PDA

Zobacz pełną wersję : GRUNTOWANIE POD PŁYTKI (podłowgówka)



dodi
07-02-2007, 12:47
Hey

Czy to prawda że nie powinno się gruntować wylewki przed ułożeniem płytek w przypadku gdzie jest ogrzwewanie podłogowe?


POMOCY SZYBKO !

dodi

Bigbeat
07-02-2007, 13:03
Pierwsze słyszę - u mnie są gruntowane.
Ale może to źle?

SAVAGE7
07-02-2007, 13:17
w kuchni gruntowałem i jest ok. a w łazience nie gruntowane i dwie płytki dzwonią :evil:

mik99
07-02-2007, 14:47
Niezależnie od podłogówki, powinno się gruntować: poprawiamy w ten sposób właściwości szczepne zaprawy klejowej.
Koszt mały a pożytek duży, warto :wink:

Leesou
07-02-2007, 17:32
Gruntowanie ma na celu związanie pyłów i różnych drobin z podłożem. Uzyskujesz dzięki temu gładką warstwę podłoża do której dobrze będzie trzymał klej. Nie ma nic wspólnego z ogrzewaniem podłogowym czy porami roku :wink: . Ale nie ma sensu gruntować podłogi jeśli przed położeniem plytek zamierzasz szlifować ściany czy sufit :)

anpi
07-02-2007, 18:03
U mnie też gruntowane. Wszędzie. Lessou, doucz się. Gruntowanie ma na celu wzmocnienie powierzchni materiału (beton, tynk) i zmniejszenie chłonności. Przed gruntowaniem trzeba podłogę dokładnie oczyścić, a nie liczyć na to, że grunt poskleja wszelki syf :lol: :lol: :lol:

Rezi
07-02-2007, 18:19
gruntuj

vanderbobo
07-02-2007, 18:24
ja nie mam grunotowanych ale płytki są kładzione na pełny klej zarówno na płytce jak i podłodze - powinno być ok

Leesou
07-02-2007, 18:48
Anpi Szkoda że od razu walisz negatywnymi emocjami - "doucz się".
Oczywistym jest (przynajmniej dla mnie) że przed gruntowaniem trzeba sprzątnąć gruzy i pyły. Ale wiadomo również, że choćbyś nie wiem jak dokładnie zamiatał to na podłożu zawsze będzie pył i piasek - inaczej nie było by sensu gruntować. Przeczytaj jeszcze raz co napisałem:

Gruntowanie ma na celu związanie pyłów i różnych drobin z podłożem. Uzyskujesz dzięki temu gładką warstwę podłoża do której dobrze będzie trzymał klej.
i nie obrażaj mnie bo to sprawia mi przykrość :cry: . A jak wyłowisz sens i mojej i swojej wypowiedzi to zobaczysz że obydwaj mamy rację.