PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie o przyblizony koszt budowy garazu



Pooh&Piglet
07-02-2007, 09:37
Witamy!

Jeszcze jestesmy daleeeko od budowy naszego domu, ale mamy juz na oku projekt garazu wolnostojacego - http://httpwww.pro-arte.pl/projektygarazy/gotowy-projekt-garazu-g42.htm
Zastanawialismy sie ile moze kosztowac taka przyjemnosc? Napisalismy @ do PRO-ARTE i w odpowiedzi napisali, ze okolo 20-25 tysiecy, czy jest to realna cena? Oczywiscie zakaladajac ze nie budujemy z "byle czego" ale przy zachowaniu rozsadnej oszczednosci i przy jak najwiekszym wkladzie pracy wlasnej.

Z gory dziekujemy za odpowiedzi i pozdrawiamy wszystkich forumowiczow :)

Piotrek i Agnieszka

zezo
07-02-2007, 10:24
:D :D :D
Ładny garaż, super :D :D
cena jak została podana raczej mało realna :wink:
obstawiam 40 tysięcy zł, ciekawe o ile się pomylę :wink:

bob budowniczy junior
07-02-2007, 10:39
Wg mnie 20tys będąkosztowały 2 bramy + dach,a gdzie fundament mury i wykończenie?

telesforek
07-02-2007, 14:05
Nie wiem co oznacza u was "jak największy wkład pracy własnej". U mnie firma ma budować garaż 29m2 i jak się zmieszczę ze stanem surowym (dach na gotowo) w 28 tys. zł to będę zadowolona. Całość wg mnie wyjdzie pow. 40 tys. :-?
Jak to przeliczyć proporcją do waszego garażu, to liczyłabym ok. 60 tys. (z robocizną). Garaże wcale nie są tanie! (również te w bryle budynku).

Pooh&Piglet
07-02-2007, 16:25
No to nas nie pocieszyliscie za bardzo :-? Myslelismy ze tak w 35-40k to sie raczej zmiescimy :cry: Co nie zmienia faktu ze zrobimy wszystko zeby wyszlo jak najtaniej :)
Co do wkladu pracy wlasnej to prawdopodobnie zaczniemy z garazem dopiero jak juz domek bedzie stal na etapie stanu surowego zamknietego albo troche dalej, wiec juz bedziemy moze weidzieli co i jak gdzie zalatwic taniej. Poza tym nie mam "dwoch lewych rak", proste prace murarskie mi nie obce, a tak normalnie w domu to ja jestem odpowiedzielny za wszystkie prace do ktorych sie normalnie wola elektryka/hydraulika itp, wiec postram sie zrobic jak najwiecej sam, jezeli tylko bede wiedzial jak 8)

A tak na marginesie to myslicie, ze bedzie problem z dorobieniem kanalu na jednym ze stanowisk?? Dzialka jest podmokla, ale w miejscu garazu bedzie trzeba ja zniwelowac o dobre 70-120cm.


Dzieki za odpowiedzi :)

Pozdrawiamy

Barbossa
07-02-2007, 16:48
jak jesteś majsterkowiczem i grzebiesz we wspóczesnych autach, lubisz wilgoć w garażu, prawdopodobne pompowanie wody na wiosnę to kanał się przyda :D

co do kosztu zleconego: 60-70kPLN

Pooh&Piglet
07-02-2007, 17:41
jak jesteś majsterkowiczem i grzebiesz we wspóczesnych autach, lubisz wilgoć w garażu, prawdopodobne pompowanie wody na wiosnę to kanał się przyda :D

co do kosztu zleconego: 60-70kPLN

Nie no, przy wspolczesnych autach to ja nie lubie grzebac :D Nie lubie plastiku 8) A kanal to bardzo przydatna rzecz, tym bardziej jak sie wie co sie robi. Z doswiadczenia wiem ze wiekszosc rzeczy da sie przy autku zrobic samemu, i wcale nie gorzej niz mechanicy (czasami nawet lepiej :D ) Tylko ze do wiekszosci z nich jest wlasnie kanal potrzebny.

Co do pompowania wody, to musialbym sprawdzic jaki bedzie poziom wody po zimie i ile sie tak naprawde podniesie teren. Jakby sie okazalo ze bedziemy musieli podsypac ponad metr ziemi ponad poziom miejsca gdzie normalnie po zimie stoi woda, to wystarczy jeszcze ze 20cm wyzsze jedno stanowisko w garazu zrobic i powinno styknac :) No nic, pewnie sie w praniu okaze :D Albo bede kiedys doradzal innym zrobic tak, zeby nie pompowac wody, albo bede sie pytal jak tanio i skutecznie sie jej pozbyc :D

No nic, wszyscy sie uczymy na bledach, o tyle fajnie ze w dzisiejszych czasach mamy neta i mozemy sie 2x zapytac innych jak cos zrobic, niz zrobic cos naprawde glupiego :)

Pozdrawiamy