PDA

Zobacz pełną wersję : Czy ktoś może staromodnie kupuje KINESKOPOWE TV?



Monika B
07-02-2007, 12:33
Bo ja tak. Na marginesie dyskusji lcd-plazma, podjęłam decyzję o zakupie zwykłego telewizora w wersji slim, 100Hz. Czy ktoś może jest równie mało postępowy i poleci swoje pudło? I na co zwrócić uwagę przy zakupie? Właśnie oddałam drugi egzemplarz TV firmy LG do sklepu, gdyż nie dało sie rozjaśnić obrazu :roll: Kupiłam go, bo był ponoć przygotowany do odbioru w HD. Teraz wybieram od nowa. Może jakieś opinie w tym temacie?

retrofood
07-02-2007, 13:51
Ja tak właśnie zrobiłem. Doszedłem do wniosku, że na moje stare lata poprawa jakości obrazu w stosunku do klasyki jest zbyt mała i nie warta tej różnicy w cenie. Poza tym poczytałem gdzieś, gdzie - nie pamiętam, że żywotność lcd i plazmy nie jest reqwelacyjna i po maksimum 10 latach trzeba znów kupować nowe. A wtedy mają być już zupełnie inne telewizory, nad którymi prowadzi się wlaśnie badania.
Więc etap plazmy i lcd postanowiłem ominąć. :lol:
A na co zwracałem uwagę przy zakupie? A na to czy mi się podoba obraz. Resztę wodotrysków zlekceważyłem, bo połowy i tak nie będę używał, a reszta jak jest to dobrze, a jak nie ma to drugie dobrze.

A tu jest link pokazujący fajny telewizorek:

http://www.ajp.net.pl/index.php?strona=279

Mikazuu
07-02-2007, 15:31
Mój plan jest równiez taki sam! :) Ale nie uważam się za "staromodną" czy "piernika".
Omijam lcd i inne plazmy, koncentruję sie na tradycji w wersji slim. Słyszałam, że Thomson robi dobre tv...
Hmmm, tylko że ja mam jeszcze czas na szukanie....

Anisia3
07-02-2007, 15:41
A moim jedynym telewizorem jest... składak, jeszcze z czasów głębokiej komuny. :o Mam go tylko dlatego, że rodzicom nie mieściło się w głowie, że można nie mieć telewizora i oddali nam swój, a sobie kupili nowy. Powiem więcej gdyby nie młode pokolenie, które musi oglądać bajki na dobranoc, to pewnie do tej pory nie miałabym żadnego pudła tv.

Mis Uszatek
07-02-2007, 22:03
Popieram kineskopowe TV!
LCD kupię dopiero jak znikną szumy cyfrowe (ta pełazjąca zupa).
Mam Sony Trintron i wziąłbym taki jeszcze raz, ale nie wiem czy robią 100Hz.

telesforek
08-02-2007, 07:13
Nie jestem przeciwnikiem tradycyjnych tv, ale w sklepach ich wybór jest dość słaby (przynajmniej w MM). Sprzedawca był trochę zdziwiony że o te tv pytam i stwierdził, że jak ktoś już "naprawdę" nie ma pieniędzy to je kupuje (jak ktoś tak "trochę" nie ma pieniędzy to bierze na raty LCD) :wink:

retrofood
08-02-2007, 08:39
Nie jestem przeciwnikiem tradycyjnych tv, ale w sklepach ich wybór jest dość słaby (przynajmniej w MM). Sprzedawca był trochę zdziwiony że o te tv pytam i stwierdził, że jak ktoś już "naprawdę" nie ma pieniędzy to je kupuje (jak ktoś tak "trochę" nie ma pieniędzy to bierze na raty LCD) :wink:

Ee tam. W sieciach astra, a u mnie i MM co rusz pojawiają się promocje na całkiem niezłe i duże (29 cali) telewizorki. 50 Hz można kupić już za 850 PLN a 100 HZ za 1100. Sterowanie i wodotryski całkiem współczesne. A te zwykłe 50 Hz to stoją normalnie. Nie wiem z jakiej galerii był ten sprzedawca. Ale może u nas większa bieda (jak to w Galicji) to i towar inny :cry:

Monika B
08-02-2007, 12:50
Ciszę, się, że mnie utwierdzacie w decyzji :lol:
Ja na razie od lat 15-stu użytkuję unimora i też bym kupiła drugi raz, bo jest nie do zdarcia. Teraz będzie jednak stał na uboczu, a dla rodziny potrzebuję większy.

Uszatku - poszukam czy są jeszcze w sprzedaży Sony trinitron, choć trochę do soniaków jestem uprzedzona, bo sprzęt grający trafił mi się do d...
Retrofood - a Ty co posiadasz - zdradź się :lol:

Może ktoś pochwali jeszcze swój? Ale nie z głębokiej komuny, bo takich chyba już nie dostanę :wink:
No i nadal czekam na rady, jeśli ktoś mógłby podpowiedzieć co do szczegółów technicznych - jakieś nicamy, wejścia euro czy tam jakieś inne, bo jestem nie przystosowana technicznie :roll:

retrofood
08-02-2007, 13:55
Retrofood - a Ty co posiadasz - zdradź się :lol:


DAEWOO ten najnowszy model. 29 cali.
Ma on jedną ważną zaletę. Można ustawić kazdy system dźwięku. W moim przypadku było to bardzo istotne, bo mam odtwarzacz Panasonic przywieziony zza morza (u nas w ub. roku takich jeszcze nie bylo) i za cholerę nie chciał współpracować z telewizorami poprzedniej epoki (z lat 90-tych). Znaczy obraz był cacy, ale nie bylo głosu. I ten mój model ma te systemy programowalne. Można też ustawić dowolne wymiary obrazu i parę innych bajerów, ale ja oglądam tak rzadko, że nie chce mi się tego nawet uczyć. To raczej dla wnuków. Dźwięk stereo.
A obraz (jakość) bardzo mi się podoba, ale jakiej firmy kineskop to nie wiem.

geguś
08-02-2007, 16:31
jest równie mało postępowy i poleci swoje pudło? I na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Pierwsza najważniejsza sprawa, to iść na zakupy z chłopem (wzrokowiec)

A więc, idziemy do tych sklepów, gdzie stoi tego najwięcej i są włączone. I paptrzymy :o i patrzymy :o i patrzymy :o .
A jak już się napatrzymy :o :o :o , to zobaczymy, że:

- część TV ma nienaturalne kolory - odpada
- część TV ma poduszkę (obraz wypukły lub wklęsły) - odpada
- część TV ma nienaturalny stosunek wysokości i szerokości obrazu - odpada
i tepede.

Jak zostanie cokolwiek, to można zabrać się za studiowanie instrukcji.

Monika B
08-02-2007, 17:19
Retrofood - jakie funkce pozwalają na odbiór wszystkich systemów dźwięków (a ile ich w ogóle jest?)
Do Daewoo się przymierzałam, ale w Makro akurat mieli 50HZ - nie wiem tylko czy o tym modelu myslę. Ale kosztował poniżej 2000 :lol:



Pierwsza najważniejsza sprawa, to iść na zakupy z chłopem (wzrokowiec)

:lol: Ten mój wzrokowiec wybrał własnie oddany egzemplarz. a po budowie tak ma dość, że odmówił wszelkiej współpracy.



- część TV ma nienaturalne kolory - odpada
- część TV ma poduszkę (obraz wypukły lub wklęsły) - odpada
- część TV ma nienaturalny stosunek wysokości i szerokości obrazu - odpada
i tepede.

Fajnie. Do tego doszłam.
I co? Nie jest ważne złącze (euro lub inne) i wymaiary obrazów - bo nie wiem czym sie rózni 4:3 od 12:9 czy jakichśtam innych :o i czy potrzebne jest przełączanie między nimi. Albo system - nicam czy inny lub więcej?

Poza tym już sama 8) odkryłam, że trzeba oglądać obraz jak puszczą coś z anteny a nie z DVD :D

geguś
08-02-2007, 17:55
:lol: Ten mój wzrokowiec wybrał własnie oddany egzemplarz. a po budowie tak ma dość, że odmówił wszelkiej współpracy.



:( :lol: :lol: :lol:






I co? Nie jest ważne złącze (euro lub inne)
No jest. Jak sama nazwa wskazuje EURO jest standartem europejskim. Reszta to są złącza adoptowane zza oceanu. Ale kto wie co tam chcesz lub masz zamiar podłączyć do TV?
Ja nie mam EURO.



i wymaiary obrazów - bo nie wiem czym sie rózni 4:3 od 12:9 czy jakichśtam innych
12:9 to też 4:3.

retrofood
08-02-2007, 22:36
Retrofood - jakie funkce pozwalają na odbiór wszystkich systemów dźwięków (a ile ich w ogóle jest?)
Do Daewoo się przymierzałam, ale w Makro akurat mieli 50HZ - nie wiem tylko czy o tym modelu myslę. Ale kosztował poniżej 2000 :lol:

Jeśli nie masz sprzętu przywożonego zza granicy, to w ogóle się tym nie przejmuj. Po prostu każda firma wypuszcza sprzęt na konkretne rynki i mimo tego, że mają to samo oznaczenie, to jednak bardzo się różnią. Ale kupowane u nas wszystkie pasują do siebie, bo firmy o to dbają.
Daewoo 50 Hz 29 cali co chwilę w sieci astra kosztuje 849 PLN.
I nie płać więcej. 100 Hz kosztuje 1099 PLN.(trochę lepszy).

fobi
08-02-2007, 22:52
Rozsądne osoby którym zależy na dobrej jakości normalnej TV z kablówki lub anteny kupują crt czyli kineskopowe. Sam pozbyłem się takiego z tylko jednego powodu : brak miejsca na to duże pudło (32cale, panoramiczny ze zintegrowanym stolikiem...). A funkcji i opcji miał więcej niż niejedna plazma m.in. progressive scan, wbudowany subwoofer,korektor dźwięku itd

Tylko że trzeba trochę powybierać : nie polecam Daewoo albo innych koreańców (wyjątkiem Samsunga MOŻE). Dobre telewizory robi np. Panasonic

marcin-jogo
08-02-2007, 23:54
To ja się wypowiem z własnego doświadczenia:
Swój telewizorek CRT kupiłem w ostatnim momencie chwile później rozpoczął się boom LCD. Bardzo długo wybierałem markę oraz model telewizora i padło na PHILIPSA i wcale nie dla tego że poprzedni też mieliśmy philipsa który grał u nas 13 lat a z tyłu było wybite na nim made in Netherland. :D

Wybraliśmy ponownie tą samą markę ze względu na zastosowanie unikatowej technologii PIXEL PLUS 2 jest to naprawdę coś wspaniałego nawet najpiękniejsza osoba że świata gwiazd może nam w nim obrzydnąć, wspaniale widać kasze na twarzy i tony tapety oraz wiele innych szczegółów (wystarczy postawić dwa telewizory obok siebie co najlepiej było można zobaczyć w euro czy media a strasznie widać róźnice). :roll:

Telewizor o ile pamiętam jest przystosowany do HD nawet w instrukcji był szeroki opis tego tematu o ile się nie mylę to Philips był prekursorem tej technologii.

O ile dobrze pamiętam jego symbol to PW 9509 ale mogę się mylić bo to było rok temu i wszystko się pozmieniało. Ma 32" produit en france.
Na allegro zapłaciłem za niego 3.300.00 w media markt kosztował 5.800,00 nie dla idiotów :evil: mogę polecić gościa z allegro który ma naprawdę przystępne ceny o ile dobrze pamiętam nazywa się amernet :)
Do tv można oczywiście dokupić stolik PHILIPSA około 400(internet)-600zł(sklep)
NA KONIEC DODAM żEBY NIE BYłO żE TAK BARDZO SIę TYM TV PODNIECAM (PO PROSTU JESTEM ZADOWOLONY Z ZAKUPU) OśWIADCZAM żE NIE JESTEM W żaDEN SPOSóB SKOLIGACONY Z FIRMą PHILIPS ani nie ponoszę żądnych ZYSKóW Z ZACHWALNIA TEJ MARKI ORAZ ICH PRODUKTóW8)
http://www.asbyon.com/images/testberichte/32pw9509_1.jpg
Strona z ofertą Philipsa:
Telewizory Tradycyjne Philipsa (http://www.consumer.philips.com/consumer/catalog/tree/pl/pl/consumer/TV_GR_PL_CONSUMER/TV_CONVENTIONAL_CA_PL_CONSUMER/ce/telewizory__tradycyjne_?proxybuster=AGWWPPGK2I44VJ 0RMRESHQVHKFSEKI5P)
Pozdrawiam i rzycze udanego wyboru :D :lol:

retrofood
09-02-2007, 00:48
Na allegro zapłaciłem za niego 3.300.00 w media markt kosztował 5.800,00 nie dla idiotów :evil: mogę polecić gościa z allegro który ma naprawdę przystępne ceny o ile dobrze pamiętam nazywa się amernet :)
Jakoś mam wrażenie że jednak zupełnie nie o to chodzi.

Darek Rz
09-02-2007, 08:21
jest równie mało postępowy i poleci swoje pudło? I na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Pierwsza najważniejsza sprawa, to iść na zakupy z chłopem (wzrokowiec)

A więc, idziemy do tych sklepów, gdzie stoi tego najwięcej i są włączone. I paptrzymy :o i patrzymy :o i patrzymy :o .
A jak już się napatrzymy :o :o :o , to zobaczymy, że:

- część TV ma nienaturalne kolory - odpada
- część TV ma poduszkę (obraz wypukły lub wklęsły) - odpada
- część TV ma nienaturalny stosunek wysokości i szerokości obrazu - odpada
i tepede.

Jak zostanie cokolwiek, to można zabrać się za studiowanie instrukcji.


Witam

Kupowanie telewizora w ten sposób nieuchronnie skończy sie porażką .

piszesz że część TV ma nienaturalne kolory (są tak ustawione przez sprzedawce lub fabrycznie -np. odcień zimny ,ciepły itp )
piszesz że niektóre Tv mają nienaturalny stosunek wysokości do szerokosci obrazu .hehehe , wszystkie telewizory (oprócz panoramicznych mają nienaturalny stosunek wysokosci do szerokości obrazu .

Cześć TV ma poduszkę (obraz wypukły lub wklęsły ) -to jedyny istotny parametr na który warto zwrócić uwagę . Zniekształcenia poduszkowe ,czyli brak prawidłowej geometrii obrazu .
Przy zakupie telewizora warto kierować sie radą doświadczonego serwisanta bo tylko oni wiedza najlepiej co jest dobre -sprzedawca wie tylko tyle ile ma zarobić na danym TV i zna instrukcję obsługi :lol:
Thomson -to badziewiasty sprzęt i nigdy bym sobie ich sprzętu nie kupił
Sony - w ciągu ostatnich 10 lat chyba osiągnął największe pogorszenie jakości swoich wyrobów ,ze wszystkich znanych marek
Generalnie cały sprzęt elektroniczny produkowany jest teraz na 4-5 lat -potem ma sie psuć .
Wybierać należy sprzet średniej klasy z podstawowymi funkcjami który utrzumuje ogólnie znane standarty ( całkowicie płaski kineskop , nicam stereo,100Hz , przynajmnie 2 eurozłącza , jak najwięcej pamięci stron TXT ) .

pozdro

Monika B
09-02-2007, 08:37
Jesteście KOCHANI! przeze mnie of course :wink: Bardzo dziękuję. Nareszcie mam jakiś punkt zaczepienia. Znów idę na wojnę... tj. na zakupy :lol:

marcin-jogo
09-02-2007, 09:38
Na allegro zapłaciłem za niego 3.300.00 w media markt kosztował 5.800,00 nie dla idiotów :evil: mogę polecić gościa z allegro który ma naprawdę przystępne ceny o ile dobrze pamiętam nazywa się amernet :)
Jakoś mam wrażenie że jednak zupełnie nie o to chodzi.
Nie oto chodzi to znaczy, nie o co:>?
Rozumiem że w twoim mniemaniu cena nie ma żadnego znaczenia?

JM
09-02-2007, 12:08
piszesz że niektóre Tv mają nienaturalny stosunek wysokości do szerokosci obrazu .hehehe , wszystkie telewizory (oprócz panoramicznych mają nienaturalny stosunek wysokosci do szerokości obrazu .


No dobra, to to że jak patrzę u sąsiada ( i w marketach też ) w panoramiczny TV Plazma/LCD i widzę tam pospłaszczane gęby to jest to moje złudzenie/przyzwyczajenie optyczne ?
Usiłuję ten problem rozwikłać już od jakiegoś czasu i nie mogę a przyznam się że to główny powód dla, którego mam pewne obiekcje przed zakupem panoramicznego TV - poprostu chcę widzieć ludzi w naturalnych proporcjach a nie tak jakbym był w wesołym miasteczku w gabinecie luster.

Darek Rz
09-02-2007, 12:34
piszesz że niektóre Tv mają nienaturalny stosunek wysokości do szerokosci obrazu .hehehe , wszystkie telewizory (oprócz panoramicznych mają nienaturalny stosunek wysokosci do szerokości obrazu .


No dobra, to to że jak patrzę u sąsiada ( i w marketach też ) w panoramiczny TV Plazma/LCD i widzę tam pospłaszczane gęby to jest to moje złudzenie/przyzwyczajenie optyczne ?
Usiłuję ten problem rozwikłać już od jakiegoś czasu i nie mogę a przyznam się że to główny powód dla, którego mam pewne obiekcje przed zakupem panoramicznego TV - poprostu chcę widzieć ludzi w naturalnych proporcjach a nie tak jakbym był w wesołym miasteczku w gabinecie luster.

Witam

I masz racje . Problem polega na tym iż na razie niewiele programów (choć ilość rośnie bardzo szybko) jest nadawana w systemie 16:9 . Dlatego niektóre firmy stosują elektroniczne sztuczki polegające na tym ,aby rozciągnąć obraz w panoramie i wypełnić nim cały ekran . Jeśli kupisz dziadowski telewizor panoramiczny (trilux ,telestar itp ) to niestety wysocy i szczupli będą grubi i niscy :lol: . Jak kupisz dobry telewizor z dynamiczną regulacją parametrów obrazu w czasie rzeczywistym (doskonale to działa w odbiornikach Philipsa -rewelacja) to obraz będzie praktycznie nieznieksztacony . Sęk w tym że kiedy był boom na telewizory panoramiczne niewiele z nich miało takie funkcje i dlatego ich własciciele przez lata musieli się męczyć .Jeśli chcesz oglądać obraz niezniekształcony kup tradycyjny TV Philipsa i przełącz sobie w menu system obrazu na :AUTOMATYCZNY i ciesz się panoranicznym obrazem do woli . Co do jakości obrazu to oczywiście każdy telewizor ma inną (niewielkie różnice w odcieniu, barwie itp można regulowac bezpośrednio z menu) reszta to różnice w kineskopach .

pozdro

JM
09-02-2007, 12:44
A istnieje obecnie możliwość kupienia panoramicznego LCD i nie oglądania zniekształconych ludzi ?

retrofood
09-02-2007, 12:46
Jeśli chcesz oglądać obraz niezniekształcony kup tradycyjny TV Philipsa i przełącz sobie w menu system obrazu na :AUTOMATYCZNY i ciesz się panoranicznym obrazem do woli .
Do tego Philips jest niekonieczny. Mój Daewoo też ma takie opcje.

Darek Rz
09-02-2007, 13:52
Jeśli chcesz oglądać obraz niezniekształcony kup tradycyjny TV Philipsa i przełącz sobie w menu system obrazu na :AUTOMATYCZNY i ciesz się panoranicznym obrazem do woli .
Do tego Philips jest niekonieczny. Mój Daewoo też ma takie opcje.

Witam

Ale Daewoo to badziewiasty sprzęt a ja piszę o czyms przyzwoitym .

LCD ,czy plazmowe również maja takie funkcje ,ale watek jest poświęcony tradycyjnym telewizorom .

pozdro

piejar
09-02-2007, 13:57
Ja mam Thomsona 29" 100 Hz. Kupiony kilka lat temu za 4 kPLN :oops:
Dziś taki można kupić za 1000 PLN.
Jakość obrazu b.dobra. Była jedna usterka ale sam sobie naprawiłem bo umiem 8)

mojave
09-02-2007, 15:36
Witam

Ale Daewoo to badziewiasty sprzęt a ja piszę o czyms przyzwoitym .


dlaczego badziewiasty, możesz wytlumaczyc?

Opowiem jak to u nas było - ponad 2 lata temu zaczął nam sie psuc stary telewizor (tracil pamięć itp.) I tak z głupia frant weszlismy do mm i wlasnie rzucił nam sie w oczy daewoo 100 hz, panoramiczny, za 1799 zl w promocji, podczas gdy wszystkie inne były duzo drozsze (najtanszy chyba był 1000 zl droższy od daewoo). I wlaściwie nie zastanawiając sie wiele stwierdzilismy, że bierzemy - mąż tam jeszcze o coś spytal sprzedawcy (te techniczne rzeczy, ktorych ja sie nie tykam :wink: ) i telewizor zostal zakupiony. I dziala do dzis beż żadnych problemow.
Wiem, że daewoo to mało prestizowa firma. Wtedy zaryzykowaliśmy na zasadzie - zobaczymy, w końcu to nie majatek, gwarancja jest itp.
Ale ten mało prestiżowy telewizor jak na razie nas nie zawiódł. :D

Wkrotce bedziemy wymieniac go jednak na jakąś plazmę lub lcd - ze względu na rozmiary, ten kineskopowy to jednak strasznie wielkie pudło, szafki odpwoiedniej potrzebuje itp. a takiego cienkiego to sobie zawiesze i bez problemu. A poczciwy daewoo trafi do może do dziecinnego albo do gościnnego, zobaczymy.

dodam jeszcze jedno - nie jestesmy telemaniakami, zycia przed telewizorem nie spedzamy, więc może istotnie jakies drozsze modele maja jakąś lepsza czystość obrazu , ostrość czy co tam jeszcze, ale dla osób takich jak my, to jest wystarczające - jak widze gdzies wlaczona kineskopowke to różnicy między moim a tamtym nie dostrzegam.

Pozdrawiam i i zycze owocnych zakupow.

retrofood
09-02-2007, 20:22
Ale Daewoo to badziewiasty sprzęt a ja piszę o czyms przyzwoitym .
Może i badziewiasty, ale jakość obrazu lepsza, niż niejeden markowy sprzed 10 lat.
A takiemu telewidzowi jak ja w zupełności wystarcza.
Ja takią chorobę, że MUSZĘ BYĆ TRENDY przeszedłem jakieś 40 lat temu. I teraz takie epitety jak "badziewiasty" mnie nie ruszają.
A wy z wiekiem też się uspokoicie.

geguś
09-02-2007, 21:13
jest równie mało postępowy i poleci swoje pudło? I na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Pierwsza najważniejsza sprawa, to iść na zakupy z chłopem (wzrokowiec)

A więc, idziemy do tych sklepów, gdzie stoi tego najwięcej i są włączone. I paptrzymy :o i patrzymy :o i patrzymy :o .
A jak już się napatrzymy :o :o :o , to zobaczymy, że:

- część TV ma nienaturalne kolory - odpada
- część TV ma poduszkę (obraz wypukły lub wklęsły) - odpada
- część TV ma nienaturalny stosunek wysokości i szerokości obrazu - odpada
i tepede.

Jak zostanie cokolwiek, to można zabrać się za studiowanie instrukcji.


Witam

Kupowanie telewizora w ten sposób nieuchronnie skończy sie porażką .

piszesz że część TV ma nienaturalne kolory (są tak ustawione przez sprzedawce lub fabrycznie -np. odcień zimny ,ciepły itp )
piszesz że niektóre Tv mają nienaturalny stosunek wysokości do szerokosci obrazu .hehehe , wszystkie telewizory (oprócz panoramicznych mają nienaturalny stosunek wysokosci do szerokości obrazu .



Jak wyregulujesz pilotem to dobrze, jak nie to do serwisu, a to już nie dobrze. I dlatego na wstępie takie właśnie TV trzeba odrzucać, tymbardziej jak jest 20 szt włączone i wszystkie mają takie same ochyłki.

Ale czytając Twoje ostatnie posty, to widzę że jest jedyna słuszna marka TV, którą zapewne posiadasz.

Goni_Mnie_Peleton
11-02-2007, 03:04
Ja mialem w ogole nie kupowac tv , no ale uleglem "grupom nacisku" i kupie.
Ale wlasnie tradycyjny - kineskopowy i "wywale" go od razu do telewizorni urzadzonej w piwnicy i zamykanej na klucz :wink:

A w salonie to bedzie mozna sobie radia posluchac , porozmawiac ...itp :D

TV klamie i oglupia.


Pozdrawiam

Luc Skywalker
11-02-2007, 11:24
Ja bardzo przepraszam , ale odrzucanie nowoczesnosci to wszetecznictwo .
Mozna do kompletu nosic sweterki w serek z Turcji i dzinsy obcisle w dupce . A na nogach oczywiscie pepegi Junopol .

Anisia3
11-02-2007, 12:05
:o
Nie wiem, jak mozna porównywac telewizor do stylu zycia.
Ja znam nawet takich co wymieniaja sprzęt najdalej co pół roku, bo poprzedni się zestarzał. :roll: Tylko czy każdy musi za tym gonić?
Jak patrzę na ludzi, którzy gotowi są wydać 2 tys. zł na telewizor to troche mi ich szkoda, bo ja za te pieniądze poleciałam sobie do Rzymu i jeszcze mi zostało.

Darek Rz
11-02-2007, 15:47
jest równie mało postępowy i poleci swoje pudło? I na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Pierwsza najważniejsza sprawa, to iść na zakupy z chłopem (wzrokowiec)

A więc, idziemy do tych sklepów, gdzie stoi tego najwięcej i są włączone. I paptrzymy :o i patrzymy :o i patrzymy :o .
A jak już się napatrzymy :o :o :o , to zobaczymy, że:

- część TV ma nienaturalne kolory - odpada
- część TV ma poduszkę (obraz wypukły lub wklęsły) - odpada
- część TV ma nienaturalny stosunek wysokości i szerokości obrazu - odpada
i tepede.

Jak zostanie cokolwiek, to można zabrać się za studiowanie instrukcji.


Witam

Kupowanie telewizora w ten sposób nieuchronnie skończy sie porażką .

piszesz że część TV ma nienaturalne kolory (są tak ustawione przez sprzedawce lub fabrycznie -np. odcień zimny ,ciepły itp )
piszesz że niektóre Tv mają nienaturalny stosunek wysokości do szerokosci obrazu .hehehe , wszystkie telewizory (oprócz panoramicznych mają nienaturalny stosunek wysokosci do szerokości obrazu .



Jak wyregulujesz pilotem to dobrze, jak nie to do serwisu, a to już nie dobrze. I dlatego na wstępie takie właśnie TV trzeba odrzucać, tymbardziej jak jest 20 szt włączone i wszystkie mają takie same ochyłki.

Ale czytając Twoje ostatnie posty, to widzę że jest jedyna słuszna marka TV, którą zapewne posiadasz.

Witam

Nie ........... nie posiadam .Ale siedzę w tym biznesie(serwis) już od 15 lat i wiem co jest dobre a co złe .A dlaczego złe ...czy mam opisywać sprawy techniczne ??........wątpie ,aby to kogokolwiek interesowało .Uwierz mi na słowo .Jak piszę że dany sprzęt jest dobry to tak jest . Oczywiscie należy pamietać że żaden współczesny sprzęt nie dorównuje jakoscią tym sprzed 15-20 lat . Teraz produkuje sie sprzęt elektroniczny na 5-6 lat i nie jest to kwestia przypadku tylko swiadome działanie producentów .Po prostu sprzęt ma sie psuć ,aby był "ruch" w interesie . Ktoś kto kupuje TV za 8 czy 10 tyś i liczy na to że kupil sprzęt na lata baaaaaaardzo się myli .

pozdrawiam

Mohag
11-02-2007, 16:37
:o
Nie wiem, jak mozna porównywac telewizor do stylu zycia.......
.......
Jak patrzę na ludzi, którzy gotowi są wydać 2 tys. zł na telewizor to troche mi ich szkoda, bo ja za te pieniądze poleciałam sobie do Rzymu i jeszcze mi zostało.

hihi Anisia, zrobilas to samo porownanie co Luc :wink:

a z drugiej strony moze kogos bardziej kreci tv za 2 tys niz Rzym ? sorry ale nie nam to oceniac :lol:

Wracajac do tematu, to ja mam slabosc do trinitronow ... pierwszy Sony chodzil bardzo dlugo. Od pieciu czy szesciu lat mam drugiego.. z tym ze malego panoramicznego, bo jakos tv nie za bardzo nas ciagnie od dluzszego czasu a ten wystarcza na "podgladanie" programow.
Monitor do kompa mam tez trinitrona i nie wiem czy jest to nastawienie ale wydaje mi sie ze obraz jest lepszy od innych w tej samej klasie.

Anisia3
11-02-2007, 22:19
:lol: :lol: :lol:
Rzeczywiście.

Monika B
12-02-2007, 18:49
Ja bardzo przepraszam , ale odrzucanie nowoczesnosci to wszetecznictwo .
Mozna do kompletu nosic sweterki w serek z Turcji i dzinsy obcisle w dupce . A na nogach oczywiscie pepegi Junopol .
No widzisz? Rzoszyfrowałeś mnie. I to publicznie :roll: A do tego jeszcze czarną kokardę noszę! I drewnem palę, w kociołku ważę zupę kartoflaną i kaszę gryczaną, i skwarkami polewom. I drewnine łyzki też mom. No calkiem wszeteczna baba jestem :o :lol: :lol: :lol:

PS. Tylko te pepegi to problem jest, no mówię Ci - już w second handach się pokończyły!!!!!!!!

Monika B
12-02-2007, 19:21
Strona z ofertą Philipsa:
Telewizory Tradycyjne Philipsa (http://www.consumer.philips.com/consumer/catalog/tree/pl/pl/consumer/TV_GR_PL_CONSUMER/TV_CONVENTIONAL_CA_PL_CONSUMER/ce/telewizory__tradycyjne_?proxybuster=AGWWPPGK2I44VJ 0RMRESHQVHKFSEKI5P)


W końcu mam moment, żeby poprzyglądać się Waszym propoycjom, ale nigdzie nie widzę, czy te tv-ki sa w wersji slim. Rozumiem, że kineskop real flat nie ma związku z tym, czy pudło jest wąskie czy szerokie?

I jescze pytanie:
Czy ta informacja "Telewizor HD gotowy do odbioru audycji w formacie 480p, 576p, 720p, 1080i" oznacza mozliwość przełączania automatycznego na 16:9 z tego tam 12:9? Czy to jesczze co innego? Jak piszecie, to mi sie wydaje że rozumien czego mam szukać, a jak spojrze na te specyfikacje to jestem jak ta głupia gęś w... pepegach :o :wink: