonu, garażu , schodów i ciągów komunikacyjnych.
Sporo kasy pojdzie na lukarny o czym wspominałem - pomyślał też o tym architekt, bo niekonsekwentnie ( albo z innych powodów) łączy je z oknami połaciowymi.

Wentylacja w spiżarni jest nie tylko zalecana a małe okienko niezwykle przydatne :wink:
Ogród zimowy to nie tylko spory koszt budowy, to także kosztowne użytkowanie
8 par drzwi /jak na razie na parterze/ to duzo przy tym programie.
Wystąpił tez błąd lub niedopatrzenie w projekcie garażu. Zostawienie otwartej śluzy przejściowej z garażem i pom. gospodarczym jest błędem .
Tu projektant odpuścił sobie , pewnie sie przestraszył kolizji w komunikacji. :lol:
Jedne drzwi od garażu do domu to za mało, nawet jesli po drodze występuje śluza, która u Ciebie jest ale niestety otwarta.
Zrobienie klatki schodowej moim zdaniem całkowicie zniszczy charakter wnetrza.

PS domek może w założeniu przytulny ale nie aż taki mały, powinien mieć na oko nie mniej niż 180-190 m2.Ale moge się mylić :D

jajmar
08-02-2007, 14:13
Na etapie koncepcji wstepnej mówienie o kominach jest kompletnym nieporozumieniem.Chociaż nie do końca masz rację,bo te kominy na elewacjach tam jednak są. :D :D

Może oglądasz jakies inne elewacje bo na tej zamieszczonej powyżej nie ma komina od frontu. Nie zgodzę sie ze mówienie o kominach na etapie koncepcji jest błedem. Błedem jest ignorowanie tak istotnego eleemntu który pojawia sie na wszystkich kondygnacjach a wiec jak nie che sie miec potem dziwnych pomieszczeń na górze albo 5 kominów po 2 kanały to myslec o nich trzeba od początku.




Wybacz jajmar , ale mówienie o projekcie teraz w kategoriach co bedzie łatwiej zrobić z cyrkulacją ciepłej wody mija sie troche z celem.To problem projektanta, zeby zrobił tak coby było dobrze ( podobnie jest z kominami :) )
Dobrze by było żeby sam zainteresowany zaakcentował jak bardzo chce i kosztem czego, zmniejszyć koszty inwestycji. Jeśli funkcjonalnie łazienka ma być tylko w tym a nie w innym miejscu, to mówienie o takich kosztach przenosin jakie się z tym wiążą, jest małozasadne.


Czytaj ze zrozumieniem, nie pisałem żełatwiej bedzie rozprowadzic cyrkulacja z tego czy tamtego pomieszczenia a o tym ze jezeli skupi sie wszystkie punkty poboru blisko siebie mozna uniknąc całkowicie z cyrkulacji - a chyba przyznasz mi racje ze mimo wszystko to podwyższa koszty ekspolatacji -o kosztach w trakcie budowy nie mówie bo to jest praktycznie zerowa inwestycja.
Rurek nikomu nie kazałem planowac a tylko funckje pom.

premiumpremium
08-02-2007, 14:21
A mnie się wydaje, że w typie tego domu zaprojektowanego indywidualnie znajdziesz mnóstwo gotowych już projektów. I nie będziesz miał tyle dylematów, gdzie wentylacja, czy za dużo uskoków, czy dobrze kominy itp. Poza tym projekt gotowy, myślę, będzie tańszy niż indywidualny.

No, chyba, ze faktycznie spędziłeś trochę czasu oglądając projekty i żaden Ci nie przypasował :wink:

Krisek
08-02-2007, 14:46
Projekt ciekawy, ale i tak kilka pomysłów mi się nasunęlo :)

1) Pokoj dzienny moglby byc wiekszy, zwlaszcza ze jest raczej malo ustawny - przejscia do innych pomieszczen, okna, itp, rowniez wokol kominka musi byc troche przestrzeni...
2) Przejscie z wiatrołapu do kuchni - moze lepiej byloby je zlikwidowac, wejscie do spizarni zrobic od kuchni, a zaoszczedzona przestrzen przeznaczyc na lazienke/wc
3) Schody - wygodniejsze sa ze spocznikiem, niemniej te na rysunku mozna ciekawie zaaranzowac wstawiajac przeszklenie miedzy schody a ogrod zimowy :)
4) Okna dachowe kontra lukarny - w pokojach w ktorych i tak jest inne okno w scianie, spokojnie zamiast lukarny mozna dac okno polaciowe

Powodzenia w tworzeniu SWOJEGO domu :D

Pepeg z Gumy
08-02-2007, 17:19
Może oglądasz jakies inne elewacje bo na tej zamieszczonej powyżej nie ma komina od frontu. Nie zgodzę sie ze mówienie o kominach na etapie koncepcji jest błedem. Błedem jest ignorowanie tak istotnego eleemntu który pojawia sie na wszystkich kondygnacjach a wiec jak nie che sie miec potem dziwnych pomieszczeń na górze albo 5 kominów po 2 kanały to myslec o nich trzeba od początku.





a teraz pora na elewacje
elewacja od ogrodu
http://images20.fotosik.pl/11/7ed413b79b68ed4e.jpg (www.fotosik.pl)

elewacja od strony południowej
http://images13.fotosik.pl/37/5cb5a882225cfccc.jpg (www.fotosik.pl)



Szanowny jajmar od frontu nie ale chyba nie myślisz , ze sobie dorysowałem to coś na dachu ? Architekt widać tez pomyślal , że jakis komin bedzie. Ile i gdzie ?Jeden Bog teraz raczy wiedzieć :D :D
No chyba , ze komin musi być koniecznie od frontu i to już teraz i natychmiast ? :D :D
Jak znam zycie te elewacje są na rybkę , zeby klient mogł sie wstepnie zorientować jak bedzie wygladal ew. dom i srodek a to , ze akurat zabraklo komina na jednym z rysunków ....Hmmm! No cóż.Na podstawie tego świstka i tak nikt nie będzie budował ani robił dokumentacji.

Bez obrazy proszę. Nie wiem kim jesteś z zawodu , ale na pewno nie masz nic wspólnego z projektowaniem architektonicznym . :D :D
Papier jest cierpliwy,projekt indywidualny, architekt,zgodnie ze sztuką, probuje więc pokazac najsampierw zamysl plastyczny i daje inwestorowi materiał do przemyśleń o ukladzie funkcjonalnym domu, estetyce a nie szczegółach technicznych.
Na poziomie dyskusji murarzy i instalatorów , ktorym może wszystko jedno jak będzie wyglądał dom ,ktory budują takie szczególy /ważne a jakże/ zapewne zaprzataja glowe już na etapie rysowania kredkami. :D :D Jak jednak sam autor wątka stwierdził, przedstawia nam On zaledwie wstępną wersję pewnej koncepcji.
Spokojnie to zaledwie idea domu. Od ogółu do szczegółu i niech się Pan Piotr prześpi z problemem, pewnie jeszcze parę razy spotka się ze swoim pracobiorcą a wowczas jak będzie miał jasnośc co do wyglądu domu i jego wnetrza będzie zadawał trudniejsze pytania.
Myślę też, że takich dwuminutowych rysunków architekt zrobi pewnie jeszcze kilka a na gotowej dokumentacji z pewnościa wstawi komin tam gdzie potrzeba, rownież widoczny na elewacji. :lol:
Ja wiem, wielu "praktykow" traktuje architektow jak nieszkodliwych debili, ktorym trzeba pokazac niedociagnięcia i brak spójności między teorią a praktyką.Ale dajmy szansę autorowi.
Większość wypowiadających się tutaj zwraca uwage na sprawy zasadnicze , Ty zaś na "duperele"(owszem ważne, ale nie teraz), które same wylezą projektantowi w robocie.
Chyba nie myślisz też, ze architektowi jest całkowicie obojętne ile bedzie kosztował właśnie taki domexzek? :lol:
Ale masz racje, od frontu teraz nie ma komina i braku jego w przyszłości nie można lekzeważyć .
Sam też znalazłem kilka błedów w rysunku, pare niezgodności w proporcjach pomiędzy rzutem a kładami i uważam, ze można tym sobie nie zaprzątać zupełnie głowy.

pozdrawiam słonecznie :P i wierzę , ze chcesz dobrze.Zapewniam Cie również ,że nie probuję nadwyrężyć Twojego autorytetu ,chociaz wyczuwam w tonie Twojej wypowiedzi, ze sie troche rozsierdziłeś. :) :)
Czytam też ze zrozumieniem, o co mnie nie posądzasz, sugerując wcześniej Inwestorowi rozmowy z projektantem, zeby uniknął póżniejszych dylematów, ktore Ty teraz już sugerujesz.

jajmar
08-02-2007, 19:21
Pepeg z Gumy z tonu ostaniej wypowiedzi wnioskuje ze jestes architektem lub masz cos z nimi blisko wspolnego -stad te ataki pod moim adresem.
Co do elewacji to nadal nie widze kominów w rejonie kuchni. To nie ta elewacja ta wklejna to ta z ogrodem zimowym wiec to ta nazwijmy ja ogrodowa a kuchnia znajduje sie po drugiej stronie budynku.

Autor wątku prosil o uwagi wiec napisałem co zauważylem brak kominow na koncepcji a potem dostanie knota z kominem na srodku pokoju bo tak Panu Architektowi wyszło i juz sie nic nie da zrobic.

Moj zawód i to czym sie zajmuje nie jest kwestia w tym wątku.

rencia
08-02-2007, 19:25
Zgodzę się z poprzednikami - ten projekt domku dość fajny ale i typowych w tym stylu faktycznie jest od groma - poza tym w projekcie gotowym też można coś nie coś pozmieniać pod siebie.
Na pewno proj. gotowy jest tańszy od indywidualnego.
Jedna uwaga która mi się nasunęła:
na poddaszu jest tylko jedna garderoba - czy wszyscy domownicy rano będą się w niej spotykać? :wink: :roll:

Pozdrowionka

Pepeg z Gumy
08-02-2007, 19:58
[
Autor wątku prosil o uwagi wiec napisałem co zauważylem brak kominow na koncepcji a potem dostanie knota z kominem na srodku pokoju bo tak Panu Architektowi wyszło i juz sie nic nie da zrobic.
.

Strasznie drażliwy jesteś. Masz tez chyba slabe zdanie o architektach i takie katastroficzne wizje snujesz :D :D
Coż! Mogło się zdarzyć , ze Pan Piotr na partacza trafił :wink:
Projekt jest w powijakach i trzeba być dobrej myśli , ze bedzie dobrze.
pozdrawiam serdecznie i uśmiechnij się
Autorowi wątka zycze powodzenia
...no i pilnować architekta , zeby czasem komin na środku pokoju mu nie wyszedł.
Walczyć o swoje, pytać, opowiadać czego sie oczekuje a jak nie idzie... zmienić pracownie. :D

PS przepraszam jeśli uraziłem , ale zawodu dotknąłem tylko dlatego, ze tak autorytatywnie pisałeś o tych pionach :)

Piotr_M
08-02-2007, 20:13
Dzięki za uwagi z całego dnia.
Wczytuję się w nie i mój procesor :lol: musi je przeanalizować.

Co do wyboru projektu - przeglądneliśmy setki projektów w wersji papierowej z róznych gazet/wydawnictw (+ płyty CD) mamy ich wiele-wiele kilogramów (niejeden punkt skupu by zbankrutował, gdybyśmy je tam przynieśli :wink: )

Po przegladnięciu wielu projektów dochodzi się do wniosku, ze trudno wymysleć coś nowego w tej branży jeśli chodzi o układ pomieszcze. Z architekturą jest więcej szans na indywidualizm, ale w tym przypadku nie mamy jakiś wielkich wymagań.

Ogród zimowy ,a raczej miejsce dla roślin i kwiatów, jest czymś co wprowadza pewne utrudnienia w wyborze projektu + układ działki w stosunku do stron świata spowodował, że zdecydowaliśmy się na projekt indywidualny.

jajmar
08-02-2007, 20:32
przepraszam jeśli uraziłem , ale zawodu dotknąłem tylko dlatego, ze tak autorytatywnie pisałeś o tych pionach :)

Nie uraziłes, co do architektów to spotkałem w swoim zawodowym życiu juz róznych architektów i ich projekty, takie z kominem na srodku również.
Nie mam uprzedzenie do architektów wiem ze w kazdym zawodzie sa lepsi i gorsi.

Pozdrawiam również.

Piotr_M
09-02-2007, 12:45
Dzięki za dotychczasowe uwagi i bardzo proszę o następne

Piotr_M
10-02-2007, 08:46
Widzę, że weekend rozpoczął się również na forum :cry:
ale jeżeli ktoś chce się podzielić swoimi spostrzeżeniami to bardzo o to proszę

Piotr_M
12-02-2007, 08:24
Otwieram, patrzę i klops :cry: zero wag, może dzisiaj ....

patka
24-10-2007, 19:11
ciekawa jestem czy juz wybrales projekt i juz budujesz, generalnie widzialam projekt lipinskich ktory bardzo zblizony jest do twojego ale chyba bardziej ekonomiczny. Szukaj domu zenergooszczednego z ogrodem zimowym

Piotr_M
25-10-2007, 07:27
Witam i dziękuję za wszystkie podpowiedzi - wykorzystaliśmy je z żoną i zmieniła się koncepcja a póżniej zmienił się Pan Architekt (wypowiedział umowę). Byliśmy zmuszeni szukać następnego architekta, który by zrealizował nasze pomysły. Obecnie koncepcja weszła w fazę realizacji przez kontruktora.

Niedługo zamieszczę rysunki.

Jeszcze raz dzięki za pomoc.